Mupeti

• USA The Muppets (více)

Walter, největší fanoušek Mupetů na světě, jenž je na dovolené se svými přáteli Garym (Jason Segel) a Mary (Amy Adams) z amerického městečka Smalltown, odhalí zákeřný plán ropného magnáta Texe Richmana (Chris Cooper), který se chystá srovnat se zemí Mupetí divadlo a těžit ropu, nedávno objevenou přímo pod tímto bývalým působištěm Mupetů. Aby Walter, Mary a Gary mohli zorganizovat největší televizní mupetí maraton v dějinách a pokusili se tak získat deset milionů dolarů, potřebných na záchranu divadla, musejí společně s Kermitem nejprve znovu sjednotit všechny Mupety, kteří se mezitím vydali za vlastním štěstím: Fozzie v současné době vystupuje s revivalovou skupinou Moopeti v casinu v Renu, Miss Piggy pracuje jako editorka módní rubriky pro plnoštíhlé v pařížském Vogue, Animal je pacientem kliniky v Santa Barbaře, která svým klientům pomáhá zvládat návaly hněvu, a Gonzo je bohatým podnikatelem v oboru instalatérství a kanalizací. (oficiální text distributora)

Guzo

Na můj vkus až moc necílené na nějakou diváckou skupinu - ať už na děti nebo dospělé - film prostě neví, čím chce být. Co je pro mě ale nejhorší, že snad všechny písničky mě úplně minuly (viděno v originále) a přišly mi bohužel jako nesmyslná výplň. 4/10 ()

shabazza

65% ... ale jen pro Muppetí fanoušky, ostatní to zas až tak nenadchne. My ostatní si ale vychutnáme kompletní přehlídku nejslavnějších loutek a taky defilé seriálových hvězd a hvězdiček (HIMYM, BBT) stojí za to :-) ()

latvar

Pohodově oddechový filmek, který si je lepší pustit v originálním znění než v otřesném českém. U dospívání Waltera jsem se hodně bavil, bohužel se zasekl a oproti svému lidskému bratrovi dál nevyrostl :-). Seriál Sezame otevři slabý odvar. 60% ()

mikulíšek

Úžasně zábavná a bláznivá podívaná s inteligentním humorem nejen pro děti. Skvělé obsazení živých herců a nesčetná odzbrojující camea. Protože to není film převážně pro dospělce, tak občas může být zdlouhavý a skoro až nudný, na druhou stranu jsou některé pasáže tak zábavné, že to všechny nepříjemné pocity hned rozptýlí. Není co vytýkat, jen si lze povzdechnout nad tím, že u nás Muppeti nejsou dost známí na to, abychom chápali jejich charaktery nad rámec toho co je ve filmu. Český dabing je dobrý, ale jeho obsazení je u některých živých herců zvláštní, nezvyklé a divné, většinou jsou na plátně loutky, takže to není kardinální problém. Zároveň je otázkou do jaké míry může být film zábavný v budoucnu, když značná část humoru je alespoň částečně založená na dnešních seriálových a filmových hvězdách. Perfektní film, který má svá neoddiskutovatelná "ale". ()

Babous

Fenoménu Muppetů jsem nikdy nijak nepřišel na chuť. Na tomhle filmu se mi líbily pouze menší roličky velkých hvězd (Mickey Rooney!!) a jedna písnička. Naopak nelíbily se mi ustavičné narážky na to, že se jedná o film - boření čtvrtého prostoru už není tak vtipné jako kdysi, klišovitá zápletka plná dalších klišé a poukazování scénáře na své vlastní nedostatky rádobyvtipnou formou. ()

Looser

První půle super, byl jsem unešen, bohužel druhá půlka mně trochu zazdila (možná, protože nejsem až takový znalec muppets universu). ()

fox171cz

Velice příjemný a oddechový film, který předčil má očekávání. Moc jsem si od toho nesliboval, ale celkový výsledek je více než uspokojivý. Předchozí filmy nebo seriály jsem z Mupety neviděl, tudíž tento kousek je vůbec má první premiéra a seznámení s jednotlivými "plyšáky". Úvod filmu mě moc nenadchnul, avšak nevěšel jsem hlavu a s chutí jsem pokračoval dál. Pomalým tempem film nabírá na obrátkách a já se začínám bavit čím dál tím více. Ostřílené vtípky střídají písničky a vše je pěkně barevné a plyšové. Konec filmu je opravdu třešnička na dortu a za to jsem jen a jen rád. Moc jsem se tedy bavil, takže pokud zrovna nemáte na co kouknout, rozhodně po Mapetech sáhněte. 70% ()

kenkaku

K nadprůměrnému hodnocení jsou nutné tři předpoklady: a) divák ví co je "Muppet show", b) musí mít v sobě jistou dávku infantility, c) mít rád muzikály. Já nesnáším muzikály. Proto u mě Muppetům utekla ta pátá hvězda. Jo a proč mluvím apriori jen o nadprůměrném hodnocení? No protože jen idiot poleze do kina na film co se jmenuje "Muppeti" když nemá rád Muppety (nebo alespoň Sesame Street)... (na film Šmoulové taky do kina nepolezu a ani si ho nenechám vnutit za pár kaček v potravinách, když mi lezou krkem... proto jsem je taky neviděl a jejich hodnocení u mě nenajdete. To dá rozum...) ()

ZkuKol

Nejsem velký fanoušek Muppetů, ale tvorba Segela se mi líbí a Muppeti jsou víc estrádou (povedenou) než filmem. Segelovi a ostatním tento formát hodně pomáhá a pomocí tanečních a pěveckých čísel se hladce dostaneme přes hrbolatá a zbytečná místa ve scénáři až k očekávané závěrečné šou!... 80% ()

sedm.1

Ve spojitosti s tímto snímkem musím učinit osobní přiznání, kdy jsem při závěrečných titulkách musel jednoznačně konstatovat, že ačkoli jsem takovou megakoninu a teatrální naivnost už dlouho neviděl, tak zároveň jsem se při tom po celou dobu i neuvěřitelně hloupoučce a infantilně usmíval a v podstatě si to i celé, od úplného úvodu, až po už ale opravdu totálně ulítlý konec, strašně užíval a bavil se u toho. Prostě jsem se s Mupety tak trochu vrátil do dětinských let, kdy člověk dokáže i ledacos odpustit, nehledat zbytečné nesmysly a pobavit se nad maličkostmi, které ve výsledku ale přinášejí upřímnou radost a bezelstnost. Ovšem abych se do tohoto stavu mohl vůbec dostat, je nutno podotknout, že na tom ten největší podíl mají samozřejmě samotní tvůrci, kteří tu celou kýčovitou loutkohru natočili prostě způsobem, který mě dokázal chytit, nenudit a pobavit. Zápletka je tedy samozřejmě prostinká, jak jen lze, nicméně má spád, po celou dobu jde o takové veselé, nenudící, máňáskové tajtrdlíkování, všichni se chovají jako milí, sympatičtí retardící , v čemž tu samozřejmě očekávaně kraluje král přirozenosti, Jason Segel, jinak ale i veškeré zde použité písničky jsou až nebezpečně chytlavé a moc se mi líbili, a Mupeti dokonce zafungovali i po emoční stránce, ikdyž tedy samozřejmě především v rámci dětských očí, ale zafungovali. Zkrátka, když někdo bude chtít ten film rozcupovat na kousíčky, nedá mu to upřímně asi ani příliš práce, nicméně, mě to jednoduše oslovilo a přesvědčilo svou nenáročností, barevností, veselostí, rozdováděností, ale i poctivostí a laskavým přístupem. Já se prostě bavil a to překvapivě dost. ()

blueskin

jakkoli mám k muppetům velmi kladný vztah, tohle mi přišlo neuvěřitelně špatné. jednou se tenhle film bude promítat na večírcích milovníků filmových obskurit, prozatím je ale jenom k nevydržení. ()

Pavlík

13. 11. 2012 (323.); vzájemné vztahy mezi Muppety neznám (za mého mládí, že existují jsem věděl pouze z doslechu, moc mě to mrzelo), příjemný muzikál ()

Hanys_

To nadšení z Mupetů vysloveně čiší, takže je víc než jasné, že pro Segela tohle vysněné dílko opravdu hodně znamenalo a při psaní scénáře si dal sakra záležet. Soundtrack je hodně povedený, gagy a camea fungují, takže pokud někdo hledá bláznivou komedii, u které bude mít celou dobu nadšený úsměv, jsou Muppets jasnou volbou. 7.5/10 ()

VIPerson

V dětství mě Mupeti naprosto minuli....a pokud bych dnes nebyl bláznivý a pošetilý blázen,který si vychutnává mnoho druhů humoru,pak by mne Mupeti minuli nejspíš i dnes.No není tomu tak a já si Mupety užil dosyta..Jason Segel jako výborný komik a zpěvák byl okouzlující,Walter byl naprosto skvěle a vtipně navržen(zahrán?),Chris Cooper si svou roli záporáka užíval a skvělá camea jen podtrhli už tak skvělý zážitek.Písničkové pohádky vesměs nevyhledávám,ale zde mne jich naopak pár i potěšilo zejména "Am i man or am i a Muppet" kde si střihnul miniroličku i "SHELDON"...bohužel film měl chvílema pomalé tempo a hrálo se na vážnější strunku,která nebyla natočená tak,aby působila přehnaně legračně.Přesto pro mne překvapení roku...Mahna Mahna tu tu tu dudu ()

hunterN

Patřím k těm málo domácím divákům, kteří měli to štěstí a na Muppeti Show, díky polské televizi, vyrůstali. Bohužel, k obrovské škodě, žádná z českých televizí nikdy Muppety nevysílala (nepočítám Sezamovou ulici, u nás vysílanou pod naprosto nevhodným "Sezame, otevři se") a připravila tak spoustu dětských diváků a jejich rodičů o velice zábavný pořad. Ikdyž byl film slabší a byl pro mě jako celek spíše mírným zklamáním, musím díky nostalgii, kterou ve mě vyvoval, dát nakonec zcela neobjektivně čtyři hvězdičky. Mah Na Mah Na! :) ()

Mauric

Než dojde na honbu za hostující hvězdou tak vcelku nic moc, ale poté se vše zvrhává ve velkém stylu a hudební čísla střída jeden vtip za druhým. Některé písničky jsou až nakažlivé. (Když jsem odcházel se slečnou z kina, tak jsem si pobrukoval "Life´s a happy song" a slečna "Man or Muppet":)) Spousta hvězdných cameo roliček potěší a mě osobně nejvíce rozesmála ta Jima Parsonse. Velice dobře jsem se bavil. (Viděno nedabované) ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky