Mupeti

• USA The Muppets (více)

Walter, největší fanoušek Mupetů na světě, jenž je na dovolené se svými přáteli Garym (Jason Segel) a Mary (Amy Adams) z amerického městečka Smalltown, odhalí zákeřný plán ropného magnáta Texe Richmana (Chris Cooper), který se chystá srovnat se zemí Mupetí divadlo a těžit ropu, nedávno objevenou přímo pod tímto bývalým působištěm Mupetů. Aby Walter, Mary a Gary mohli zorganizovat největší televizní mupetí maraton v dějinách a pokusili se tak získat deset milionů dolarů, potřebných na záchranu divadla, musejí společně s Kermitem nejprve znovu sjednotit všechny Mupety, kteří se mezitím vydali za vlastním štěstím: Fozzie v současné době vystupuje s revivalovou skupinou Moopeti v casinu v Renu, Miss Piggy pracuje jako editorka módní rubriky pro plnoštíhlé v pařížském Vogue, Animal je pacientem kliniky v Santa Barbaře, která svým klientům pomáhá zvládat návaly hněvu, a Gonzo je bohatým podnikatelem v oboru instalatérství a kanalizací. (oficiální text distributora)

Mrkvič

Natěšenej jak malý děcko a na konci stále spokojený, ale nijak unešený. Mupety jsem jako prcek miloval, ale opravdu je to zábava spíš jen pro malé děti. Film je ale naštěstí poctou těmto loutkám a věnován právě takovým fandům, jako jsem já. Takže si odrostlejší divák užije vzpomínky na některé postavičky, černý humor a camea známých herců. No a těch písniček mohlo být klidně i víc, protože i v českém znění měly svoje kouzlo - a to i přes počáteční šok z infantilnosti. ()

Honzíno

Až tak cíleně prostikné a jednoduché, občas skutečně extrémně, že vás to musí pobavit! Během chvíle ale najednou z dětské noty vytane brutálně černohumorný nebo kameňákově laděný, expresní gag, skřek, štěk, cameo a z ustavičného culení je pořádné uchechtnutí. Pokud nejste přehnaní pseudointelektuálové nebo suchaři, tohle by vám mělo zvednout náladu. ()

Ryuuhei

Ve své podstatě je to strašná hovadina. Na druhou stranu, docela ucházející příběh to má, výborně to paroduje hromadu věcí a tím i boří čtvrtou zeď a vůbec, jako taková zábavná jednorázovka to není špatné. Tedy, kazily to hlavně trapné hudební sekvence, které osobně nesnáším v každém muzikále (a ano, vím, že bez nich by to jen těžko byl muzikál). Ale jinak na to, jaký jsem od toho očekával odpad (kterým je mimochodem druhý, naprosto zbytečný film), mě to i trochu mile překvapilo. Mupety jako takové jsem nikdy nesledoval, ale i tak mě to tématu dokázalo aspoň trochu přiblížit. ()

elanius

(43/2012, BluRay1080p) / Muppeti sú dosti cool monštrá aj napriek tomu, že som iba matne tušil, že nejaká taká show existovala (poznal som iba žabáka ktorý sa tuším vyskytol v Toy Story). The Muppets sú príjemným rodinným filmíkom, poteší aj väčších filmových nadšencov množstvom scénok parodujúcich filmové klišé. Ak by ale niekto chcel real shit odporúčam toto: http://www.csfd.cz/film/4714-meet-the-feebles/ :) ()

neoBlast

Překvapilo mě, že není film o Jasonu Seagal a okolo poskakujících maňáscích, ale Muppets mají hlavní roli, vše se točí okolo nich a lidští herci vedle opravdu jenom tlačí děj kupředu. The Muppets je prototypem rodinného filmu, za který se nemusí filmový fanoušek stydět, hlavně díky tomu, že si Muppets dělají většinou srandu ze sebe samých. Spousta cameí (a ještě další ve vystřižených scénách, viz. imdb) a cítím se snad jako bych tu rozjetou partu znal i někdy předtím a dali jsme si sraz po minimálně desetiletce abstinence. 60 % ()

eugeene

Prosím, nezlobte se na mě s mýma dvěma hvězdičkama, mupetty mám hrozně rád, ale tenhle film mi absolutně nic neřekl. Kdyby aspoň písničky byly v originále s titulkama, ale to na moje hodnocení vliv nemá. Snímek je až moc kýčovitý - opravdu extrémně a můj oblíbenec Jason Segel hraje až moc naivně. ()

