Jim Grant je právníkem v poklidném městečku Albany. Po smrti manželky vychovává sám svou dvanáctiletou dceru Isabel. Když FBI zatkne Sharon Solarzovou, hledanou členku protiválečných radikálů, změní se náhle i Jimův život. Novinář Ben Shepard se začíná zajímat o případ Solarzové a díky svému kontaktu v FBI se dozví, že by měl kontaktovat kamaráda Solarzové a také Jimova bývalého klienta, Billa Cusimano. Cusimano je zklamaný, že Jim nechtěl Sharon obhajovat a svěří to Benovi, který zavětří, protože nechápe, proč by si Jim nechtěl vylepšit prestiž na takovém případu a cítí tento případ jako příležitost vyniknout a jeho nadřízený souhlasí, aby se tím zabýval. Okamžitě jede za Jimem a začne mu na toto téma klást nepříjemné otázky, ale Jim odpovídá jen vyhýbavě. Ben se vydá po stopě jako ohař. Zjišťuje, že Jim Grant před rokem 1979 neexistoval a jeho pravé jméno je Nick Sloan, který je již třicet let hledaný pro zastřelení pracovníka banky, kterou se svou tehdejší přítelkyní Mimi Lurieovou vyloupil. Benovi dochází, že Jim, Mimi i Sharon byli všichni členové protiválečné radikální organizace Weatherman a že Jim nechce Sharon obhajovat, protože by tato skutečnost vyšla najevo. Napíše o tom článek do novin a tím upozorní FBI na Jima. Ten to předpokládal a tak vzal svou dceru Isabel a odjeli z domova, aby se vyhnul zatčení. Ubytují se v newyorském hotelu, kde Jim spatří ve zprávách, že je celostátně hledaný. Kontaktuje svého bratra Daniela a požádá ho, aby vyzvedl Isabel a vzal ji k sobě. V obálce má veškeré dokumenty o poručnictví. Jimovi se podaří uniknout z hotelu, i když už je obklíčený FBI, která sleduje Daniela. Sharon odmítá hovořit s FBI, hodlá mluvit jen s Benem. Nelituje toho, co v minulosti dělala, tehdy cítila, že je to správné, ale dnes se sama chtěla vzdát kvůli svým dětem. Už dál nemohla snášet ten tlak, jen čekala, až budou děti dostatečně velké, aby to pochopily a zároveň ještě dost malé na to, aby se s nimi mohla setkat i po návratu z vězení. Při rozhovoru se zmíní, že Jim a Mimi nebyli jen kolegové v organizaci, ale také milenci. Ben zajde i za Danielem, aby ho vyzpovídal, ale Daniel je naštvaný, Ben se k němu vloudil pod záminkou, že mu chce něco sdělit a teď ho vyslýchá. Ben stále přemýšlí proč Jim, který rozhodně věděl, jak má zmizet, nevzal s sebou svou dceru. Podle něj to může znamenat jediné – vypadá to, že je nevinný a chce očistit své jméno a vrátit se. Ben je chytrý a dochází mu, že Jim hledá Mimi, která tehdy byla v bance s ním. I přes nesouhlas svého šéfa se pustí po Jimově stopě... (TV Prima)

Kingjiri

Nejsem příznivce politticky-konsipiračních-krimi-thrillerů a nejsem ani fanoušek Roberta Redforda, pro kterýho je tenhle žánr typickej. Na Pravidla mlčení jsem se podival hlavně kvůli zajímavýmu hereckýmu obsazení a jinak jsem vlastně nic speciálního neočekával. To se ukázalo jako dobrej krok, protože Pravidla mlčení kromě herců opravdu nic nadstandardního nenabízej, tři hodně slabý hvězdy. ()

Ziggy Zagg

Film nastartoval s celkem zajímavou zápletkou, ale postupem času mě začal dost nudit. Poslouchat přes hodinu oduševnělé bláboly teroristů - důchodců, co měli před 30 lety udělat jinak ... to faak nemusím. Herecké obsazení celkem nabité. Možná by měl Redford také lehce přemýšlet o odchodu do důchodu. Do toho režisérského určitě. ()

bararich8

Atmosféru si to drží dobrou, ale ne vždy se podaří udržet divákovu pozornost, hlavně na konci, kdy je to stále jen nějaké kdyby, kdysi támhleto apod. Herecké výkony všech zúčastněných na jedničku. Možná by tomu pomohla menší stopáž, takhle to prostě místy unavuje, ale jinak kvalitně odvedená práce, jen tomu prostě chybí o něco více šťávy (ve srovnání s filmy podobného ražení, i když zde jsou zase svázaní tou historickou událostí). 3,5* ()

anitae

Hodně nepřesvědčivý a zapomenutelný film. Vadila mi nepříjemná mladá vyšetřovatelka a novinář mi furt připomínal Ovčáčka, tak asi proto jenom 2,5* ()

tranquill

Tohle drama o svobodě, přesvědčení a rodině mělo dobře našlápnuto, ale v polovině ztratil film tempo, takže nakonec standard. ()

rukay

Kdyby se mne někdo před pár lety zeptal, zda se mi bude líbit thriller se 76 letým Redfordem, a králem bayovského digi-bordelu Shiou LaBeouf, asi bych se mu vysmál. Ale páni, ono to funguje. A funguje to tak skvěle, že po podařené Fury beru Shiu definitivně na milost a jeho angažování v druhém a třetím dílu počítačového vrakoviště jen za omyl mladické nerozvážnosti. Otázka samozřejmě je, zda by si jej někdo všiml, nebýt téhle praštěné série. Pak bychom se těžko dočkali takovéto suprové podívané, která si bere z žánru thrilleru na můj vkus přesně tolik, aby to tahalo za nervy, ale aby po shlédnutí člověk neupadl do deprese s nutkáním vystřelit si mozek z hlavy jen aby nemusel žít v takto zkaženém světě. To ale rozhodně neznamená, že by Pravidla mlčení byly zkratkovitá, či snad chybělo napětí. Pravda, akce tu není ani zbla, ale co. Konec je dobrý, a já spokojen. 4**** ()

Kenty

Robertovi to sice už něběhá jako zamlada, ale tempo filmu celkem zvládá, ikdyž chvílemi ho předhání. Jednu hvězdu za herce navíc. ()

waska

Robert Redford stále zaručuje kvalitu jako režisér, stejně tak jako herec. Nicméně i přes skvělé herecké obsazení film vyzní tak trochu do ztracena.. Nutno poznamenat, že je to velká škoda, potenciál rozhodně byl. ()

netWoor

Ač není moc co vytknout, v součtu toho všeho je to takové ... nijaké ... a z kina odcházíte s pocitem ... ty jo, bylo by to super, kdyby ... (jenže nikdy nepřijdete na to, co tím kdyby vlastně myslíte) ()

ZnalecH

Film, který si hraje na něco, co není. Ale když se tak zamyslím, tak právě to je náplní filmu. Příběh je docela napínavý a Robert Redford nám rozkrývá pomaloučku jedno tajemství za druhým až se to klubko nakonec celé rozmotá. A mladý novinář? Dostane životní lekci. 65% ()

sehe

Skor tema,ako rezia sa u mna hodnoti vysoko.Redford sa vzdy angazoval a to spolu s jeho herectvom je velke plus.Krasny clovek ()

Veronica27

Už jsem určitě viděla i lepší filmy s Redfordem, ale je prostě sympaťák, tak tomu dodal trochu šmrnc, jinak by to byla docela nuda.Nějaká ta novinařina, nějaká ta FBI. ()

ER

Silné herecké obsazení, kde jen tvářička Shiy "mladistvě" vystupovala z řady. Děj se přizpůsobil starším postavám , takže akce podle toho vypadá. Zápletka ale pár nedostatků dobře maskuje. Jen škoda, že finální vyústění nemělo lepší emoční dopad v příběhu, kde se otec nechce vzdát 11 leté dcery. ()

Albyx

Robert Redford nezklame. I trocha toho filosofického zamyšlení se tu může najít, tedy pro toho kdo alespoň trochu chce... ()

sWONDER

Nie príliš záživný, že vraj Thriller, ktorému chyba hlavne napätie, zaujímavejšia zápletka aj zručnejšia réžia. K tomuto všetkému ma ešte sralo, aký sú už všetci starý :(. Nalákal ma kopec známych mien ale výsledok nestojí ani za tri * Je mi ľúto. ()

TommyDiamond

Na to, že je Robertu Redfordovi 77let, tak je ve slušné běžecké formě…. Jeho režisérský počin ve kterém hraje hlavního hrdinu ,,psance'' , který se nakonec ospravedlní mě celkem zaujal. Je vidět, že Robert je ze staré školy a to se také otisklo ve filmu. Uznávám sílu příběhu a jeho úroveň. Věc nad kterou se pozastavuji je proč kvůli své nevině musel podstoupit takovouto cestu? Jeho nevina by se jistě u soudu prokázala... ()

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)