Vincentův svět

Vincentov svet

Entourage

Komedie

USA, 2015, 104 min

Neviděl jsem seriál, ale jak jsem tak na to koukal, možná by mě mohl bavit. Přece jen mě zákulisí filmování v Hollywoodu docela zajímá, stejně jako skutečnost, že se zde vyskytují skutečné hvězdy Hollywoodu. Není to celé vtipné, na to není scénář dost dobrý, ale jsou zde momenty, které mě rozhodně bavily.(1.8.2015)

Seriál jsem neviděl, takže jsem měl k hlavní partičce před filmem v podstatě nijaký vztah, ale i přes to si mě dokázali získat. Až dokonce zvažuji, že seriál zpětně doženu. Jinak slušná chlapská komedie, se sympatickými postavami, hlavně Pivenův skvělý, neurotický vedoucí studia mi imponoval, aneb Dr. House Hollywoodu. Třešničkou jsou pak už jednotlivá camea hollywoodských herců podtrhujících atmosféru filmu.(2.8.2015)

Sympatická obsazená komedie, která oplývá neuvěřitelnou energií a spádem. Ten film se v podstatě nezastaví ve svém zběsilém tempu a nekončící příval replik nedovoluje ani na chvíli polevit pozornost. I navzdory tomu se překvapivě jedná o příjemnou a odpočinkovou podívanou, která je atraktivním pohledem do toho, jak to chodí v současném Hollywoodu (resp. člověk tomu samozřejmě může věřit a nemusí - šance běžného smrtelníka nahlédnout do "skutečného zákulisí" továrny na sny bude asi taková, jako možnost sbalit nějakou hollywoodskou hvězdu). Na filmu se mi obzvlášť líbila bezstarostná atmosféra, jíž je celý děj prodchnutý - vydatně ji podporuje už samotná skutečnost, že všichni bez výjimky zde mají iPhony, honosné vily, luxusní supersporty či obří terénní vozy, a vše zalévá teplé kalifornské sluníčko - v méně inteligentním filmu by to vypadalo jako falešné pozlátko, ale zde vše působí naprosto přirozeně. Obzvláště příjemným překvapením pro mě byl herecký výkon Jeremyho Pivena, který je nezpochybnitelným tahounem celého filmu a mimořádně charismatickým hercem. Seriál neznám, ale nebránilo mi to si jeho filmovou adaptaci užít - za mě hodně fajn film a super divácký zážitek.(19.6.2015)

• Pepinec

Prý pro "filmové fajnšmekry", říkal Náčelník. Aha. Holt se asi budu muset vypořádat s tím, že jsem obyčejný buran, protože já viděl jenom kamerou zachycenou povrchnost, kýč a snobství, to všechno ve formě zajímavé tak, že šachový mistrák je proti tomu akční blockbuster. Kluci, natočili jste si sami co jste chtěli, tak se na to teď laskavě i sami koukejte. Já budu zatím doufat, že do další hollywoodské novinky zapomenu, z jakého že doupěte bordelů všeho druhu se sem dostala.(13.8.2015)

• Moena

[Filmový víkend 2015] Nikdy by mě to vlastně samotného ani nenapadlo, ale tenhle film je prakticky celý sestříhaný jen z cameí! Na pozadí hlavní čtveřice (pětice) hlavních hrdinů, zahranou několika téměř neznámými herci a jednoduchém příběhu o tom, jak sehnat dalších pár mega na film, se tu vlastně nic jiného neděje. Cameo střídá cameo, až to člověk nestačí stíhat. Některá jsou lepší, některá horší, některých si vážně ani nevšimnete. A až na pár vtipných scének jsem tady smíchy zrovna nebrečel. Očekávaní nebyla žádná, film neurazil, ale z celé víkendové šestky mi z hlavy asi vyšumí nejrychleji.(10.8.2015)

• - Kevin Connolly si při natáčení fotbalové scény s americkým fotbalovým quarterbackem Russellem Wilsonem zlomil nohu. (willy1)

• - Natáčení probíhalo v Hollywood Hills, v Hollywoodu, Los Angeles, West Hollywood, Beverly Hills, Villa Sophia a v Miami v USA. (willy1)

• - V cameo roli se představil jeden z nejlepších fotbalistů poslední dekády Thierry Henry, který je vzhledem ke svému působení v týmu NY Red Bulls populární i na americkém kontinentu. (hendrich6)