Seriál Top Boy zasadený do fiktívneho Summerhouse východného Londýna, minimálne druhou sériou pripomína The Wired. Napriek tomu, že v tomto prípade nejdeme až do takej hĺbky (alebo skôr výšky), ja som našiel presne to, čo ma zaujíma - Klasickí malí gangstri na ulici. Okrem iného seriál obohatil môj slovník o pár hodnotných výrazov ako wagwan "what's going on" alebo innit "isn't it".(2.2.2016)

Chladné londýnske slnko aj uprostred leta a bezvýchodiskový pocit, že jediná cesta z chudoby a mizérie vedie buď cez drogy, alebo cez ich pouličný predaj. Depresívne príbehy sa však odvíjajú odlišne a nie každý sa skončí zle. Druhá séria pridáva po vizuálnej i hudobnej stránke a prináša so sebou ešte silnejšiu atmosféru.(17.10.2017)

Velmi dobře zpracovaný seriál o gangsterech a drogách. Po celou dobu jsem si seriál dost užíval. Doufám že bude i třetí série.(29.3.2017)

Stalo se v podstatě povinností všech solidních recenzentů televizních pořadů hovořit o každém druhém kriminálním seriálu jako o "(dosaď libovolnou národnost) The Wire". Nejinak tomu bylo u tohohle hrubozrnného dramatu z produkce Channel4. Avšak kromě toho, že se "Top Boy" odehrává v prostředí velkoměstských subkultur a drogového byznysu, to srovnání (jako obvykle) moc nesedí. A není divu, dvě sezóny po cca dvou stech minutách se co do hloubky a komplexnosti mohou jen těžko poměřovat s bezmála šedesátihodinovým eposem jako byl "The Wire". Což ale v zásadě není na škodu. "Top Boy" si totiž prošlapává vlastní cestu v ryze britské tradici nekonvenčních miniseries a jde mu to více než dobře. Prostředí východolondýnských borroughs je vykresleno realisticky a přesvědčivě, příběh svižně odsýpá v rytmu 2x4x48 minut a postavy (i postavičky) jsou barvité, nejednoznačné a vesměs solidně zahrané. Navíc se tvůrcům podařilo do seriálu poměrně nenásilnou formou a bez otravného moralizování zakomponovat i mnohá závažnější témata a otázky, jež trápí nejednu současnou západní společnost. Za mně tedy spokojenost a nezbývá než doufat, že exekutivci z Channel4 posvětí i další sezónu (už jen kvůli tomu, v jakém okamžiku skončila ta poslední).(9.6.2014)