Mupeti

• USA The Muppets (více)

Walter, největší fanoušek Mupetů na světě, jenž je na dovolené se svými přáteli Garym (Jason Segel) a Mary (Amy Adams) z amerického městečka Smalltown, odhalí zákeřný plán ropného magnáta Texe Richmana (Chris Cooper), který se chystá srovnat se zemí Mupetí divadlo a těžit ropu, nedávno objevenou přímo pod tímto bývalým působištěm Mupetů. Aby Walter, Mary a Gary mohli zorganizovat největší televizní mupetí maraton v dějinách a pokusili se tak získat deset milionů dolarů, potřebných na záchranu divadla, musejí společně s Kermitem nejprve znovu sjednotit všechny Mupety, kteří se mezitím vydali za vlastním štěstím: Fozzie v současné době vystupuje s revivalovou skupinou Moopeti v casinu v Renu, Miss Piggy pracuje jako editorka módní rubriky pro plnoštíhlé v pařížském Vogue, Animal je pacientem kliniky v Santa Barbaře, která svým klientům pomáhá zvládat návaly hněvu, a Gonzo je bohatým podnikatelem v oboru instalatérství a kanalizací. (oficiální text distributora)

Tirion

Dokonalé vtipy, vyborné texty songů a hlavně dobrá režie. Ano, zápletka poněkud tristní, ale jsou to přeci Mupeti. A já si myslím, že je to jejich důstojný filmový návrat. ()

decouble

Neuvěřitelná smršť cameo rolí v největším dojáku poslední dekády....ale Meet The Feebles budu mít nakonec radši, protože si můžou dovolit být absolutně nekorektní... To mi ovšem nezabrání milovat Miss Piggy! :-D ()

kovi55

Trapný, nudný, hrůzostrašný! Někdo by se měl konečně zamyslet nad tím, že i filmy mohou týrat člověka... ()

Cl3ricK

Osobně znám Muppety akorát tak z Family Guy, kde z nich dělají dobré paka, což ve skutečnosti trochu jsou. Cílovka je určitě pro americké děti, které z českých či evropských dětí vůbec ví, kdo sou to Muppeti, že. Takže i pro mě to bylo docela těžké na sledování. Postavy mi nic neříkali, občasné camea potěšili, ale jinak nic převratného. Lepší průměr. ()

easaque

tomuhle říkám rodinný film a věřím, že si ho užijou všichni malí i velcí. Rozhodně není hloupý a líbilo se mi, že si dokázal dělat srandu i sám ze sebe. I když na muzikály nejsem, tak se mi hudební vložky a aranžmá líbily - hlavně byly veselé, hravé a barevné ;-) Podobných příběhů je určitě spousty, ale díky mupetům (které jsem znal jen z pár ukázek) ho dokázali pěkně okořenit svými narážkami. Tentokrát to byl spíš Bollywood než Hollywood. Nakonec jsem se rozhodl dát víc, tak snad po 4hvězdičkách nezpyšní. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

na Muppetch (byť mnohdy polsky mluvících) jsem vyrůstal,nicméně po prvních trailerech jsem od těch filmových očekával minimálně podobný průser jako od "hraných" Šmoulů.Nakonec jsem rád,že tomu tak není a Muppeti fungují bez vězších problémů a nejen fanoušci se budou dobře bavit.Docela mě překvapilo,že spousta fórků (mnohdy hodně povedených) je mířena spíš na dospělé publikum.Minimálně v první půlce měli Muppets našlápnuto na zasloužené 4 hvězdy a je škoda,že v druh= půlce jim trošku došel dech.I tak ovšem nadstandartní rodinná zábava se spoustou nostalgie...70% ()

Gee.Rocks

Myslím, že nejen já jsem vyrůstala na mupetech a Sesame street. Tyhle srdečné loutky se člověku dokázaly dostat pod kůži a o víkendu jsem si v dětství nenechala ujít jediný díl. Tento film je stejně jako mupetí show a Sezame, otevři se! přehlídkou jednoduchosti žití. Té jasné přímé prosté krásy, té dětské. V dospělosti je totiž život obdařen spoustou povinností a strastí, zatímco děti vnímají svět pořád tak nějak krásně. Bojím se říct naivně, protože možná jsme jako dospělí příliš pragmatičtí. The Muppets je tedy snímek dětsky krásný, vrátí vás do dob, kdy vás starosti minuly a na tu hodinku a třičtvrtě vás nechá být dítětem, které se zmocnilo ovladače od televize. Opět jsem se přesvědčila, že Jason Segel je muž mnoha talentů a obdivuji jeho práci na The Muppets. Zároveň ve filmech zbožňuji ty velké taneční scény, kde sesynchronizovaně tančí klidně stovka lidí a zpívají nějakou píseň, o tom jak je všechno krásné a jednoduché. Na chvíli tomu uvěříte a dojmete se, jenomže pak musíte zpět do reality. Jsem ráda za každý návrat do bezstarostného dětství. ()

