Vesmírná loď Galactica - Krev a chrom

• USA Battlestar Galactica: Blood and Chrome
Ukázka z filmu 4

Blod and Chrome je další spin off populárního seriálu Battlestar Galactica. Děj se odehrává v prostředí 1. Cylonské války, tedy zhruba 50 let před událostmi původního seriálu. Hlavním hrdinou je nováček koloniální armády poručík William "Husker" Adama, který usedá do kokpitu starého Raptora jménem "Lasička". (Scarecrow4)

regentor

Skvělý válečný sci-fi film, který svým napínavým příběhem a temnou paranoidní atmosférou hravě strčí do kapsy všechny infantilní Star Treky a podobný šunt. Mladý Adama je zatraceně dobrý a ostatní postavy taky, až na Adamova kokotpilota. Ale musel tam být samozřejmě nějaký ten trochu bábovka, aby vynikl fakt, jaký byl Adama za mlada frajer.Pro fajnšmekry žánru povinnost ke shlédnutí,doufejme. že se dočkáme pokračování Battlestar . ()

srolyma

Krátká pohádka o tom, jak mladý budoucí admirál Bill Adama na své první misi hravě splní supertajný úkol, ojede svou první softwarovou inženýrku, zabije své první cylony a za to si vyslouží i svou první bojovou stíhačku. Od video filmu nejde čekat žádné velké zázraky a akční sci-fi s minimálním rozpočtem taky nemůže zrovna vyrazit dech. Teda může, ale nevyrazí. Navíc na ploše hodiny a půl nejde moc vystavět nějaký silný emotivní a propletený příběh jako se to podařilo ve čtyřech řadách vynikajícího a kultovního seriálu. Ale to snad ani nikdo nečekal. Takže nakonec spokojenost, ale ne nadšení. ()

xzajox

Podobne ako maddy, tiež som pôvodnú modernú sériu videl naraz až neskôr. Okamžite sa mi zapáčila a počítam sa za kultistu BSG. Toto však bolo takmer úplne mimo. Jediné za čo dávam hviezdičky sú vesmírne bojové scény a mierne priblíženie k atmosfére BSG. 40% ()

koza3

K sepsání tohoto komentáře se dostávám asi měsíc po samotném shlédnutí a musím konstatovat, že ve mě nezůstalo ani ň z příběhu či šimrání žaludku, které mám při vzpomínce na Galacticu či Capricu. Příběh je strohý a nudný, William Adama je prostě mladičký frajírek, který během několika dnů dozraje a ukáže nám proč má v budoucnu velet Galactice. Nesežral jsem mu to, nebavil mě... snímek mě zklamal a nikdy si nebudu Blood and Chrome spojovat se svým nejoblíbenějším seriálem. Dvě hvězdy za nostalgii. ()

MiniRecenze

Že se jedná o druh seriálu jsem zjistil až potom co jsem tento film dokoukal.No jo neznalost neomlouvá,ale když to vezmu -kolem a kolem- tak se nic tak vážného nestalo.Tento díl se "tváří" jako samostatný snímek,který na nic nenavazuje.A řeknu Vám,že je to docela průšvih.Scénář je jedno velké předvídatelné klišé a efekty,trikové sekvence a kulisy jsou v podprůměrné kategorii.To samé platí o hereckém obsazení,které mě prostě nepřesvědčilo.A po této zkušenosti nevyhledám ani předchozí a ani následující díly. SLABOTA!!! ()

VideoTuti

Výborné pokračování Battlestar. Dobrá volba herců. Slušné trikové efekty. Standartní délka pilotního dílu - 90 minut. Film má slušné tempo, napětí i gradaci. ()

zekon

Určitě zábavnější a smysluplnější než trapný telenovelovský seriál BSG. Tady se aspoň něco děje a je to sci-fi, ne spousta nesmyslných teplých keců s vidinama v několika místnostech :) ()

