What a Feeling! Jennifer Bealsová v hlavní roli amerického muzikálu o nebojácné a půvabné Alex, která se každou noc mění ze svářečky v tanečnici... Populární muzikál vypráví příběh mladičké svářečky Alex Owensové, která po nocích tančí v baru a sní o studiu na konzervatoři. Naivní příběh s parametry Popelky (osiřelá hlavní hrdinka, deus ex machina v podobě bohatého a atraktivního Nicka) dokáže i dnes okouzlit nábojem tvrdohlavé mladistvé energie a samozřejmě ústředními hity jako „Flashdance – What a Feeling“ či „Maniac“. Zajímavostí je, že nejslavnější taneční scénu filmu – konkurs na konzervatoř – tančily tři různé taneční dublérky: Marine Jahanová dublovala tancování, gymnastka Sharon Shapirová výskoky a tanečnice Crazy Legs breakdancing. Snímek byl v československých kinech poprvé uveden v roce 1987, přičemž z něj cenzura vystřihla zpověď hlavní hrdinky v kostele. (Česká televize)

Jereme

No... Herecky a dějově bych hodnotil tak na slabé ***, ale přeci jen když na vás dýchne ta nostalgie let osmdesátých a navíc skvělé taneční klipy a hudba, tak musím říct, že film je i přez své stáří parádní zážitek. ()

horor2

Klasika, ve které Jennifer Beals dře jako kůň a po práci dře znova, aby si splnila svůj sen. Do toho hudba 80 let + jedna nezapomenutelná mokrá scéna, která se paroduje dodnes :-) ()

sniperjozef

Jestli to mělo být bezbolestných 90minut, kde nebudu muset sledovat hlavní linii zápletky, abych vůbec pochopil o čem film je a ještě se super hudbou, tak jo. Musím říct, že film jako takový je opravdu směšný, postavy jsou nedotáhnuté a některé scény mi tam přijdou opravdu jen aby film měl přes hodinu. Víc jak na dvě hvězdy, nebo 50% to není. Na druhou stranu ta hudba to o těch 10-15% a nebo jednu hvězdu vytáhnou výše. Přijde mi to taky jako souhra životních rolí některých herců. A to hlavně těch dvou hlavních. Za mě tedy určitě stojí za podívání se, při náladě na nenáročný snímek s poslechem super 80s. ()

mrclTV

Tento príbeh o baleťáckej popoluške vo víre priemyselného veľkomesta má primálo, aby človeka uchvátil - hlboko podpriemerný dej a hudobné/tanečné čísla, z ktorých si zapamätáte iba tie dve najznámejšie, ktoré vám budú povedomé z pravidlených paródií a "inšpirácií". ()

Carlie

Jeden z těch kouzelných tanečních filmů, které mi připadají nostalgické, ač jsem v době jejich vzniku ani nežila. Děj byl sice jedno velké klišé, ale mně se ta hezká jednoduchost příběhu líbila a celé to odsýpalo rychle. Spousta skvělých písniček byla také fajn. ()

ostravak30

Zajímavé je, že pro režiséra Adriana Lyna, scénáristu Joe Eszterhase a herečku Jennifer Beals je to druhý film. Tohle mají společné. J. B. je docela sympatická, nutno však dodat, že jsem ji v žádném dalším filmu neviděl. Ale líbila se mi i herecky. Působila dostatečně věrohodně naivně a přirozeně. Od režiséra jsem shlédl Osudovou přitažlivost a Lolitu, přičemž on se kolem  erotiky nadále pořád tak nějak točil. Ale Flashdance v jeho kariéře určitě vyniká. Příběh přitom není zrovna originální. Mladá dívka toužící splnit si svůj veliký sen a něco dokázat. V různých obměnách jsme ho už mohli vidět mnohokrát. Výjimečná je na filmu ale především hudba, to je fakt. Zazní opravdu slavné hity a vzhledem ke stopáži je film vcelku příjemný na shlédnutí. A té skromné dívce se smyslem pro spravedlnost to člověk fakt přeje. ()

Hawaj

Chytlavej song, super přitažlivá svářečka, která vodletí i flexou jen co jí zapne, na obyčejný striptérský pajzly neobyčejně vyšpekulovaná dance show a k tomu limonádovej příběh s pracháčem. 99 % lidí to ke štěstí stačit bude. Klidně na to juknu znovu. ()

Johny_MH

Možná mě budete považovat za blázna,ale já miluju muzikály. I ty nejpokleslejší mají něco do sebe. A tento film je důkazem, že nejenom Hříšným tancem živ byl člověk. Prosté a líbivé při vší klišovitosti. Spolu s Hříšným tancem poslední muzikál před Moulin Rouge. ()

Prubner

Taneční scény a hudba jsou fajn, Jennifer taky, ovšem scénář je dost nepovedený, nudný a mimořádně nezáživný. ()

carl.oesch

člověk může mít rád něco, o čem ví, že to žádná superkvalita není a přitom to může mít třeba i spojené s příjemným obdobím nebo dokonce chvílí v životě. A to jepro mně přesně tenhle film. Na jednu stranu naivní, prvoplánově čitelný jako červená knihovna a na druhé straně - řada nádherných záběrů (nejen tanec na konci, ale i třeba jak "svářečka" jede na kole do práce), skvělý song What a Feeling a potom taky samotná Jennifer Baels, která bohužel zůstala herečkou ve většinou béčkových filmech a přitom řada hereček "áčkových" na ní neměla ani náhodou...co se dá dělat, tenhle film z určitých osobních důvodů miluju, ale objektivně je to tak na ty tři hvězdy. ()

Roman1983

4* .. pro vylepšení % dávám 5* .. nechápu komentáře typu "otřesná hudba 80tých let" .. tak je to hudební film z roku 1983, tak se na to vy kréténi nedívejte, .. moc pěkný romanticko-hudební film o dívce, která si jde za svým snem a to vše vyplněno úžesnými hity 80tých let, tak jak to v muzikálech bývá, že :) .. navíc to Jennifer Beals neskutečně slušelo ()

caMen

Srdce chudé svářečky si podmaní neoblomný král celé ocelárny (protože jsme ve městě oceli). Ona je cílevědomá, nenechá si do toho od nikoho kecat, bydlí ve skvělém skladu, jezdí po městě na kole!, skvěle se obléká a geniálně tančí. Scéna se stroboskopem je průkopnická, stejně jako využítí brakedance. Na úspěšnost tohoto svěžího dílka ukazuje i fakt, kolikrát byla od té doby napodobována, nebo parodována scéna u talentovek. I po letech pořád klasika. ()

hrumsrt

Působí to na mě hrozně béčkově... Ale pořád to má svoje kouzlo! Geniální hudba a i celkem sexy Jennifer Beals. P.S. Před lety v divadle jsem z toho byl úplně odstřelenej, ale tomuhle chyběl drive či šmrnc. 55% ()

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)