SUCH FUN!!!:-))) What have you done today to make you feel proud?!:-))) Neskutečně skvělá záležitost. Miranda je dokonalé stvoření. S přesně takovým stvořením bych chtěla trávit čas i v reálném životě. Bohužel, mi nezbývá nic jiného než trávit ho alespoň na obrazovkách, ale i to mi často zlepší den.(12.5.2012)

Mám rád velké ženy (s jednou ostatně sdílím společnou domácnost) a tak, přestože "Miranda" nedosahuje třeskuté vtipnosti a absurdity "Black Books" nebo "IT Crowd" ani nenapodobitelné nekorektnosti "Malé Velké Británie", za osobnost a svérázný projev titulní protagonistky hodnotím více než pozitivně.(24.3.2017)

I couldn't do better - if I did, I'd be god! - u téhle hlášky jsem málem pukla smíchy....a takových momentů je více než dosti napříč celou první sérií. Obavy z toho, že se to postupem času bude zhoršovat a kvalita gagů a vtipů klesne, byly zažehnány....druhá řada stále baví, třetí se již nemůžu dočkat....ale je fakt, že Mirandin projev ne každý dokáže konzumovat bez vyvolání dávivého reflexu....holt britský humor není pro každého, že?(1.10.2012)

Miranda je tak svělá, až skoro zaniká, jak příšerná ve skutečnosti je. Nemyslím, že je slombidlo, hrom do police a pohybuje se jak dřevorubec. Tohle všechno ona dokáže v průběhu seriálu nahradit svým vtipem, sebeironií a neochvějností, s jakou vždy zůstává svá. Žena přece nemusí působit žensky, aby byla ženou. To je tak osvobozující! Ve vztahu Miranda-Gary je ona spíš mužským elementem, zatímco on – proti svému typu výborně obsazený Tom Ellis – má spíš ženské vyzařování. Není divu, že se tak dobře doplňují. _____ Sitkom je vůbec o násilnosti rolí, do které nás společnost nutí. Zároveň ukazuje, kdo vlastně je ta společnost? Vždyť se všichni občas chovají dětinsky a hloupě, občas si rádi zablbnou a vlastní vinou se dostávají do pořádných trapasů, což je přirozené. Kdy z vás se nepoznal aspoň v jednom z Mirandiných kousků? Takže, co je ta společnost a její pravidla – jakýsi rámec ideálního chování, kterého stejně nikdy nedosáhneme. Tak proč se kvůli tomu trápit? ____ Ne, Miranda jako osobnost je příšerná z jiných důvodů. Je strašně maloměšťácká a sebestředná. Ona nikdy nikomu nepomůže, všichni pomáhají jí. Je puritánská. Vrcholem dovolené je pro ni výlet do hotelu přes ulici. Nechce poznat nic nového, žije si spokojeně ve svém světě a ostatní do něho jen pouští, aniž by chtěla poznávat jejich světy. Nechce se nic nového učit. Miranda je sama o sobě sobě Splendid Isolation. Ale je upřímná a nesoudí – to se jí dá rozhodně přičíst k dobru. _____ A jako seriál je to neskutečně vtipný a chytrý počin s dobrými postřehy o lidských vztazích.(1.2.2017)

Pořád nevím, co si o Mirandě mám po první sérii myslet. Je strašná, ale je legrace na ní koukat. Je trapná, ale dlouho jsem se u seriálu, jako je tenhle, nenasmál. Miranda je prostě unikát a možná, že jí nakonec těch pět hvězdiček dám. Zatím je to na čtyřech asi proto, že se k Mirandě hrozně těžce dostává. Nevím, jestli vidět další díl, přestože vím, že se budu smát. Postupem času se ale nepřestávám smát a jsem hrozně zvědavý, jak na tom budou další díly. Ve Velké Británii nemají nouze o super seriály. Kolikrát si říkám, co ty tvůrce těch našich seriálů nutí u nás, aby točili takový sračky. Velká Británie nemá rok, kdy by nepředstavila něco originálního a zábavného. Jo. A nakonec jsem jí tu pátou hvězdičku stejně dal.(13.3.2012)

• - V 1. epizodě 3. série se Miranda (Miranda Hart) inspirovala pro scénu s fontánou příběhem, který jí vyprávěla zpěvačka Adele v pořadu The Graham Norton Show (od r. 2007). (Patw)

• - V úvodní znělce seriálu jsou použité fotky ze života samotné Mirandy. (Patw)

• - V zimě roku 2012 se stal seriál jediným a posledním sitcomem vysílaným na stanici BBC. (Patw)