Reklama

Reklama

Miranda

(seriál)
Komedie
Velká Británie, (2009–2014), 10 h 6 min (Minutáž: 30–33 min)

Hrají:

Miranda Hart, Patricia Hodge, Tom Ellis, Sarah Hadland, Sally Phillips, James Holmes, Naomi Bentley, James Doherty, Adam Rayner (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Nezáleží na tom, o co se Miranda (Miranda Hartová) ve svém životě snaží - ať už je to rande, snaha zrušit své členství v posilovně, anebo se jednoduše vypořádat se se svou panovačnou matkou - většinou spadne na ústa, a to téměř doslova. Groteskní sitcom Mirandy Hartové představuje ženu, která se zoufale snaží zařadit se a vést normální život. Jenže... Miranda se nedokáže postavit své výstřední matce Penny, která činí neustále trapné a zoufalé pokusy Mirandu provdat. Do maléru jí nejednou dostane také její soupeření se spolužačkou z internátní školy Sloane Tillyovou, protože Miranda si zkrátka nemůže pomoci a vymýšlí si všechno možné, jen aby na ní udělala dojem. A úplně nejhorší je Mirandina posedlost Garym. Všechny její snahy často končí tím, že spadne na ústa - a to téměř doslova. Potřebnou podporu bohužel Miranda nenachází ani u své staré kamarádky Stevie, která většinou jen nečinně přihlíží, směje se a zbytečně zdůrazňuje to, co kde udělala špatně. (HBO Europe)

(více)

Recenze (127)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Za nizoučkým hodnocením Mirandy nemusíte hledat nic sofistikovaného. Je sice pravda, že sitcomový humor mi tentokrát přišel tak nějak snaživě upocený, ale rozhodující je dojem, který na mě Miranda udělala. Dosud jsem se domníval, že nejprotivnější žena je Halina Pawlowská a její procházky V žitě, po seznámení s Mirandou jsem musel tohle přesvědčení korigovat. Možná by v tomhle případě něco zachránil dabing, jenže na Artu se tentokrát proti zavedeným zvyklostem ČT rozhodli dát přednost titulkům a Mirandin hlas je pro mě ještě nestravitelnější než její chování a vzhled. Snesl jsem jen jediný díl a od té doby kdykoliv zahlédnu tělesnou schránku Mirandy a uslyším její nezaměnitelný hlásek, přejede mi mráz po zádech a přepínám jinam... Celkový dojem: 25 %. ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Miranda je semidebilní kredenc, obklopená obdobně švihlými případy - a Luciferem. Frky se opakují, značná část připomíná spíše americkou grotesku s jejími přepálenými gagy. Proč tedy tak vysoké hovnocení, ptáte se, co? I vy zvídavci. Miluji ženy, co si ze sebe umí udělat legraci. A Queen Kong Hartová to v jejich pomyslném žebříčku dotáhla docela vysoko. ()

Reklama

boshke 

všechny recenze uživatele

Celkem trapnej a přízemní humor, který se notabene pořád opakuje, ale je to přiznaný a celkově tak chytlavě střelený, že si člověk Mirandu prostě nemůže neoblíbit. Alespoň mně se to nepodařilo. Super hlášky a jedny z nejlepších závěrečných titulek, na které jsem se vždy paradoxně těšil... 100% (1.-3. série - 100%) ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

This is what I call a bloody waste of talent. V Mirandě se skrývá pořádný kus (což vzhledem k jejím úctyhodným proporcím je už co říci) komediálního talentu. Umí totiž být vtipná jako žádná jiná. Škoda, že ten talent zahazuje v show, která se spíše měla jmenovat Deník Bridget Jonesové². V první epizodě to ještě vše sedne, od druhé se to poněkud přejí, mimo jiné kvůli tomu, že krom matky nikdo nestíhá Mirandě sekundovat, natož jí být rovnocenným komediálním sparring partnerem. Ovšem ty občasné záchvěvy geniality (škoda, že takřka všechny "sač fan" momenty se nacházejí až ve druhé sezóně a především v epizodě "A New Low") jsou natolik bránici devastující, že se vyplatí zatnout zuby, vydržať (bear with... bear with...) a počkat si na ně. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pořád nevím, co si o Mirandě mám po první sérii myslet. Je strašná, ale je legrace na ní koukat. Je trapná, ale dlouho jsem se u seriálu, jako je tenhle, nenasmál. Miranda je prostě unikát a možná, že jí nakonec těch pět hvězdiček dám. Zatím je to na čtyřech asi proto, že se k Mirandě hrozně těžce dostává. Nevím, jestli vidět další díl, přestože vím, že se budu smát. Postupem času se ale nepřestávám smát a jsem hrozně zvědavý, jak na tom budou další díly. Ve Velké Británii nemají nouze o super seriály. Kolikrát si říkám, co ty tvůrce těch našich seriálů nutí u nás, aby točili takový sračky. Velká Británie nemá rok, kdy by nepředstavila něco originálního a zábavného. Jo. A nakonec jsem jí tu pátou hvězdičku stejně dal. ()

Galerie (208)

Zajímavosti (3)

  • V zimě roku 2012 se stal seriál jediným a posledním sitcomem vysílaným na stanici BBC. (Patw)
  • V 1. epizodě 3. série se Miranda (Miranda Hart) inspirovala pro scénu s fontánou příběhem, který jí vyprávěla zpěvačka Adele v pořadu The Graham Norton Show (od r. 2007). (Patw)
  • V úvodní znělce seriálu jsou použité fotky ze života samotné Mirandy. (Patw)

Reklama

Reklama