Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

pekas

Když jsem řekl, že se vůbec v těch klanech a kdo s kým a proč nevyznám, že je to dost nepřehledné, žena to okomentovala "tak proč se na to díváš?". No přece protože o takovéhle akci se Hollywoodu nikdy ani nesnilo, po takových filmech vypadá každá západní filmová mlátička amatérsky a směšně. Naprosto ultimátní nepochopitelné souboje, tentokrát ještě v úžasně dlouhé stopáži, která ale utekla, jako nic. Jasně, každej normální smrtelník by po jedné takové ráně končil, ale v akčňáku těžko hledat logiku a reálnost, že? 98% ()

ratpile

Extrémně vypiplané souboje v extrémně vypiplaných interiérech. Bohužel, nějak to nejde dohromady s příběhem. Každé příběhové, většinou komorně dialogové okénko je rozbito desetiminutovým soubojem s třiceti asiaty v černých bundách. A každý brutálně fyzický souboj zase trpí odskokem ke komornímu rozhovoru. Oboje je samo o sobě, co se týče formy, výborné. Souboje jsou opravdu neskutečně nasnímané, interiéry působí jako oživlé obrazy, dialogy mají náboj. Obsahově je to ale prázdné klišé. Mělo zůstat u čisté akce, případně jí dávkovat tak, aby nebyla odskokem od příběhu, ale výsledkem jeho gradace. Sebevětší snaha o vyprávění tu prostě pořád působí jen jako pojítko k další nutné akční scéně. U takového Oldboye si obě složky sedly lépe. Každopádně finální souboj bezkonkurenční. ()

anyonecek

Kdo by to byl řekl že z 2. dílu, který neměl prakticky na co navázat vznikne tak jednoduchý ale účinný děj se spoustou skvělých akčních scén. Málokdo dokáže natočit akční scény jako Gareth Evans, ten se brzy vypracuje nebo už možná vypracoval do špičky tohoto žánru. Iko Uwais má opravdu výborné předváděcí schopnosti bojového umění a likvidoval to tam neskutečně, řekl bych, že ten bude taky stoupat jako hvězda směrem nahoru. Nevadila mi ani ta poněkud přehnaná stopáž, alespoň tam bylo více řežby a na takové odreagování pro volný den tohle můžu vřele doporučit. Prosté ale účinné, tak to má vypadat! ()

konysua

Druhý díl zažívá podstatnou změnu. Má příběh. Nejde o nic složitého, ale provedení, nápaditost a schopnost všech zahrát co se po nich vyžaduje, přece jen mění podstatu filmu než měl jeho předchůdce. A já dávám přednost bezmyšlenkovité koridorové vyvražďovačce s jasným cílem, pobavit. A to se mnohdy ve druhém díle nepodařilo. 8/10 ()

hynn3k

Akční jízda, co během 150 minut neztratí nic ze svého tempa. To, že Evans opustil panelák, tak znamená, že se musel vypořádat s příběhem a detailnějšími vedlejšími postavami. Vypořádal se s tím slušně a na oplátku to dostal rozmanitější prostředí, kde si můžou rozbít držky. A každé z nich stojí za to. ()

MartinTerran

Dvojka dále rozvíjí příběhově jedničku a to hodně výrazně. Zde je kladen velký důraz na příběh který je vlastně o infiltraci hlavního hrdiny do jednoho z mafií, ale vůbec nevyšetřuje co by měl. Takže příběh nic moc. Bitky jsou stále zábavné a brutální a s variabilitou prostředí se i mění použité "zbraně" což přidává na atraktivitě. Kvůli přemíře příběhu je jich, ale o poznání méně. Tak to je vše, choreografie u soubojů super, stejně tak i bitky samotné, ale jejich málo a příběh za moc nestojí = lepší průměr. Hodnocení: 64/100. ()

Kortexo

Brilantní pokračování a to nejlepší v žánrů co je možné vidět.Něco mezi kill bill a skrytou identitou.Dokonalé... ()

fordhont

Těžko tenhle film nějak komentovat. Brutální bojové scény, výborná kamera, dobré podladění hudbou, mafiánský příběh... ale zdlouhavý a zmatený... a jelikož mi byly osudy všech postav úplně jedno, vlastně trošku zbytečný. ()

Greendell

Bitky a celková akce stejně kvalitní jako v jedničce (i když 1.díl mi přišel ještě takovej syrovější), ale HROZNĚ tomu ubližuje ta dýlka ,a ty pasáže kde se jen kecá...150min je fakt moc, škoda. ()

DassemUltor

Zatímco jednička byla prostě čistokrevná čistička ve stylu her - z bodu A anihiluj všechno do bodu B - tento film má i jiné ambice. Násilí a akce je tu pořád dost. Ale zároveň se jedná i o velké drama ve stylu epických gangsterovek. A mě se to líbilo, velmi. Takže podle mě ještě lepší než numero uno. A finální Boss fight je tak krutopřísný, že jenom když o něm píšu, tak mi v dicku cuká stejně, jako když kolem vás projde krásná navoněná kozatka, znáte ten pocit ne? ()

jayman

Ešte väčší nástrel než v jednotke, brutalita išla o level hore. V príbehu som sa síce trochu strácal (hlavne milión postáv s indonézskymi menami, ktoré neboli poriadne uvedené) ale vôbec to nebránilo intenzite zážitku. Och a kamera! Niektoré zábery by som rozkúskoval na framy a mal ako pozadie. Wow. Jednotke som dal plný počet a tomuto by som dal s kľudom 6. Pozerajte to! ()

JosefTomas

Akční průmysl dostává od Evanse dosti zabrat. Protože takhle zajímavý film jsem dlouho neviděl. Je na filmu znát, že se na něm tvůrci vyřádili a že měli vše do detailu promyšlené. Jen je škoda, že se upnul Evans na příběh. Není to katastrofa, ba naopak, ale na poměry akčního filmu mu je věnována větší pozornost, než v akci. Té je tedy samozřejmě dost a pečlivě udělaná. Ale předchozí rychlý spád, který nastolila jednička, je pryč. Vše se odehrává pomalu a některé scény nebylo marné vystřihnout. Film má 148 minut, takže pár scén by nebylo marné zkrátit, navíc, když Evans vystřihl scénu Gang War, která prý "Zdržovala děj", tak je to dost k vzteku. Akce je plus mínus 55 minut, což je fajn, ale zbytek filmu(90 minut) se jen kecá, naštěstí to akční scény zachraňují. Rozhodně je ale film perfektním pokračováním a na vzdory rozpočtu (14 mil. dolarů) jde o pořádný kus zábavy. ()

Pitryx

Na rozdíl od prvního filmu je zde více kafrání, než akce. Později je to už klasika, akce s vynikajícím aranžmá a krví. A kamerou, nutno dodat. Ale jinak, bohužel, spousta zbytečností, hodně postav, kličkující a zamotaný děj. Prostě jednoduchost prvního filmu je naprosto v háji. A navíc je to zbytečně dlouhé. Přesto hodnotím bojové scény jako plusové, jinak není jako další plusy co přidat. ()

DoNotCross

Jak jsem byl namlsaný všeobecným míněním, že tvůrci umně zkombinovalo řežbu z jedničky se skvělým příběhem, tak jsem teď patřičně zklamaný. Hlavní hrdina je pořád dokonale unylý jeliman, který sice pěstmi dělá díry do zdi, ale jinak nemá jak zaujmout. Příběh je vlastně stokrát omletá historka o mocichtivém spratkovi. Což by samo o sobě dokonale stačilo, jenže se to celé bere neuvěřitelně vážně a na osudovost si to hraje tak vehementně, až se budete smát. A finále všechny ty patálie se složitou infiltrací splachuje do hajzlu, protože by prostě stačilo, kdyby se hlavní geroj přepnul do vybíjejícíh módu dříve. Akce je méně, měla na mě ale jako na diváka vetší efekt. Nicméně u závěrečného duelu jsem se už zase řechtal na celé kolo. Kontaktní boje v tomhle podání asi nejsou pro mě. Navíc přehnanost soubojů, která by seděla víc do nějaké komiksárny vůbec neladí s vážně míněnou příběhovou linií. Zklamání. ()

johnsnow

jedinou envýhodou dvojky je jej stopáž aale hlavne prvá hodina ktorá má iba 3 bitky z toho iba jedna(vo väznici na dvore)je naozaj perfektná. Avšak potom čo sa rozpúta, no nebudem spoilovať, to nabere grády a dostaneme pestrú kolekciu mlátičiek, i autonaháňačky, a práve tá autonaháňačka a záverečný súboj v dome Bossa obzvlásť ten v chodbe ale hlavne v kuchyni je megaepic žranica a ja som si to prehral 3x dookola. Snáď sa dočkáme aj trojky. ()

horor2

Ano, pokračování je delší, ale souboje jsou opět na vysoké úrovni. 2 pokračuje tam, kde končí první díl. Samozřejmě s novým úkolem, aby ochránil svoji rodinu + v utajení dostat se na zoubek jednomu mafošovi :-) + nádherná závěrečná bitka u které jsem měl otevřenou hubu až na zem a nevěřil, co všechno se dá ještě vymyslet :-) Těším se na 3 - jestli vznikne!!! :-D ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou