Argo

USA, 2012, 120 min (Director's Cut: 129 min)

Režie:

Ben Affleck

Předloha:

Antonio J. Mendez (kniha)

Scénář:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber, Tate Donovan, Clea DuVall, Scoot McNairy, Rory Cochrane, Christopher Denham, Kerry Bishé (více)

Příběh je inspirován skutečnými událostmi a odehrává se v tehdy velmi nestabilním Íránu, kde na konci roku 1979 vrcholí islámská revoluce. Americká ambasáda je obsazena revolučními gardami a více než 50 Američanů je vzato jako rukojmí. Šestici z nich se podaří uniknout a najít úkryt v rezidenci kanadského velvyslance. Situace je napjatá a americká vláda hledá způsob, jak je dostat ze země. Nakonec expert CIA Tony Mendez přijde s neobvyklým řešením - navrhne vytvoření "filmového štábu", který by v Íránu hledal vhodné lokace pro natáčení filmu. Američané by pak odjeli jako členové tohoto štábu. Mendez začne spolupracovat s hollywoodskými filmaři a pro svůj fiktivní film si vyberou scénář sci-fi příběhu s názvem Argo. Když je vše připraveno, přichází Mendezovi pokyn, aby operaci zrušil. Rozhodne se rozkaz ignorovat a v kritický den se s uprchlíky objeví na letiště. Úspěšně projdou kontrolou. Chvíli poté se však revolučním gardám podaří sestavit portrét jednoho z uprchlíků, který získají ze skartovaných materiálů z americké ambasády. Ozbrojená skupina okamžitě vyráží ke startujícímu letadlu. (TV Nova)

IAMAD

Dostat tech 6 americanu z Iranu byla jiste skvela akce a velka odvaha a urcite by to byl paradni dokument nekde na Discovery Channel, nicmene uz dlouho jsem se tak dlouho u zadneho filmu nenudil, jako u Argo. ()

tomkat

Velmi dobré 3 *. Díváte se na televizní noviny, a jen automatizovaně, bez opravdového zájmu posloucháte o dalších krizích ve světě? Pokud chcete opravdu zažít, o čem že to hlásí, cítit zblízka, jaké to je při střetu politik a kultur, když jde o život v prostředí vám úplně cizím - pak se podívejte na Argo. Autentická kamera a střih doprovodily civilního (ale taky většinu času jen neutrálně se tvářícího, a pod vousem schovaného) Bena A. Bonus - hlášky pana maskéra a úvod, který nezamlčuje, že si USA tak trochu vyzobaly, co si samy nadrobily. ()

mizz13

Jeden z nejlepsich filmu, ktere jsem v posledni dobe videla. Na konci, pri scene na letisti jsem prakticky nedychala. ()

eaglestar

No pěkně Cucflek, radši přestaň hrát, stejně je to děs, a začni točit. Dobová atmo docela dobrý, sem tam i napětí, byť trochu umělé a člověk přeci jen ví, jak to dopadne, ale: utíkálci mi byli úplně u zadku, žádné sympatie, spíš naopak. Propagace fašounských, do všeho rypák strkajících a vychcaných USA je zde příliš veliká. Trapácké potlesky a radostné výkřiky jak v Hjustnu. Kdyby přihodili trochu syrovýho, tak to mohlo bejt zajímavější. Takhle to vypadá, že to tam bylo jen trochu o hubu. Na druhou stranu pěkné připomenutí, jací ti pánové, mající za manželky včelaře, opravdu jsou. Pozor na ně, už jsou i u nás. ()

Rupmen

Nezavděčí se člověk všem, tím spíše se nemůže zavděčit celý sbor slovutných akademiků. Oscar musí přece na někoho vyjít, tak proč ne třeba Argo. Mám za to, že v roce 2012 se objevily lepší filmy, ale zase tak velký malér tenhle snímek není. Filmy natočené podle skutečných událostí, musejí počítat s řadou omezení. Zde si autoři dali strašně záležet, aby zůstali věrni originálu. Výsledek působí věrohodně, včetně spousty davových scén. V případě šestice skrývajících se diplomatů snahu po věrnosti dotáhli tvůrci do zbytečného extrému. Všichni mužští představitelé jakoby vystoupili z nějakého skeče Monthy Pyntonů. Evidentní falešné kníry, potrhlé paruky a nesedící příčesky. Takovouhle bandu klaunů by museli na každém letišti okamžitě odhalit a zpacifikovat (v Íránu ukamenovat). Nakonec se také divák pointy dočká, a tuto snahu ocení při závěrečných titulkách, kdy se vedle každého hereckého představitele objeví ID karta s fotkou skutečného diplomata. A vážně, jakoby si z oka. Udělat dokumentární film by přišlo určitě levněji, ale takhle to bylo zase zábavnější. ()