Mispu

Ukázky navnadily na super zábavu, ovšem ta zcela vymyzela díky dabingu a dalším nesrovnalostem, které s ním nesouvisí. Z popisku bych vyzdvihnul muzikál, protože ten převyšuje Bohužel vše ostatní a odsunuje i komedii až na druhou, třetí kolej ()

drake31

Veľmi pohodový rodinný film s fajn humorom, fajn piesňami, fajn charaktermi no proste je to celé fajn film. Neurazí, nenadchne a koniec je ani sa nenazdáte. Pár scén bolo naprosto úžasných, rovnako ako aj niektoré cameá, ale ani niekoľko hodín po zhliadnutí nemám pocit že by išlo o niečo lepšie než to v skutočnosti je. The Muppets ale aj tak odporučím každému kto hľadá pekný rodinný film, pretože veľa podobných je ťažko k nájdeniu. ()

Mishqo

Po prvom pozretí som bol na film príliš krutý vo svojom hodnotení. A aj keď si stojím za väčšinou z toho čo som povedal, tak sa dalo nájsť viacero pozitívnych momentov, ktoré síce vylepšia moje hodnotenie ale i tak to bol veľmi priemerný film. Takže zvyšujem na 50%.... (pôvodný komentár: tvorcovia aj všetci ostatní spoluúčastníci šľapli týmto filmom do veľkého hovna...pesničky otravné (max. 1-2 výnimky)...postavy maximálne otravné (tento film nezachránila ani plejáda známych hercov)...celé to bolo nudné, nezáživné a extraklišovité (pár svetlých momentov som objavil v záverečnej Muppet Show)...veľmi veľmi hlboký podpriemer) ()

hroubek

Mupeti si mě získali už svojí trailerovou kampaní.Parodovat trailery na Pařbu v Bangkoku a Green Lanterna bylo velmi osvěžující a zábavný.Hlavními hvězdami filmu nejsou herci ale, Mupeti.A to zcela právem.Lidské postavy dělají křoví a vůbec jim to nevadí, protože hlavní je, že se všichni baví.Písničky jsou správně roztomilé.Moc se mi líbil Chris Cooper a jeho pěvecké vystoupení a únos jedné slavné celebrity.Chápu, že spoustě lidí ten humor nesedne a bude jim připadat jiný než na jaký jsou zvyklí u filmu pro děti.Osobitý snímek, který si jde svou vlastní cestou. ()

Pump

Jako malý kluk jsem hltal Muppety na polském TV kanále. Bylo to něco neuvěřitelného, plné nápadů, zpěvu i akce. Myslím si, že to je jeden z nejhezčích seriálů pro všechny věkové kategorie, které se nebojí snít a akceptovat Muppetí logično :-D. Vřele doporučuji, je to krásný a jiný film. ()

Trustme

The Mupetové, The Šmoulové a nevím co ještě všechno se hodlá natáčet a připomínat, že ještě nepatří do retro archívů. Muppets jsem jako malý v dobách jejich slávy sledovával na rakouských TV stanicích, ale moc jsem nechápal proč plyšové loutky mají podobu zmutovaných zvířátek a divných lidí (byť jsem byl trénován Studiem Kamarád) a tušil jsem, že tohle divadýlko je asi určené dospělým. Když jsem dospěl, tak mě zas naopak tihle Mupeti přišly dětsky nejapní. Myslím, že tenhle mupeťácký svět přežívá jen díky nostalgii vetšiny Američanů a těm je i druh humoru, příběhu v tomto filmu určen. The Muppets jsou dle mého již trošku vyčpělí plyšoví maňásci - ne tím jak vypadají, ale tím, co a jak předvádějí. Na druhou stranu dýchla i na mě tá neúprosná nostalgie vidět zas po sto letech všechny ty tajtrdlíky pohromadě a provedení písničky Man or Muppet mě prostě dojalo. ()

Danny F.

