poster

Speciální jednotka

 • Francie

  Forces spéciales

 • Slovensko

  Špeciálna jednotka

 • USA

  Special Forces

 • Velká Británie

  Special Forces

Akční / Válečný / Drama

Francie, 2011, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  ****

  Film čpící napětím, olovem a střelným prachem ze země galského kohouta. To je poslední dobou hodně problematická kombinace. Výsledek? Něco takovýho by napsal Karel May, kdyby žil dneska. Taková dobrodružná pohádka, v podstatě nikoho neurážející, kde pár správných hrdinů odolává náporu zdivočelých domorodců při osvobozování arizonské pěnice Tornado Kruger. Vše zdamatizováno postupnými nucenými odchody členů týmu za slov "utíkejte, budu vás krýt" a v líbivém a technicky precizním podání. Pokud nad tím člověk moc nepřemýšlí, ani mu nemusí vadit dost násilné přechody mezi jednotlivými epizodami a je naopak rád, že z Francie stále ještě může přijít i něco jiného než existenciální drama o anarchofeministické lesbičce vyrovnávající se s první menstruací. Pozitivní konstruktivní kritika tak velí neposmívat se hloupoučkým dialogům a naprosto předvídatelnému ději, ale prožít si napětí u dobrodružství několika správných chlapů a trnout při myšlence "jestlipak oni ji zachrání?"(11.2.2012)

 • kinej
  **

  Byť příběh o úniku přes střechu světa do Afghánistánu je celkem zajímavý a film chvílemi zaujme, je film Speciální jednotka typickým představitelem toho, co nemám rád na francouzské produkci. Politická zápletka na jejímž základě je příběh vystaven, je dost laciná a povrchní, obzvlášť scény z Elysejského paláce jsou jak z pera dítěte, no a pak je tu ten francouzský vlastenecký patos, který je ještě horší než ten americký (protože ti si příběhy kdy to někomu nandali nemusí vymýšlet) no a akční scény působí až křečovitě podle hollywoodské šablony. Chápu, že ve speciálních jednotkách jsou fakt machři, ale aby půltucet brusičů, vyřešil celou armádu Talibanu, to je prostě moc.(18.11.2013)

 • Johny_fork
  ***

  Reklama na francouzskou armádu ve stylu Call of duty, která se opírá o nádherné lokace a velmi dobře natočené akční scény v první polovině snímku. Přestože logika a reálnost celého dobrodružství jdou stranou (Pět frantíků stojí vedle sebe na holé pláni a bez problémů kosí hordu talibanců, kteří zcela logicky běží přímo k nim, div se jim očima nenapíchávají na hlavně. Rovněž důvody toho, že si sebou speciální jednotka nevezme telefon a rozhodne se tedy vyrazit přes Hindúkuš do Afgánistánu, jednoho zarazí). Nevyhneme se ani patosu (akční scéna se během půl minuty změní v idylku v utlačované vesnici, kde si vojáci začnou vybírat látky na trhu od místních převelice pohostinných vesničanů:). Nicméně celé toto aranžmá přijímám a nechávám se vézt a bavit na vlně kvalitní akční zábavy. Je tedy převeliká škoda, že se film v druhé polovině mění z akčního nářezu v neuvěřitelnou cestu se scénami ze zasněžených horských hřebenů alá Pán prstenů.(9.10.2012)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Slušná válečná střílečka s Talibancema se sympatickou Dianou Kruger a frajerem Djimonem Honsou. Francie ukázala, že zvládá i tenhle žánr a od Americké produkce se to příliš neliší. Střílí se zde docela dost, vadilo mi, že film není Rko a přestřelky nejsou až tak vzrušující, ale druhá půle se přepne spíš do survivalu a ta také rozhodla o výsledné čtyřhvězde. 70%(8.11.2017)

 • petero
  ***

  V pohode filmík, keď došlo k nejakej akcii, veľká spokojnosť zo strany taktického postupu pre oko laika, avšak k záveru zdolávania zasnežených kopcov to už tak strhujúce nie je a aj záporák mohol byť zápornejší, predsa len masaker obyvateľstva je už trademark i keď pôsobivejšie to bolo vo "5 Days of War" a z francúzska mi sadol viac "L' Assaut". "The Kingdom" stále vedie.(8.1.2012)

 • - Herec Raz Degan, který ztvárnil vůdce místní povstalecké skupiny Talibanu Zaiefa, je původem z Izraele a má bohaté vojenské zkušenosti z tří leté služby v izraelské armádě IDF (Israel Defense Forces). (c.tucker)

 • - Alain Alivon (Marius) je skutečným členem námořního komanda francouzské armády La Force maritime des fusiliers marins et commandos (FORFUSCO), kde se věnuje výcviku nováčků. (Benson)

 • - Záverečnými titulkami film nekončí. Na konci titulkov možno vidieť krátku scénu ako to s členmi špeciálneho tímu dopadlo. (koba)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace