Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

lakart

Jestli je Nespoutaný Django lepší než Pulp Fiction? Dobrá otázka, na kterou pro zatím nedokážu jednoznačně odpovědět, ale jedno je jisté. Tarantino je ve skvělé formě a předkládá nám film, který je miminálně stejně dobrý jako Historky z podsvětí. Jeho filmy byly vždy téměř bez děje založené na perfektních dialozích a dobrém obsazení. Tady ale bych řekl, že šel Tarantino kousek dál oproti svým jiným filmům, kdy se za téměř 3 hodiny odehraje celkem dost událostí v porovnání s jeho předchozími filmy. Jednou z hlavních dominant je hudba a 4 herecké výkony, uvedené od těch pro mě nejvíce pozoruhodných: S. L. Jackson, Ch. Waltz, L. DiCaprio a Foxx. Za celou dobu jsem nenašel nudnou pasáž nebo záběr. Vše do sebe perfektně zapadalo. Velmi se mi líbilo rozdělení hudebních a mluvených pasáží, kdy snad až na pár výjimek hraje hudba a mluví se zároveň. Hudební výběr je neskutečný a skvělé buduje atmosféru. Velmi mě také překvapila práce s kamerou, kdy mi některé záběry brali dech. Dokonce i akční stránka filmu je dobře zvládnutá, kdy jsem měl v kině opravdu respekt z vystřelené zbraně :D. Takové filmy umí točit jenom Tarantino a ukazuje nám to se vší parádou. Z kina jsem odcházel velmi spokojen, ale musím si film pustit alespoň ještě 100-krát jako Pulp fiction, abych dokázal říct, zda jsou historky překonané. 100% ()

Boris.

Dlouho sem váhal jesi 4 nebo 5*, ale nakonec sem to nechal na plnej počet halavně za doktora, kterej mě celej film neskutečně bavil a za Stephena, kterej byl taky úžasnej. Je to sice dost dlouhý, ale celou dobu mě to bavilo, tak si to asi plnej počet zaslouží. ()

Franc1s

NÁŘEZ!!! Nestane se často, aby mě mrazilo v zádech už při úvodní skladbě a začátku filmu, jak jsem se na tenhle film těšil. Quentin si splnil sen a já už teď taky :D Jeho styl filmařiny prostě nemá konkurenci. Nechybí vtip, akce, cit pro střih, jeho typická kamera a záběry, nešetří se s krví - jak je u něj zvykem (to se mi líbí :D) a do toho i ten soundtrack - výborný skladby! Herecké obsazení funguje na jedničku, každý ma ve filmu dostatečný prostor a dokonce i F.Nero se ukázal. Přestřelky neměly chybu, ty byly ultimátní. A na scénu s Ku-Klux klanem nikdy nezapomenu, to se smíchy válel v kině snad každej po zemi, teda aspoň já :D Na tenhle film bych se dokázal dívat stále dokola, ani mi nevadila ta délka filmu, jak většina kritizuje, naopak bych klidně ještě pul hodinu přidal. U mě nejde jinak než plnej počet 10/10 ()

PedroPo

Kdyby to nebylo tak dlouhé a ve druhé půlce nespadl řemen, neváhal bych s plnou pětkou. Pro mě hlavní hvězda Ch. Waltz, který si ho tak nějak ukradl sám pro sebe. A že možná hraje druhého Landu. No tak hraje - hlavně když ho hraje výborně. ()

Ergon

Django (Jamie Foxx) je opravdu nespoutaný! Každou minutu si neskutečně užívá a je tak tahounem a hvězdou celého filmu a Ch. Waltz mu skvěle sekunduje. Pro mně jednoznačně nejlepší Tarantino! 7 948. HODNOCENÍ. ()

Múra

Tarantino opět splnil všechna moje očekávání. Herecký obsazení, western, Johnny Cash, humor.. a spousta dalšího. Chcu to vidět znovu. ()

bakeero

Přepálená stopáž, ve zbytečně natahovaným finále nevěrohodný motivy Waltze a DiCapria. To jsou největší zápory Djanga. Ale minimálně první polovina filmu je fakt vzpomínkou na starýho dobrýho Quentina. ()

Shaleman

Po dalším opakování jednoho z nejlepších westernů musím své hodnocení razantně změnit. Proč? Já vám nevím, ale já se na druhé kouknutí dost nudil. První část, plná krve a sebeparodie je absolutně dokonalá a ve všech směrech vymazlená, ale s příchodem Lea na scénu ztrácí tempo a z filmu se stává ukecaná jednohubka. Například scéna s lebkou se táhla jak kouř z rozžhavené hlavně. Tarantino oprávněně machruje jak dokonalý je "řečník", ale zapomíná na svoji lásku k filmu, který tak postrádá obrazové perličky, v nichž skvěle vynikla i nepodstatná postavička viz. Hanebný Pancharti. A aby toho nebylo málo, donutil výborné herce přehrávat a pitvořit se a tak vznikly scény, které nebyly vtipné, jak bylo asi zamýšleno, ale spíše trapné - jeden příklad za všechny budiž závěrečná gesta ženy hlavního hrdiny. Tady se Tarantino příliš netrefil. Nevím jestli mu došly nápady či dech a nebo se až příliš ponořil do dokonalosti scénáře (čehož dosáhl) ale Hanebný pancharty nepřekonal a spíše se lehkým krokem vrátil do dob Auta zabijáka. Ale kdo ví, třeba Djanga na třetí kouknutí zase vynesu do nebes. ()

Mitisko

Neviem ako to pán Tarantíno robí, ale vždy spoznám jeho film aj ked ho vidím poprvé a pritom neviem že to on režíroval... Velmi rozpačité pocity vo mne zanecháva toto dielo, niečo ako legendárny pulp fiction. Musím pochváliť fakt famózne trafenú hudbu asi tak ako Hans Zimmer trafil pána prsteňov. A 1000x chválim herecké výkony na druhej strane nemožem nikoho vyzdvihnut lebo všetci zainteresovaný hrali viac ako 110% famozna mimika a atmosféra, proste famozna podivaná. A k záveru sa nám ukáže na pár minut aj pán Tarantíno čo ma v pokročilej časti filmu vobec ale vobec neprekvapilo. S jasnou hlavou o 4:44 udelujem 5x ***** ()

ER

Možná byl Ch.Waltz v Hanebných parchantech přesvědčivějčí a možná i Brad Pitt zajímavější než J.Foxx,přesto je Django komplexnější a o něco zábavnější i díky Samuel L.Jacksonovi. ()

dessa

Christopher Waltz je neuvěřitelný herec, Quentin Tarantino je neuvěřitelný scénárista... Přesto mi tentokrát k absolutní spokojenosti něco chybělo. ()

Dovlatovka

Mám radši upovídaného Tarantina než střílícího a vybuchujícího Tarantina. Uznávám, že Django je komplexnější, provokativnější a na pevnějších základech postavený film než předchozí Tarantinovy filmy. Tarantino má postavy domrtě promyšlené, ale ve zpracování na to celkem kašle... viz Schultozovy pohnutky. Závěr taky nemusel bejt rozdělenej na dvě epizody, když už je hlavní padouch mrtvej... Ale je to dobrý, hodně dobrý. ()

