Epizody(7)

Detektiv inspektor Jonah je povolán vyšetřit vraždu Harveyho Wrattena, šéfa jedné z největších zločineckých organizací. Na opačné straně barikády stojí Wrattenův společník, který hodlá riskovat vše, co má, kvůli poslednímu drogovému kšeftu. (HBO Europe)

TommyLee

seriál nic moc, čekal jsem víc, určitě seriál mohl mít rychlejší tempo, bohužel jsem se u jednotlivých dílů i docela nudil, pozitiva jsou herecký výkon stephena rea, který hraje svoji postavu gatehouse opravdu exceletně a dalším plusem je jednoznačně překvapivý konec, ale ani tak si nejsem úplně jistý, zda-li je to dost na to, aby se člověk vůbec na seriál díval... za mě hodnocení 2-3hvězdy, ale jelikož takové hodnocení není možné, tak postava gatehouse a konec převyšují nudnější průběh a proto dávám 3 ()

macoslavek

ten, jehož jméno nesmím vyslovit, protože ho vždy zkomolím (který chudák se proboha jmenuje chiwetel!), mě nesmírně překvapil.. + luther, největší současné pecky tohoto žánru. ()

Bluerider

Nejlepší detektivní seriál, který jsem v poslední době viděl. Komplexní, mnohovrstevnatý příběh s jasně čitelnými a přesto životnými postavami a nepředvídatelnými (i předvídatelnými) zvraty - zkrátka takový Kmotr pro naši dobu. Je tam vše - trpký konec éry starých gangsterů nemilosrdně likvidovaných mladou konkurencí (vzpomínáte na Dlouhý velký pátek?), zrada i loyalita až za hrob, falešná láska, opravdová láska, ďábelští zabijáci, křiví policajti, policajt se ztrátou paměti, který věří, že je poctivý... a to vše v dynamickém tempu, které vám nedá vydechnout, a když příběh dospěje do svého finále, zůstane ve vás pocit prázdnoty a lítosti. V mém soukromém žebříčku poráží True Detective sice ne drtivě, ale naprosto jasně. ()

Nellie Lovett

Spoiler alert! Tak neuvěřitelně špatné, že se mi nechce věřit místnímu ani IMDb hodnocení. Převelice natahovaný seriál se sáhodlouhými dialogy o ničem (v každém díle alespoň jedna úvaha nad tím, zda je hlavní hrdina dobrý nebo zlý polda). Komplikovaná zápletka, ze které nakonec v podstatě vyleze, že policejní penze nejsou dostačující a je proto třeba vypomoci si prodejem drog!? Nikdo není tím, kým se zdá, ale ve výsledku to vůbec nedává smysl. Úplně zbytečná postava policistky, jejíž závěrečným činem má zřejmě vyvrcholit série "překvapení". A vzpomínáte si, jak Joey v Přátelích předváděl, jak hraje přemýšlení? Tak přesně takhle hraje představitel hlavního hrdiny. Člověk neví, jestli se u toho smát nebo brečet a nakonec se jenom nudí. Není to ani dobrá detektivka, ani společenská kritika a dokonce ani napínavý thriller. ()