Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

Forsetino

Už jen začátek a úvod filmu nechávají tušit, že divák bude sledovat něco neobvyklého.. Na takové filmy se nezapomíná a díky takovým filmům se nezapomína ani na lidi, kterých se film týka. My chceme Andyho! ()

kubeba

Nakonec dávám 5 *. Nějakého Andyho Kaufmana jsem předtím vůbec neznala, ale po shlédnutí filmu jsem si o něm prostě musela zjistit víc. Film je natočený hodně věrohodně, i podle nalezených videí se skutečným Kaufmanem. Jediné, co mi vadilo, byla Courtney Love, zřejmě na chvíli vymaněná z drogového delíria. Ale plus získal Tony Clifton a ta jeho brada :-) ()

LukaZz

Takhle náramně jsem se nebavil už dlouho, vynikající Jim Carrey a ... nejvtipnější je mlčet ... Skvělý film, skvěle zpracovaná biografie, skvělá režie ... Pocta Andy Kaufmanovi, jak má být. ()

kubilov

Muž na Měsíci je... další životopis od Miloše Formana! Že ho to pořád baví? Ale pokud jsou to fillmy takovéto kvality, tak potom nemám co bych nemítnul. Perfektní výkon Jima Carreyho, který jak Andyho Kaufmana, tak Tonyho Cliftona zahrál naprosto famózně, to opravdu smekám. Dannyho DeVita mám moc rád, takže ten mě potěší v každé roli, touto nevyjímaje. Muž na Měsíci mi v průběhu docela připomínal Scorseseho Krále komedie, který byl podle mého názoru ještě kousek nad tímto jinak velmi povedeným snímkem. Jedinou větší výtku bych tak měl k poměrně pomalému rozjezdu, jenže jakmile Andy začne tančit a zpívat jako Elvis, je vše zapomenuto. Kýžený efekt však nepřišel. --- Po čtyřech letech a druhé projekci se kýžený efekt dostavil. Andy Kaufman je legenda a průkopník lehce absurdního humoru, kterému rozhodně nerozumí každý. ()

Matte27

Precizně natočeno a zahráno. Děj jsem hltal téměř jedním dechem a těšil se na další Andyho výstup. Vcelku mě vyděsilo, že je tento film natočen jakožto životopisná sonda do života skutečného člověka. Nemohu uvěřit, jak mohl tyto výstupy někdo provádět a nestát se obětí vraždy. Film mě nezaujal natolik, abych si ho jen tak pustil znovu. Kdybych žil v době Kaufmanovi slávy, jeho humor by zkrátka nebyl nic pro mě. I tak mě dokázal Forman upoutat na necelé dvě hodiny. ()

A_san

Příběh je možná zajímavý. Andy byl možná zajímavý tím, jak se snažil vždycky všechny oblbnout a šokovat a být tak nějak napřed, to všechno možná byl, ale rozhodně ne vtipný. Není to šálek mého čaje a je pravdou, že do shlédnutí filmu jsem ho vůbec neznala. Koukla jsem se i nějaká videa, ale nějak se mě to nedotklo. Ve filmu bylo ovšem pár vtipných momentů. Jim se rozhodně své role ujal skvěle a klobouk dolů. I ty dojemné scény byly skvělé. Problém asi bude, že mě celkový koncept Andyho prostě a jednoduše nezaujal a tak nějak nejsem schopná se přes tohle dostat a ohodnotit to z jiného pohledu. ()

bohhous22

Jima Carreyeho v jeho prvotních komediálních rolích moc nebaštím,ovšem např. v této tragikomické roli si jeho herecký um,fyzickou flexibilitu a nenapodobitelnou mimiku skutečně užívám.Stejně jako fantastický nadhled režiséra mistra Formana.Nádherné vyjádření sympatií a pocty k jedné z nejpozoruhodnějších a bohužel téměř zapomenutých hvězd.Roztomilé,upřímné i diskutabilní,strhující i velmi velmi emotivní. ()

Toneil

Chtěl jsem dát 2-3* protože jsem o Kaufmanovi před filmem nic nevěděl, ale po dodatečném zhlédnutí pár videí s pravým Andym musím dát 4*. ()

henrycruel

Než jsem film viděl, tak jsem vůbec netušil, že existoval nějaký Andy Kaufman. Čekal jsem další bláznivou komedii s Jimem Carreym, ale místo toho jsem se dočkal dramatického životopisu jednoho skvélého komika. Nakonec jsem byl rád, že jsem to mohl vidět. Podle mě je tento film důkazem toho, že Carrey je skvělý herec a Forman zase režisér! ()

donnovann

Tak bohužel film mě ničím nezaujal a patří k těm snímkům, kde hodnocení je trochu mimo. Hodnotím takto kvůli výkonu Jima Carreyho, který byl jako vždy neskutečnej. Závěrečné 2 skladby od Rem byly pro mě jako vysvobození. ()

Gamekeeper77

A to jako vážně tohle, nebo je to nějaká zdejší kaufmanovská mistifikace, ty hodnocení tady?! Teď si připadám jako filmovej ignorant a negramot, ale já si holt nemůžu pomoct, tohle jsem prostě nepobral. U týhle "komedie" jsem se sice ani jednou nezasmál, zato jsem se ale skvěle nudil a stálo mě opravdu hodně sil a přemáhání, abych to vůbec dokoukal. 28%. ()

hrumsrt

Nevěřím, že tohle je film Miloše Formana... Dvojice Carrey a Forman je naprosto nepředstavitelná, důkazem je ale tahle šílenost! Jim Carrey je totální král a nikdo by to nezahrál lépe. Je to poměrně typický životopisný film, jenže Andy podle mě neměl až tak zajímavý život, takže mimo ty jeho šílenosti se trošku trhá. Ale i tak je super poctivý a jedinečný snímek.. Kolikrát si říkám, co je zase tohle? Myslí to Andy vážně nebo ne? No, z Jimova výrazu nepoznám prostě nic. Ačkoli některé výstupy jsou už trošičku přestřelené, tak Andy musel mít odvahu.. Celkově mi to úplně nesedlo, ale cítím tady obrovský potenciál v další zhlédnutí... 80% ()

PlysovyMacko

Tragikomický životopisný príbeh o komikovi s veľmi svojráznym zmyslom pre humor, ktorý si robí srandu zo seba, z publika, na javisku aj v reálnom živote. Podľa modernej terminológie by sa dal nazvať trollom.  Ako divák som si k nemu nevedela nájsť cestu, veľa jeho vtipov je na hranici trápnosti a nevkusu. Film je väčsinu stopáže komédia, ale ku koncu zosmutnie. Jim Carrey podal úžasný výkon. ()

Marg

Řval jsem smíchy při komických scénách. Při scénách nekomediálních jsem nechápal (to ten předsudek "Carrey=jen pitvořník a komik", který jsem ihned odhodil). Jim Carrey byl prostě úžasný. Bohužel Akademie ho má asi pořád ve škatulce "komik" a ne "herec", a nedat mu za tuhle roli ani nominaci na Oscara, to byla opravdu ostuda. ()