Líbej mě (festivalový název)

• Švédsko

Kyss mig

Kiss Me

With Every Heartbeat

Drama / Romantický

Švédsko, 2011, 107 min

Jo, tak takový příběh se mi nikdy neomrzí... a můžu to vidět třeba na tisíc způsobů. Je jedno, z jaké země vzejde, v jakém čase se odehrává... kultuře, společnosti, náboženství, sex. orientaci. Vždy je to milé a u mě osobně to bývají někdy horší, někdy lepší tři hvězdičky. Tenhle konkrétní film ale má několik plusů, které ho v mém hodnocení povyšují po prvním shlédnutí o třídu výš než ostatní (a kdoví, jestli zůstane u jedné, až ho uvidím po nějakém čase třeba znova). A myslím, že všechny ty věci už tu i zazněly: kamera, hudba, příjemné tempo, navíc pro mě exotická švédština, sympatické herecké obsazení... a konec:) Nemůžu si pomoct, jsem měkejš. Opravdu hodně mě zaujal vývoj Mii, to mě vážně bavilo sledovat a představitelka je hodně šikovná a nakonec i hezká ženská. Ale úplně zbožňuju Fridu, jak ta se umí podívat s tím svým úsměvem... Co mi úplně nesedlo, bylo chování rodičů, především Lasseho, který mi celou dobu připadal "nějaký", ale najednou se u něj projevila úplně jiná nátura (pro dobro věci) a pak mě zarazilo něco u scény na letišti. Ne příběhově, ale jakože technicky, nebo jak bych to... v první chvíli jsem vůbec nechápala, kdo je teda kde a kdo je ještě tady a kdo už tam... :D No, ale jinak nádhera, koho zaujal tenhle film, doporučuju již zmíněné "Fucking Amal" a "Imagine Me and You". P.S. Děkuju za titulky pbg.(28.12.2011)

Ach jo, život nás holt někdy připraví do prekérní situace a teď co s tím? Každý máme něco v genech po našich předcích a při nějaké příležitosti si to citelně uvědomujeme s tím, že jsme rádi a nebo naopak. Nevím jak Mia, ale možná to by ten pravý okamžik sebepoznání a ovlivnil její rozhodnutí jak žít dál. Nevím, jestli bude šťastná, ale to ukáže čas............(5.3.2017)

Nikdy nepřestanu obdivovat tu úžasnou severskou kinematografii. Způsob, jakým dokáže ve svých dílech předkládat tu lehkost, citlivost, přirozenost, hloubku a drsnost chladného podnebí i krásy krajiny, nedokáží snad žádné jiné země. A právě pro tuto svou jedinečnost, specifický rukopis i vysoké kvality pro mě tvorba těchto "mrazivých" zemí patří mezi špičku kinematografie. Kyss mig je krásný, "obyčejný" příběh o dvou ženách, které se do sebe zamilují. Možná díky klasicky zpracovanému příběhu, do něhož zapadají i jistá klišé ve vyvíjení se vztahových komplikací a postojů ze strany rodičů a jejich chápavými i odmítavými postoji, se celkové hodnocení snímku nachází okolo "pouhých" 70%. Některým divákům tak tento příběh možná přišel jen jako jeden z mnoha, jako ten nejobvykleji zpracovaný příběh lásky a kdyby se jednalo o nějakou americkou "love story" s hvězdnými jmény, "ošperkovanou" tradičními Hollywoodskými postupy, je možné, že i pro mě by se tento snímek stal jedním z mnoha. Jenže snad přece vždycky nemusí být podobné náměty zpracovány s osudovými zápletkami, či dramatickým a drsným vývojem událostí. Zde jsem právě onu jednoduchost přivítala. V jednoduchosti je krása. A v tomto případě jde u tu nejčistší švédskou krásu:)(2.4.2013)

JO!! Švédská krásná vztahovka o dvou holkách, které překonaly okolnosti a navzdory všem to zvládly. Ústřední dvojice milá, zvlášť Mia (Ruth Vega Fernandez), ostatní herci slušní. Líbil se mi ponor do rodiny. A je tady asi skoro nejhezčí filmový konec ve spojení s hudbou, co jsem viděla. Milučké. Po několikerém zhlédnutí musím s hodnocením na pět hvězd. Holt jsem měkkota, ale zůstalo mi to dlouho v hlavě. Parádní hudba.(28.3.2013)

Film,který je opět s lesbickou tématikou a to já můžu, ono je vlastně jedno kdo koho miluje, hlavní, je jestli je člověk s tím dotyčným štastný, a proč by se nemohli milovat dvě ženy? není na tom nic špatného, ale více se mi líbila Frida, měla v sobě více ženskosti, ale to je jen můj úhel pohledu, pro mě velmi dobře a pěkně natočený film.(20.2.2013)