Reklama

Reklama

Top Boy

(seriál)
Trailer
Velká Británie, (2011–2023), 28 h 9 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Ronan Bennett

Hrají:

Ashley Walters, Kano, Shone Romulus, Nicholas Pinnock, Benedict Wong, Kierston Wareing, Geoff Bell, David Hayman, Elarica Johnson, Juliet Oldfield (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Napínavé drama o životě mladých na hraně zákona v jedné východní části současného Londýna. Uchvacujícím způsobem pravdivě zobrazený příběh odehrávající se uprostřed kultury gangu a distribuce drog. (_ksilt)

Videa (2)

Trailer

Recenze (22)

Kapuce 

všechny recenze uživatele

Tak téhle seriál mě opravdu dostal.. po breaking bad mám konečně další seriál kteří můžu zařadit do své top 3... Ten seriál je tak realistický že je to až šílené přesně takhle v Anglii to chodí dokonce ty místa v Londýně kde jsou dealeri tak reálně to jsou místa kde opravdu jsou 👌 hudba k seriálu je úplně na jiném levlu dokonale přesně vystihuje situace prostě whau 11/10 oblíbené postavy Sully Jaq 👌 ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedinou radost mi kazí fakt, že jsem nesehnal první dvě série, z čehož jsem zklamaný, jinak je Top Boy přesně ten seriál, na který jsem čekal. Nečekaně hodně málo známé, ve výsledku přesto velmi nadprůměrné drama o válce drogových gangů ve východním Londýně, kde je většinou hodně poražených a strašně málo vítězů. A když tak jen na pár let, než vyroste další konkurence. Za strhující druhou půli a otevřený konec, nemůžu jinak, než jít zase jednou po čase na maximum. Oblíbené postavy: Duschane, Dris, Jamie, Lizzie. ()

Reklama

Matulko_ 

všechny recenze uživatele

Chladné londýnske slnko aj uprostred leta a bezvýchodiskový pocit, že jediná cesta z chudoby a mizérie vedie buď cez drogy, alebo cez ich pouličný predaj. Depresívne príbehy sa však odvíjajú odlišne a nie každý sa skončí zle. Druhá séria pridáva po vizuálnej i hudobnej stránke a prináša so sebou ešte silnejšiu atmosféru. ()

LEGACY 

všechny recenze uživatele

Londýnské předměstí prvních generací přistěhovalců z Afriku, co za pochodu stormzy rapu vydělávají pís je přesně ta mezera na trhu, co měl někdo z kinobranže vyplnit. Start from the bottom ale není to jediné, seriál dobře vykresluje celou škálu problémů, který v EU byli, jsou a budou. Rasismus, Brexit, xenofobie a britská čistokrevnost a nadřazenost. Je to velmi kritický pohled na společnost, ale celkem výstižný. Plus ta řeč, byť nemá s angličtinou skoro co dělat, je prostě strhující a podkreslující.UPDATE- PO KONCI PRVNÍ SÉRIE MUSÍM JÍT NA MAXIMUM. TO NAPĚTÍ A PODLOST MÍŠÍCÍ SE S HODNOTAMI A LIDSKÝM KODEXEM JE TAK KRÁSNÝ KONTRAST, ŽE MÁM NOVÝ TOP SEROŠ - SULLY, JAMIE TOP GUYS FAM ()

montongery 

všechny recenze uživatele

Syrově a až naturalisticky popsaný svět pouličních dealerů a okrajových chudinských čtvrtí v Londýně. Pro nás v Čr naprosto jiný a nepochopitelný vesmír, na který se tento seriál kouká z více stran, takže nás nutí o něm i trošku více kriticky přemýšlet (ve smyslu z více perspektiv). Kultura násilí mi zde silně připomíná nechvalně proslulý Bronx ci Brooklyn v 80.letech 20.století ale v modernějším hábitu a v prostředí Londýna. A jelikož Londýn znám i z dlouhodobějšího pobytu a jednou jsem pobýval i v podobné čtvrti (studentské low cost cesty..) a náhodou taky ve východním Londýně, tak mohu potvrdit, že prostředí a typy postav jsou doopravdy velmi realné a zatím to je doopravdy dílo, které je nejblíž realitě, co jsem u filmu/seriálu podobného žánru viděl. Zároveň oceňuji casting, kdy do rolí byly obsazeny neokoukané hvězdy ’undergroundové’ grimové Londýnske scény, z nichž se někteří v tomto prostředí pohybují či v něm vyrůstali. O to více se poté role zdájí být reálnější a přirozenější, protože v jiných případech, bych si dovolil tvrdit, že by polovina obsazenstva byla spíše špatnými herci. Ale tyhle role jim doopravdy sednou. Osobně bych ještě vyzvednul i super soundtrack. Který má v prvních dvou sérií takový spíše melanchonický nádech a v pozdější třetí sérii, kdy produkci převzal Netflix, už slyšíme více energetický grime, hudba která je s timto prostředmí a kulturou těsně spjatá. Jinak je zde velký rozdíl mezi první s druhou sérií a mezi tou třetí i zřejmě s násludjícími sériemi, které budou spadat také už pod Netflix. Jak v délce, tak ve formě výpravy. A i když první dvě série se mi zdají trošku více reálnější (i takové britštější) a byly také víc mířené pro britské publikum, tak série od Netflixu už jdou cestou ukojit poptávku mezinárodního publika a to se na výsledku nutně podepíše (akčnější, víc mainstreamově sexy atd..). Ale i tak se to kupodivu pořád drží ve svých zajetých mantinelech a pořád má co nabídnout. Taky je skvělé, že casting je po pauze šesti let skoro stejný, takže to není nějak rušivé a člověk má pocit, že začal, tam kde skončil. Pro mě jeden z top seriálů na toto téma a musím ho také zařadit mezi své oblíbené, protože osobně poslouchám už dlouho grime (specifický britský rap) a skoro celej casting jsem znal už předtím z koncertů a hudebních alb a taky protože k Londýnu mám až osobní vztah. Tak doopravdy doufám, že další série od Netflixu si udrží tuhle, pro mě, speciálnost. (hodnoceno - březen roku 2020) ()

Galerie (70)

Zajímavosti (6)

  • Samotný Drake, který po šesti letech inicioval pokračování a spustil tak natáčení třetí série, viděl, kromě prvního dílu, celou třetí sérii až na premiéře. Jako důvod uvedl, že je v první řadě velký fanoušek tohoto seriálu a chce mít z toho hlavně požitek jako ostatní a jako jeden z diváků. (montongery)
  • Původní dvě série jsou o hodně kratší. Každá má pouze 4 díly (jeden díl cca. 50 minut). Zatímco třetí série má dílů 10 (jeden také cca 50 minut), což jí dělá delší než celé předchozí dvě série dohromady. (montongery)
  • Většina hlavních představitelů je v reálném životě hudebníky na britské grime scéně a zároveň mají k tomuto prostředí, ve kterém se seriál odehrává, velmi blízko. Například představitel Sullyho vystupuje a vydává alba pod pseudonymem Kane, představitel Dushane zase pod pseudonym Asher D, dále ve třetí sérii Shelley je v hudebním průmyslu známá jako Little Simz a Modie jako Santan Dave. (montongery)

Reklama

Reklama