ACAB: Všichni policajti jsou parchanti

A.C.A.B.: All Cops Are Bastards

A.C.A.B

Akční / Krimi / Drama

Itálie / Francie, 2012, 112 min

Do jednotky těžkooděnců infiltruje praxí a úctou nepolíbený zajíc, který se snaží ve svojí nové jamce všemožně zapadnout, aby nakonec po krysím způsobu vzdoroval určitému myšlenkovému kvasu, který v azurově opřilbených hlavách nebezpečně bují zhruba jako maminovské špeky v pase mých kdysi výstavních spolužaček. Stefano Sollima, a pojďme mu na chvíli slepě věřit, vykresluje Řím, jak ho ze sluníčkovatých turistických kartinek asi neznáte, latentně feministický, bez jasné národní identity, morálně vachrlatý, trochu multikulti. Na základě průsernatých zpráv zevnitř (TV aj. mediální mrdky) i zvenčí (štrapáce jejich rodin) začínají emoce na bengárně bobtnat a vařit jako v papiňáku. O to smutnější je, že film de facto končí v době exploze...(15.7.2012)

Koukám, že "taliáni" mají podobný problémy, jako my tady u nás (non racist). A stejně jako u nás, ti co s tím můžou něco udělat, tak sedí na prdeli, hlavu sklopenou a nehnou prstem. Nedej Bože, když to chce někdo vzít do vlastních rukou, to je pak za tu největší rasistickou svini a denně ho vídáme ve zprávách. 62%(2.10.2013)

• crha

Vzheledm k tomu, že tuto práci může dělat jen skutečný zmrd, tak mi ani jedna z postav nebyla vůbec sympatická. Bez ohledu na svůj názor na fízly se ale snažím hodnotit objektivně a jelikož jsem se chvílema nudil, tak bych právě tohle viděl jako hlavní problém filmu se zavádějícím názvem A.C.A.B. Moc jsem nepochopil jestli to má být sonda do života běžného fízla, ukázka neprofesionality těžkooděnců nebo pouze upozornění na těžký život v Itálii - zemi cikánů a povalečů, ale ve mě dojem nezanechal. Film sám se o sobě bere strašně vážně a já i pro to a hlavně za tu nudu ho trochu nakouřím dolu, většinou při 2,5 dávám 3 * 50%(19.10.2013)

Nečekané překvapení. Velice dobře zvládnutá italská akční podívaná z prostředí policajtů, fotbalových chuligánů a přistěhovalců, prostá jakéhokoliv hollywoodského sentimentu a s hnusně depresivní a bezvýchodnou atmosférou. A ovšem také přehnaně afektovaná, realita určitě takto nevypadá. Ale co, dobře se mi na to koukalo a po všech těch amerických policejních filmech byla tohle pro mě velmi příjemná změna.(2.4.2013)

Takové 3-4 hvězdy... je to na hraně. Docela dobrá podívaná, Stefano Sollima mě Suburrou zaujal a tak jsem koukl na starší kousek... a dobré dobré, určitě stojí za shlédnutí a budu se těšit na další kousky. Sice ve filmu hrála moje oblíbená hudba, ale nějak mi třebas White Stripes v úvodních titulcích extra neseděli... asi užito páč je to klasická stadionovka, kterou vybroukávají mraky fanoušků na fotbalových stadionech v Německu a Itálii.(10.3.2016)

• - Na začiatku filmu, ako ide záber na stôl s výzbrojou, môžeme na stole zhliadnuť samopal, no ani jeden z členov jednotky nemá počas filmu samopal vo výzbroji. (Odpocivadlo)

• - Natáčení probíhalo v italské oblasti Lazio a v Římě. (Terva)

• - Producentom filmu je brat hlavného šéfa futbalového klubu SSC Neapol - Dino de Laurentiis. (vander19)