BenNat

Ben Afleck projevil svůj režisérský um naplno. Absolutně bravurně zvládnuté téma exfiltrace, kterou jsou právě Američani ve světě tak pověstní. Trochu moc drama, zejména v posledních minutách filmu, kdy byly faktické události záměrně natěsnané tak, aby si divák v kině okousal nehty do krve. Ale zbytek, ten si zaslouží potlesk. ()

EL_lofasso

Po dlouhý době film kterej se mnou něco udělal,byly tam emoce a já byl od začátku do konce napnutej jak dacan!Hlavní hrdinové mi nebyli jedno a Affleckovi sem poprvý v životě fandil aniž by mě nějákým způsobem vysíral jeho ksicht.Když letuška oznámila že byl opuštěn Íránský prrostor,cejtil sem se jako vítěz:) ()

floppy4

Posledne roky su tie Oscary, ze wtf?! Posledny film od Afflecka co vsetci grcali duhu bolo Mesto a to bolo tiez na styl, ze srsly?! Od Oscaroveho filmu by som cakal viac originality a hlavne nieco zaujimave, alebo aspon lepsie spracovanie. Film sa drzal klasickej zanrovej sablony, dopredu sa dalo vsetko predpovedat a jedine co akoze zaujalo bolo gradovanie napatia, inak obycajny sedy priemer sice s dobrym nametom, ale velmi slabo spracovany. A najviac trapna hlaska "Argo, fuck yourself". ()

kika

Super film, napínavý od začiatku do konca. Urcite sa ho oplatí vidiet a hlavne sa oplatí potom nad ním zamysliet.... ()

Koukam

Od teď beru Bena Afflecka opravdu vážně. Opravdu výborně zfilmované, scénář, hudba režie. Velmi, ale velmi napínavé. Parádní film 4,5 hvězdy. ()

mmiri

Někomu by mohl připadat film chvílemi nudný, ale podle mě děj byl správně vygradovaný, nebylo tam žádné nudné hluché místo a i když jsem slyšela i opačné názory pro mě je to film, který si celou dobu udržel mou pozornost... Já nemám ráda thrillery, kde je moc akce, moc změn, kde je po první půlhodině pod televizí půl litru krve. Jako herec celkem ujde, jako režisér hm klobouk dolů.... ()

samurraj

Takže hluboce musím smeknout klobouk před prací Bena Aflecka..tento film je bomba. Začátek sice nic moc, ale potom když se to rozjede, tak až do konce filmu sedíte jak přikovaný a okusujete si nehty na rukou. Toto je drama, jak má být. Bene, děkuju ti za tento skvělý filmový počin. ()

P/\/EL

výborně udělaný realistický začátek v přímém kontrastu s nerealistickým koncem (uprostřed je uvolněná rádoby komická hollywoodská pasáž, pak se zvážní, ale..), což je na jednu stranu zajímavé, ale mě to trochu vadí, mám pocit, že přibarvovat je mnohdy zbytečné, ale mohlo by to být i horší, i bez toho by to bylo napínavé docela dost, jenže tak se vždycky dělalo a dělat bude, Argo je podle mě přeceněný film, nijak zvlášť se nevymyká řemeslným zpracováním či hereckými výkony, pouze ta předloha je zajímavá, kdyby byl film udělán zajímavěji, tak bych pominul i to, že se lze dočíst, že autoři třeba potlačili úlohu kanadského velvyslance a další věci.. ()

rocky77

Filmy ověnčené Oscary mají většinou dvojí úděl – buď hodnocení diváků potvrdí verdikt poroty, nebo si lidé řeknou „co to zase vybrali?". U filmu Argo to není, alespoň z mého pohledu, jednoznačné. Na jedné straně musím vysoce ohodnotit atmosféru a reálie přelomu 70. a 80. let – film skoro působí jako dokument a nechce se skoro věřit, že byl natočen více než 30 let po událostech, které popisuje. Nicméně tato silná stránka filmu je jeho skoro jedinou – nezkoumal jsem do detailu průběh skutečných událostí, ale použitému schématu, kdy vše vyjde v poslední možné vteřině nebo o pár milimetrů, lze jen stěží věřit autenticitu. Stejně tak herecké výkony lze označit za průměrné až dobré, nicméně žádný výkon mi zřejmě v paměti dlouho neutkví. Argo je zkrátka dobrý a poctivý film – nic míň, nic víc. ()

MAsakRA

Skvělé! Nečekal bych, že mě film podle skutečné události bude bavit. A už vůbec ne, když ho natočí Ben Affleck... ()

Aresko123

No podla mna velmi precenovany film. Neviem cim presne si tento film zasluzil taku pozornost akej sa mu dostalo. Videl som takychto filmov vela a niektore boli lepsie. 79% na CSFD sa mi zda velmi uletene. Tento film nema vobec nic co by priemerneho divaka uputalo. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017