Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

D.awi.d

Za několik desítek let by mohl podobně vypadat film o Sacha Baron Cohenovi... měl by úžasnej výkon v hlavní roli,skvělej příběh, představil by nám neuvěřitelně vtipnou a charismatickou postavu.. a pak by nám jí bylo líto... ()

Po první půlhodině jsem vážně uvažoval o tom, že to vypnu a pujdu spát. Na první pohled neskutečná slátanina se ale potom vyvinula v něco, co se snad ani nedá popsat. A teď nemyslím jen to co se děje na snímku, ale především to, jakým způsobem působí filmu na diváka. Uvědomuju si, že jsem se choval úplně stejně jako Andyho obecentsvo. Bavil a fascinoval mě, ale zaroveň mě strašně vytáčel a prudil. A téměř pokaždé jsem mu vždy skočil na jeho "vtipek" což už mě potom zcela upřímně dohánělo k šíleství. U tohodle filmu jsem se smál, vztekal, zíral, chytal se za hlavu, nudil (prvních 20min) , skvěle bavil (zbytek filmu), nechápal a ke konci netušil jak todleto může skončit. Jim Carrey je opravdu pan herec (a ano i já použiju tudletu otřepanou frázi, která už tu je spoustukrát) který dokazuje, že zvládá víc než jen pologramotné vtipálky a šílené xichty. 9/10 ()

raiN[ratm]

Láska na prvý pohľad. Geniálny biografický snímok zobrazujúci život Andyho Kaufmana. Film o pohľade na svet okolo nás, o tom, že nie všetko je vždy také, ako sa na prvý (a v tomto prípade druhý či tretí pohľad) zdá. Film o komikovi, ktorý nemal problém unudiť plnú sálu divákov len preto, aby pobavil sám seba. Nekŕmil ich lacnými vtipmi, ale hral s nimi hru, manipuloval a klamal. Považovali ho za kreténa,hulváta či nafúkaného idiota. A on sa len zabával. Film veselý a smutný zároveň. Námet a jeho skvelé, verné a najmä citlivé spracovanie sú samé o sebe na 5 hviezdičiek, no najmä herecký výkon Jima Carreyho (a vôbec celé herecké obsadenie), skvelá hudba a hlavne záverečných 15 minút filmu a veľmi silný záver robia z Muža na Mesiaci pre mňa niečo úplne výnimočné. Skvelé DVD s bonusmi. 100% ()

Grissom

Vynikajúci Jim Carrey ako Andy Kaufman....osobne som presvedčený že nikto iný by nebol schopný tak dokonale zahrať a vykresliť humor a život Andyho...Aj napriek slabším momentom film, ktorý vás pobaví a rozosmeje aj keď v niektorých okamihoch sa budete pýtať samých seba čo bolo na tom vtipné?...:-D ()

Ogrb

Nejlepší Forman. A to jednoznačně. Skvostnej Carrey tady předvádí asi svůj nejlepší hereckej výkon. Nádhernej film. 10/10 ()

Bezmenny

Andy Kaufman..meno, ktore som už počul, ale nikdy nenašlo spojenie s niečím. Teraz už to spojenie existuje. Vďaka tomuto filmu, Jimmimu, R.E.M. . Ale, čo sa mi na filme páčilo - Jimmov výkon (a jeho výraz tak veľmi mi pripomínajúci jednu známu, že som hodnú chvíľu uvažoval, či mi len niečo nezatajila). Hudba.. , Prekvapive zvraty (Tony, wresting) a úplne najviac - uchechtnutie pri odhalené podvodu na Filipínach... Pre mňa super film, ktorý mi dobre padol...... ()

Rodin

Musím se přiznat, že je mně tohle americké jevištní bavičství dosti cizí a poněkud mě rozčiluje. Připomíná mi to takový německý humor, mnohdy nechápu, čemu se ti lidi v sále (případně před TV obrazovkou) vlastně smějí. Ovšem zpracování životního příběhu Andy Kaufmana, o kterém jsem do tohoto filmu neměl ani ponětí, bylo opravdu mistrnné a dokonce jsem byl konečně ochoten přiznat, že Carrey je asi opravdu herec. Za sebe dávám takových 85%, protože nezapomínám ani na báječného Danny De Vita. ()

_aandyy_

Nějak mě tento životopisný film Miloše Formana příliš nezaujal. Za začátek a konec ("titulkovou sekvenci") má u mě plus, ale zbytek (v podstatě většina filmu) se mi zdál takový nijaký. Nevím čím to. :) Každopádně hudba zvolená velice dobře. ()

Taffey

Mizerná práce, Miloši. Opravdu. Něco tak nezáživného, to jsem už dlouho neviděl. Snad jen poslední filmy Spielbergovy a Cameronovy. Dvě hvězdy až nad hlavu. Uvažuji, že jednu uberu. ()

Fildas

Carrey je sice cvok ale hrát umí, což zde vzorně dokazuje. Forman znova předvedl svůj talent a že točí originální filmy. ()

Milda003

Film může být natočenej jak dobře jen jde, ale u osob jako jsem já - komu Andy Kaufman nepřipadá ani trochu vtipný nastává otázka, jak tento snímek hodnotit ? Věřím že Jim Carrey to zahrál opravdu dobře a do role se opravdu vžil, tak snad jen za to dávám 3 hvězdičky, kdybych to měl hodnotit dějově hodnotím mnohem méně. Asi jsem hold jeden z těch, kteří smyslu jeho umění nerozumí ... Ale věřím že jemu by to nevadilo, protože on se přece za komika nepovažoval.... ()

sWONDER

Jim Carrey je neskutočný, Miloš Forman tiež . Po tomto filme, už navždy budem vedieť, kto bol Andy Kaufamn. Díky ()

GudMen

Po Amadeovi a Flyntovi se jedná v pořadí již o třetí autobiografické drama slavného českého emigranta. Každopádně notně komediální drama, jak u Formana bývá zvykem. Po klasicistním géniovi a nekomfortním pornomagnátovi štafetu přebírá nápaditý mystifikátor a nelítostný provokatér Andy Kaufman. Neznáte-li dotyčné kvítko, tak jako jsem ho před zhlédnutím neznal ani já, možná zprvu zapochybujete, nejedná-li se o humor z minulého století. Možné to je, ovšem všechna ta nebetyčná trapnost, až bohapustá drzost překračující všechny myslitelné meze mi přišla nebezpečně aktuální, neřkuli potřebná. Nevím, na kolik je výsledné dílo věrné realitě, ale YouTube i hostující trio Shapiro, Zmuda a Marguliesová dávají znát, že marné to nebude. Proto, jestli si tohle, Andy, čteš, tak věz, že před tebou smekám. ()

Kozy9

Muž na mesiaci je dokonalý a hrozný zároveň. Jim Carrey podáva jeden z jeho životných výkonov a spolu s DeVitom dávajú zo seba maximum. Samotný námet by bol v poriadku, nebyť zdĺhavejšieho spracovania. Nevravím, že scény sú úplne nudné a bezpredmetné, no ako celok pôsobia nezáživnejšie. Opísať Kaufmana bolo očividne obtiažne, vo filme mi chýbal hlbší pohľad na jeho prvotné začiatky, nie len rozbeh kariéry. Ďalej som pociťoval, že film obsahoval scény, ktoré by mohli byť vynechané a zachovala by sa kvalita. Takto sa z muža na mesiaci stáva výnimočná snímka, no viac-menej na jedno jediné pozretie. Jej odkaz je predaný ďalej, no nemá tendenciu prilákať ľudí na viacnásobné zhliadnutie. Po prvom pozretí ste spokojný a je vám podaný prvotriedny náročný filmový zážitok, no durhý raz by ste sa k tomu asi nevracali. Mužovi na mesiaci chýba totiž lepšie gradovanie deja a plynulejší priebeh jednotlivých sekvencií. Som v rozpore sám so sebou, čo sa týka hodnotenia. No asi as priblížim ku krásnym 75%. ()