Človek by si povedal, že námet je totálne pritiahnutý za vlasy, keby sa to hlavnej predstaviteľke, herečke Fran Drescher naozaj nestalo v jej skutočnom živote. Totiž, že jej manžel povedal, že je gay (samozrejme bez rozvodu to nešlo). Nielenže sa to stalo, ale ešte sa aj neskôr rozhodli spolu natočiť o tom sitcom. Ona si zobrala na triko hlavnú úlohu, on zas produkciu. A treba povedať, že miestami vznikli vtipné situácie. Bohužiaľ zvyšok je dosť ukričaný, ujačaný a prehnaný. Občas ale seriál vyvážili dáke dobré camea - asi najlepšie bolo to s Dan Akroydom, ten si zahral fakt dobrú postavičku. :) Všehovšudy totálna oddychovka na dlhé weekendy. 6/10(27.12.2015)

Pro, o proti lidským dokonalejší, zvířecí smysli těžce stravitelné nosovky a newyorkský akcent našincem tolik oblíbené "chůvy" Fran se vrací na obrazovky jenž znamenají svět. Zestárla, opatrovnictví děti zámožného vdovce vyměnila za soužití s manželem gayem a mne osobně baví víc než před dvaceti lety. Nikdy jsem nebyl stojednaprocentním chůvomilcem (omlouvám se za neustále srovnávání, ale musíte uznat že je těžké se tomu vyhnout), ale Manžel k pohledání (vidíte i český překlad originálního názvu chce abychom si mysleli, že oba seriály mají cosi společného) mi přijde modernější, stylovější, možná i američtější.....jednoduše koukatelnější.(19.3.2015)

• Eisenmann

Takhle to dopadne, když se něco překrmí, když navážete na něco dobrého po dlouhé době a už ani nevíte, co bylo to zábavné, na co navazujete. Tohle není ani dobré ani vtipné. Možná, že svůj komentář ještě pozměním, pokud shlédnu další díly, ale myslím, že tahle smutná reinkarnace mě ničím pozitivním nepřekvapí.(15.7.2014)

• Mr.Ripley

1. Série: Ve stínu Fran Fine. Tak by měl znít podtitulek nejen první série, ale nejspíše celého seriálu. Postavy jsou sice sympatické, ale chybí jim onen šmrnc. Totéž platí o postavách vedlejších. Jediné co drží tento průměrný počin nad vodou jsou občasné návštěvy známých tváří z minulosti, jež díky notné dávce nostalgie dokáží rozchechat a zvednout kvalitu, byť jen na pár minut. 50% _______ 2. Série:(22.7.2014)

Jelikož jsem velkým fanouškem Chůvy k pohledání (The Nanny), rozhodně jsem si nemohl nechat ujít nový sitcom s Fran Drescher v hlavní roli. Sitcom se inspiroval jejím životem a po shlédnutí prvních pár dílů dávám 4*. Už to sice není to, co bývalo u Chůvy k pohledání (žádný sluha, blázniví rodiče..apod), ale potenciál tu rozhodně je. Doufám, že nebudu muset hodnocení ještě snižovat.(27.6.2011)

• - V epizóde "Petrov priateľ" Fran (Fran Drescher) po návrate z kina povedala, že mali ísť radšej na "Hotel Transylvánia". Na tento film narážala práve preto, že v ňom nahovorila postavu Eunice, priateľku Frankensteina. (a_hofferson)

• - Cameo role Renée TaylorCharlese Shaughnessyho a některé jejich dialogy odkazují na seriál Chůva k pohledání (od r. 1993), ve kterém se objevili v hlavních rolích opět s Fran Drescher. (funhouse)

• - Duchovní tvůrci seriálu Fran Drescher a Peter Marc Jacobson se nechali inspirovat vlastními zkušenostmi. Dřívější manželé spolu tvořili pár již od střední školy. Po rozvodu Jacobson přiznal svoji homosexualitu, přesto s Drescher zůstávají v přátelském vztahu. (Olík)