poster

Zátah: Vykoupení

 • Česko

  Zátah

 • Indonésie

  Serbuan Maut

 • Francie

  The Raid

 • Francie

  Le commando

 • USA

  The Raid: Redemption

 • Slovensko

  Prepadovka

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  The Raid

Akční / Krimi / Thriller

Indonésie / Francie / USA, 2011, 101 min (SE: 102 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  Skvelá akcia a skvelý obrovský činžiak, ale s pribúdajúcimi minútami to začne stagnovať, hrdinovia sa na seba i vinou rovnakých kostýmov dosť podobajú (a teda je ťažké niekomu z nich držať palce) a po stránke logiky počíňanie údajne špičkového policajného komanda nemá valnú úroveň (bezproblémová likvidácia tých, čo strážili vonku na ulici). Dvojka je oveľa lepšia.(5.2.2017)

 • Kaka
  ****

  Neuvěřitelná řezničina, která překonává většinu doposud natočeného. Tam, kde většina režisérů nepřitlačí na pilu a odkloní kameru, či střihne obraz, tam Evans nechá kameru v záběru s maximálním detailem v dané scéně. Velmi krvavé, velmi brutální a po choreografické a audiovizuální stránce naprosto neuvěřitelně explozivní. Za trapný rozpočet se podaří natočít něco takovéhleho ? Američani (a všichni ostatní) by si měli vzít ponaučení. Takto se točí čistokrevná akce. Děj je nepodstatný.(14.8.2012)

 • M.a.t.t.
  ****

  Spočiatku indonézsky Counter Strike, neskôr prvotriedna bojovka s perfektnou choreografiou a množstvom nápadov. A napriek očakávaniam má predsa len popri slabšom a béčkovo vystavanom deji aj fungujúce charaktery a vzťahy medzi nimi. Tento žáner síce nepatrí medzi mnou primárne preferované ale to nič nemení na tom, že v v rámci žánru je The Raid prvotriednou záležitosťou, ktorá rozruch vzbudila oprávnene.(31.5.2012)

 • Cervenak
  ****

  Jason Statham by neprežil ani jedno poschodie. Nie je to po všetkých stránkach dokonalý film (predsa len by to chcelo výraznejšieho hlavného hrdinu), ale v rámci filmov s ázijskými bojovými umeniami je to asi najlepšia lomenica za minimálne 5 rokov. Intenzívna, tvrdá, brutálna, s fantastickou choreografiou a nápadito natočená. Navyše to navzdory očakávaniam nemá iba zápletku (ostré komando, jeden činžiak a horda "sfetovaných Cigánov"), ale aj dej, ktorý sa takmer blíži k príbehu.(31.5.2012)

 • Gilmour93
  ****

  I na nikdy neperspirujícím Chucku Norrisovi by se při "desinfekci" tohoto malebného činžáčku objevila krůpěj potu, ale trvám na tom, že by nebyla jeho.. Serbuan Maut v indonéštině kupodivu neznamená "Vytrhnutý brzlík", ale "Smrtící invaze" a nutno dodat, že svému názvu bez problému dostojí. Úchvatný balet soubojů na palné zbraně, ruce, nohy, mačety, tonfy, nože, zkrátka všechno, co je po ruce, přímočarý tah na márnici (branku), explicitní brutalita, zajímavá hudba a v hlavní roli mrštný Eric Bana z Jakarty, který řidiče kamionu už asi dlouho dělat nebude. Nechci řešit, že poslední pucflek z drogové laboratoře bojuje líp, než Jackie Chan, že hlavní hrdinové mají tělo z vulkanizované pryže a jedí hodně kosti zpevňujícího vápníku, protože snést tolik úderů není v lidských silách, nicméně k páté hvězdě jsem postrádal, ..úplně se to bojím napsat.., solidnější příběh a věrohodnost interakce (nekrvavé) mezi postavami, co by zbystřila pozornost diváka, když se zrovna nebojuje s osvětlením v krční tepně. Jen prosím žádný remake se Stevenem, vždyť by ani nevyšel schody mezi patry..(4.6.2012)

 • - Spoiler: Na rozstřílení SWAT dodávky měli tvůrci jen jeden pokus. (eMeMko)

 • - Po snímku Merantau (2009) se jedná o druhý film, ve kterém si Iko Uwais a Doni Alamsyah zahráli bratry. Sourozence si zopakovali ještě v pokračování Zátah 2 (2014). (honza1205)

 • - Yayan Ruhian, jež ztvárnil postavu Mad Doga, učil na přelomu roku 1989 a 1990 ochranku prezidenta a indonéskou militantní polici, a to bojovému umění Pencak Silat. (HellFire)