Celkem trapnej a přízemní humor, který se notabene pořád opakuje, ale je to přiznaný a celkově tak chytlavě střelený, že si člověk Mirandu prostě nemůže neoblíbit. Alespoň mně se to nepodařilo. Super hlášky a jedny z nejlepších závěrečných titulek, na které jsem se vždy paradoxně těšil... 100% (1.-3. série - 100%)(28.4.2017)

This is what I call a bloody waste of talent. V Mirandě se skrývá pořádný kus (což vzhledem k jejím úctyhodným proporcím je už co říci) komediálního talentu. Umí totiž být vtipná jako žádná jiná. Škoda, že ten talent zahazuje v show, která se spíše měla jmenovat Deník Bridget Jonesové². V první epizodě to ještě vše sedne, od druhé se to poněkud přejí, mimo jiné kvůli tomu, že krom matky nikdo nestíhá Mirandě sekundovat, natož jí být rovnocenným komediálním sparring partnerem. Ovšem ty občasné záchvěvy geniality (škoda, že takřka všechny "sač fan" momenty se nacházejí až ve druhé sezóně a především v epizodě "A New Low") jsou natolik bránici devastující, že se vyplatí zatnout zuby, vydržať (bear with... bear with...) a počkat si na ně.(21.2.2011)

Miranda je tak svělá, až skoro zaniká, jak příšerná ve skutečnosti je. Nemyslím, že je slombidlo, hrom do police a pohybuje se jak dřevorubec. Tohle všechno ona dokáže v průběhu seriálu nahradit svým vtipem, sebeironií a neochvějností, s jakou vždy zůstává svá. Žena přece nemusí působit žensky, aby byla ženou. To je tak osvobozující! Ve vztahu Miranda-Gary je ona spíš mužským elementem, zatímco on – proti svému typu výborně obsazený Tom Ellis – má spíš ženské vyzařování. Není divu, že se tak dobře doplňují. _____ Sitkom je vůbec o násilnosti rolí, do které nás společnost nutí. Zároveň ukazuje, kdo vlastně je ta společnost? Vždyť se všichni občas chovají dětinsky a hloupě, občas si rádi zablbnou a vlastní vinou se dostávají do pořádných trapasů, což je přirozené. Kdy z vás se nepoznal aspoň v jednom z Mirandiných kousků? Takže, co je ta společnost a její pravidla – jakýsi rámec ideálního chování, kterého stejně nikdy nedosáhneme. Tak proč se kvůli tomu trápit? ____ Ne, Miranda jako osobnost je příšerná z jiných důvodů. Je strašně maloměšťácká a sebestředná. Ona nikdy nikomu nepomůže, všichni pomáhají jí. Je puritánská. Vrcholem dovolené je pro ni výlet do hotelu přes ulici. Nechce poznat nic nového, žije si spokojeně ve svém světě a ostatní do něho jen pouští, aniž by chtěla poznávat jejich světy. Nechce se nic nového učit. Miranda je sama o sobě sobě Splendid Isolation. Ale je upřímná a nesoudí – to se jí dá rozhodně přičíst k dobru. _____ A jako seriál je to neskutečně vtipný a chytrý počin s dobrými postřehy o lidských vztazích.(1.2.2017)

Jakmile v závěru prvního dílu zazněly první tóny písně Pretty woman , měla jsem v hodnocení překvapivě jasno (už dlouho jsem se u něčeho tak nahlas nesmála a naneštěstí pro mé sousedy, to byl pouze rozjezd). Miranda je střeštěnější verzí slavnější Bridget Johnesové, také má svého vysněného Marka Darcyho v podobě kuchaře Garyho a matku která by jí nejraději viděla pod čepcem. První i druhá série mají sice svá slabší místa, ale pořád je tu hodně věcí, které vám dokonale zničí bránici.(1.1.2012)

Po první sérii musím dát jasnej plnej počet. Pro tyhle typy sitcomů mám slabost a Mirandu řadím mezi ty nejlepší, které jsou momentálně ke shlédnutí :) U každého dílu budete mít pocit, že tohle už jste někde viděli, jenže si nevzpomenete, kde přesně a beztak se budete neskutečně bavit. Hlavní představitelka je neskutečná sympaťanda, která si povětšinou dělá srandu beztak jenom sama ze sebe a ono to funguje. "Small" kamarádka je afektovaná jak roztleskávačka u příjmaček na matfyz, Mirandy idol se poved a Penny (matka) je nejdokonalejší postava celého seriálu :) Je to prostě ostrá dáma, "jak já říkám" v letech :))) Když se uvolníte, tak se nebudete jenom potutelně usmívat, ale budete se tlemit nahlas. A to mi opravdu chybělo. Díky Mirando =)(25.12.2011)

• - V 1. epizodě 3. série se Miranda (Miranda Hart) inspirovala pro scénu s fontánou příběhem, který jí vyprávěla zpěvačka Adele v pořadu The Graham Norton Show (od r. 2007). (Patw)

• - V zimě roku 2012 se stal seriál jediným a posledním sitcomem vysílaným na stanici BBC. (Patw)

• - V úvodní znělce seriálu jsou použité fotky ze života samotné Mirandy. (Patw)