BaseDallas

Začiatok sľuboval viac spätosti so seriálom, ale nakoniec sa tak nestalo, a to hlavne prevedením. BSG bol zámerne vytvorený čo najrealistickejšie, pretože tvorcovia nechceli neuveriteľné rozprávkové sci-fi, no Blood and Chrome je práve taký. Kvíliaci hadorobot a viditeľne animovaná Cylonka s hlasom 6tky sa moc nepodarili, teda aspoň podľa mňa to ku geniálne spracovanej ságe moc nepasuje. Príbeh mladého Adamu nie je najhorší, herci sympatickí, ale chýba mi tam čosi z toho, akoby nedbalého, takmer dokumentárneho filmovania, tak typického a príťažlivého na BSG. Fajn jednohubka, na viac tento film nemá. 3,5 ()

flouny8

Řekl bych lehce podprůměrné sci-fi, určené asi hlavně pro fanoušky BSG. Děsné počítačové triky, nesympatičtí herci, příšerná kamera... ()

tata22

Tak tohle je hodně velká slátanina. Ač milovník všech sci-fi filmů z vesmíru, kdy jsem ochoten lecos překousnout tak tohle bylo vážně moc. Prostoduchý děj, nevýrazní herci, nesmyslné akce. Hrůza, ještě teď je mi z toho zle... ()

Ounil19

Start BSG: BaC Je opravdu skvostný minisérie začíná tak jak jsem si přál a splnil pro mě požadavek kvalitního startu. Obsazení mi moc nesedí ale snad si zvyknu. první dva díly dávám 95% uvidíme co dál a uvidíme jak se to bude dále vyvíjet. Na to že to je pouze na net a potom DVD/BD je to velmi kvalitně zpracovaný jen ty světla je jich až moc. ()

fillipos

Konečně nášup k mému oblíbenému universu! Po (dle mého skromného názoru) nepovedené Caprice se vrací BSG tak jak ji známe. Až na nepřirozeně vypadající světla (na ty se dá zvyknout) vypadá CGI pozadí opravdu bezvadně, což je dobře, jelikož asi jen 3 scény nejsou točené před greenscreenem. Hudba - jak jinak - pecka, od osvěčeného Beara McCrearyho. Ještě uvidím jak to celé dopadne, ale zatím jednoznačně *****. Edit po shlédnutí finále: Přesně to co sem po Blood and Chrome chtěl. I když by bylo lepší dát víc času postavám a miň akci, tak pro webseriál to asi ani jinak nejde. Dost lidí v různých diskuzích nadávalo na CG, ale nevim, jestli je to kvůli tomu, že jsem čekal to nejhorší, nebo mám nízké nároky, ale přišlo mi fakt dobré. K těm opravdu špatnym věcem: Herečka hrající dr. Kelly (Lili Bordán ?) fakt děs, jako jediná nedokázala svou postavu prodat. SPOILERS: Zvrat na konci opravdu překvapil, jsem rád, že nezabili Cokera a doufám v pokračování. Po uvážení všech negativ dávám ****. ()

Elles

4 hvězdy a to jenom za to že díly nejsou delší a že z toho neni novej normální skvělej seriál, ocenil bych víc než seriál Caprica ()

TONYNKO

Videl som to ako film a jasne mi z toho vychazdaza ako najlepší z BSG filmov. Od začiatku som bol vtiahnutý do deja a ani nachvílu sa nepustil. Skvelá atmosféra a skvelé hlavné TRIO. Čo už mladý Adama ktorý je úplne iný než jeho staršie ja v BSG , či už jeho druhý pilot ktorý ho moc v láske nemá alebo Adamov objekt lásky ktorý jediný vie o čo vlastne ide. Je mi lúto že nevznikol seriál určite by to bolo velmi zaujímavé a možno aj lepšie ako prvý spin-off Caprica. Ale nevadí máme tu apson úžasný film. 9/10. PS: Six na konci potešila :-) ()