Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

maara666

Úplně zavrhnout se to nedá, ale vynášet do nebe také ne. Spousty patetičnosti, vykrádačka Čety, zpomalovačky, klišé. A jak tam tahali toho tlusťocha s děravým břichem přes hory, se taky moc nepovedlo. Zajímalo by mě, zda v tom, že jedinej cizí herec je zrovna Němka, která je navíc rukojmí, není nějaká symbolika ;-) ()

Sa.sa

Hodně dobrý a kvalitně natočený film dle skutečnosti... Nevím na kolik je to pravdivé, ale klobouk dolu ... No měli zatracené štěstí, ale to k tomu samozřejmě patří... Opravdu po dlouhé době jsem se s radostí podíval na kvalitní přestřelky, děj i zpracování... ()

Raziel811

V době vydání a zvláště na snímek pocházející z Francie to bylo velmi slušné. Dnes, po 11 letech už to tak nevidím. Mám tento typ filmů rád, ale zde celku podráží nohy místy až moc akční střih, který kazí kinetiku celé akce a rovněž finále je celkem odfláknuté. Chybělo opravdu málo a mohla to být klasika evropského filmu, takto je to jen "dobrý" film. ()

soulless

Tak tomu já říkám pořádný film. Francouzi se vytáhli a po dlouhé době je tady válečný film, který srší akcí v takové míře, že od první minuty, až do závěrečných titulku, nedá diváku vydechnout. Perfektní postavy francouzké jednotky, spolu s Dianou Kruger potom staví film do vysokých pozic, i co se hereckých výkonu týče. Pěkně od podlahy napsáno, žádné zbytečné klišé, ani přehlídka národního patriotismu, jen banda chlapů, kteří "fucking love their job". Když k tomu připojím Arabáče padající po tuctech, vynikající hudební doprovod a především válečné prostředí, které je prostě "to moje", nemám co bych vytknul. 9/10 ()

s.u.g.e.r.

Pro me jeden z nejlepsich filmů roku. Poměrně syrovým, místy i drsným způsobem zobrazuje pronásledování členů speciální jednotky místními rebely. Natočeno bez přetvářky, bez přemrštěného hollywoodského přikrášlování. Film o partě drsných chlapů a Diane Krugerové.. a není to popcorn. ()

JAMcNovak

Ano spoustu věcí mohli udělat jinak, některé se jim nepovedly a pár jich měli raději vystřihnout. Když se ale podíváme jaké filmy "v oboru" získaly i Oscara, tak tento počin je o ligu výše. Kdo chce supermany, akční nářez a plnou porci patosu, tak ten tohle nejspíše přepne. Ten kdo je ale ochoten prominout pár uklouznutí, tak se bude příjemně bavit u této důstojné kondolence věnované SF Francie. 4 až 4,5 z 5* ()

tomuleee

Na rovinu jsem v tomto filmu viděl Slzy slunce akorát že ve francouzské produkci. Ano patos a americké vlajky v každém záběru tu chybí. Jen mě rozčílila realičnost filmu, ale jako film na pozdní odpoledne je to skvělá záležitost. Diana Kruger je krásná a Djimon je frajer. Po dlouhé době jsem viděl ve filmu Tchéky Karyo což mi udělal o radost. Hodnotím 85 % ()

Jirka19320

V poslední době jsem neviděl lepší akční film!! Perfektně natočené,úžasné prostředí,velice působivé,dojemné.Proto dávám max.hodnocení 99,9% ()

dogzila

Niekolko otázok. Kde mali zaparkovaný kamion s muníciou? Prečo nemajú fešáci nepriestrelné vesty? Prečo nestrielajú krytý ale postavený a rozkročený? Aké baterky používajú talibanci a ako sa dokážu tak rýchlo množiť? Na čom sa smiali chaloši z jednotky? Kde zohnali takého patetického admirála? atď... ()

majorW

Pokud chcete videt vyborny akcni film, odejdete v pulce. Pokud milujete telenovely, prijdte az na druhou pulku. Neuveritelny srackoidni propad. ()

Miskindoma

Proč ronit Slzy slunce v Africe, když si můžete zabrečet v Pakistánu? Místo doktorky je novinářka a je úplně stejná kráva jako doktorka v Africe. Taky nechápe, že má ty zelené mozky, kteří ji přišli zachránit poslouchat na slovo. Naštěstí sebou nechce při osvobození vzít celou pakistánskou vesnici. Frantíci si místo gps,satelitních telefonú a neprůstřelných vest vezmou do svých obrovských tašek hodně munice a teplé prádlo, takže se místo cinknutí si o air taxi trošku zapotí a projdou krásným hornatým terénem. No a jelikož se nehodlám zahloubat do nějakého filozofického dramatu a přemýšlet ,,co tím chtěl autor říct,, tak jsem si to užil.Mňam. ()

freemen

Konečně po dlouhé době pořádný film o special forces a to že to není z produkce Američanů je bonus navíc. Francouzi to vzali od podlahy a natočily snímek, jenž realisticky ukazuje práci speciálních sil. Slovo realismus je zde opravdu vidět, jak už od vybavení, přes zbraně a konče taktikou při nástřelu nebo léčce. Ostatně postava Máriuse je reálná. Je to přezdívka pro hlavního instruktora Francouzských zelených baretů. Na svůj věk opravdu našláply chlápek.:)) To jak se někteří tady v komentářích zmiňují, že se frantíci při boji s drbany moc nekryjí, má svůj důvod. Pokud chcete porazit mnohonásobně většího protivníka, musíte jít do něj čistou agresivitou a odhodláním.Při pasivní obraně v leže toho moc neuděláte a munice vám tak i tak nakonec dojde. Co se týče neprůstřelných vest tak ty opravdu frantíci ve filmu nosí. Chce to jen znát trochu danou oblast ohledně balistik..:)) ()

Lukinsons-

Musím říct, že postava novinářky mi přišla vykreslená dost nereálně a přehnaně a u ostatních postav mi zase vadilo, že nebyly rozebrány skoro vůbec a tak Vám je celkem jedno, kdo umře a kdo přežije, což navíc od začátku filmu, tak trochu tušíte. 50% ()

limalama

Tak tohle se francouzkým kolegům určitě povedlo. Děj má spád, akci a prostě všechno ca má bojový film mít. Skvělá je kamera, hlavně některé vychytané zpomalené záběry. Jeden z nejlspších filmů co sem viděl 95% ()

lokolop

Ten film má svoje mouchy, díry ve scénáři a příběhu jako takovém, nesmyslné rozhodování vojáků jak na jedné tak na druhé straně, nepočítaje taktických chyb, ty jsou ale v každém filmu, je to přeci jen film. Dialogy taky zrovna nic moc. Ale ten „příběh měl sílu ve všem ostatním. Dobrá kamera, realita některých pasáží mě potěšila. Surová snaha o opravdový příběh mě nadchla, pokud bude režisér pokračovat ve své kariéře alespoň v podobném duchu, myslím že se máme ještě na co těšit. A tak možná i s trochu očekávání do budoucna dávám 4 hvězdy, víc už to opravdu nejde. Rozhodně ale s odstupem času zhlédnu ještě jednou. ()

Montmorency

Pokud vypnete mozek a zacpete si uši, tak je to super film:-).....Dialogy jsou opravdu příšerné, speciální jednotka je vskutku neohrožená a nebojí se postavit na otevřeném prostoru v šesti asi 200 talibancům (kteří padají jak němci do krytu a přesto jich neubývá), nekonečná zásoba munice a další a další nesmysly......Přesto všechno mě to bavilo, za neohroženou houževnatou krásnou Dianu dávám prostě 4* :-) ()

Mazmen

Docela blbost. Připomínalo mi to Ramba střihnutýho Vinetuem. " Běží na ně 30 talibánců, tak jich postřílíme 25 a vono jich pořád běží 30 - neli více". No a konec, tak to byla totální sračka. ()