Výheň

(festivalový název)
  • Německo Hell (více)

V roce 2016 dojde na Zemi k výraznému oteplení, kdy se průměrná teplota zvedne o deset stupňů. Lidem začíná docházet voda, jídlo i benzín a postupně vymírají ať už hladem, žízní nebo souboji mezi sebou. Přežít můžou jen ti nejsilnější a nejodvážnější. Sestry Marie a Leonie společně se dvěma muži vyráží v autě zkusit štěstí vysoko do hor. Po cestě však padnou do pasti skupině farmářů, kteří chytají náhodné oběti. Lidské maso se pro ně totiž stalo jediným dostupným zdrojem potravy… (SOLOM.)

Kazisvet III.

Pokud přihlédnu k tomu, že se jedná o nízkorozpočotový film, pak asi má význam se na to podívat. Jinak nic nového pod Sluncem, jedná se o klasickou cestu post-apo krajinou spojenou se sháhěním jídla, benzínu, proloženou otrokáři a lidojedy... Škoda, že více nezapracovali na samotné apokalypse a jejím popisu, dal bych pak zřejmě o hvězdu více. 3/5 ()

george16

U tohoto filmu mě hodně zamrzel ten přechod ze survival příběhu až k hixploiťáku. Zrovna první půlka se vyvíjela docela hezky. Ta druhá tomu filmu spíš uškodila - zřejmě scénáristům došla invence - přitom zde bylo tolik možností kam dál film posunout. No škoda :) Ale přesto musím vyzdvihnout poctivou práci na to, že tvůrci asi nedisponovali zřejmě velkým rozpočtem. ()

Ondrew

Zial, hoci su pre mna post-apoc filmy doslova drogou ;), co je zrejme dosledok tzv. "Fallout syndromu" (zainteresovani chapu), tentoraz to nedopadlo tak, ako som si predstavoval. "Hell" ma napriek relativne nizkemu rozpoctu nadherny look a skvelu atmosferu, ale to sa deje zhruba do poloviny. Potom sa uz postavy zacinaju chovat kapanek podivne, film sa zvrhne do mensieho exploitation zanru a... skratka, mam dojem, ze poslednu tretinu autori jednoducho nezvladli. V ziadnom pripade snimka nedosahuje kvality "The Road", kde zufalstvo, (bez)nadej a depresia srsala z kazdej sceny. Kazdopadne, dakujem -- zabavil som sa. 65%. ()

Dacsus

Tak toto ma milo prekvapilo. Pacilo sa mi to urcite viac ako nemastny-neslany The Road, na ktory som sa tesil a ten sklamal, a od tohoto som necakal nic. Uveritelne charaktery, naozaj dobre vykony hlavnych protagonistov, ale najma velmi dobre budovane napatie. Bavil som sa - 85%. ()

kalysta

Film jsem si opravdu užil, 4 hvězdy jsou poctivé a zasloužené. Filmu chybí naléhavost a bezvýchodnost Cesty, i když do doby, než se objeví pointa, je atmosféra celkem hutná. Pak jsem si už připadal trochu jak v telenovele ( i když jsem žádnou neviděl ) ()

MiniRecenze

Píše se rok 2016 a slunce "praží" na Zemi o hodně větší silou než jsme zatím zvyklí. Je nedostatek vody,jídla prostě všeho,proto se musí nějak přežít......Dramatický snímek z post apokalyptického světa,který není nic moc.Produkci se podařilo zachytit atmosféru tohoto katastrofického děje ,to znamená kostýmy,prostředí,maskování,to se jim musí nechat.Dokonce ani herci nejsou špatní.Ale ten scénář, "díky" kterému je film nudný v některých pasáží většiny filmu.Během filmu jsem asi dvakrát upadl do mikrospánku.Tudíž film na jedno horší podívání. ()

Saxos

Další z mnoha návodů, jak přežít na matičce zemi zasažené totální katastrofou. Pro změnu evropská produkce. ()

TonoM

Neoblíbené filmy z Německa se šíří a je jich víc a víc, někdy odejdete spokojení, někdy zase nechápete na co jste to koukali. To se mě stává většinou a ted' to nebyla vyjímka. Slabý výkon herců, režie Fehlbauma taktéž, bohužel tohle nevyšlo. 30% ()

blade23mc

Celkem dobré hodnocení a nápad na postapokalyptický děj začátek vypadal slibně, ale nějak mě delším uvedení do světa naší severní sousedé nechytli. Zajímavé to bylo, ale místy jsem se nudil, možná že ani ne filmem, ale i když teď na tím přemýšlím víc jak na plný 2* bych stejnak nešel. Film vyvolává dost otázek, ale snad žádnou nezodpoví. No 40% ()

brasek

Pravda je len jedna a to tá, že snímku chýba všetko... neoriginálna road movie, bez atmosféry a napätia, nepôsobivé. Nechápem, prečo snímok je označovaný ako horor. ()

