Argo

USA, 2012, 120 min (Director's Cut: 129 min)

Režie:

Ben Affleck

Předloha:

Antonio J. Mendez (kniha)

Scénář:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber, Tate Donovan, Clea DuVall, Scoot McNairy, Rory Cochrane, Christopher Denham, Kerry Bishé (více)

Příběh je inspirován skutečnými událostmi a odehrává se v tehdy velmi nestabilním Íránu, kde na konci roku 1979 vrcholí islámská revoluce. Americká ambasáda je obsazena revolučními gardami a více než 50 Američanů je vzato jako rukojmí. Šestici z nich se podaří uniknout a najít úkryt v rezidenci kanadského velvyslance. Situace je napjatá a americká vláda hledá způsob, jak je dostat ze země. Nakonec expert CIA Tony Mendez přijde s neobvyklým řešením - navrhne vytvoření "filmového štábu", který by v Íránu hledal vhodné lokace pro natáčení filmu. Američané by pak odjeli jako členové tohoto štábu. Mendez začne spolupracovat s hollywoodskými filmaři a pro svůj fiktivní film si vyberou scénář sci-fi příběhu s názvem Argo. Když je vše připraveno, přichází Mendezovi pokyn, aby operaci zrušil. Rozhodne se rozkaz ignorovat a v kritický den se s uprchlíky objeví na letiště. Úspěšně projdou kontrolou. Chvíli poté se však revolučním gardám podaří sestavit portrét jednoho z uprchlíků, který získají ze skartovaných materiálů z americké ambasády. Ozbrojená skupina okamžitě vyráží ke startujícímu letadlu. (TV Nova)

slonslon

Čítam si tu vaše nadšené komentáre, ale mňa na tomto filme nadchol bohužiaľ iba trailer. Ten je 100x napínavejší než celý film. Zhodujem sa s hodnotením Cervenaka. 1,5 hodiny nudnej dokumentaristiky a 15 min. skoro úsmevného chytania lietadla. Nijak nechcem zľahčovať tému ani udalosti, ktoré sa v Iráne stali, ale tento film je iba americká malinovka. Najviac ma pobavila záverečná scéna - láskyplné objatie s manželkou (v rozvodovom konaní) a dieťatkom (ktoré vidí raz za rok) a v pozadí neodmysliteľne vlaje americká vlajka. Chcete vidieť poriadny retro thriller? Pozrite si radšej "Jeden musí z kola ven". ()

HouseParty

Pro mě je Argo jeden z nejlepších, ne-li nejlepší film za uplynulý rok, o kvalitě filmu vypovídá i to, že je ověnčen několika cenami. Snímek vychází ze skutečné události. Affleckovi skládám poklonu za skvěle odehranou roli i povedenou režiji, velmi mile mě překvapil, jelikož ho znám jen z béčkovích filmů a komedií. ()

Castik

Ano, musím se přiznat, že do děje tohoto filmu jsem byl vtažen již po krátkém čase. A jestli se někdo hopravdu hodil na pozici specialisty CIA, pak právě Ben Affleck. Tohoto herce můžu. Stejně jako v Armageddonu, tak i zde předvedl své herecké kvality podtržené skvělou režií. Bravo ! ()

Farchio

Já měl Afflecka vždycky rád, a myslím si, že by musel dělat dlouho samé blbosti, aby se na tom něco změnilo. Do budoucna počítám jenom s podobným Argu, protože tohle drama, které si bohužel nemohlo odpustit chvilky sálající americkou hrdostí, je natočeno tak dobře, že nechává diváka nahlédnout po pokličku incidentu. Nezastiňuje okolnosti vedoucí k zajmutí rukojmí, ale zároveň je nechává tak trochu stranou. Nezastiňuje ani fanatičnost únosců, dožadujících se své "spravedlivé" pomsty, ale zároveň neříká, že za vše můžou oni. Kamera je natolik detailní, že nedovolí zakrýt herecké chyby a zároveň nás nutí prožívat pocity diplomatických uprchlíků. Okamžiky, ve kterých beztak nevíte na čem jste negradujou, pouze plynou jako proud řeky. Víte že někam pokračují, ale pouze svým tempem, přímo andante, které spolu s dalším drží citlivě režie ve svých rukou. Ale ve chvilce, kdy by divák mohl pouze pomyslet na něco jako zdlouhavost, švihem dirigenta poručí sboru allegro!!! A divák je pevně sevřen spáry děje! Na konci už jen zasloužený "standing ovation" a hluboký úklon všech zúčastněných. ()

Edwin44

Ale tak proč ne. Sice nevim jak hodně to bylo podle skutečných událostí, podle mě moc ne, ale museli to být nervy tehdy. Podlě mě by možná byla lepší kratší stopáž, pač začátek mě moc podstatně nudil a musel jsem se dokopat k tomu to dokoukat. Závěr však byl už byl mnohem lepší, i když podle takového typicky hollywoodského scénáře - všechno vyšlo na poslední chvíli. Škoda jen, že samotný film nevznikl, rád bych se podíval na Argo - Fuck yourself ()

Ruprecht1.

Velice zajímavý film. Od B.Afflecka se mi líbilo jeho Město, tak jsem věřil i Argu. Dobře jsem udělal. Kvalitní dílo si zasloužilo jak mé peníze, tak i Oscar za nejlepší film roku. Viděno v Premiere Cinemas ve 4K a v kině jsem byl na promítání sám v celém sále, takže jsem se cítil celkem zajímavě :D. ()

MrLucky

Tento film mi doslova vyrazil dech,takovou atmosféru jsem nezažil u žádného jiného filmu.Hudba v podání Alexsandra Desplata byla vynikající ()

thoreau

Hrozně rád bych viděl íránský film na motivy téže události. Osobně si myslím, že by byli nenápadnější, kdyby je nechali z Teheránu odjet na kolech. Také bych filmu udělil čtvrtého Oscara za množství zamračených, krutých a vyčuraných Íránců, mám podezření, že jim to husté zamračené obočí nalepují izolepou. No, hlavně že to splnilo svůj účel, trochu jsme se na ty machometány naštvali, řekli si, jak je to krásné, žít v téhle části světa a ruku v ruce jsme s úsměvem vyšli z biografu vstříc novým demokratickým zítřkům. ()

Laslo

Bavil som sa. Prostredná časť síce slabšia, ale záver nesklamal, aj keď sa odchyľuje od skutočnosti. Mám rád Bena Afflecka ako herce i ako režiséra. 90 % ()

Foulic

Našponovanej až do poslední chvíle, kdy se letadlo odlepilo od země. Parádní Filmek, který ještě podtrhuje fakt, že šlo o skutečnou událost. 5/5.Argo - Naser si! ()

Pecaldo

Člověk by řekl, že tento film neukáže na nic nového. Arabský svět, který horlivě nenávidí Ameriku a snaží se všechny a vše americké zničit. Film je však natočen velmi autenticky a konečně záběry, kdy už běží titulky, pečlivě srovnávají originální snímky z této doby se snímkami z filmu jen podtrhují fakt že vše je natočeno velmi věrohodně a tvůrci si s filmem vyhráli. Fakt že se jedná o příběh podle skutečné události tomuto filmu jen prospívá. Je to film o válce mezi dvěma státy, ale není to vlastně vůbec válečný film. Je to snímek o tom jak se někdo dokáže obětovat a nasadit svůj vlastní život za ty další. Ben Affleck nezklamal ani jako režisér ani jako herec v hlavní roli. 4* ()

xstanleyd

Zajímavý příběh(život je nejlepší scénárista) ukazující letitý problém Ameriky.Neschopnost řízení,egištičtí pohlaváři a složitý system komunikace.B.Affleck pro mne v netypické roli,ale skvěle zahrané.Z filmu mám celkem chmurné pocity,ale asi je to dáno tím,jak moc se téma odráží i v dnešní době.Rozhodně nelituji času věnovanému shlédnutí tohoto díla. ()

JARDAHONDA

K vůli šesti amíkům, takový humbuk? Snímek mě neoslovil, vše bylo utahané - děj se vlekl, jako smrad. Navíc bez akčních scén. Pár dramatických situací jaksi nezachránilo tento poněkud rozporuplný příběh.. 2 hvězdy pouze za to, že se na konci filmu - letadlo s hlavními hrdiny nepodařilo Iráčanům zastavit. Sorry všem fandům :( ()

VarGi13

Na otázku "ktorá scéna sa vám páčila najviac?", odpovedal ozajstný Tony Mendez takto " My favorite scene in the movie is, when the partying Swissair flight to Zurich goes wheels up... " K tomuto filmu jedine "Argo naser si!" ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017