Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

RonnieR

Prikláňam sa k štyrom hviezdičkám.Velice cool, ešte coolovejším obsadením! 72%. P.S. Strieľačiek si užijete až až!!! ()

MsGt

Takový průměr. Těšil jsem se na shlédnutí, ale přistihl jsem se, že několikrát jsem si u některých scén vzpomněl spíš na jiný film a říkal si , jak byl skvělý. Třeba úvodní sekvence mi připomněla vrtulníkový nálet v Apokalypse, jistá sekvence uprostřed zase seržanta Eliasse z Čety a podobně ... Co mě dost zklamalo, tak způsob boje v otevřeném prostranství - to jsem se prostě musel smát a komedie to asi být neměla :) ()

webino

Pekne spravený film.Herecké obsadenie je presne šité na mieru(Až na novinárku,nesedela do dizajnu).Nelogické správanie vycvičených baretov je niekdy do očí bijúce,až prachsprosté,ale......deju to akosi zázračne moc neublížilo.Niekto píše že dej sa vliekol a bol obohraný.Jasné že sa vliekol,ale tým správnym smerom,nenásylne.Film,ktorý je dobrý,ale stačího vidieť raz a viac nepotrebujete.Ale rozprávať o nom budete a budete sa čudovať,že na to že ste ho videli len raz viete veľa detailov(dokonca aj z tých,,nudných,,vleklých scén).Úloha snipera pre mňa najlepšie zahraná sveľmi dobrými nieže hláškami,ale skôr pravdami!!!Určite neoľutujete keď si film pozriete,nezabudnete naň,niečo vám dá. ()

honcho

Veľmi sľubný film s dobrým námetom a spracovaním, ktorý však má vážne trhliny. Špeciálna jednotka sa vydá na záchranu francúzskej občianky s jedinou vysielačkou, po strate ktorej sa ich nikto nepokúša nájsť, či zamerať (GPS), pričom je každému jasné kam sa potrebujú dostať a kadiaľ musia postupovať. Na tejto, len ťažko uveriteľnej skutočnosti sa potom bohužiaľ odvíja celý, inak veľmi pútavý dej. ()

luukaas

Speciální jednotka je z poloviny akční jízda ve styl Black hawk down....Ale jak film postupně plyne a členové speciální jednotky postupně odpadávají, jak mouchy a ve všech akčních scénách umírá spousty Talibanců, kterých by mělo být stále méně, ale opak je pravdou a navíc všichni nosí po kapsách nábojů, takže nemusí šetřit olovem.....To je opravdu k zamyšlení a škodí takovým filmům...čekal jsem spíše zkutečnou reality jízdu, ale i tak poměrně zdařilé dílo, které si v mnoha směrech nezadá s akčními 80tkami,......!!!!! Akorát, že dříve na to stačil jeden člověk se samopalem...))))) ()

billcarson

Hrozná bída. Příběh je celkově absolutně nesmyslný už ve své podstatě. Kdyby se jelo podle pravdivých událostí, tak vždy pro francouzské občany ve svrabu jde C.R.A.P. neboli G.P.C. francouzské cizinecké legie. To jen tak na okraj, tahle filmová banda žoldáků je spíše pro smích, ale budiž nenáročný divák je nadšen a hltá s nadšením přestřelky mezi Talibanem. Usáma s fusama co má fešné AK nesmí chybět. No kolem a kolem už nikdy více tenhle blaf. ()

Cekonek

Ne, nakonec ne. Chtěl jsem se kriticky pořádně rozepsat, ale tento film mi za to nestojí. Z taktického hlediska kravina, příběh, respektive zápletka jedno obrovské klišé a debilita (zejména pokus o záchranu týrané ženy ze strany hlavní hrdinky a další), příběh předvídatelný jak vnitřek vajíčka, dialogy jako z pohádky stejně jako závěr filmu. V dnešní době je to spíše urážející nebo k smíchu, než cokoli jiného.Dvě hvězdičky jsou jen kvůli úvodním záběrům a kvůli pěkné hlavičce o zeď jednoho padoucha v prvních minutách filmu. Toť vše. ()

Yenda66

Sedm francouzských statečných v moderním kabátě. Kdyby to byl americký film, nedodíval bych se. Tak jsem pořád na něco čekal. Závěrečný přechod hor ale už byl příliš. Zbytečný film. ()

JohnDean

Jedna za parádní výkon Djimona Hounsoua, druhá za akce, třetí za Eliase (bylo jméno použito schválně?). Občas nuda, občas nelogičnosti. ()

onevoice

Kedže mám francúzsku kinematografiu veľmi rád tak som sa na film tešil. Po prvých sekundách som si myslel, že to bude len ďalši akčný odvar akých som už videl kopu. Po asi ale 15 min sa to pekne rozpumpuje a nestačím sa čudovať. Fakt silné bojové scény natočené v drsnej prírode a hlavne vynikajúci Hounsou ako veliteľ. Kruger ako novinárka skvele zapadla do partie. Nič nové, scénar úplne jednoduchý, ale fakt dobre natočené. ()

Chirurggg

Je to něco jiného než americký sračky. Tenhle francouzský film je pořádně syrový až naturalistický. Diana je výborná i bez make-upu. Hindúkúš jsou krásný hory, ale s bandou Talibanců v zádech je ten přechod dost drsnej. Hodně realisticky podaná práce snajpra, ale i zásahy - okamžik předání energie střely lidskému tělu - takhle jsem to ještě neviděl... ()

wal

Kontroverzní novinářka ......z filmu to nepoznám. Poprava (termín) a odhalení, kde se skrývá.........z filmu to nepoznám. Film samotný není špatný, co se týká nasazení francouzských speciálních jednotek, jejich taktiky, způsobu boje, atd. Ale pokud velící důstojník zjistí, že se jednotka nachází 20km od místa vyzvednutí a přesto vrtulníky letí na původní místo a pak skupina společně s "kontroverzní" novinářkou putují horem a dolem (něco jako film "Přežít")....nevím. ()

DeeTeeCee

Afgánske slzy slnka vo francúzskom šate. Rovnako drsní chlapci ako aj pekné herečky. Rovnako nedotiahnuté postavy. Ale... Bruce je predsalen sympatickejší veliteľ. Film ako taký pre fanúšikov žánra jednoznačne odporúčam , bavil som sa. Oceňujem bezmejkapový výzor Dianky a výber záporáka. ()

LooLaa

Nepříliš originální zápletka se spoustou klišé, chybně napsaný scénář a bohužel ještě hůře zrežírované. 2/3 filmu jedno a to samé. V poslední fázi se film snaží dohnat co se dá a rychle nám „vecpává“ alespoň trochu emocí. Nezachránili to ani jasné modré oči Diane Kruger plné slz. (slušelo jí to) I když členové speciální jednotky postupně umírali, nedělalo to se mnou nic, protože k poznání členů a vytvoření si nějakého vtahu k nim není v příběhu prostor. Filmům jako Speciální jednotka jsem zvyklý dávat 4*, ale dost dlouho sem přemýšlel jen nad 2*, to by ale nebylo fér. Nakonec 50 – 55 %. ()

Tunator

Velmi mile mě to překvapilo. Je fakt, že první půlka filmu jasně vede a druhá se už jen veze na opakujících se dlouhých záběrech a na vlně patosu. Pořád mi je ale ten francouzský přijatelnější než americký. Je to prostě trochu jiný druh a je to na tom znát. Pro fanoušky akčních filmů povinnost. ()

mizz13

Strašná blbost. Sled naprosto nelogických a nereálných situací, parodie na speciální jednotky. Kvůli jednomu člověku jde prakticky na jistou smrt celá elitní jednotka. Strašně by mě zajímalo, kde se pořád brali další a další talibanci (matematický úkol: mám 60 talibanců, 50 jich zabiju, kolik mi jich zbyde? odpověď zní: 70). Jak se sakra dostali přes ty hory??? To je jako oběhli, nebo co? Patetické řeči vojáků typu: "Nechte mě tady", "Budeš táta, tak to musíš přežit" nebo "Já to zvládnu, jděte" mi pěkně lezly krkem. A co ta jejich nekonečná munice? To za nimi jako jezdil náklaďák s náboji? Dávám jednu hvězdičku za ucházející začátek... Po cca dvaceti minutách doporučuji vypnout. ()

jirkapospec

Do doby osvobození rukojmí (Diana Kruger a její parťák) a následného útěku přes hory to byl akčně našlapaný film, který mi do té doby tak trochu v něčem připomínal mnou tolik ceněného "Sestřeleného černého jestřába" - přesní elitní vojáci. Bohužel pak se film zvrtl a už to nebylo ono a čím víc se blížil konec, tím více mě přestávalo zajímat, jak film dopadne. ()