Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

Cannonball

Zdá sa to zvládnuť aj bez tituliek. V skratke, na 18 policajtov poľuje skoro každý obyvateľ vežiaku, je ich dosť. Sú len 2 možnosti ako prežiť bud sa nejakým zázrakom policajti, 2 1/2 pre presnosť, pre bojujú na slobodu alebo pôjdu do ohniska a zabijú hlavného záporáka. Triezvych 80% na 90 min totálnej nakladačky:-) ()

Pangi

Ultimativní mlátička bez mozku.Každopádně fyzické dispozice některých herců jsou skutečně dechberoucí. ()

Vasyl

V první půlce filmu se střílí, pak dojde munice a už se jede jen na hmaty a chvaty. Parádní akční řežba, to asijci vždycky uměli. Dal bych i pět kdyby všichni nebyli tak hnusní a v jednom kuse neřvali. ()

rasto87

Presne podľa mojej chuti, ako keď si dáte vynokajúci slaný popkorn, ktorý je akurát premastený a fantasticky soľou dochutený. The Raid zatiaľ nemá konkurenciu. Takto spracované reálne bitky, asi ešte vo filme neboli. Klobúk dolu pred prepadovkou a jej cestou do najvyššieho poschodia. ()

srolyma

Byl jednou jeden dům. Hnusný, betonový monstrum kdesi v Indonésii. A zrovna tady se usalašil mocný drogový boss, kterému dostal chuť zatnout tipec jeden ambiciózní policejní důstojník. Povolal zásahové komando těžkooděnců a vydali se do patnáctipatráku pomáhat a chránit. Pár stovek obyvatel domu chce taky pomáhat a chránit, ale svého bosse, takže zhruba dvacítka strážců pořádku se poměrně záhy ocitá v poněkud prekérní situaci. A z lovců se najednou stává snadná kořist. Nekompromisní akční řežba, kde dojde na vše od těžkých palných zbraní přes pistole, mačety, nože až na pěsti. Skvěle a hlavně přehledně natočené (konečně žádná třesoucí se kamera!), podbarvené dobrou muzikou, prostě přímočará akční podívaná jak se sluší a patří. ()

tonton78

tenhle film má koule, dost jsem se divil že na konci ta smradlavá barabizna efektně nespadla v oblaku mastného kouře, protože to co tam předváděli herci snad muselo narušit statiku základů ()

Schmitke69

Super akční bojovka, s bohužel vykonstruovanějším dějem, ale o to větší přehlídkou bojového umění, myslím si však že tý "řežby" je až moc, ale ok proč ne, jako odpočinkovej film s podle mě lehce hororovým nádechem - to beru! 7/10 ()

maniacxl

V Indonésii zřejmě zaspali!,vstávat,už není rok 1986,tím pádem už není ani na scéně Žán Klod vám Dám a jemu podobní"borci"co jednoho protivníka mlátí asi 15 minut v tahu,a on pořád stojí a né div se mu směje do ksichtu.Říkal jsem si,že když to zde má tolik procent,že to nemůže být tak na hovno,jak naznačoval trailer.No a ono je to ještě horší ,než na hovno,asi nějaká nová parodie,né?V krku má borec deset cm.hluboko zaraženej ostrej předmět,a on se mlatí dál,jako by se nechumelilo,a já jsem blázen?,tak sorry!Takže je potřeba to někdy zvážit tak nějak komplexně(ty vole,to je slovo do pranice),než se udělí pět hvězdiček.Ale ten"promakanej"závěr byl stejně nejlepší.ohh,ahh,ehh,dž,duž,džak,ih,ouh,nebolí,nebolí!40% ()

Odpocivadlo

Na čo bol dobry ten začiatok? Veď tá akcia, prestrelky, súboje zatienilo všetko. Dokonalá akcia počas 98% filmu. Toto som dlho hľadal a po zhliadnutí musím povedať že ma to prekvapilo. Celý film som bol napätý a súboje ma nadchli natoľko že som si to musel pustiť znova. 98% ()

EnderWiggin

Obraz vyblity stejne jako nektery herci, anglicky dabing spatny alespon dobre srozumitelny, zapletka slabe vykreslena, dej plochy, choreografie nekdy supr, jindy hodne B-ckova. Cekal jsme trochu vic, ale stejne jsem se dobre bavil... PS: Kto rikal ze bydleni na Jiznaku je vopruz? ()

Raphaell

Absolutní akční nářez. Elitní policejní komando uvězněné v baráku mafiánského bosse. A jediná možnost, jak uniknout, je dostat se do posledního patra, kde sídlí sám velký šéf. Nečekejte nějakou hlubokou psychologizaci, nějak víc je popsán pouze nováček v týmu, který má doma těhotnou manželku a rád by se k ní vrátil. Nebude to však mít lehké, protože jeho kolegové umírají jako na běžícím páse. Krom skvělé hudby jsou vychytané i "pěstní" souboje, lépe řečeno řezanice ve stylu thajského muay thai, kde se hodně využívají kolena a lokty. ()

DooFooS

Neustále mě to drželo v napětí a pernamentním střehu před vyšudypřítomnou mačetou. Po dlouhé době akční film, který netrpěl do očí bijícími trhlinami až tedy na klasiku pro tento žánr: Nadstandardní výdrž všech významějších postav, což ovšem není slabina akčního filmu, naopak. ()

zdeci

Skoro jak na/po zábavě v Kněžicích, kde je však jen jedno patro... Možná kdyby se ten chlapec se zářivkou v krku rozsvítil, přidal bych v hodnocení. ()

muti

2 roky po filme Merantau prichadza reziser so svojou parou drsnych borcov znovu aby nam ukazal co vylepsil. a treba povedat ze sa veru vylepsil a to minimalne o 1 triedu. prva polka zacala skvele, aj ked osm mal miestami pocit ze ide o gangstersky resident evil videohru kde hlavni hrdinovia prechadzaju levelmi. anyway, co sa teda zlepsilo? bitky su roznorodejsie a nebojuje sa iba pastami. prepadove komando je plne vyzbrojene a "domaci" maju tiez nejake to ostrie pod gaucom. pribudol nam "Hans", ktoreho zobrazuje takmer neznicitelny Mad Dog. dejova linia je jednoducha co s adozvedame hned v prvych piatich minutach - prestrielat sa k bossovi a zabit ho (spominal som videohru?). katany tu sice nie su ale zato chladnokrvne noze a macety vedia narobit rovnaku sekanu. A napokon gentlemanske bitky tu tiez nevidime co pridava na realistickosti - ak vam ide o krk tak za sebou nenechavate nikoho kto by sa mohol este na bojisko vratit. ked teda pozeram na svoj koment z Merantau tak nemozem nespomenut ze hlavni hrdinovia sa ku koncu dostanu do takeho osialu ze ich neochromi ani par obuchani hlavy o stenu ani par pekne brutalnych peciek do tela. takze pravidlo ze hlavnych bojovnikov zabije iba kombo plati nadalej (videohra?). este by inak mohli pridat parameter "Stamina", co by nemuselo byt odveci kedze sa to v hrach vyskytuje dost casto... takze na plnych 5 to u mna etse nebolo, ale tak 4,5 tomu davam. krocik k dokonalosti tu pre mna znamena vratit sa o krok naspat k realite. Indonezia do toho! ()

mondavi

Neuvěřitelně rychlá, dynamická a brutální indonézská rubačka, která nabízí originální bojovou choreografii. Megamasakr, který nemá v kinematografii obdobu a sen každého fanouška akčních filmů. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)