Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

DrsnSpas

Slusne koukatelny valecny film o tom ze s magorama se nevyjednava. Charizmaticti herci, dobra atmosfera. Filma i svoji epickou slozku, neboli poselstvi. Byvalym Instruktorum specialnich jednotek ( a tech je tady vetsina) se mozna nebudou zdat nektere takticke momenty, ale laikovy jako me to prisło OK. Za me slusnych 80% ()

LaCZik

Němci prohráli válku, protože stříleli za války do vzduchu. Speciálové z Francie vyhráli zase proto, neboť Talibanci stříleli skoro pořád slepejma. Alespoň to tak vypadá, v některých akčních scénách. Ach jo, celkem pěkné téma, ale dosti zazděné. ()

dr.who

Som narocny co sa tyka filmu s vojenskou tematikou a tento je jeden z velmi zlych, nakolko je to vlastne PC hra (nekonecna municia, miliarda talibancov, vyrazne zmeny prostredia, bossfight, survival, zla taktika teamu, vystrcene lokte pri strelbe, atd., atd...).. Zle, zle, zle.. Co sa tyka hercov - nadpriemer, ani hudba mi az tak nevadila.. ()

Legonard1

Ja ako milovník filmov so stredného východu som bol s filmom dosť spokojný aj keď som nečakal, že väčšina filmu bude už len putovanie do Afganistanu. Ale aj tak bol film veľmi znesiteľný a príjemne pôsobil. Takže u mňa 80 %. ()

domikadb

Stará dobrá klasika, ktorá sa od toho amerického líši francúzskou adaptáciou. Novinárka, Afganistan, Špeciálna jednotka, Hindúkuš. Asi v jednej vete možno poukázať na to, o čo Stéphanovi išlo. No napriek tomu bolo spracovanie dobré, idea sa podarila a dobré aj zlé konce nie sú na zahodenie. Sto ľudí = sto chutí, ale prečo považovať niečo tak iné a zároveň tak rovnaké za neprijateľné?! Okúsiť, prijať a ak ani po tomto vás Špeciálna jednotka nestiahne, nevadí sú tu aj jej ďalší priaznivci. ()

Pierpa

Filmovo celko ujde, ale nezniesol som trapný výkrik do tmy, čo predvádzal celý film a to - že USA sú tý dobrý, čo hlásajú dobro po celom svete a každý moslim je zlý terorista...fuj ()

47rieper47

Dojímavý príbeh plný napatia, strachu, akcie.. a boja za dobrú vec. Určite sa oplatí pozrieť pre tých, ktorý majú radi vojenské akcie a oslobodzovanie, a podobne typy vojenských konfliktov.. ()

Von Kempelen

Strašně naivní film, kterej by se námětem a zpracováním hodil tak maximálně do osmdesátkovejch béček. Do poslední minuty jsem dával Francouzům šanci, kterou bych Američanům vzal daleko dřív, ale kdepak, je to prostě blbost k uzoufání, bezduchej akční film s provařenou roztřesenou kamerou. ()

Isfio

Úžasné prostredie Pakistanu a Afganistanu. To človek tak často nemá možnosť vidieť. Prvá tretina filmu na úrovni, tešil som sa, že uvidím dobrodružný film so špeciálnymi jednotkami v Pakistane. Začalo to dobre, ukázali nám taktiku špeciálnych síl a potom akoby uťal, z filmu sa stala paródia. Pripomenulo mi to filmy o Apačoch, kde Vinetou v jednom priesmyku postrieľal 50 banditov, v ďalšom ďalších 50 a v treťom priesmyku ho stále prenasledovalo 100 banditov. Tu to bolo to isté, ibaže to boli Talibanci, ktorí sa klonovali v každej bitke. Po 2 úmorných dňoch prechodu cez veľhory, ich na druhej strane čakal nepriateľ, ktorý bol doteraz za nimi. V jednej scéne bola jednotka krytá za skalami, miesto toho, aby ich pohodlne postrieľali z úkrytu, tak vyliezli von, postavili sa do radu a v štýle Ramba ich všetkých postrieľali. Strašne mi vadia také veci vo filme, režisér a scenárista si myslia, že diváci sú idioti. ()

Mach Tom

Asi tak v polovině filmu jsem ještě chtěl dát čtyři hvězdičky, ale pak my to prostě začalo lézt na nervy. No a po hodině a půl už jsem ji chtěl zastřelit sám. Nic proto, ale to sebou Francouzské speciální jednotky nenosí neprůstřelnou vestu a nebo satelitní telefon? ()

andy_TP

Spoiler...Kdyby umřeli všichni, asi by to bylo uveřitelnější a snesitelnejší, než to, ze 12 dní na poušti, v 5000m kopcích a mezi hromadou kulek, které měli kluci maskáčoví nekonečné množství, přežila netrénovaná a už tři dny před vysvobozením bez jídla, ženská...a to rozhodně nemám nic proti něžnému pohlaví, ba naopak :)...ale scény, kdy lítají kulky a zaběry okolí jsou fajn, jen ten příběh - prostě jsem tomu neveřil...a jedna hvězda je asi za setkání pana LaPeditea a Bridget von Hammersmark :)))) ()

ciapok

príbeh plochý, akoby zbuchnutý narýchlo, strih až príliš "progresívno-mládežnícky" (vadí mi tento trend, ktorý zahŕňa aj rotujúcu kameru a má podčiarknúť modernú dynamiku). Akcia ale výborná, aspoň v prvej fáze, keď bola čisto o militantnej operácii. A nedá mi to, "Somebody wake up Hicks", dokonca dvakrát, z Votrelcov si mohli odpustiť :) Film to nie je zlý, je určite osviežením, treba pozrieť. ()

Koukam

Dobrý, vskutku dobrý.. Pasáže z úprku poněkud zdlouhavé. Jinak čistokrevná napumpovaná akce s velkejma koulema! ()

CrashHP

Solídny vojnový film určený skôr pre televízne obrazovky ako do kina. Napriek tomu je to zábavná akcia na nudný večer a film pri ktorom som sa rozhodne nenudil. ()

Kajuga

Kdo chce vidět našlapaný atmosférický francouzský film, tak bude zklamán. Skoro vůbec se to neliší od stejných amerických filmů a to včetně trapného patosu a laciných dojemných scén. Od amíků se to snad liší jen tím, že vojáci nemají helmy. Hlavní "zlouš" vypadá jak Sandokan :). No nic, škoda, Francouzi to umí líp, tady to nepředvedli. Black Hawk Down je určitě lepší, Slzy slunce bohužel taky a to už je co říct. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /milostné švitoření mezi Diane a tím jedním přeživším vojákem naivní, hrdinskost a naivita překonávala i americká měřítka a ten super zredukovaný úvod - rychle si to odbudem a šup na to, než to divák vypne, se mi moc nelíbila/, + /akční stránka byla docela dobrá a taky je to jedinej důvod, proč dávám 65%/, hodnocení - sice podle amerického modelu, ale skromnější, naivnější a ne tak propracované, Lone Survivor o level výš ()

Jimmosaz

U některých filmů si říkám:"tak to teda ne". Na tenhle řeknu jenom:"tak to teda jo". Film o tom jak si jedna blbá francouzská novinářka myslela, že změní Pákistán, překvapivě se jí to nepovedlo a byla i se svým pomocníkem zajata. To je příležitost pro speciální jednotku. Ten film měl všechno, co by měl správný film mít: novinářku, hodného Araba, extrémního záporáka s turbanem na hlavě, sexy týpky, jejich charismatického velitele, výbuchy, zbraně, vrtulníky, pouště, hory, smrt, lásku, vojenskou základnu a šmrncovního generála. Průběh filmu je akční a ukazuje, jak to může být na nepřátelském území špatné, ale na konci srdce zaplesá. Byly tam nějaké nereálné scény, ale to je mi jedno, protože jsem se neskutečně bavila. 5/5 ()

PORTER44

Francouzská akční podívaná s Afgánistánu ,novinářka zajatá talibanem a vyslaná speciální jednotka která sice novinářku osvobodí ale nastane problém s odvozem a tak musejí po svých jenže vůdce rebelů se nevzdá a pronásleduje je dokud novinářku nedostane postupně ze speciální jednotky moc nezbude.Docela povedené akční scény,herecké výkony v poho. ()