Letité manželství Petea a Debbie je v krizi. Čtyřicítku mají na krku a oba se snaží skloubit partnerský život, kariéru a péči o děti. Čas na přemýšlení, jak si užívat život, jim moc nezbývá. Postupně se začínají bořit nejen jejich iluze, že jim mládí vydrží navěky, ale také vzájemný vztah, který je značně opotřebovaný lety společného života. Finanční stabilita dosud velmi dobře zajištěné rodiny se začíná hroutit, Peteova nezávislá nahrávací společnost se blíží bankrotu a Debbie má podezření, že ji její zaměstnanec v butiku okrádá. Soužití s dospívajícími dcerami také moc nefunguje, navíc se oba snaží o sblížení se svými komplikovanými otci. A aby toho nebylo málo, Debbie zcela nečekaně a samozřejmě neplánovaně otěhotní... (TV Nova)

Pedestrian

Supr. Tuna popkulturních narážek, skvělí herci ve vedlejších rolích (Lithgow, McCarthy, Segel, O'Dowd) a nádherně zvučná američtina Leslie Mann. Megan Fox je tu sice minimálně, jakmile se však objeví v záběru, okamžitě si krade celý film pro sebe. A navíc si přivydělává jako GFE. Tenhle film prostě nemůžu nemilovat. ()

klerik

Hrozne dlhý a zrejme najslabší Apatow. Samozrejme, má kopu skvelých scén, ale keďže nejde o komédiu ani nejaký konkrétny príbeh, pôsobí to brutálne naťahane. Film som si pozrel rád, akurát som si niekde od polovice stále hovoril, že je to len obyčajný život páru bez filmového korenia... ()

Chrustyn

Judd Apatow se spíše soustředí na psaní scénářů k vulgárním ale ve své podstatě citlivým komediím ale občas si udělá čas a natočí něco ze života. Přesně to je i případ "40 na krku", která vypráví o manželském páru procházejícím standardní krizí, která potká 99,9% manželství. Apatow opět jede ve svých zajetých kolejích, takže zde nechybí jeho herečtí oblíbenci, (Rudd, Mann, Segel) řada vulgarismů a hlavně, co možná nejreálnější pohled do života obyčejných lidí, což je hlavní kámen úrazu všech Apatowových filmů. Režisér má prostě neuvěřitelnou potřebu toho divákovi tolik říct, ale ne všechno musí diváka zákonitě zajímat. Proto i zde je více jak dvouhodinová délka naprosto zbytečná a minimálně půlhodina scén by zde vůbec nemusela být. Pokud divák přistoupí na to, že bude muset dobrou půlhodinu filmu přetrpět, čeká ho velice dobře zahraná, občas vtipná a ve výsledku opravdu reálně vyhlížející podívaná ze života. ()

Arsenal83

Dalo sa to pozrieť len kvôli Leslie Mann a Megan Fox. Tá prvá aj kvôli hereckému výkonu aspoň priemernému. Inak komediálny nápad začína a končí sexom, takže zas len to otrepané humorovanie, ktoré zachádza do trápnosti, ako je aj prdenie v posteli. Film je zdĺhavý, nudný, vulgárny, veľa nadávok je tu úplne nútených a zbytočných, navyše ide o snímok energicky negatívny, pretože prakticky až do konca sú medzi protagonistami len hádky a hádky. ()

mat.ilda odpad!

Tak to bylo jedno z mých největších filmových utrpení - podbízivé, uječené a totálně odpuzující představení zhovadilé rodiny, kde se jen zlehka vymykal Paul Rudd, jinak aby jeden pohledal další, alespoň snesitelné postavy, které však nejméně o pět délek zaostávaly za oslavenkyní čtyřicítky v názvu, ve sledu nekonečných příprav na narozeninovou párty, která měla být zřejmě vyvrcholením vřeštění, nemístných vulgarit a projevů vzácných degenerací členů rodiny z obou stran, ale i když jsem si fakt přála zjistit, jestli má scénáristická a režijní tupost nějaké mantinely, ty moje mě nepustily přes hodinu a devět minut. ()

jojinecko

Hmmm, ten Apatow neni úplne blbý a trápny...len škoda, že zas raz si v rámci svojho veľkého ega neustriehol čas a strihač prakticky nemal žiadnu prácu. Inak veeeeľmi príjemné a skutočne vtipné prekvapenie, ktoré som vonkoncom nečakal:) ()

BMW12

Komedie, která neurazí ani nenadchne. Střídaly se tam opravdu vtipné scény s těmi dost trapnými. Ve výsledku to jako celek bylo tak dementní až to vlastně bylo hrozně vtipný :-D Navíc trojici Paul Rudd, Leslie Mann a Megan Fox mám opravdu rád, takže dávám 4* ()

rikitiki

Užvaněné a hysterické tlachání o ničem. Potíže jednoho manželství, co už po letech poněkud ztratilo jiskru, zato nabralo potíže, jsou nesourodým sledem nezábavných epizod. SHRNUTÍ: Pokud jsou vaši rodiče rozjívenější a rozmazlenější než vaše děti, tak jste v průšvihu. ()

Thomick

Zatuchlá, přepálená, na víc než dvě hodiny roztažená sonda do starostí 40letých. Nebo 38letých? Whatever. Hlavně že Apatow zase našel role pro svý děcka, no. ()

HellFire

Je zřejmé, proč jsou Apatowovi filmy tak úspěšné. Zaměřují se totiž na běžné problémy, se kterými se ztotožní většina národa. V tomhle případě se řeší "normální" problémy manželského páru s dětmi, ochabující sexuální život, stárnutí (ach těch 40 je tak vysoké číslo!), nedostatek invence; hudební vkus; proč si musel manžílek vzít Viagru; nadává se; rozhazují se velké sumy a pak je překvapení, že došly finance; nahlíží se do záchodu a do zadku; jí se buchty z dřezu; prdí se; ženské si sahají na prsa, jako by to bylo běžné (možná je, co já vím); ukážeme si, jak jsme zabraní do moderní technologie; ... Tohle je přesně ta Unrated verze, kterou jsme chtěli! Teď můžeme nadávat i před dětmi. Nakonec z toho vyleze takový smutný předobraz dnešní rodiny, kdy všichni tráví více času v práci a u počítače/televize než s rodinou. Film náhodně přeskakuje ze scének z narozenin na scénky ze života a pouze si můžete představovat, v jakém období se odehrávají. Ani moc nechápu, jak jsem se na to vydržel dívat, asi je to díky Leslie Mann a Paulu Ruddovi, kterým to spolu sedí a faktem, že filmu se podivným způsobem nedaří sklouzávat do trapnosti. To se tedy netýká závěrečné oslavy... Jo a mimochodem, tohle je ta nejprofláknutější reklama na Apple. ()

eraserhead666

Apatow si napsal (a natočil) film pro svou nádhernou manželku a dvě dcery a ani jedna ho nezklamala. Leslie Mann je skvělá a do své role zapadla skvěle, protože jí dokázala vtisknout rozporuplné emoce. Chvíli byla nepříjemná, chvíli hysterická, chvíli rozumná a pořád ve snaze mít vše pod kontrolou (i když to všechno vyklouzává z ruky). Vcelku zajímavá reflexe určitého životního předělu (který je stejně každých deset let), velmi příjemně obsazená, i když tedy okatě masturbační okamžiky s Megan Fox mi film spíše kazili. Taky ukázka, kolik zbytečných problémů si lidi dělají sami jen svou snahou po dokonalém a šťastném životě. Čtyřicítka na krku a já doufám, že to nebude tak husté. ()

Morholt

Pár na hranici čtyřicítky zjistí, že to neni jako v době, kdy jim bylo dvacet a snaží se to pomocí různě zhovadilých nápadů řešit. Nevtipné, od Rudda příšerně zaheané, ale hlavně se to táhne odnikud nikam. Děj, který by stál za zmínku, tu absentuje. Z těžkého podprůměru to zachraňují Leslie Mann, na kterou je radost se koukat hned v několika aspektech, tělo Megan Fox a scénka s Melissou McCarthy ze školní kaceláře a to tuhle tlusťošku bytostně nesnáším. Další ze zapomenutelných komedií, u které mě ovšem nízká úroveň mrzí, protože jistý potenciál tu cítit byl. 30% ()

Kamca_

Průměrná americká komedie. I když mi to chvílema jako komedie moc nepřišlo ... Spíš jako odlehčené drama ze života. Herecké obsazení mi hodně sedlo. Jen bych teda vytkla tu zbytečně dlouhou stopáž díky který jsem se chvílema nudila. Bohatě by stačilo 100 minut. 60%. ()

ScarPoul

Hodnotenie je trocha nadnesené ale ja skrátka Apatowove filmy môžem. Kopec pop kultúrnych odkazov, skvelo napísané a zahrané postavy, ktoré sa nevyvíjajú v tendenciách typických amerických komédií a prinášajú do filmu punc autentickosti, určitej nadnesenosti a prívetivosti. Celý kaleidoskop postavičiek tu má ako obvykle funkciu pobaviť, priblížiť život hlavnej dvojice, kde práve Leslie Mann dokazuje, že pre takéto úlohy sa narodila. Rudd ako obvykle sympaťák, ktorý má rád hudbu a sedenie na hajzli a postavičky ako O´Dowd, Fox, Segel, Li, McCarthy len dopĺňajú film o šialenejší humor. This is 40 je klasická komédia nesúca Apatowov rukopis a tým sa stáva inou, osviežujúcou a bez jediného hluchého miesta. Tu len závisí či má človek Apatowa rád, alebo nie. Nie je to dokonalý film, ale svoj účel splnil. Plus Megan Fox - pána BOHA! ()

6thSun

Miluju Apatowy komedie 40 let panic a Zbouchnutá. Takže buď jsem se totálně změnil, nebo to režisér totálně dojebal, každopádně mně to přišlo maximálně odpudivý. 20% ()

Tommassi3

Nevypadá to jako typická americká komedie, rozhodně nejde o typickou záležitost Judda Apatowa a už vůbec se Čtyřicítka nedá přirovnat ke komediím evropským, ale je to kurevská prdel plná popkulturních narážek a odkazů s velmi depresivním nádechem !! ;) Paula Rudda mám rád a zde se opravdu překonává, Segel dostal skvělou miniroličku a ta na dvou rukou nespočitatelná camea mě prostě baví.. Poznámka pro Fr. !! Proč má smysl si nenechat This is 40 ujít ?? ;) 1) Zjistíme, že původcem všeho zla v USA je vlastně J.J.Abrams !! 2) Zjistíme, kde se prof. Verbal inspiroval pro svoje typické přirovnání "kráva z twajlajtu" !! 3) Megan Fox !! [ Dabing 8/10 ] Po delší době opravdu povedená práce !! Srovnatelné s originálem !! ()

bouncer

Jeden z nejstravitelnější Apatowů, i když slušelo by zkrátit stopáž, protože hluchá místa tam jsou, né že né. ()

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni