Reklama

Reklama

Na krok od nebe

(seriál)
Krimi / Komedie / Mysteriózní / Thriller
Itálie, (2011–2021), 95 h 26 min (Minutáž: 50–121 min)

Tvůrci:

Enrico Oldoini

Hrají:

Terence Hill, Enrico Ianniello, Gianmarco Pozzoli, Francesco Salvi, Daniele Liotti, Katsiaryna Shulha, Katia Ricciarelli (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(80)

Obsahy(1)

Vincenzo (Enrico Ianniello) je rozený neapolitánec, jakož i policista – jeho rodina chrání právo v kampánské metropoli už po tři generace. Když se pak ale konečně dočká povýšení na komisaře, přichází společně s novou funkcí i výrazná změna. Vincenzo musí dát vale milovanému moři, těstovinám i teplému podnebí a rychle si zvyknout na obrovská převýšení, knedlíky nebo horský vichr. Stane se totiž oblastním komisařem v San Candidu, městečku ve stínu Alp na úplném severovýchodě Itálie u hranic s Rakouskem. Hned po příjezdu se Vincenzo musí vyrovnávat se svou nechutí k přírodě, a aby toho nebylo málo, jeho kancelář se nachází v sídle lesní policie. Mimo závažné kriminální případy je tak Vincenzo občas nucen řešit i kdejaké zvířectvo, co se k němu zatoulá. A naopak lesníci s Pietrem (Terence Hill) v čele se zas zapojují do policejního vyšetřování, přestože Vincenzo by si ze všeho nejraději poradil s případy sám. Jenže nemá na výběr. Pietro zná přilehlé lesy a hory jako své boty a místní lidé za ním chodí často dříve, než se rozhodnou obrátit na běžnou policii. Aby si Vincenzo u obyvatel městečka vydobyl respekt, musí se toho od Pietra ještě mnohé naučit. Naštěstí má k ruce strážníka Hubera (Gianmarco Pozzoli), který nejde pro dobrou radu nikdy daleko, a také krásnou veterinářku Silvii (Gaia Bermani Amaralová), i když ta někdy komisaři život spíš komplikuje. (Česká televize)

(více)

Recenze (24)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Vo veku sedemdesiat dva rokov začal taliansky herec Terence Hill (Mario Girotti) točiť kriminálny televízny seriál "Na krok od neba". Stvárnil Pietra, šerifa lesnej stráže. Objavil sa ako jedna z hlavných postáv v štyridsiatich epizódach. Bolo to počas rokov 2011 až 2015. Musím uznať, že i v pokročilom veku je to stále charizmatický chlapík. Sympaťák. No a druhú hviezdičku tomuto titulu prihodím za tie nádherné lokácie talianských Álp, v ktorých sa tento seriál odohráva. "Un passo dal Cielo" ** ()

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Viděla jsem pár dílů ze třetí série a je to taková moc příjemná oddechovka se sympatickým komisařem a lidmi okolo něj. Plus je krásný prostředí. Škoda, že jsem to v tv nechytla od první série. Přirovnala bych to třeba k Doktoru Martinovi šmrncnutému latinskou telenovelou. // 19.11.2021 Snižuju hodnocení, protože od chvíle, kdy jsem hodnocení napsala mi přijde, že už je to jen ta telenovela. A já přeci jen radši "Martina" :D Ten závěr třetí řady byl... byl. ()

Reklama

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Jednoduchý děj,příjemní herci,nádherné prostředí.Italové zabrnkali řádně na moje city.Vynikající slovenský dabing,citlivá kamera.....Seriál má 82 dílů- tohle píšu (22.9) když už pomalu končí.Uf!Druhá půlka je naprostá katastrofa.Děj chaotický.Sem tam nějaká zajímavá vtipná vsuvka .Tak už se dívám ze setrvačnosti co s tím tvůrci udělali, aby tu hrůzu ukončili. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Telenovela s kriminální příchutí. 1)  Na jedné straně seriál nabízí primitivní scénář, málo vynalézavé průhledné zápletky šité všechny podle jednotného mustru, naivní až hloupý děj, prostě červenou knihovnu._____ 2)  Na druhé straně je tu nádherná alpská příroda, interiéry a exteriéry některých stavení a celková pohoda, kterou nezničí ani ti bad boys, kteří opravňují existenci policie i lesní policie v místě._____ 3)  Pravděpodobně hlavní tahák telenovely, 72letý Terence Hill (velitel Lesní policie Pietro), předvádí záviděníhodnou fyzickou kondici. Ovšem jeho prkenné herectví zde vyniká více, než kde jinde. Holt mu chybí mladistvý klukovský vzhled, štíhlounká postava (i když i teď je v dobré formě) a Bud Spencer._____ 4)  Dále hrají: 41letý sympaťák Enrico Ianniello (policejní komisař Vincenzo), 40letý Gianmarco Pozzoli (policista Huber) a za mladé kluky je tu pěkný 23letý Gabriele Rossi (Pietrův synovec Giorgio)._____ 5)  Věk protagonistů uvádím k první řadě, tj. 2011. 6)  San Candido (německy Innichen), kde se seriál odehrává, je třitisícové městečko v provincii Jižní Tyrolsko (nebo také Tridentsko - Horní Adiže) na italsko-rakouské hranici zhruba 80 km severovýchodně od Bolzana. Italové jej získali v roce 1919 jako válečnou kořist bez ohledu na převládající rakouské obyvatelstvo. I dnes mluví italsky jen asi 15 % obyvatel Horní Adiže._____ 7)  Píši po zhlédnutí první řady._____ 8)  5.12.2021 - Po 2. a 3. řadě mi nezbývá, než konstatovat, že navzdory slibnému začátku seriál klesl na úroveň naší Ordinace. Hloupé dialogy, absurdně pitomé chování postav a celkový vývoj děje míří nezadržitelně někam do odpadu. S ohledem na dojem ze začátku pouze odebírám jednu hvězdičku a přestávám dílo nadále sledovat. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

KROKY jsou seriálem,  který je smíšeninou několika autorských stylů a hereckým obsazením spíše druhé a třetí kategorie. Výchozí poetika je inspirována tvorbou pro děti a mládež, ale také se poměrně často propadá i do mýdlové opery. Vše ale povyšuje krajinné alpské zarámování, městečko Innichen, jízdy na koních touto krajinou a poměrně věrné zobrazení specifik i kulturních zvláštností tohoto kraje před východotyrolským okresním městem Lienz na rakouské straně hranice. Svou váhu mají i literární citace na závěr většiny epizod. Vcelku o příjemnou odpočinkovou podívanou, která viditelně převyšuje seriál DOKTOR Z HOR. ()

Galerie (349)

Zajímavosti (2)

  • Když Huber (Gianmarco Pozzoli) dostane fax od rakouské policie, v českém dabingu překládá jeho text jako „...při silniční kontrole zastavili porodní asistentku, někde u Lince.“ Při záběru na fax je však vidět, že místem odeslání není Linec (Linz) v severním Rakousku, ale Lienz – městečko u rakousko-italské hranice, které leží jen 38 kilometrů od San Candida, kde se seriál odehrává. (Ezis)
  • Terence Hill prohlásil, že je tento seriál jeho posledním. (kyLuke)

Reklama

Reklama