poster

Bojovnice

 • německý

  Kriegerin

 • slovenský

  Bojovníčky

 • anglický

  Combat Girls

Drama

Německo, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ConanVJ
  ***

  Celkem zajímavý filmek z prostředí mladých německých nácků. Natočený to je celkem věrohodně, ale ten konec mi přišel jako vykrádačka Romper Stromper. Celý film je spíš pomalá podívaná, kde se spíš povídá a kouká na životy hlavních protagonistek a reakce jejich okolí. Hlavní dívčí role byly zajímavý a obrat jedné z nich po životní tragédii pěkně zahraný. Škoda toho konce, jinak bych dal 4* Za mě 55% :)(20.12.2012)

 • verbal
  *

  Šukat nezletilou pokladní z Tesca hnusnou tak, že se vám kroutí prsty u nohou a myslíte při tom raději na nějaké roztomilé, chundelaté, hospodářské zvířátko, musí být takový opruz, že to nabyté trauma prostě musí někudy ven. Někdo vstoupí do církve a přijme to jako Boží trest, jiný si ze zoufalství oholí hlavu, vytapetuje si záda Hitlerem a mlátí na potkání všechny ty zlé, přičmoudlé přistěhovalce, protože připravují mimo jiné poctivé, rodilé Němce o tolik žádané pozice metařů, stavebních přidavačů, vyvážečů žump a vytíračů hajzlů. Tolik odborně ve zkratce ke kořenům militantního neonacizmu. Nechápu, proč se někdo vůbec namáhá rozebírat a poukazovat. Prostě banda vymaštěných, slaboduchých lopat, které nedopatřením unikly čistkám potratových klinik a místo na skládce genetického odpadu skončili v civilizaci. Nezkrotná touha po pocitu sounáležitosti, nejlépe zaštítěná nějakou roztomilou, patologickou ideologií, je náramná berlička, jak se vyrovnat s nehostinnou realitou a mentální retardací. A je to prašť jak uhoď, vyhledáváte li první tvář na vietnamských tržnicích či nastavujete druhou při nedělní mši. Je to kolaborace s teroristy na obou koncích extrémistického spektra. Každopádně, jakmile jednou vyhladíme všechny ty araby, asiaty, buzeranty, cigány, negry a židy a zbudou jen nacisté a kudlanky, doporučoval bych zaměřit se na ty zasrané důchodce! Smrdí, neproduktivně nám ujídají ze společného talíře, obírají ty ubohé zdravotní pojišťovny o tarifní body, že si pak poctivě pracující našinec musí cvakat i blbé amalgámové plomby a platit výpalné lapiduchům, kteří by jinak s třicítkou měsíčně pošli hlady, a v neposlední řadě šouravě zasírají uličky v Kauflandu v honbě za rohlíky za korunu. Kultura nakupování je pak naprosto v hajzlu, což mě nesmírně pobuřuje. Jo, a málem bych zapomněl! Ten film je totálně nudná, tendenční, kýčovitá sračka a raději si místo toho pusťte Zimíra, Němce jako poleno! Takže, milí křesťané, homosexuálové a fašisti, své stížnosti, prosím, zasílejte na pomo@csfd.cz, třeba už mě taky konečně zabanuje, protože jsem nevybíravě vulgární v diskuzích a mám fuj, fuj komentáře! Chodit kolem mě jako kolem horké kaše, protože mi kdejaký mentál leze na profil, což přitahuje prodejce děsně výhodných pojistek a malware telefonních operátorů, a při tom na pouhou žádost kdejaké bezvýznamné bonzácké mrdky zařezávat bez mrknutí oka a jakékoliv snahy o pátrání po příčině slušné uživatele, kterým náhodou někde výjimečně ruply nervy, není nic jiného, než zkurvené pokrytectví!!! Zbavíte se zlého verbala a budete si moct bez rozčilování plně vychutnávat bigotní čistotu šosácké databázičky!(16.11.2012)

 • RasputincZ
  **

  Točit film o neonacismu s mizerným scénářem je peklo. Přesvědčil se o tom i německý režisér David Wnendt se svojí Bojovnicí. Celá dějová linie kolem Svenjy je naprosto zbytečná a přebytečná. Morální twist hlavní hrdinky je vtipný, ale to je problém téměř všech neonacistických filmů. Vybavuje se mi snad jen povedený Svatý boj, který téma neonacismu nepoužil jako prostředek k tupému moralizování na účet kvalit filmu...(21.10.2012)

 • Mol
  ****

  SCHAU DIR DIESE PENNER AN. EIN HAUFEN VOLLIDIOTEN! Docela koukám, že hlavní "hrdinka" je Ukrajinka, protože na mě působila hodně německy. Buď její postavu předabovali a nebo žije v Německu delší dobu a má tak perfektní němčinu bez přízvuku a nebo jsem prostě laik a nepoznám to. Ze startu jí člověk brutálně nenávidí a je z ní znechucen a její hruď v sexuálních scénách připomíná hruď mužskou, ale v obličeji má odhodlání a výraz bojovnice. Jak jde člověk příběhem dál, tak si to trošičku žehlí, ale nevyžehlí. Spíš Marisu pronásledovala vina a proto se snažila pomoci mladému Afgánci, který byl ovšem otravný jako hovado v létě. Jídlo, volat člun a peníze. Popisek s tím, že nemůže odejít mi moc nesouhlasí, protože jsem žádný nátlak od těch náglů neviděl a Marisa mi také nepřišla, že by s tím chtěla úplně seknout, jen v sobě měla morální vinu, kterou si potřebovala v hlavě ospravedlnit.(30.12.2018)

 • hansel97
  ****

  Jedním slovem? Asi syrové. A to hodně, hodně, hodně moc. Trochu jiný zážitek než jsem čekal, ale bezesporu silný a emotivní. Chtěl bych vyzdvihnout práci z postavami, jelikož přestože ze začátku Marisou i Svenjou opovrhujete, přinutí vás film vypěstovat si k nim během snímku hlubší a hlubší vztah, soucítit s nimi a litovat je. Dost možná bych to jinak viděl na tři, ale za ten konec přihodím ještě jednu hvězdu.(13.2.2016)

 • - Jedná se o absolventský film režiséra Davida Wnendta, jenž studoval na Vysoké filmové a televizní škole v Postupimi. (claudel)

 • - Hudbu k filmu skladatel a producent Johannes Repka nahrál s anonymními skinheadskými hudebníky, kteří se od použitých písní distancovali a smluvně zakázali jejich šíření mimo soundtrack k filmu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace