Manžel k pohledání (TV seriál)

Happily Divorced

Komedie / Romantický

USA, 2011 - 2013, 11 h 45 min (Minutáž: 19–22 min)

Fran Drescher, John Michael Higgins, Tichina Arnold, Valente Rodriguez, Robert Walden, Rita Moreno, D. W. Moffett, Michael Carbonaro, Charles Shaughnessy, Ian Ziering, Sean Kanan, Stephanie Faracy, Ben Giroux, Brittany Beery, Chase Kim, Sam Lerner, Mike Faiola, Kevin Kilner, Haley Tju, Rebecca McFarland, Fred Stoller, Whitney Avalon, Florence Henderson, Jason Williams, Megan Ferguson, Ben Baur, Ray Abruzzo, Renée Taylor, Robert Michael Morris, Chris Jacobs, Roy Abramsohn, Edward Edwards, Julie Berlin, Gavin Lurssen, Ran Pink, Donn Swaby, Ian Abercrombie, Amy Landecker, Angie Everhart, Roy Werner, Lou Diamond Phillips, Robert Gant, Peter Marc Jacobson, Morgan Fairchild, Christopher Rich, Nathan Anderson, Jeffrey Nordling, Ann Morgan Guilbert, Judith Hoag, John Schneider, Rosie O'Donnell, Judy Reyes, Anna Colona, Ralph Macchio, Joan Collins, Robert Wagner, Debi Mazar, Tommy Dewey, Cyndi Lauper, Harry Van Gorkum, Keenen Ivory Wayans, Nikki Crawford, Colin Ferguson, Tim Bagley, Molly Shannon, Keeley Hazell

Lee Shallat Chemel

Kostýmy:

Brenda Cooper
  • Mr.Ripley

1. Série: Ve stínu Fran Fine. Tak by měl znít podtitulek nejen první série, ale nejspíše celého seriálu. Postavy jsou sice sympatické, ale chybí jim onen šmrnc. Totéž platí o postavách vedlejších. Jediné co drží tento průměrný počin nad vodou jsou občasné návštěvy známých tváří z minulosti, jež díky notné dávce nostalgie dokáží rozchechat a zvednout kvalitu, byť jen na pár minut. 50% _______ 2. Série:(22.7.2014)

Môj tretí sitcom s Fran. The Nanny je klasika, Living with Fran, vyhláškovaný sitcom so sympatickými vedľajšími postavami, ktorý ale aj recykloval niektoré vtipy s The Nanny. A napokonHappily Divorced, založený na skutočnosti (Franin exmanžel a producent jej sitcomov sa jej tiež po 18tich rokoch manželstva priznal, že je gay). Zatiaľ najslabší článok, ale fanúšikovia Fran si to vychutnajú. Áno príde aj na recykláciu vtipov z jej predošlých sitcomov, aj na zopár trapasov, ale Fran sa nezmenila, jej herectvo je stále rovnaké a nesporný komediálny talent ako aj načasovanie vtipov má úžasné. Rovnako scenáristi píšu skvelé hlášky Fran priamo na telo. ("Hi I'm Judi with i" "Hi I'm Fran with fr") a dostane sa aj na návrat známych tvári v cameo rolách. Napr. Renee Taylor, ktorá hrala Sylviu Fine - Franinu matku v the Nanny sa tu objavila v úlohe priateľky jej matky Rity Moreno. "You're a daughter I never had". A v záverečnej časti sa objaví Charles Shaughnessy, ktorýv the Nanny hral pana Sheffielda. Na záver: Je cítiť, že Happily Divorced je menej podarený, ani vedľajšie postavy nie su také super ako v jej predchádzajúcich sitkomoch, ale pre fanúšikov Fran je to možnosť vidieť robiť Fran to v čom je najlepšia - komédiu.(16.8.2011)

Fran Drescher a The Nanny žeru (v originále mnohem lepší), ale tohle je fakt jen záležitost pro hardcore fandy. Párkrát jsem vyprskl smíchy, ale řekněme třikrát za celou sérii... Slabší cast, slabší zápletky, slabší všechno. Byť Rita Moreno jako matka je fajn. PS: V druhý sérii se ten seriál ale začíná víc nacházet, návraty k The Nanny pořád fungujou stejně jako Joan Collins :) (Pete už je tam čim dál tim víc pátý kolo u vozu)(31.7.2018)

Jelikož jsem velkým fanouškem Chůvy k pohledání (The Nanny), rozhodně jsem si nemohl nechat ujít nový sitcom s Fran Drescher v hlavní roli. Sitcom se inspiroval jejím životem a po shlédnutí prvních pár dílů dávám 4*. Už to sice není to, co bývalo u Chůvy k pohledání (žádný sluha, blázniví rodiče..apod), ale potenciál tu rozhodně je. Doufám, že nebudu muset hodnocení ještě snižovat.(27.6.2011)

• Eisenmann

Takhle to dopadne, když se něco překrmí, když navážete na něco dobrého po dlouhé době a už ani nevíte, co bylo to zábavné, na co navazujete. Tohle není ani dobré ani vtipné. Možná, že svůj komentář ještě pozměním, pokud shlédnu další díly, ale myslím, že tahle smutná reinkarnace mě ničím pozitivním nepřekvapí.(15.7.2014)

• - Cameo role Renée TaylorCharlese Shaughnessyho a některé jejich dialogy odkazují na seriál Chůva k pohledání (od r. 1993), ve kterém se objevili v hlavních rolích opět s Fran Drescher. (funhouse)

• - V časti, keď Fran (Fran Drescher) chcela kúpiť dom, schádzala po schodisku a povedala, že jej to niečo pripomína. Vraj nejaký seriál, kde bola pestúnka a sluha. Bol to odkaz na seriál Pestúnka Franny (1993), kde herečka hrala hlavnú úlohu. (a_hofferson)

• - Duchovní tvůrci seriálu Fran Drescher a Peter Marc Jacobson se nechali inspirovat vlastními zkušenostmi. Dřívější manželé spolu tvořili pár již od střední školy. Po rozvodu Jacobson přiznal svoji homosexualitu, přesto s Drescher zůstávají v přátelském vztahu. (Olík)