Juan de los Muertos

Juan spolu s niekoľkými odhodlanými priateľmi čistí okolité ulice rodného mesta od krvilačných zombie. Napriek tomu, že sa situácia zdá bezvýchodisková, dostáva skvelý nápad v podobe založenia s.r.o. s menom "Zabijeme Vašich príbuzných". Odstupom času si však všetci začínajú uvedomovať, že pokiaľ si chcú zachrániť holé životy, musia svoje rodisko raz a navždy opustiť. V Juanových žilách ale koluje revolucionárska krv, vďaka ktorej je pre záchranu vlasti ochotný urobiť čokoľvek! (*CARNIFEX*)

TheDon

Juan de los Kabanos je prostě nářez jako prase. Od začátku našlapaný hláškama jako kráva....."staříka nebudeš harpunovat ! " , člověk se u toho řeže celej fim, protože extrémně nesympatickej Jenda a Lazáro tupej jak majzl jsou dvojka k pohledání. Trikově snad céčkový, ale koho to sere. O to tam ani moc nešlo. Celá Havana squadra byla výborná a když si k tomu člověk dá pár panáků seňora Zacapy z Guatemaly, tak je o ten správnej štředojihoamerickej zážitek postaraný. Te quiero Juan :) 95% ()

honajz2

Zajímavý nápad a pár dobrých scén nezachrání ty nevtipné a nudné. Sice je to slušně udělané a je vidět, že samotné herce to natáčení nejspíš bavilo, ale na mě se to bohužel moc nepřeneslo, navíc tomu ubližuje i absence citu pro tempo scén. S takovou je to pak ve výsledku prostě dost mdlé... Lepší 2* ()

Flaxik

Když je rozpočet nižší, než průměrný Kubánec, je třeba film vyšperkovat něčím jiným, než přemnohými efekty. Tady se to povedlo, až jsem se dojal k slzám. Nadobyčej sympatické ksichty, jedna hláška za druhou (disidenti vedou), mraky mrtvých zombíků, parádní likvidační akce a bezchybná hudba z toho udělaly totální pohodovku, až jsem měl chuť zapálit si doutníka a otevřít lahvičku Havana Clubu. Památná věta: "Když už se všechno podaří vyřešit, tak se to zase zesere jak ekonomika v Rusku" ()

tatanapope

Máte rádi zombíky v kombinaci s komedií z lehce černým humorem ? Pokud ano, pak můžu tenhle film pouze doporučit. Já zombíky sice nerada, ale i přes to jsem se královsky bavila, prakticky po celou dobu filmu. Viděno v rámci Filmová Výzva 2015 od PetrPan ()

klima777

Perestrojka dorazila na Kubu. A je to zajímavé [2,5 hvězdy pro dvojsečný film (vznikal s podporou oficiálních míst) z Ostrova Zelené ještěřice]. ()

zigíš

Juan BUDE v pořádku, potřebuje jenom dostat šanci (!) se svým znovuobjeveným smyslem pro revolució a vrozeným temperamento se jistě stane tím nejlepším zabijákem muertos široko i daleko (aspoň teda jak to limity Kuby dovolej) 70% ()

Pedross800

Skvělej výukovej materiál, tolik životu potřebných frází jako třeba "aby tě kůň vomrdal", či "jestli se jí jen dotkneš, tak ti urvu koule a narvu ti je do prdele" v žádný učebnici španělštiny člověk nenajde!! ()

zolo23

Kubánci majú svojich zombíkov a my slováci stále nič. Na čo ešte čakáme? Takýmto tempom nás o chvíľu dobehne aj Papua Nová Guinea! Sakra..Juan of the Dead je príjemná odychovka plná vtipných hlášok a pre porovnanie s nedávno videnom Cockneys vs. Zombies oveľa krvavejšia. Kubánci sa nezapreli ani vo filme a averzia voči USA je cítiť na každom kroku. Paráda. Na ksichty ústrednej hlavnej dvojice som si musel dosť dlho zvykať, ale postupom času mi prišli sympatickí a ku koncu som si ich fakt obľúbil. Spokojnosť teda bola, ale či sa ku "Juanovi" niekedy vrátim....neviem. ()

navorski

Zombie apokalypsa jako revoluce. Nebo kontrarevoluce? Před koukáním doporučuju doplnit si nějaké základní informace o kubánském státním zřízení, revoluci a tak. Je tam plno narážek, které dohromady s příběhem s nadsázkou, a možná poselstvím, odkazují ke kubánské realitě. Bez toho to funguje taky, je to docela vtipný, ale je to jako koukat trezorový film bez základního povědomí o normalizaci. Na zombie komedii rozhodně dost dobrý. ()

Šakalík

Zcela nečekaně zdařilá zombie komedie pocházející z „Ostrova svobody“. Už název zcela jednoznačně dokládá, že si autoři vzali příklad od britských kolegů a jejich Shaun of the Dead. Kubánci šli ale malinko jinou cestou a předkládají vysmátému divákovi jednu perlu za druhou. Hlavní hrdinové dělají výbornou reklamu tamnímu vyhlášenému pohodovému životnímu stylu („Neláká tě někdy pádlovat až do Miami?“ – „Proč? Tam bych musel makat.“ :-)) a když k tomu přidají i trošku západní vyčůranosti, je o zábavu postaráno. A to až tak, že jsem několikrát slzel smíchy („Kde máte dědu?“ – „Zemřel. Museli jsme ho tam nechat... Ne nutně v tohle pořadí.“ :-)). Přestože je tenhle film jako celek vlastně pěkná hovadina, jako nenáročná pohodovka k oživení ponurého odpoledne je jak dělaná. Pokud hledáte dobrou zábavu, tady jsou jí hromady... ()

kenkaku

Upřímně, Kubánci mě tímto dostali. Utahovat si režimu (zombie prohlašuje vláda za disidenty) a pokusit se vydělat i na totálním srabu lidstva, je pecka. navíc ten naturalismus do toho... vážně překvápko a zábavné k tomu. ()

DavidS.

Dead Island v socialistickém ráji, kde je zombie nákaza dobrá příležitost jak začít konečně podnikat...Juan ve vasilovi a jeho s.r.o. bohužel naplno nevyužil svůj humorný ani satirický potenciál... ()

matias32

Myslím si, že neexistuje človek ktorému by JUAN DE LOS MUERTOS nevyčaril úsmev na tvári. P. S. Chlapík s harpúnou a americkí disidenti sú top :-). ()

Teabag

Zombie nářez jak má být a navíc plný nekonvenčního humoru. Herci byli sympatičtí, a tak i díky nim satirická stránka filmu funguje velmi dobře. 4* beze zbytku! ()

SHit4U

Škoda, že nebyl větší rozpočet. Někdy je to až bolestně znát. A ta kubánská hudba, která zněla skoro neustále, mi jako člověku, kterému latinskoamerické rytmy rozvlní jedině svěrač, k dobrému pocitu taky moc nepomohla. Ovšem vše ostatní dohání, jak se u komedie sluší a patří, vtipem! Zombie představováni jako disidenti a antisocialističtí živlové. Nechtěné harpunování a střelba do řidiče. Přehršel hlášek, krve, násilí a vůbec utahování si s Kuby, Kubánců a režimu. A otázka: "Proč někteří běhají a někteří ne? Nevím, nikdo mi to nevysvětlil," potěší. ()

Disease

Vtipná zombie komedie (konečně!), která rozhodně není pouhou "exotickou raritkou". Souhlas s Hrabkou, Zombieland i Doghouse to strčí do kapsy. ()

mosnak

Juan of the dead bohužel dojel na to,že se pokoušel ze zombiácké komedie udělat ještě větší komedii. Podařilo se! Vypadalo to slibně,ale čím víc přibývalo gagů a "vtipných" hlášek tím vím mi film lezl na nervy. A to nemluvím o hlavních dvou postavách. Nevím,jak dlouho je tvůrci hledali,ale vybrali špatně! 15% za pár pohledů na zničenou Kubu a za to,jak zjišťovali jestli jde o vampíry,démony atd. (to mě pobavilo). ()

Illy

Dejte si cuba libre a bavte se. Exotická žánrovka, sympatičtí idioti v hlavních rolích, některé vtipy jsou fakt povedené. Parádní zábava. ()