Reklama

Reklama

Miranda

(seriál)
  • Velká Británie Miranda
Komedie
Velká Británie, (2009–2014), 10 h 6 min (Minutáž: 30–33 min)

Hrají:

Miranda Hart, Patricia Hodge, Tom Ellis, Sarah Hadland, Sally Phillips, James Holmes, Naomi Bentley, James Doherty, Adam Rayner, Luke Pasqualino (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Nezáleží na tom, o co se Miranda (Miranda Hartová) ve svém životě snaží - ať už je to rande, snaha zrušit své členství v posilovně, anebo se jednoduše vypořádat se se svou panovačnou matkou - většinou spadne na ústa, a to téměř doslova. Groteskní sitcom Mirandy Hartové představuje ženu, která se zoufale snaží zařadit se a vést normální život. Jenže... Miranda se nedokáže postavit své výstřední matce Penny, která činí neustále trapné a zoufalé pokusy Mirandu provdat. Do maléru jí nejednou dostane také její soupeření se spolužačkou z internátní školy Sloane Tillyovou, protože Miranda si zkrátka nemůže pomoci a vymýšlí si všechno možné, jen aby na ní udělala dojem. A úplně nejhorší je Mirandina posedlost Garym. Všechny její snahy často končí tím, že spadne na ústa - a to téměř doslova. Potřebnou podporu bohužel Miranda nenachází ani u své staré kamarádky Stevie, která většinou jen nečinně přihlíží, směje se a zbytečně zdůrazňuje to, co kde udělala špatně. (HBO Europe)

(více)

Recenze (127)

Thomick 

všechny recenze uživatele

Po první sérii: Such fun!! Malinko jsem se toho bál a Mirandu odkládal, co to šlo, protože mi bylo dopředu jasný, na čem svuj humor postaví (že je ošklivá, neohrabaná nána), ale nakonec... this has worked out marvelisomussolini! Takový moře catch phrases se jen tak nevidí a moje oblíbená část "Previously in my life" snad nikdy nezklamala. Jen ty neustálý pády na zem mi stále, jak já řikám, nevoní... --- "Like Anne Frank, but more depressing." (A fakt že jo!) --- Edit po 3. sérii: Po druhý řadě jsem byl o něco málo blíž plnýmu počtu, hlavně díky tak trochu "jinym" závěrečnym dvěma dílum (táta Mirandy!!). Ani třetí série pak ale ve prospěch pátý hvězdičce nehrála. Na vypnutí výborný, ale pořád bych si doved představit lepší zábavu, pardon. ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Miranda je přesně ten seriál, o kterém nevíte, co si myslet. Je neskutečně vtipný, nebo tak pitomý, až je to sranda. Já vlastně nevím, ale první řadu jsem dala celou. na další nemám chuť, nicméně jsem se fakt nasmála. A mimochodem Tom Ellis je naprosto úžasný, charisma z něj ddoslova prýští. Za mne 60%. ()

Reklama

Mara12 

všechny recenze uživatele

Jakmile v závěru prvního dílu zazněly první tóny písně Pretty woman , měla jsem v hodnocení překvapivě jasno (už dlouho jsem se u něčeho tak nahlas nesmála a naneštěstí pro mé sousedy, to byl pouze rozjezd). Miranda je střeštěnější verzí slavnější Bridget Johnesové, také má svého vysněného Marka Darcyho v podobě kuchaře Garyho a matku která by jí nejraději viděla pod čepcem. První i druhá série mají sice svá slabší místa, ale pořád je tu hodně věcí, které vám dokonale zničí bránici. ()

Hollohlaway 

všechny recenze uživatele

Britskou legraci já rád. A Miranda je sakra britská. Některé fóry jsou ultimátní. Ale dost často mě vadilo její nepochopitelné blábolení nesmyslů. Vedlejší postavy jsou hodně zábavné a hlavní ( a největší ) si ze sebe dělá sympaticky legraci, ovšem někdy je to trochu křečovité , například opakované vtipy o nadýmání a podobně. ()

Bazinka 

všechny recenze uživatele

I couldn't do better - if I did, I'd be god! - u téhle hlášky jsem málem pukla smíchy....a takových momentů je více než dosti napříč celou první sérií. Obavy z toho, že se to postupem času bude zhoršovat a kvalita gagů a vtipů klesne, byly zažehnány....druhá řada stále baví, třetí se již nemůžu dočkat....ale je fakt, že Mirandin projev ne každý dokáže konzumovat bez vyvolání dávivého reflexu....holt britský humor není pro každého, že? ()

Galerie (208)

Zajímavosti (3)

  • V 1. epizodě 3. série se Miranda (Miranda Hart) inspirovala pro scénu s fontánou příběhem, který jí vyprávěla zpěvačka Adele v pořadu The Graham Norton Show (od r. 2007). (Patw)
  • V zimě roku 2012 se stal seriál jediným a posledním sitcomem vysílaným na stanici BBC. (Patw)
  • V úvodní znělce seriálu jsou použité fotky ze života samotné Mirandy. (Patw)

Reklama

Reklama