poster

Bojovnice

 • Německo

  Kriegerin

 • slovenský

  Bojovníčky

 • anglický

  Combat Girls

Drama

Německo, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  **

  Jeden z těch filmů, v nichž kdyby se jakákoliv z postav začala chovat jako existující člověk, bylo by to až podivné. Neuvěřitelné zkratky, nepřesvědčivé dějové oblouky, nulová možnost empatie (ať negativní, nebo pozitivní). Nejspíš si to o sobě myslí, jak je to děsně chytré. Není(15.11.2013)

 • FlyBoy
  **

  [IFF 2011, Bratislava] Napodruhýkrát sa nemožno ubrániť dojmu polopatistickosti a povrchnosti. Úsečnosť a apel tam je, ale v značne nedotiahnutej a rozpačitej podobe. Škoda.(14.11.2011)

 • cunesk8
  **

  Absolutně nevěryhodný film. 30%(29.10.2012)

 • Jordan
  ****

  silná a nielen stále aktuálna, no v poslednej dobe prekvapivo ešte stále silnejúca v naliehavosti - téma neonacizmu ako forme nekontrolovateľnej vzbury más mladých ľudí (a až priveľmi kontrolovanej manipulácie pár ambicióznych jedincov) je tuto podaná ako príbeh dvoch rebelujúcich dospievajúcich dievčat, ktoré vedú k voľbe naonacizmu ako životného postoja rôzne východiská - v prvom prípade je to a priori sugerované postoje nadobudnuté skrz výchovu, v druhom problémové detstvo siroty. miestami surové (no podľa mňa nie prehnane a chcene kvôli efektu) a formálne nenapadnuteľné. o zrozumiteľnosti posolstva a názoru autorov na problematiku sme síce po filme diskutovali, no ja som bol zastáncom tej strany, ktorá tvrdila, že sú jasné a správne - odsúdenie fanatizmu, poukázanie na nezmyselnosť nielen násilia, ale aj toho, čo za ním stojí - bezmyšlienkovosť a zmätenosť. zároveň však poukázanie a možno snaha o zamyslenie sa nad tým, kde to môže koreniť a čo to môže spôsobovať.(11.11.2011)

 • javak810i
  **

  Německá tvorba z tohoto filmu přímo čiší (a ne(jen) proto, že pojednává o neonacistech). K tomuto filmu se ale drsný německý styl hodí. Neonacisté to prostě nemají v tom hrozném demokratickém Německu snadné a ti, které si vyberou jako své oběti, se mají ještě hůře. Pokud měl tento film nějakou skrytou myšlenku o nápravě, tak jsem ji nejspíše přehlédl. Každopádně i přesto hodnotím relativně kladně, místy naturalistické a někdy i vtipné. Každopádně lépe by tomu seděla forma dokumentu, či road movie.(19.10.2012)

 • - Hudbu k filmu skladatel a producent Johannes Repka nahrál s anonymními skinheadskými hudebníky, kteří se od použitých písní distancovali a smluvně zakázali jejich šíření mimo soundtrack k filmu. (Terva)

 • - Jedná se o absolventský film režiséra Davida Wnendta, jenž studoval na Vysoké filmové a televizní škole v Postupimi. (claudel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace