Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

Pajdulakai

Na začátku se trochu seznámíme s hlavním hrdinou a týmem, který má rozjet hlavní zápletku filmu a za pár minut už se to mele. Parádní adrenalinová rubačka, která nešetří krvavými detaily a propracovanými bojovými scénami. Skvělá akce, ani chvilka nudy. ()

furrec

Nuž v prvom rade asi treba uviesť, že skôr než o film sa tu jedná o sfilmované divadelné predstavenie, kde namiesto hercov z mäsa a krvi sú v hlavných rolách dosadení geneticky vyšľachtení nadľudia z titánu a karbónových vlákien:) Ale keď sa necháte unášať svižným tempom scén a prekúsnete amatérsky anglickí dabing, dostane sa vám vskutku veľmi chytľavého a kukateľného dielka, dokonca s dejovým "prekvapením" v závere. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle se opravdu povedlo. Je to film, kterej má konečně zase novou myšlenku a podle mýho názoru, hodně dobře zpracovanou. Akce a adrenalin lezou snad z každýho koutku a některý bojový scény, při kterých policie ukončí bídnej život "nájemníků", jsou vážně ukázaný bez obalu. Nenudil jsem se ani minutku. Možná jen občas člověk dumá, jestli by vydržel tolik mlácení a házení, ale to k tomu asi patří. Za mě 5* a DOPORUČUJU ()

laurence

Řežba je to slušná, a i když po čase přestane uchvacovat, tak hlavním problémem je zejména absence jakékoliv logiky. ()

Jack_F.

Šel jsem na to jako na ačkní řežbu a dostal jsem akční řežbu. Akční orgasmus. A vytýkat tomuhle děj neděj..haha. :D ()

gezper

Nekompromisní akční nářez a přísun bitek, střídaný jen minimem odpočinkových sekvencí. V tomto ohledu film nemá aktuálně moc konkurentů, v krátkém časovém horizontu zpět určitě, nic podobného nadupaného ražení mě nenapadá. Tony Jaa by se měl přístě více snažit, aby se přes tohle vyšvihnul. Po jiných filmových stránkách je to již horší, ale o tady vlastně až tak nejde, takže žánrová spokojenost, být tam trochu něco navíc (anebo třeba i méně, přece jen úvodní scéna tam nemá v kontextu vyvražďovačky moc co dělat), tak spokojenost absolutní. Rozpočet to má jen něco málo přes mega $, ale takovouhle práci za to v Hollywoodu odvést rozhodně neumí. Hudební doprovod taky ujde. [80%] ()

RomaS

MISE ZÁTAH - Cíl: Likvidace nekompromisního drogového bosse velící armádě šikmookých opičáků s mačetami. Pozice: 15. patro betonového paneláku na předměstí Jakarty. Znalost terénu: Minimální. Policejní jednotka nebyla na místě více než deset let. Zabezpečení: Stráže, bezpečnostní kamery, interkom. Úderná jednotka: Osmnáctičlenný policejní oddíl bez možnosti dalších posil. Výzbroj: Ruční palné zbraně, nůž, tomfa, ruce, nohy a lednička. Předpokládaný odpor: Mnohonásobná přesila neurčitě ozbrojených členů gangu ovládájící bojová umění s dokonalou znalostí terénu. Další nepředvídatelné okolnosti: Velmi pravděpodobné. Obtížnost: Impossible ()

punco

Ďalší nádherný príklad že ázijci dokážu aj za málo peňazí urobiť akčnú jazdu o akej amíci možu len snívať aj s 10 násobným rozpočtom, a to Raid bola sakra JAZDA !!!! Akčná pecka s dychvyrážajucou choreografiou ktorá šlapala od začiatku do konca. Dej je v takýchto filmoch absolútne na vedľajšej koľaji a možno snaha o nejaké "oscarové" scenáre v danom žanri by boli len kontraproduktívne. 90% !! Teším sa na pokračovanie ! ()

chiara

uplne suhlasim s komentarom uzivatela *vosay* stiahol som si tento film na zaklade tunajsieho hodnotenia 79 % ale doteraz nechapem kto tomu dava tak velke percenta. Zevraj vynikajuci akcny film, - he, he. skoro som sa unudil, dokolecka tie iste suboje, nelogicky scenar, ten zaver uplne odveci. Komu chcel ten hrdinov brat na konci sefovat, ked skoro vsetkych obyvatelov zabily ? ()

iceworld

Nelogická zlátanina s tým ze sa to začínalo celkom slubne, po cast ked sa z Counter Strike stal Indonezsky Kung-Fu film. Vsetkych zachranil podcenovany zelenáč a po smrti hlavneho bossa ktory cely cas cakal v 15tom leveli kedy ho pride niekto zabit vsetci zvysny "zlý" automaticky prisahali vernost novemu sefovi ktory sa prechadzal bez vysvetlenia s uhlavnymi nepriatelmi po dvore. ()

StinkingPooh

Wow, tak to byla jízda! Napětí, akce, brutalita, ta choreografie, ty bojové techniky-opravdu zmátknuté, vůbec nechápu, že některé pohyby je tělo schopné zvládnout :)! Prostě megahusťáckej nářez od začátku až do konce. ALE od zhruba 2/3 mě ty rubačky trošku začaly (i přes všemožné způsoby zneškodnění protivníka) nudit-prostě stereotyp. A taky pár logických nesmyslů (jako třeba, že na začátku tam po sobě všichni střílej jak o život-no proč jak- a pak když policajti přijdou o bouchačky, tak se to tam jen řeže na nože a mačety. Nebýt těchto nedostatků, tak to byla pětihvězda. ()

da_silva

Nekompromisní indonéskej nářez. Řek bych, že je dobře, že se film nesere s nějakym příběhem - byl by jedině na škodu. Jde tu totiž jen o tu akci, která je hodně rozmanitá a zábavná. Systém "jdeme věžákem nahoru a kosíme všechno co nám stojí v cestě" je super a jenom trochu škoda, že se scenárista a režisér Gareth Huw Evans nevykašlal na klasická klišé a na to málo příběhu a neudělal čistokrevnou videoherní arkádu, kde co patro, to novej level akce (i když to tak zpočátku na to vypadalo). Pak bych z toho měl naprosto opojnej zážitek a Serbuan Maut by byl jeden z největších (a nejlepších) adrenalinovejch odvazů všech dob. I tak jde ale o luxusní akční snímek (a zejména pro fandy bojových umění). Smekám, co se dá natočit za pouhej milion USD i přesto, že Indonésie bude v jinejch relacích než Hollywood. ()

david666

Jako akční pecka pro ctitele starých king fu filmů to funguje skvěle. Já, abych se přiznal, po asi třetí bitce (kterou by nikdo nepřežil i kdyby měl černý pásek v karate a i díky tomu mě postupem času přišlo úsměvné kolik nájemníků hlavní hrdina vyřídil) nějak ztrácel trpělivost. Navíc když vezmu v potaz, že z takového prostředí jakým je polorozpadlý věžák se dalovytřískat víc. Doufám, že to v USA předělají a obohatí i o nějaký ten děj a herecké výkony. ()

Maiken Algren

O jednej úplnej skazenej policajnej razii. V Satanovom paneláku. Príliš rozprávkové, príliš vyfabulované, príliš Jackie-Chanovské. Na druhej strane skvelá hudba, dobrá epileptická kamera a pekne vygradovaná skľučujúca atmosféra (cf Black Hawk Down). Ale ako chvíľa nenáročnej zábavy pre každého funguje. Tak prečo nie. ()

Scaevola

Už dlouho jsem se takhle nekompromisně a jednoduše nebavil. Žádné dlouhé povídání, žádné váhání ani přemýšlení, pouze čistý boj o život - mohu-li to nadneseně říci. ()

Khia

Opravdu krásně graficky zpracovaný jednoduchý děj (perfektní bitky) s notnou dávnou napětí a adrenalinu; v budoucnosti svět válčí o poslední zdroje planety, bohužel během války je zaktivován mimozemský stoj, který se na planetu dostal před několika tisíci lety. Tento vyspělý stroj dokáže měnit mrtvé a zraněné vojáky na tzv. mutanty, proti kterým lidstvo, které se spojilo, svůj boj těžce prohrává. V tento moment přichází duchovní síla a příběh začíná.... ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)