Bojovnice

Kriegerin

Bojovníčky

Combat Girls

Německo, 2011, 102 min

Celkem zajímavý filmek z prostředí mladých německých nácků. Natočený to je celkem věrohodně, ale ten konec mi přišel jako vykrádačka Romper Stromper. Celý film je spíš pomalá podívaná, kde se spíš povídá a kouká na životy hlavních protagonistek a reakce jejich okolí. Hlavní dívčí role byly zajímavý a obrat jedné z nich po životní tragédii pěkně zahraný. Škoda toho konce, jinak bych dal 4* Za mě 55% :)(20.12.2012)

SCHAU DIR DIESE PENNER AN. EIN HAUFEN VOLLIDIOTEN! Docela koukám, že hlavní "hrdinka" je Ukrajinka, protože na mě působila hodně německy. Buď její postavu předabovali a nebo žije v Německu delší dobu a má tak perfektní němčinu bez přízvuku a nebo jsem prostě laik a nepoznám to. Ze startu jí člověk brutálně nenávidí a je z ní znechucen a její hruď v sexuálních scénách připomíná hruď mužskou, ale v obličeji má odhodlání a výraz bojovnice. Jak jde člověk příběhem dál, tak si to trošičku žehlí, ale nevyžehlí. Spíš Marisu pronásledovala vina a proto se snažila pomoci mladému Afgánci, který byl ovšem otravný jako hovado v létě. Jídlo, volat člun a peníze. Popisek s tím, že nemůže odejít mi moc nesouhlasí, protože jsem žádný nátlak od těch náglů neviděl a Marisa mi také nepřišla, že by s tím chtěla úplně seknout, jen v sobě měla morální vinu, kterou si potřebovala v hlavě ospravedlnit.(30.12.2018)

• C0r0ner

To byla zas po čase brutální sračka. Němci se za svou historii oprávněně stydí a ve většině případů by se měli stydět i za domácí kinematografii, protože jejich produkce je něco vážně strašného. Bojovnice je extrémně nezáživný a nereálný příběh o tom, jak se z neonacistické vypatlané krávy stal l(ž)idumil. Děj k posrání. 15%(7.3.2017)

Takový nepatrný výlet k náckům na západě od našich hranic. Opravdu hodně mě děsilo, co i dítě může mít v hlavě a co za bolest ve svém okolí svojí revoltou může způsobit. Některé momenty byly lidsky vysloveně nepříjemné, což byl účel. Jen škoda, že hlavní postava Bojovnice neměla větší prostor pro to, aby se vyjádřila a vysvětlila svůj přístup k životu. Nicméně i tak musím sklonit klobouk Němcům, kteří se skrz filmy snaží katarzí odčinit svojí minulost. Je to těžké, bude to ještě dlouhé a stejně se toho nikdy nezbaví. Nicméně o tom alespoň mluví…a to je také důležité.(16.3.2016)

Dobrý námet, veľmi dobrý. Príbeh v podstate tiež celkom obstojný, aj keď miestami úplne mimo logiky. Marisa svojim prejavom pôsobila fakt schizofrenicky - raz ako arognatná a bezcitná mrcha, inokedy zas milá a súcitná dievčina. Akoby po celý príbeh váhala, na ktorej strane je lepšie stáť. A táto jej nerozhodnosť vytvorila v podstate celú zápletku, ktorá tak pôsobila dosť nekonzistentne. Takže celý film napokon zanechal len priemerné dojmy, hoci potenciál bol podľa mňa určite vyšší. Niektoré hlavné postavy tam boli absolútne nevyužité, predovšetkým mladučká Svenja, ktorá tam napokon tvorila vo všetkých situáciach len nejaké krovie. Pritom myslím, že práve ona mohla byť tou hlavnou zmenou v celej zápletke...(9.11.2014)

• - Jedná se o absolventský film režiséra Davida Wnendta, jenž studoval na Vysoké filmové a televizní škole v Postupimi. (claudel)

• - Hudbu k filmu skladatel a producent Johannes Repka nahrál s anonymními skinheadskými hudebníky, kteří se od použitých písní distancovali a smluvně zakázali jejich šíření mimo soundtrack k filmu. (Terva)