Miranda

• Velká Británie Miranda
Velká Británie, (2009–2014), 10 h 6 min (Minutáž: 30–33 min)

Miranda Hart, Patricia Hodge, Tom Ellis, Sarah Hadland, Sally Phillips, James Holmes, Naomi Bentley, James Doherty, Adam Rayner, Luke Pasqualino (více)

Série(4) / Epizody(20)

Nezáleží na tom, o co se Miranda (Miranda Hartová) ve svém životě snaží - ať už je to rande, snaha zrušit své členství v posilovně, anebo se jednoduše vypořádat se se svou panovačnou matkou - většinou spadne na ústa, a to téměř doslova. Groteskní sitcom Mirandy Hartové představuje ženu, která se zoufale snaží zařadit se a vést normální život. Jenže... Miranda se nedokáže postavit své výstřední matce Penny, která činí neustále trapné a zoufalé pokusy Mirandu provdat. Do maléru jí nejednou dostane také její soupeření se spolužačkou z internátní školy Sloane Tillyovou, protože Miranda si zkrátka nemůže pomoci a vymýšlí si všechno možné, jen aby na ní udělala dojem. A úplně nejhorší je Mirandina posedlost Garym. Všechny její snahy často končí tím, že spadne na ústa - a to téměř doslova. Potřebnou podporu bohužel Miranda nenachází ani u své staré kamarádky Stevie, která většinou jen nečinně přihlíží, směje se a zbytečně zdůrazňuje to, co kde udělala špatně. (HBO Europe)

Igy007

U prvního dílu se mi z toho dvoumetrového přízraku trapností dělalo až zle ... abych se i něco později přistihla, že už jedu třetí řadu a sama sebe se hlubokým altem ptám : "WHAT HAVE YOU DONE TODAY TO MAKE YOU FEEL 'PRA-Á-AUT' ?" ()

Frodule

Jedinečné. Svěží. Vtipné až k popukání. Správně feministické. Pravdivé. Plné aktuálních myšlenek. Bořící všechny stereotypy a předsudky. Nepředvídatelné. Tak bych charakterizovala 3 sezóny + 2 vánoční speciály britského sitkomu Miranda. Tu holku si prostě zamilujete. Zbožňuji její pohledy do kamery, kamarády, lásky, slovíčkaření, pády a trapasy. Dokázala mě 2x rozesmát k slzám a ke konci dojmout (což je u mě výjimka). A ano, bála jsem se, zdali jí to vyjde. Ještě že nás tvůrci nenechali na holičkách, udělali si čas a natočili navíc alespoň ty dva poslední díly ( vyšli 2014/2015 jako s03e07 a s03e08!). Ať už v budoucnu vzniknou další série či nikoli, přeji Mirandě Hart hodně úspěchů a spoustu dalšího nekonvenčního humoru. GO MIRANDA!!! P.S. Výstřední charaktery byly řádně vykresleny výbornými herci jako Patricia Hodge a Sally Phillips. Tom Eliis was seriously hot! ()

ABC1

Nic výjimečného jsem nečekala, o to víc jsem se nasmála. Člověka to může po pár epizodách asi omrzet, ale zatím dost dobrý... ()

tribican

Úžasný seriál, který by si určitě 5 hvězdiček zasloužil, ale vzhledem k mému odporu k některým epizodám 3. série (především té u psychologa a když Penny a Miranda byly nemocné) jsem dal jenom 4. Během sledování se málokdy přestanete smát. Mezi mé nejoblíbenější hlášky zřejmě patří opakování některých oblíbených slov Mirandy, Stevie a její "What have you done today to make you feel proud?" a taky Mirandiny "intimní" chvilky s cizími lidmi. ()

faborka

Smála jsem se od začátku až do konce. Někdy jsem se i dávila smíchy a "strpčo" při prohlížení zpráv v mobilu u mě zdomácnělo. Miranda Hart je skvělá komička a Tom Ellis je doslova "k sežrání". ()

RomanL odpad!

Hm, fakt vám to připadá vtipné? Co kdybyste to srovnali s něčím jiným? Nebo prostě cítíte nadřazenost, a dělá vám to dobře? ()

Nathyman

Jeden z nejlepších sitcomů, které jsem kdy viděl. Ale chce to mít onen šestý smysl pro britský humor. Rozhodně Miranda perlí téměř v každé scéně. A především formálně ojedinělé Mirandiny pohledy do kamery v devadesáti procentech člověka naprosto odrovnají. Doporučuji také nesledovat sám, pokud nebydlíte sami. Spolubydlící by si mohli myslet, že jste se úplně pomátli a máte záchvat... Miranda je ikona! ()

koubikus

Souhlasim s názory, že trapných momentů je tu hoooodně, ale znám trapnější seriály. V tomto se tvůrcům podařilo z trapnosti udělat přednost. Jen tak dál. Na světě je už třetí série. Jupíííí. ()

santa331

Viděl jsem první díl a to co Miranda Hartová předvedla je neuvěřitelné. Její mimika a gestika je dokonalá. Kdyby totiž hlavní roli ztvárnila jiná herečka byl by to asi průměrný seriál. ()

studentice

Miranda mi připomíná trochu seriálovou obdobu Bridget Jones. Je ztřeštěná a zábavná. Její život se skládá z mnoha absurdních situací, za které si může většinou sama. Je to prostě dítě v těle velké ženy. Líbí se mi taková domácká atmosféra seriálu-např. miluji závěrečné titulky, kde se objeví vždy všechny postavy, které v dané epizodě vystupovaly. Viděla jsem všechny tři série. Ta poslední byla slabší, přesto doufám, že nakonec vznikne i čtvrtá a my se dozvíme, koho si Miranda nakonec vybrala. ()

kamic

Miranda Hart je takový britský ženský Mr. Bean. Jen je mnohem robustnější a ukecanější. Právě jsem dokoukal poslední díl třetí série a mohu tedy hodnotil celkově. Zpočátku jsem byl z Mirandina stylu humoru trochu zaskočen (převažuje padání, prdění a podobné trapasy), ale když jsem si zvykl, tak jsem se dobře bavil. Z ostatních herců se mi líbil projev Mirandiny "malé" kamarádky Sarah Hadland a na obvyklou scénu, kdy s ní Miranda mrští o zem, jsem vždy čekal celý díl :-) Takže celkově: SUCH FUN! ()

Von Kempelen

Skoro perfektní, britskej humor na trapnost mám hodně rád, ale kolem půl hodinky na každou epizodu je zbytečně moc, navíc když kvalita fórů občas lehce kolísá. ()

Ryorka

blbka............blbka,blbka,blbka. Myslíte, že to nemůže být horší ale ona vám dokáže ,že jo. Takhle jsem si neprocvičila bránici už dlouho. ()