Adiemus

Mám ráda Kill Bill i první; mám ráda Leonarda a nemám nic proti některým westernům. Ale v tomto případě jsem upřímně řečeno zhruba po polovině filmu váhala, jestli má cenu ho dokoukat (jediná výjimečná scéna s Ku-klux-klanem mě nepřesvědčila). Nicméně Django dostal další šanci a musím uznat, že další čtvrtina byla o poznání lepší, jenže ve finále mi přišlo, že Quentin vykradl, co se dalo, a především sám sebe. Celým filmem mě provázel pocit "tohle jsem už někde viděla" a chtě nechtě jsem přemítala, ve kterém filmu. A nebylo jich málo: už zmiňovaný Kill Bill, Od soumraku do úsvitu (podle scénáře QT), Tenkrát na Západě, ale taky Nevada Smith. A skoro závěrečná scéna , kdy Django jde k Hildi na pozadí hořícího domu, mi přišla jak okopírovaná z Müllerovy křižovatky bratří Cohenů. A o závěrečné scéně, jak vystřižené z nějaké grotesky, darmo mluvit; navíc jsem neskousla posun v chování Djangovy ženy. Suma sumárum, té originality tam bylo dost málo; navíc to, co mě nadchlo v Kill Bill, v tomto případě nefungovalo. Inu, každý tvůrce se vyčerpá - anebo narazí na hlušinu. ()

Jenislávek

Tarantino, Waltz, western a otrokářství spolu hrajou nemilosrdny dechberoucí krvelačny kvarteto. Jedno s druhym si vyloženě sedlo a vznikl film, které stojí za každou za lístek do kina utracenou korunu. A pro mě vznikl jeden z Tarantinova nejlepších filmů vůbec. Nechybí zde nic, co mám na jehoho filmech tak rád (humor, nadsázka, příběh, originalita, dramatičnost, teatrálnost a absurdita). Byl sem napnuté až do konca a aji přes těch 165 minut sem nepolevoval na pozornosti. Dejte si pozor, abyste si počkali aji na zakončení za titulkama, ()

aLCaP0Ne

Wow, tak tento skost Tarantina opat nesklamal, nezabudnutelny Samuel L. Jackson, pankovsky Leo a skvely Waltz, ktory po boku Foxxa davaju tomuto filmu neskutocny smrnc.. Nie som fanusikom westernov ale tento je fakt unikatny ako po filmovej stranke, tak pre western aj soundtrackovej a samozrejme nechybaju ani krvave "orgie" v podani Tarantina. Jeden z najlepsich filmov po Pulp Fiction.. 95% ()

Nocturno culto

myslím že dvojka Djanga se Schultzem se se ctí vyrovnají pánům Vegovi a Winfieldovi ..perfektní,naprosto bombastická záležitost,na to je zdejší hodnocení krátké :-) ()

Karp

"Je to Tarantino, tak to bude dobrý." Ne, není to dobrý. Má to slabší děj a v té lepší první půlce se povětšinou cestuje z místa na místo - až téměř bezcílně. Druhá polovina už je vyloženě nevěrohodnou slátaninou s naivní scénaristickou konstrukcí. Jediné co ten film drží nad vodou, jsou herecké výkony Waltze, DiCapria a S.L. Jacksona a několik kvalitních scén z nichž jedna je navíc velmi vtipná (Ku Klux Klan). Škoda. Rozjed byl slibný, úvodní hudební motiv a atmosféra také... Zbytek je rozvleklá "béčková" bída s jednou výraznou chybou ve střihu. Nezbývá než doufat, že čas pošle hodnocení tohoto filmu k normálu, protože 90% (4.2.2013) si opravdu nezaslouží. Za mě 3,5*. ()

Roner

Někde sem slyšel že po Bastardech Kventinovi umřela jeho dlouholetá střihačka, a ano - je to znát. Tenhle film je fakt super ale mě tam chyběla právě ta jeho stará dobrý akční dikce - viz ten střih. Na Tarantina mi to přijde, že příběh je moc "jednoduchý", moc jednosměrný a málo zapletený. Takže proto "jenom " 4 hvězdy. Jinak je film samozřejmně super. Takže 85%. ()

Mira90

Fuuuu, úžasná jízda. Tvrzení některých, že jde o film lepší než Pulp Fiction sice považuji za rouhání se, přesto - Django nebyl daleko. Herecké výkony podporuje tradičně skvělý hudební doprovod a i přes drobné scénáristické chyby se prostě musíte bavit. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake