poster

Zátah: Vykoupení

 • Česko

  Zátah

 • Indonésie

  Serbuan Maut

 • Francie

  The Raid

 • Francie

  Le commando

 • USA

  The Raid: Redemption

 • Slovensko

  Prepadovka

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  The Raid

Akční / Krimi / Thriller

Indonésie / Francie / USA, 2011, 101 min (SE: 102 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ***

  Uznávám, že jsem omezenec. Být totiž tohle plný nasvalených američanů namísto těch umaštěných šikmookých šupáků, síla radši než rychlost, cením hodně vysoko. Protože tohle je brutální přímočará mlátička a střílečka s výbornou choreografií bez otravného střihu a nějakých dějových odboček, s krásně likvidačním přístupem k akci. Fighty s nožem - top. Ale klasicky já versus asijská kinematografie, mi nevoní...(19.1.2014)

 • Kaka
  ****

  Neuvěřitelná řezničina, která překonává většinu doposud natočeného. Tam, kde většina režisérů nepřitlačí na pilu a odkloní kameru, či střihne obraz, tam Evans nechá kameru v záběru s maximálním detailem v dané scéně. Velmi krvavé, velmi brutální a po choreografické a audiovizuální stránce naprosto neuvěřitelně explozivní. Za trapný rozpočet se podaří natočít něco takovéhleho ? Američani (a všichni ostatní) by si měli vzít ponaučení. Takto se točí čistokrevná akce. Děj je nepodstatný.(14.8.2012)

 • Gemini
  ***

  Óda na nezlomitelného bojového ducha a kosti indonéských ranařů ve váhové kategorii Pet Shop od Mattela. Aneb jak si filmoví předáci v Jakartě řekli, že to těm thajským Tondům Jájům natřou, hezky "silat style". Nevím no, jakkoliv se musí nechat, že narozdíl od takového Tom Yum Goong se tu kdosi pokusil vytvořit cosi jako skutečný příběh (aby ho lidově řečeno zajebal pazúrom "takřka" bratrské sounáležitosti), tak i když je cosi skutečně pozoruhodného na dvaceti hitech nožem za pět sekund, po úvodním střelecko-fyzickém masakru jsem čekal něco onačejšího než přehlídku reálně nepřežitelných brutálních úderů, kopů a narážeček do štírka v černých hadrech. I bojové umění je potřeba umět dávkovat - takhle tvůrci vystříleli prach dost brzo, a do konce už jen zvyšovali laťku daleko předaleko za hranice směšnosti. Jedinou čestnou výjimku představuje emocionálně hutná špinavá bitka seržanta s Mad Dogem - u té jsem si říkal, že si sakra někdo spletl film, a že by to měl rozhodně dělat častěji. Jinak je to martial arts porno se všemi zmíněnými vadami i klady. Není v zásadě rozdíl mezi těmihle záležitostmi a třeba tanečními filmy jako Step Up - dějově a leckdy i herecky utrpení, technicky ovšem vynikající podívaná. Takže za ten lepší příběh desítka navrch proti Tom Yum Goong. To znamená 70%. PS: Opravdu by mě zajímalo jak se to může přihodit, že na opačných koncích světa se najednou urodí dva filmy s takhle moc stejnou "nosnou myšlenkou" jako Raid a Dredd, když údajně nikdo od nikoho neopisoval:)(22.4.2013)

 • Wacoslav1
  ****

  Vybijte ty policajty do jednoho a můžete v tomhle baráku bydlet zadarmo!!! Ukrutnej nářez kterej jsem musel na opakovaný shlédnutí přehodnotit, protože 3* jsou fakt docela málo. Po dalším zkouknutí kdy mi ten film opravdu velmi sednul si říkám, že jsem ho fakt podhodnotil. Jasně není a nebude to na plnej počet, ale ty 4* dát musím. Film jde okamžitě na věc nikdo se z ničím nesere, tak trochu to připomíná videohru, kdy se musí pár krutých bouchačů promlátit přes barák plnej ještě krutějších bouchačů. Až příliš pozdě hlavní hrdina Rama (ne to není to máslo co se maže na chleba) zjistí, že tohle je kurevsky neoficiální akce a na pomoc nikdo nepřijde, takže co si sám neudělá to nemá. Scénář samozřejmě není žádnej hit, ale je funkční a pro potřeby podobnýho snímku dostačujicí. Vím, že jsem psal, že mi vadila ta kamera, ale upřímně nevím co mi na ní vadilo, asi jsem měl nějakou divnou kverulantskou náladu, když jsem na to koukal prvně a pak jsem kritizoval píčoviny. Jasně, že ta kamera je laciná, ale na druhou stranu bitky zabírá fakt špičkově a když k tomu připočtu i fakt, že se nestříhá jak o život, tak se u těch krásně přehledných soubojů dá zažít solidní orgáč. Navíc ještě s tím bombastickým hudebním podmazem by Mike Shinoda Fucking yeah!!! Jediný z čím mám v tomhle filmu problém je hlavní představitel, kdy bych si přeci jenom v podobný roli užil někoho kdo se umí nejenom slušně ohánět, ale má aspoň minimální herecký schopnosti. Iko Auwajs je hardcore zabiják o tom žádná, ale má charizma studený mrtvý ryby a prostě mi je mimo bitky extrémně nesympatickej, ale co naplat, to už bych chtěl asi moc. Každopádně velká spokojenost a určitě důvod ke změně hodnocení, tím spíš, že tohohle filmu který přišel z ničeho a byl doslova slepený na koleně je třeba si vážit, obzvlášť po tom co přišlo to pekelně vyhypovaný a brutálně překombinovaný Berandalovský pokračování, kde udělali klasicky to co se děje běžně poté co vznikne nějaký podařený film za málo peněz a udělá úspěch a na pokračování se hodí víc money ve snaze za každou cenu překonat originál a navrch z toho udělat nejlepší akční film všech dob z tím nejgeniálnějším scénářem a tomuhle já neholduju to je u mě jenom póza. Tenhle film je prostě jenom drsná, nekompromisní a brutální řežba co si na nic nehraje a tak to mám rád.80%(15.5.2013)

 • Spiker01
  ****

  Hodně jsem o tom slyšel, ovšem dlouho odolával, bylo mi však jasné, že takovou pecku bych nemohl opomenout. Tato indonéská záležitost je totiž naprosto neuvěřitelná brutální řežba. Nejedná se o nic hlubokomyslného, komando speciálních jednotek si to prostě nakráčí do baráku narvanýho všemožnými ozbrojenými silami a musí se prostřílet ven. To hlavní však nastává až v druhé polovině filmu, kdy si chlapík neskutečně dává v všemožným bojovým umění a já mohu bez problému konstatovat, že něco tak skvěle choreograficky zpracovaného jsem ještě neviděl. Nejsem sice znalec Bruce Lee a podobných borců, takže nemám v tomto ohledu tolik nakoukáno, o to víc to na mě ale zapůsobilo...75%(22.4.2014)

 • - Policajné komando používa útočné pušky M4A1.

 • - Na začátku filmu, kdy jednotka obsazuje dům, dává po rozdělení dvou týmů kapitán pokyn zastavení, a to zvednutím ruky, kterou drží spoušť. Ve skutečnosti by však žádný elitní policista ruku ze spouště nesundal. (Langy10)

 • - Exteriér budovy je vytvořen pomocí CGI. (eMeMko)