NSN

Obyčejný, ale přitažlivý. Málo ukázaný scifi prostředí, solidní spád a taky jedna nevímproč nerozprouděná a pročvlastněvůbec zmiňovaná perioda hlavní představitelky. ()

Alboin

Kto má aspoň trochu vedomostí o prežití v ťažkých podmienkach, musí mať na čele po tomto filme modrinu. Štyria idioti, z toho jedna nedonosená teenka deluxe, sa potácajú vyprahnutou krajinou. Podľa výzoru by človek povedal, že tam musia už byť nejaký čas a preto si zrejme na rôzne zaobstarávanie potravy a iných životne dôležitých vecí zvykli. Omyl. Ženštiny nechajú všetko robiť neschopáka a zatiaľ sa lezbujú v pumpe, pričom čítajú staré noviny a jasajú nad čokoládovou tyčinkou. S logikou dnešného sveta ... celý svet patrí nám a nič sa nám preto nemôže stať ... ďaleko nedôjdu a tak majú o trable postarané. Ale aké krásne je vidieť, že šeredný chlapík z úvodu filmu použil sivú hmotu a prerazil sklo za únoscom. Bohužiaľ to je asi posledná dobrá vec na filme. Ženy sa tvária ako kulisy kým nepríde ich čas. Akési charaktery ľudí sú vykreslené veľmi zle. A farmári. LOL! Došiel nám dobytok a nemáme čo žrať. Skutočne bravúrne. Títo závisláci na farmville určite používali aj Zetor, ktorý majú na dvore. Ak farmárom niekto ujde je im to akosi jedno. Žranice majú očividne dosť a pán boh im do kostola zošle ďalší zázrak. IQ 0 s prirážkou a nulové zmysly dodávajú obyvateľom farmy akýsi známi nostalgický ráz, pretože som z dediny. Problém je ale v tom, že ak Vám nad hlavou lietajú vtáky tak určite tej žranice zas tak málo nie je. Preto som došiel k názoru, že farmári boli zrejme fandovia sautparku a žranie súkmeňovcov nebolo pre nich nič nové. Celkovo ak by existovala entita, ktorá by stelesňovala logiku, po zhliadnutí tohto filmu by asi spáchala samovraždu. Ale to sú len moje nesúvislé kecy. Jedna hviezda za žltý filter a nejaký dojem, ktorý som z toho filmu mal aj napriek tomu že bol o ničom. ()

Allein4

Další německý kousek, který nezklamal. Sousedská kinematografie je čím dál tím kvalitnější, až se z toho chce brečet, že v ČR neumíme nic jiného, než rodinná drama a oplzlé rádoby komedie...i když ani tyto dva styly neumíme. Český film je vážně příšerný... Ale zpátky k Hell - postapokalyptický nářez s příběhem. Povedené a velmi svižné. Jen tak dál! ()

90125

Maly brat od The Road (2009). Prekvapivo vydarene. Uveritelne realie, s uveritelnymi situaciami a beznadejou. Solidne vystavany pribeh plny napatia so skvelym koncom. Toto peklo som uveril. Aj ked teda v nemcine "hell" znamena "svetly, jasny". Povedal by som, ze oba vyznamy sedia. Tento film je dokaz, ze dobry film sa da spravit aj bez tucneho rozpoctu a kopy digitalnych efektov. Tucne tri hviezdy. 71 % ()

Accuphose

Těžko říct, co chtěl režisér natočit, možná to ostatně nevěděl ani on sám. Možná si řekl, "Použijeme vhodnej filtr a můžeme začít, podobnejch filmů jsem viděl už dost. Ale udělám si to po svým (za milion euro)." Dějově, ani dramaturgicky to moc nefunguje, lidsky možná. Pak se to ovšem malinko zlepší a být lepšího režiséra a scénáristy, zlepšilo by se tím i mé hodnocení, protože celá snaha přijde vniveč. Takový kousek "Oči mé matky", je úplně jiná káva a možná si to pan režisér mohl pustit. Pravdou ale je, že dobrej apokalyptickej film jsem neviděl hodně dlouho a obecně je to docela oříšek pro všechny. 40% ()