Nach

Rodinná komedie pro děti i jejich rodiče. Jen Ti rodiče se místy budou nudit. A ani u dětí si nejsem jist, že si to plně udrží jejich pozornost. Některé scény jsou fajn, hlavně ty, kde film má narážky sám na sebe (například reakce jednoho Mupeta na rozpočet filmu), ale jen takové scény děj neutáhnou. Závěr je příjemný, ale stále zůstává v průměru. Jedna hvězda za tanec a hudbu, druhá za pár vtipných skečů a třetí za epizodní role Jacka Blacka, Jima Parsonsa a Whoopi Goldberg. 65% ()

Streeper

Já jsem v tom neviděla vůbec nic kouzelného, vtipného či skvělého, proto mě dost překvapilo kolik skvělých herců a hereček se v tomhle filmu objevilo. Písně byli pro mě strašné (až na Man or a muppet), ale jinak mi to přišlo dost trapné. ()

enjoi

Pohodový muzikál pro děcka, který je pro dospěláky zajímavý možná akorát tak hereckým obsazením. Znamými herci se tu opravdu nešetřilo, sice hrají jen takové štěky, ale zabaví. Nic víc. 50 % ()

campix

Když jsem byl ještě mladý chlapec tak se mi pořad Sezame otevři se docela líbil. Ale u nás rozhodně jeho sláva nedosahovala jako u Muppetů v západním světě. Ale i tak při sledování The Muppets musíte každou chvilku zamačkávat jednu nostalgickou slzu za druhou. Ideální film pro víkendové rodinné odpoledne, při kterém se rozhodně budou bavit jak ratolesti tak jejich rodiče. Bohužel rozjezd je dosti pomalý, ale finále spolu s nespočtem hvězdných cameí vrací misky vah na tu lepší stranu. Na 4 to u mě není, ale po shlédnutí mám nepříjemně dobrou náladu. ()

Sammya

Co to krucinál bylo? Dobře, asi jsem nepochopila tu kultovní roli Mupetů v americké kultuře, ale i tak jsem na sebe pyšná, že jsem to dokoukala do konce. Jason Segel a Amy Adams jsou mí oblíbení herci, ale nechtělo se mi na to koukat, dokud jsem nezjistila, že tam hraje i Jim Parsons. Běda mi, někde v půli filmu jsem zjistila, že je to jen asi tak půlminutové cameo. No, za blbost se platí. Většinu filmu jsem koukala s wtf výrazem, nebo se ukrutně nudila. Píseň Man or a Muppet byla asi to nejlepší, i když teda za tohle dát Oscara? Už se nedivím ničemu. Nejvíc mě pobavily závěrečné titulky, a to jen proto, že ten song má pro mě povahu soukromého vtipu. ()

Pajky3

A nakonec proč ne, fanouškem Mupetů sice nejsem, celá tahle věc mě minula, ale film byl fajn. Svěží a barevnej, navíc Jason Segel si ho určitě užil, vybral si k sobě pěknou holku a obsadil spoustu cameo roliček. Některý nápady jsou povedený (Cestování po mapě) a hlášky taky (výbuch nebo celebrity nejsou lidi), takže jsem se vcelku solidně bavil. Navíc písničky jsou pěkný a Man or Muppet byla super a ta chytlavá v titulkách :). ()

bartias

Povedený návrat Mupetů na stříbrné plátno je milou pohádkovou podívanou, ze které musí být pravověrní fanoušci nadšení. Ostatní si můžou v klidu užívat nenápadně ale hodně ujeté vtípky a narážky ve stylu huličských vtipů z hipísáckých let, kdy tihle (ne)loutkoví hrdinové vznikli. Zpívanky se dají snést a nespočet celebrit v cameo rolích je samozřejmostí! ()

chelseaman22

Po prvních pěti minutách jsem musel přemáhat choutky na vržení toho přenosného PC z okna! Inu pozerat se na plyšáky, Marshalla Eriksena a Amy v kýčovitých pozicích není věru pro každého! Naštěstí režisér s krycím jménem Bobík sehnal sponzory ergo mohl zaplatit další víceméně profláklé hvězdy, aby na povel dělali šašky. Sheldon, Whoopy, Barney Stinson či Selena "egocentrická pizda" Gomez zapanáčkovali a divák dostal svou pravidelnou várku showbyznysu! 67% Celosvětový výdělek k 7. 6. 214: $165,184,237, což je 3,67 násobek budgetu ()

Mr.Ripley

Oslňující comeback oscilující na hraně mezi filmově-sociální parodií a překrásnou pohádkou pro nejmenší. Ta láska a originalita (samotná promo kampaň patří k tomu nejlepšímu co kdy filmovou produkci mohlo potkat) s kterou celý projekt Jason Segel připravoval, na vás doslova stříká z každého záběru či proneseného dialogu! ()

ecceHOMMO

Hrooozne ma to nebavilo.....až do chvíle Muppets show....to som sa zas neuveriteľne bavil. Avšak pre menšie deti ( samozrejme nielen pre ne) to je určite ideálny filmík na pobavenie. **/*** ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky