Vincentův svět

• slovenský

Vincentov svet

Komedie

USA, 2015, 104 min

O seriálu jsem nikdy neslyšel, na tohle se koukat ale celkem dá. Sice je to fakticky celé o ničem, jenže to je někdy život sám o sobě taky. Chlapi prostě řeší baby, pařby a filmy. Tady se jeden film rovnou natáčí nebo spíše se chystá jeho premiéra. Haley Joel Osment neřekl Šestým smyslem ani zdaleka všechno. 60%(25.9.2015)

Seriálový Entourage aka Vincentov svet v našich končinách som zachytil iba pár kedysi dávnejšie na HBO, takže s ním som iba minimálne oboznámený, no celovečerný Entourage bez problémov funguje rovnako ako zakončenie seriálu pre fanúšikov, tak ako aj samostatný film pre neznalcov. Samozrejme, v pár momentoch sa neznalý divák bude jemne strácať (hlavne postava pritepleného Číňana, ktorý plánuje svadbu je pre film ako taký absolútne zbytočná a jej „vzťah“ k jednej z postáv pochopia len seriáloví fanúšikovia), no inak sa po pár minútach aj seriálom nepoškvrnený divák v postavách a ich problémoch (teda keď sa natočenie veľkého sci-fi hitu dá považovať v našich končinách za predstaviteľný problém) zorientuje a bude cítiť ako by ich poznal už dlho. Následne ho tu čaká príjemná, good-feeling, odľahčená, letná oddychovka, ktorá namiesto toho, aby sa snažila o prehnaný humor , tak je po celý čas „iba“ decentne zábavná, tempom vyvážená a ani raz nepadne do trápnosti. A keďže sa odohráva v zákulisí Hollywoodu, tak je určená výhradne filmovým fanúšikom, ktorý si užijú mnoho popkultúrnych odkazov (takmer ikonického Neesona a „Leave No Jew Behind“ už ani netreba spomínať). Ako samostatný film by to síce mohlo mať o niečo málo viac vtipu, o niečo viac ponúknuť pohľad za oponu Hollywoodu a nechať vystrihnúť pár zbytočných línií (opäť ten Číňan), ale ja som sa tých cca sto minút cítil medzi postavami viac ako príjemne a ako taký letný odpočinkový film k horúcim lúčom s vyloženými nohami a drinkom v ruke obklopený taktiež filmovými fandami je Entourage ako stvorený. CELKOVO: 3,5* (7/10)(18.9.2015)

Nakouknout pod hollywoodské pozlátko může být občas zajímavé. Já sice obvykle chybím v místech, kde se rozhazují miliony dolarů, kde nepříliš oděné slečny vrtí svými vyrýsovanými zadečky a kde se jeví býti nemožným nezakopnout o nějakou tu celebritu, ale tentokrát jsem pozvání neodmítl. Sice se mi nijak zvlášť mezi těmi parchanty nelíbilo, ale občas vzduchem zasvištěl povedený vtípek či nějaká ta zajímavost o vzniku filmu a tak návštěvu Vincentova světa nepovažuji za ztracený čas.(2.12.2015)

Seriál jsem neviděl, takže jsem měl k hlavní partičce před filmem v podstatě nijaký vztah, ale i přes to si mě dokázali získat. Až dokonce zvažuji, že seriál zpětně doženu. Jinak slušná chlapská komedie, se sympatickými postavami, hlavně Pivenův skvělý, neurotický vedoucí studia mi imponoval, aneb Dr. House Hollywoodu. Třešničkou jsou pak už jednotlivá camea hollywoodských herců podtrhujících atmosféru filmu.(2.8.2015)

• venison

Seriál neznám, a proto mi celkově film přišel nezajímavý.. Navíc s mizerným a "no name" obsazením.. Jediná postava na kterou se jakž takž dalo herecky koukat byl Jeremy Piven.. A jediná sranda, která ve filmu opravdu byla, způsobovali opravdu hodně slavní a hodně dobří herci, kteří filmem "procházeli".. Vědět do čeho jdu, asi bych si nic podobného nepustila.. Nebylo to až tak "příšerné", jako spíš "zbytečné" vidět..(25.10.2015)

• - Po titulcích je možné zhlédnout další scénu. (Will_X)

• - Kevin Connolly si při natáčení fotbalové scény s americkým fotbalovým quarterbackem Russellem Wilsonem zlomil nohu. (willy1)

• - Natáčení probíhalo v Hollywood Hills, v Hollywoodu, Los Angeles, West Hollywood, Beverly Hills, Villa Sophia a v Miami v USA. (willy1)