Vesmírná loď Galactica - Krev a chrom

• USA Battlestar Galactica: Blood and Chrome
Ukázka z filmu 1

Blod and Chrome je další spin off populárního seriálu Battlestar Galactica. Děj se odehrává v prostředí 1. Cylonské války, tedy zhruba 50 let před událostmi původního seriálu. Hlavním hrdinou je nováček koloniální armády poručík William "Husker" Adama, který usedá do kokpitu starého Raptora jménem "Lasička". (Scarecrow4)

Adramelech

Zřejmě jde o pokračování něčeho, co jsem neviděl, ale přesto jsem to zkouknul. Expozice uvádí diváka do děje, který se odehrává v daleké budoucnosti. Vesmírem sviští tolik kosmických lodí, že to tam vypadá jak v Praze při dopravní špičce. Zároveň se dozvídáme, že už nějaký čas probíhá válka lidstva s roboty. Celkově to působí dojmem, že doba je úplně na houby, ale pozor, americká armáda zavedla společné dámské a pánské sprchy, takže jakási pozitiva tady přece jenom jsou. „Neznáme se ze sprchy, slečno?“ Pak se postupně rozběhne děj filmu. Kosmické lodě po sobě střílejí atomovkami, pak nějaká zasněžená planeta s biosyntetickými hady, sem tam i zlý robot, no a tak vůbec. Nikdy v životě jsem nehrál počítačovou hru, ale občas jsem někde nějakou letmo zahlédnul a vypadalo to v ní dost podobně jako v tomhle filmu. Tenhle typ akčního sci-fi mi moc nesedne. ()

Illy

Dost dobrý. A s kecama o špatných tricích se jděte bodnout. Viděli jste vůbec seriál? Na web series výborný počin, abramovská kamera, do univerza BSG sedí jak prdel na hrnec. ()

pilarius

Viděno jako film - hodnotím jako film. Spousta nostalgie a spousta průhlednosti, vcelku průměr. Myslím si, že fanoušci by to sami zvládli natočit lépe. ()

Ben Nevis

Hodnotím celý film, protože na ten rozkouskovaný web-seriál se nedalo koukat. Na to, že to má být pilot k seriálu (který se nejspíš nebude realizovat), chybí pořádné představení postav. Fanoušci různých verzí BS Galactic už nepotřebují přestavovat prostředí a konflikt, a tak se jde přímo do akce. Největší problém jsem měla s dějovým zvratem, který mi přišel samoúčelný bez dostatečného vysvětlení motivací. Nějaká osoba jedná jinak, než by měla jednat, ale je nám to jedno, protože o ni nic nevíme. S dějem mám víc problémů, protože scénář vypadá jako levná napodobenina Battlestar Galacticy pro děcka, zatímco seriál z roku 2003 je ryze dospělý. Efekty mi přišly na televizní produkci v pořádku, přece jenom to není Hollywoodský trhák, ale záležitost s napjatým rozpočtem. ()

Luk Skywalker

Příjemné změna po "rodinné" Caprice, tohle v podobě klasického seriálu by bylo skvělé. V této podobě to působí jako úvodní film k seriálu nebo jako film k něčemu, co by mohlo vzniknout, když nám k ději filmu z roku 2003 chybí 40 let, takže klidně by mladý Adama mohl řádit v té jednotce, kterou si na konci tohoto miniseriálu vybral. Dalším dílům či řadám bych se nebránil. ()

papaguy

Webseriál předhozený vyhládlým fanouškům. Čili nemá smysl srovnávat se standardní seriálovou produkcí (čehož se hned v zápětí dopustím). Na webseriál nadprůměr. Ale jinak klasika - končí to dřív, než začne... Taková minijednohubka. Designově mrazivější, herecky mírně slabší. Děj má sprinterské tempo. NEuvěřitelný přemotivovaný Husker bez přiškrceného barytonu. Hudba vychází z původních námětů, ale taktéž s ní tvůrci zbytečně šetří - vyjma závěrečné metalové úpravy nosného songu, adaptace Gayatri mantry... Vyskytne se tu a tam pár klišoidních miltaristickoidních momentů ve scénáři, ale jako celek fajn počin, který potěší, fanoušky sci-fi a bsg obzvláště. ()

Shakaar

Docela solidní sešup v kvalitě. A to nejen v efektech, ale i po herecké a scénaristické stránce. Když pominu že je to webserie a že logicky zde ty efekty nebudou na takové úrovni jako u BSG 2005, tak jsem čekal solidní příběh a když už nic se sympatickými herci, kteří nebudou dělat svým starším protějškům z předchozí serie dělat ostudu. Tyto předpoklady se bohužel nenaplnili. Snad to bylo tím, že vydání prvního dílu se protáhlo, snad se podepsala nezkušenost herců samotných (ikdyž ani u BSG 2005 to nebyli žádní užasní herci, ale scénář často udělal svoje), prostě to dobrý start serie nebyl a ani tu nejsou prostě okamžiky, u kterých by se divák mohl zastavit a říct, že to udělali dobře. Na další díly se rozhodně podívám, ale mám neblahé tušení, že je to odsouzeno k záhubě, protože pokuď se scénář trochu nevylepší, dopadne to stejně, možná hůře jak taková Caprica. ()

vikino1

Ne že bych byl ultrafanoušek Galactici ale proti animaci (nebo co to je) nic nemám, viděl jsem všechny díly v kuse nepřerušovaný žádnýma titulkama a hltal jsem se zatajeným dechem. Strašně mě to bavilo, je v tom všechno, válka, oběti, intryky, propaganda i závěrečné vyústění, ve kterém zjistíte, že nic není jak se zdá,a že ve válce je daleko víc bezejmenných mrtvých hrdinů jak živých hyperspravedlivých vojáků co bojují čestně a podle svědomí.. Tohle je válka! ()

Sheckley

Jelikož jsem autorem popisků jednotlivých epizod a velkým fandou seriálu Battlestar Galactica, nemohl jsem samozřejmě ani Blood and Chrome vynechat. Popravdě, těšil jsem se moc na první Cylonskou válku a na budoucího komandéra Adamu. Zklamání, kterého se mi ovšem dostalo v podobě špatných efektů poněkud kazí celkové hodnocení tohoto velkého příběhu. Tento názor patrně sdílel i produkční tohoto seriálu, a proto ho hned v první fázi zastavil. Nicméně je potřeba ohodnotit alespoň to co z režije Jonase Platea zbylo. Záměr jistě nebyl vůbec špatný, ale provedení už trochu pokulhávalo. Výkony herců mě v podstatě bavily a celkový dojem z příběhu jsem měl velmi kladný. Tyto rozporuplné pocity vě mě jen vyvolaly touhu po pokračovaní. Nakonec když odpustíme horší efekty tak 65%. ()

Likan7

Po nějaké době jsem se k BSG vrátil. Příběh si pamatuju, ale taky si moc dobře pamatuju to zklamání, které jsem cítil při sledování druhé poloviny seriálu. Tenhle film, z několika webepizod, sice nabízí z BSG to lepší, ale celé je to prostě divné. Být to nějaký pilot k dalšímu seriálu, odehrávající se během Adamova mládí, tak to ještě nějak pochopím, ale tohle je výstřel do tmy. ()

Taffey

Pro štrúdla: to se, kolego, velmi mýlíš. Tam žádná kamera není. Přesněji je, ale je zapíchlá na jednom místě a zbytek je doděláván v editoru videa. A upřímně řečeno, myslím, že těmhle dementním kamerám, kdy kameraman ji drží v ruce při trojce v žíle, tak to už dlouho nevydrží. Rovně. 5cm nahoru. Cenťák doleva, deset cenťáků doprava. 3cm dolů. Tohle může točit jen naprostý dment. V určitých monetech to vítám, ale když si z toho někdo udělá svůj vlastní styl a pak jeho film vyvolává zvracení v sálech, díky, nechci. Jinak jsem tedy koukl na první díl tohoto seriálu a konstatuji, že se z sci fi úplně vytratila normálnost, takový ten uvěřitelný rozměr. Zrovna tento týden jsem se koukl na remake Total Recallu a byl jsem zhnusen. Tam už snad ani nejde o filmařinu. Stejně, jako v BSG. ()

Araliya

Nestoji za vela. Snaha bola, ale toto je strasne nizkorozpoctova zalezitost a je to vidno, na trikoch, hereckych vykonoch, ci scenari [40%] Len z lasky k Battlestar. ()

Majzlík

Celkem nechápu to vysoké hodnocení tady (a to jsem fanoušek BSG). Atmosféra se někam vytratila, triky jsou najednou takové až moc "televizní" a mladý princezňák Adama je na pěst. 3* dávám pouze z lásky k BSG. ()

kiros179

Velice příjemná low-budgetovka. I mé vcelku slabé znalosti světa BG (budu se muset polepšit) nebyli žádnou překážkou, když znáte základy, nejste příliš velcí hnidopichové a jste zároveň fanoušcci žánru, blood and chrome by vás němělo nějak urazit. Pokud by tato dějová linie měla nějak pokračovat, určitě si jí nenechám ujít. 75% ()

Barrymore

Když jsem viděla první scénu s vipery, říkala jsem si: Ano, tohle je ono. Následovalo ale zklamání. A volba Briana Markinsona coby Silase Nashe, když hrál v Caprice (2009) Jordana Durhama mě dost zaskočila. ()

VlastaFlaksa

Jelikož jsem čekala jen naivní a tupé sci-fi nabyté vesmírnými střílečkami a počítačovými triky (ne že by jich tam bylo málo), byla jsem dost příjemně překvapená, že film má i děj a občas divák zaznamená i něco, co se dá označit jako herecký výkon. Samotný film bych hodnotila tak na 3 a půl hvězdičky, ale protože "půlky" udělovat nelze, zaokrouhluji na 4* za dětsky roztomilý kukuč Luka Pasqualina. ()