Reklama

Reklama

Líbej mě

(festivalový název)
  • Švédsko Kyss mig (více)
Trailer

Obsahy(1)

Dvě třicátnice, Mia a Frida, se poprvé setkají na zásnubní hostině svých rodičů. Miin otec Lasse a Fridina matka Elisabeth se budou brát. Lasseho dcera Mia se vrací domů se svým přítelem Timem a přípravy jejich svatby jsou také v plném proudu. I přes složitou rodinnou situaci se mezi Miou a Fridou probudí silný cit, který nejde zastavit. (lenuse)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (41)

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Romantický švédský film, který nějak nepřekvapuje. Obyčejný a předvidatelný příběh, plynoucí z jednoho bodu ke druhému až mám pocit, že to bylo dělané jen kvůli hudbě a kameře. O tom filmy přeci nejsou. Nevím, jak ve Švédsku berou tuhle sexuální orientaci, ale tohle téma přišlo jaksi pozdě. Možná tak před 15ti lety by se na to lidé dívali jinak. Takhle je to jen obyčejný film. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Ach jo, život nás holt někdy připraví do prekérní situace a teď co s tím? Každý máme něco v genech po našich předcích a při nějaké příležitosti si to citelně uvědomujeme s tím, že jsme rádi a nebo naopak. Nevím jak Mia, ale možná to by ten pravý okamžik sebepoznání a ovlivnil její rozhodnutí jak žít dál. Nevím, jestli bude šťastná, ale to ukáže čas............ ()

Reklama

sochoking 

všechny recenze uživatele

Koniec mohol byť namakaný, keby Mia za ňou prišla na to mooolo a Frida by sa postavila a zmizla niekde v prdeli, v dave. A v snahe ju rýchlo dohnať, opäť by sa jej stratila za nejakým múrikom a už nikdy by sa nestretli, to by bola iná šupa! Ale kedže vedeli, že my, mladiství by sme to nerozdýchali, tak to tak aj skončilo, ako skončilo a keby som predtým nevidel toto, tak by som to možno s hodnotením aj trošku popreháňal, bo kde sú lesby, tam ja vymäknem ( na rozdiel od toho šuhajka tam dole, ktorý vytvrdne)! ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Nikdy nepřestanu obdivovat tu úžasnou severskou kinematografii. Způsob, jakým dokáže ve svých dílech předkládat tu lehkost, citlivost, přirozenost, hloubku a drsnost chladného podnebí i krásy krajiny, nedokáží snad žádné jiné země. A právě pro tuto svou jedinečnost, specifický rukopis i vysoké kvality pro mě tvorba těchto "mrazivých" zemí patří mezi špičku kinematografie. Kyss mig je krásný, "obyčejný" příběh o dvou ženách, které se do sebe zamilují. Možná díky klasicky zpracovanému příběhu, do něhož zapadají i jistá klišé ve vyvíjení se vztahových komplikací a postojů ze strany rodičů a jejich chápavými i odmítavými postoji, se celkové hodnocení snímku nachází okolo "pouhých" 70%. Některým divákům tak tento příběh možná přišel jen jako jeden z mnoha, jako ten nejobvykleji zpracovaný příběh lásky a kdyby se jednalo o nějakou americkou "love story" s hvězdnými jmény, "ošperkovanou" tradičními Hollywoodskými postupy, je možné, že i pro mě by se tento snímek stal jedním z mnoha. Jenže snad přece vždycky nemusí být podobné náměty zpracovány s osudovými zápletkami, či dramatickým a drsným vývojem událostí. Zde jsem právě onu jednoduchost přivítala. V jednoduchosti je krása. A v tomto případě jde u tu nejčistší švédskou krásu:) ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Kolikrát už to tu bylo... Šťastně zamilovaná dívka, co má před svatbou (Svatba ve třech, Four faced liar a právě Kyss mig), nebo žena středního věku, vychovávající ve spokojeném manželství své děti (Elena Undone, Die konkurrentin, The world unseen, Aimée a Jaguár), které žijí v domnění, že jim nic nechybí, dokud se jim v životě neobjeví nějaká "fuckin´ hot" ženská, z který kalhotky vlhnou světelnou rychlostí XD. Prostě příběh ohranější daleko víc, než Twilight dvdčko v rukách patnáctileté puberťačky. Jenže v tomhle případě tak civilně zahraný a seversky klidně natočený, že jsem nedokázala odolat ani já a cynismus musel zase jednou do šuplíku. Viděno dvakrát, ale určitě ne naposledy. ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama