Reklama

Reklama

Miranda

(seriál)
Komedie
Velká Británie, (2009–2014), 10 h 6 min (Minutáž: 30–33 min)

Hrají:

Miranda Hart, Patricia Hodge, Tom Ellis, Sarah Hadland, Sally Phillips, James Holmes, Naomi Bentley, James Doherty, Adam Rayner, Luke Pasqualino (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Nezáleží na tom, o co se Miranda (Miranda Hartová) ve svém životě snaží - ať už je to rande, snaha zrušit své členství v posilovně, anebo se jednoduše vypořádat se se svou panovačnou matkou - většinou spadne na ústa, a to téměř doslova. Groteskní sitcom Mirandy Hartové představuje ženu, která se zoufale snaží zařadit se a vést normální život. Jenže... Miranda se nedokáže postavit své výstřední matce Penny, která činí neustále trapné a zoufalé pokusy Mirandu provdat. Do maléru jí nejednou dostane také její soupeření se spolužačkou z internátní školy Sloane Tillyovou, protože Miranda si zkrátka nemůže pomoci a vymýšlí si všechno možné, jen aby na ní udělala dojem. A úplně nejhorší je Mirandina posedlost Garym. Všechny její snahy často končí tím, že spadne na ústa - a to téměř doslova. Potřebnou podporu bohužel Miranda nenachází ani u své staré kamarádky Stevie, která většinou jen nečinně přihlíží, směje se a zbytečně zdůrazňuje to, co kde udělala špatně. (HBO Europe)

(více)

Recenze (127)

zuza99 

všechny recenze uživatele

Na začátku jsem si říkala, jako fakt? No a na konci jsem byla zklamaná, že nejsou natočený další série. trailer Takže, po třetí sérii (která je neskutečně dobrá) zvyšuji hodnocení na 5*. Přemýšlím nad vtipnějším seriálem, ale u málo čeho se směju nahlas. Strašně vtipná Miranda, která mluví o všem co si lidi myslí, ale neřeknou to nahlas. Jestli máte špatnej den (týden, měsíc), pustě si to, hned budete mít lepší náladu. ()

Dashiella 

všechny recenze uživatele

Miranda je sitcom, ktorý (podľa môjho súkromného názoru) naplno pochopia (a ocenia) najmä ženy :) . Každopádne dokonalá vec, videla som obe série minimálne 5x (chystá sa tretia, juchuchú!) a stále ma väčšina vtípkov dostáva zas a znova. Nie je tam pre mňa hluchý moment a jediné, čo, resp. kto mi občas nesedí, je Sarah Hadland alias Stevie. ()

Reklama

Slartibarkfast

všechny recenze uživatele

Viděno pár dílů.. nemožno si zcela ucelit jasný názor. Miranda je něco jako Kalousek. Buď jej bezmezně milujete, nebo nenávidíte až do morku jeho stehenní kosti, kterou právě házíte prasatům k večeři. A zde jsem se, na rozdíl od Mirka, který by si být sežrán prasaty zasloužil, zkrátka ještě nerozhodl. ()

octopuska 

všechny recenze uživatele

Miranda je prostě bourák, to se musí nechat. Extrémně nekonvenční, ruku v ruce s britským, suchým humorem, kterého se asi nikdy nenabažím. Podobně jako u Blackova knihkupectví, jsem chvílemí zírala čeho jsou, tak konzervativní a upjatí Angláni schopní. Když se rozjedou jsou k nezastavení. Nějakej rasismus, sexismus a jiné dnes ošemetné neduhy, tady nikoho nevzrušují. Šije se tu úplně do všeho a občas to, až hraničí s únosností. Která ženská by se nechtěla od rána do večera cpát dobrotama a neřešit váhu. Nosit ujetý modýlky, předčítat spratkům v knihovně Main Kampf, aby se vyhla asistence u porodu, prdět o sto šest , až u chiropraktika sfoukne vonnou svíčku, cválat, vyřvávat, jak na lesy......zkrátka vymýšlet ptákoviny všeho druhu a kašlat aspoň jednou na konvence. Miranda si to užívá plnými doušky i s šílenou matkou za krkem, která ji nedá vydechnout a za každou cenu ji chce strčit do chomoutu. Miranda samozřejmě touží po velké lásce a má ji na dosah hned vedle v restauraci, kde vaří jeden fešný Lucifer. Válela jsem se smíchy, čeho všeho byla schopná, aby ho uhnala. Ideální na zvednutí nálady, když přijde splín a tak nějak je všechno na hovno. Tohle je prostě životabudič jedna báseň. ()

erased 

všechny recenze uživatele

První dojmy nebyly zrovna oslnivé. Anglický humor působil nuceně a často skřípal, a Miranda i zbytek osazenstva se jevili nesympaticky a hlavně těžce neherecky. S přibývajícími díly se ale přesně tyto zápory změnily v největší klady seriálu. Neherectví, nemotornost a kouzelné charisma Mirandy se najednou staly důvodem k jejímu obdivu a opakování původně hloupých vtipů, později stále hloupých ale o to lepších vtipů, nejlepším zdrojem zábavy. Mirandu se po třech sériích dá jen stěží nemilovat. Such fun! ()

Galerie (208)

Zajímavosti (3)

  • V zimě roku 2012 se stal seriál jediným a posledním sitcomem vysílaným na stanici BBC. (Patw)
  • V 1. epizodě 3. série se Miranda (Miranda Hart) inspirovala pro scénu s fontánou příběhem, který jí vyprávěla zpěvačka Adele v pořadu The Graham Norton Show (od r. 2007). (Patw)
  • V úvodní znělce seriálu jsou použité fotky ze života samotné Mirandy. (Patw)

Reklama

Reklama