Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

FanKalEl

Nárez, ktorý som si miestami ešte viac užíval pri druhej projekcii. V podstate je tu všetko fajn, nemám čo vytknúť a čo sa týka akcie a napätia no comment k tomu slušne doprovodná hudba doladzuje. Dokonca to má aj slušných hercov a príbeh, síce jednoduchší ale pocelý čas ohromne pútavý aj svojím scenárom ale hlavne zo začiatku napätím a gradujúcou akciou. (100%) ()

Ygnor

Fakt "hustej" nářez. Jen koncepce koherence udržet nepřetržitou linii soubojů jako příběhu pokulhává. Na druhou stranu chválím nečekané dějové zvraty, střih, hudbu... Takový "Silent Hill" kde jste zavřeni s obludama v jednom baráku a nevíte z kterých dveří se to na vás vysype. Vůbec je zachována koncepce jakési videohry i s postupnými bossy. Pokud vše vymyslel a udělal jeden člověk, klobouk dolů. Po druhém shlédnutí, protože při prvním nestíháte vychutnat všechny sekvence, již film není tak překvapivý a souboje až skoro nudí. Ale pro chlapy co mají rádi akci, je povinnost Zátah vidět. ()

jauzdu

Naprostá žánrová špička. Základní, dostačující linie příběhu protknutá nepřetržitou akcí. Bojové scény by vystačily na několik akčních filmů jak precizním zvládnutím, tak originatilou. Přesně zasazená hudební složka. Velká paráda. ()

tranquill

Bylo jednou jedno komando a jeden gang. Někteří z nich byli téměř nesmrtelní, ale uměli být maximálně brutální. A tak se stříleli a mlátili, stříleli a mlátili, stříleli a... ()

Razzor_82

"Pojďme tohle město vyčistit." Bytovka plná mafiánů už si brousí zuby na policejní komando. Dvacet elitních vojáku je vydáno na jistou smrt. Krvavý masakr ve kterém umírá naděje jako poslední. Bez sebemenšího  slitování se jde tvrdě na věc. Naspídované bojové scény a přehlídka luxusní kung-fu choreografie. Snímku vládne napětí, surovost a brutalita. Skvělá žánrovka jako ze staré školy. Nízkorozpočtová krvavá asijská jízda na plný pecky. 9/10 ()

kondor77

Ten film je jako sex s vysněnou partnerkou, kdy se neustále snažíte oddálit vyvrcholení aby jste jí (přeneseně diváka) dostatečně uspokojil, ale když to přijde tak se z toho blaha vzpamatovávate ještě několik dní. A navíc ten obvykle nudný videoherní syžet zde neuspává, protože je podpořen i solidním narativem a především dechberoucím fyzickým výkonem Ika a Yayana. ()

JohnnyKladno

John McClane měl vlastně štěstí, že se objevil v Nakatomi plaza a ne v tomhle indonéském pekle. Policejní jednotka vs. věžák, kterému velí dealer a obyvatelé mu velmi naslouchají. Mise je prostá, jdeme dovnitř a zabijeme ho. Bitky a akce mě velmi bavily, hlavní záporáci jsou super, skvěle to šlape a i ta rodinná linka je v pohodě. Přímočaré akční Béčko, které má skvělé a nápadité scény a já se moc dobře bavil. Silných 80% ()

JimiH

Akční inferno plné lámání kostí i ohýbání páteře ze zištných důvodů. Tuhle videohru by bylo radost si zahrát, ale i jako film jde o solidní nášup dopaminu. ()

zberatel

Perfektne a hlavne efektne suboje sa bohuzial striedaju z nudnymi a zdlhavymi ktore tam vlastne ani nemuju co robit, kedze by mal setrit cas a energiu lebo superov je viac nez dost.. Chyba mi tu gradacia s Ong-Baku, kde s kazdym dalsim subojom som sa tesil co mi Tony este predvedie. Zaverecny "super"fight bratov proti mad dogovi mal byt vrcholom filmu.. To sa ale v mojich ociach nestalo, aj ked urcite stoji za pozretie a ma krasne momenty, v tejto kategorii u mna vedie zaverecny fight v Blood Brothers alias karate tiger 3 - pokrevni bratri :)) ()

maniche

Musím jít do plného hodnocení, v rámci žánru jsem nic podobného neviděl a dlouho asi neuvidím (pokud v tom nebudou mít prsty Gareth Evans a Iko Uwais). Nekompromisní indonéská akční jízda. ()

Tamten

Jednoduché, přímočaré a po bojové stránce vynikající. Po dlouhé době zase jeden film, na který stojí za to koukat kvůli bojovým scénám (jiné tam prakticky nejsou). V první třetině se můžete dívat na šílené přestřelky (šílené proto, že se odehrávají v úzkých prostorech domu, kde kvůli prachu není vidět, takže všichni střílí zcela na slepo a doufají, že někoho zasáhnou). Když pak dojdou náboje, nastoupí Iko Uwais a pomocí svého Pencak Silatu začne vybíjet zbytek baráku. A v ten okamžik začíná koncert. Iko předvádí reálně vypadající boj, tedy žádné na kameru předváděné lehké údery, mezi kterými jsou dostatečné pauzy, aby si je divák mohl vychutnat. Tady se jedná o smršť tvrdých úderů, kopů a bloků, který se ani na chvíli nezastaví, neboť zastavení by znamenalo smrt. A že to kamera občas nestíhá zabírat, to je problém kamery, nikoliv souboje. Nicméně choreografové to zvládli vymyslet tak, aby většina z toho vidět byla. Nutno poznamenat, že i když boje vypadají reálně, rozhodně film realistický není. Jeden chlapík by nikdy nemohl bez chyby vybít takovou řádku zkušených protivníků, nehledě na to, že sebe lépe trénovaní lidé prostě některé údery vydržet nemohou. A že jich zde je – rozhodně se nejedná o souboje, kdy by kladný hrdiny rozdával rány a sám všem uhybal. V těchto bojích dostávají všichni borci, jen ty druzí dostávají víc a tvrdějc, takže dřív odpadnou. Celkově jde o film ukazující bojové umění obdobně, jak to vídáme u Tomyho Jaa. Jen Tomy předvádí více akrobatických kousků, zatímco Iko upřednostňuje rychlost a reálnost. Navíc zde jsou boje mnohem hustěji bez času na vydechnutí, takže se Tomy bude muset hodně snažit, aby toto v příštím snímku překonal. ()

patushik

Čistá řežba. Takových se už moc netočí, ani si nevybavím nějakou, která by toto dílo v tomto směru předčila. 85% ()

Franc1s

Je libo mlátičku, s japoncama v čele? Žádný zdržovačky,líbačky, kecačky prostě jeb-jeb-bum-prásk-dead. Kašlat na bouchačky, japonci mají radši ruční práci :D Tohodle paneláku by měl naděláno v kalhotech i sám Chuck Fu*king Norris :D Slušnej soudtrack ()

Acrobat

Prehrabávanie sa poslednými tlejúcimi zbytkami poctivých akčných filmov UnHollywoodu, kde štucháme palicou do recyklácie, opotrebenia, zbytočnosti, x-krát videného, našlo zmysel v pekle juhovýchodnej a východnej Ázie. Kto pocítil každý úder najlepšieho bojovníka sveta Tonyho v Ong Baku, nájde stratené ilúzie o boji muža proti mužovi práve v tejto indonézskej rezničine, kde ľudské telo je prestrieľané a ubité na vyčerpávajúci počet variácií. Od špinavého poňatia zapadákova kdesi v mokrej štvrti po partu dobrých a zlých chlapov, cez hudobný prvok, strihovú rýchlosť, bojovú precíznosť po vydýchnutie si na konci, že to mám úspešne za sebou. Dojmy pretrvajú to si verte, neváhaj a pozeraj. Osvieženie je to neskutočné. Otvoril som oči z marazmu a Iko Uwais alias indonézsky Eric Bana je drvič prvotriednej klasy (o jeho bojovom umení som nevedel), no sekunduje mu Mad Dog. Bratia a sestry. Ak ťa v živote nepostrehlo šťastie, láska, každý tebou pohŕda, chceš vstať no tiaž problémov to nedovolí, iď na Raid. Ventiluj. Nech nezalezie pod kožu, no zopár úderov budeš cítiť. (videné 29.05.2012, HDrip) ()

fililipekk

Tak to je ono, ano opravdu AKČNí exploze jak má být. Sto minut čistý akce se dneska už jen tak nevidí, tenhle flák narvanej akcí mě opravdu zahřál u srdce. Iko Uwais předvedl už v Cestě bojovníka, že se umí pěkně ohánět, no a co dělá tady za psí kusy, práce s nožem, s mačetou, s tomfou či s holýma rukama nebo nohama to je něco neuvěřitelnýho. Nejde hodnotit jinak než plnou palbou. Čistokrevnej akčňák jako prase. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)