Vincentův svět

• slovenský

Vincentov svet

Komedie

USA, 2015, 104 min

L.A. se po několika letech útlumu vracít zpět do žebříčku žádaných filmařských lokalit. A tady to máme hned v tom nejtypičtějším a pro L.A. nejpříznačnějším slova smyslu. Protože banda třicátníků v čele s manažerem Jeremym Pivenem se rozhodla natočit trhák, a aby to nebylo tak jednoduché, tak jim to začne značně ku*vit ten milý klučík ze šestého smyslu co stihl tak dospět a obtloustnout! Jsem seriálem nepoznamenán, takže hodnotím čistě to, co jsme viděl. No a to je solidní bordel na plátně, spousta scén vytržených z kontextu, nějaký ten luxus, prachy, baby, baráky, život jak ze snu a tak nějak to celé funguje asi stejně, jako samotný Hollywood. Uspěchaně, zbrkle, chaoticky a navenek tak krásně. Herecky to celé táhne Piven, který mě bavil. Zato hlavní hrdina Grenier absolutně bez projevu. Plus za všechny ty skutečné herce (fakáč Liam Neesona) a autentické záběry. Tenhle námět bych rád vzal a narval ho do ruky bandě Setha Rogena.(16.9.2015)

• Tom_Lachtan

[- Filmový víkend čsfd 2015 -] Seriál neznám a znát nehodlám, je dost možné, že věci v něm jsou vtipné, ale zde nejsou, fakt, fakt ne, camea jsou mnohdy zbytečná a chybí jim nějaký nápad, "záporné" postavy jsou zcela bezzubé a někdo je měl z filmu vystřihnout a raděj se věnovat hlavním postavám, které jsou jen bandou karikatur (tenhle chce bejt režisér a rád pícha, tenhle chce bejt slavnej a rád pícha, případně tenhle je už prachatej dost, ale rád by píchal jen tuhle a konktétní - to jsou jejich jediné charakterové vlastnosti, do koně!). Navíc herci ani moc hrát neumí, například ta hlavnější postava z hlavních má představovat űberhvězdu pláten všech velikostí, ale v průběhu filmu ukáže asi tři výrazy a z nich nejčastěji se tváří jako uzbecký zahradník, který omylem vnikl na gardenparty polských neonacistů a snaží se tvářit, že je to všechno v pohodě. Jediná zajímavá postava (i herecky) je židovský filmový producent Ari (upřímně, už tohle je docela vtipné), ale to je tak jediné, mohlo to dopadnout i na průměr, ale to by scénárista nesměl být debil. Konec hlášení.(10.8.2015)

• SeBig

Já ten seriál neznám a ani mě to neláká, což je problém asi na mojí straně a tenhle film mi přišel pod ruku a byl celkem vychvalován. Tak jsem si řekl proč ne. Komedie??? Vážně? Nuda jak prase, trapný nevtipný hlášky, otřesná kamera... no jestli je takovej seriál tak už vim proč jsem ho neviděl. Jedna hvězda za Liama Neesona. To je ten typ filmu co vás akorát tak nasere, protože čekáte, že vás aspon trochu pobaví (když už má v žánru komedie) no a pak to dokoukáte a vy si řeknete akorát proč?(30.3.2016)

• Moena

[Filmový víkend 2015] Nikdy by mě to vlastně samotného ani nenapadlo, ale tenhle film je prakticky celý sestříhaný jen z cameí! Na pozadí hlavní čtveřice (pětice) hlavních hrdinů, zahranou několika téměř neznámými herci a jednoduchém příběhu o tom, jak sehnat dalších pár mega na film, se tu vlastně nic jiného neděje. Cameo střídá cameo, až to člověk nestačí stíhat. Některá jsou lepší, některá horší, některých si vážně ani nevšimnete. A až na pár vtipných scének jsem tady smíchy zrovna nebrečel. Očekávaní nebyla žádná, film neurazil, ale z celé víkendové šestky mi z hlavy asi vyšumí nejrychleji.(10.8.2015)

Nic jsem nečekal a taky jsem moc toho nedostal. První půlka je spíš jako blbej vtip, kde nic nedává smysl a komedii to nepřipomíná ani náhodou. Poté to trochu dostává lehké kontury a občas se objeví i humor, ale to prostě moc hodnocení nahoru nevytáhne. Je pravda, že jsem seriál, ale vůbec neviděl tak hodnotím čistě s nadhledem a toto je odfláknuté.(18.6.2015)

• - Natáčení probíhalo v Hollywood Hills, v Hollywoodu, Los Angeles, West Hollywood, Beverly Hills, Villa Sophia a v Miami v USA. (willy1)

• - Po titulcích je možné zhlédnout další scénu. (Will_X)

• - Kevin Connolly si při natáčení fotbalové scény s americkým fotbalovým quarterbackem Russellem Wilsonem zlomil nohu. (willy1)