Minimum vtipných scén, nevýrazné, minimum hlášek a co to skřekání? Tohoto bych se fanouškem určitě nestal. Naprosto bez energie. Jakmile jsem toto viděl a slyšel, skoro ze mě opadla nostalgie. Mladší publikum to snad osloví více. 50% ()

VasaX

Pěkný pohádkový příběh s komediálním podtextem na několika vlnách a taktéž s pár muzikálovými výstupy, který si místy dělá legraci i sám ze sebe i určitých filmových stereotypů a nechybí mu nadhled. Na druhou stranu není absolutně fascinující, ani plný intenzivního humoru či propracované zápletky. V podstatě to vypadá, jako by Jason Segel, díky tomu že je z něj holywoodská hvězda, mohl konečně zrealizovat svůj vlastní fanouškovský film o Muppetech. Který je vlastně dobrý, ale úplně mu rozumí jen Jason sám. The Muppets je vlastně lepší film, než by se zdálo, avšak trošičku minul mé očekávání, i když mě častokrát pobavil a i potěšil. A proto The Muppets oceňuji jako lepší průměr, který neurazí. ()

VanTom

Obdivná fanouškovská pocta fenoménu Mupetů. Nadšení tvůrců je přímo hmatatelné (což se naštěstí zčásti přenáší i na diváka) a hraní si s vědomím filmovosti (komentování rozpočtu, cestování po mapě či montáž pro ušetření času) příjemně podvratné. Jenom ti samotní Mupeťáci mne příliš nebrali, moc je neznám a nevyrůstal jsem s nimi, takže většina narážek mi zákonitě unikala, zdlouhavé řešení vzájemných vztahů nebavilo a ani scénky ze závěrečné show bez nostalgie nefungovaly. Je-li většina humoru založena na tom, že některá z obrovského množství loutek udělá přesně to, co dělala vždycky (či úplný opak toho), nezasažený divák může mít problém. ()

Kicune

Gary a Walter jsou bratři, a co Vás napadne jako první? Jsou jako dvojčata (jeden je ale člověk, druhý loutka). Spolu s Mary se vydají do Los Angeles a záhy se snaží zachraňovat upadající Muppet Studio. Žabák Kermit dává dohromady starou partu a celý gang se připravuje na velké show po dlouhém nicnedělání. Na filmu je velmi dobře vidět, že Muppeti fungují jako jednotlivé skeče, celovečerák je jaksi poslepován a první půlka je dokonce na hranici průměrností. Ovšem druhá polovina filmu, kde se odehrává velká show, přesně ukazuje, čím a jak Muppeti umí bavit a že se jim to parádně daří i po tolika letech. Nostalgie a humor nejvíc číší právě z loutek a jejich čísel, hlavní herečtí představitele (Amy Adams a Jason Segel) jsou jaksi navíc a je jen dobře, že ve druhé polovině jsou odsunuty hodně do pozadí. Nadprůměrnost celého díla po herecké stránce zachraňují herci ve vedlejších rolích nebo štěcích (nejvíce neočekávaný Chris Cooper a úžasný jako vždy Jack Black). Groteska, nadsázka, odkazy a typický Muppetí humor vrací tuhle starou partu zpět na scénu a věřím, že pokračování může být i o chlup lepší. Co dodat? Jen Mana Mana, tu tu tu… ()

Dreadd

Jason Segel se v mém žebříčku oblíbených komiků opět posunul výš. Celý projekt vychází z jeho nápadu a přání natočit o Muppetech celovečerní film a je na něm vidět, jak si splnění svého snu užívá. Na své si přijdou nejen děti, které ocení především hlavní kostru a samotné loutky, ale i mnohem starší ročníky. Objevuje se zde záměrně spousta filmových klišé (například "cestování po mapě"), ze kterých si Segel téměř ve všech případech úspěšně utahuje. Podařilo se přitáhnout spoustu hvězd, aby si střihli cameo, mezi nimi se najde i Zach Galifianakis jako Hobo Joe (kvůli této roli ani nemusel prodělat nějakou vizuální změnu) nebo Neil Patrick Harris. Na soundtracku se velkou měrou podílel i Bret McKenzie z dua Flight of the Conchords a jeho styl se otisknul zejména v písni Man or Muppet (za kterou i získal Oscara). ()

Myrreczech

Teď už mě vážně nic nepřekvapí. Aneb z nuly hrdinou. Muppeti jsou tak šílená pecka, že tomu ani druhý den nevěřím. Taková pecka, že se na ně určitě ještě někdy podívám. Neuvěřitelné gagy, výborné obsazení do cameo rolí a pár prostoduchých, ale chytlavých písniček. Nejvíc dostane rapující záporák, slepičí remix a k dokonalé spokojonesti: tak neskutečné rozuzlení do happyendu jsem neviděl. Nebýt toho, že můžu srovnat s jinými komediemi dám i 5 hvězd. Komedie roku! ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky