Největší hvězdy českého filmu se v přímém přenosu z Velkého sálu pražské Lucerny utkají o prestižní ceny. Letošní ročník je poctou filmové hudbě a není tedy náhodou, že nás galavečerem provede Lucie Bílá. (oficiální text distributora)

Sinn

Mohlo to být horší...předpokládám, že si scénář nepsala sama, i když to tak občas vypadalo. Kočičková s Žáčkem a jejich roztomilá přehnaná trapnost mě docela navnadila na nevšední představení, Bílá však bohužel trapná příliš přirozeně. Ale tak co, moderátorka to není a i ti profíci stojí většinou za hovno. Ale ten scéňák vypadal docela dobře. ()

Zbyisek odpad!

Moje hodnocení "odpad" se nevztahuje k výsledkům a už vůbec ne k české kinematografii jako celku, ale ke kvalitě tohoto přímého přenosu, zejména pak k výkonu Lucie Bílé. ()

sulimo odpad!

Nechci být sprostá, tak raději nebudu nic psát, páč by mě za onen případný komentář asi vyrazili z csfd........ ()

KajusaK

Až teď pozoruji,kolik tady těch soutěžních katastrof máme. Asi by bylo lepší dát je do jedné skupinky, nebo nejlíp jednoho "filmu" ()

Splasher

Už při nominačním večeru mi vadila ta křeč, co je typická (nejen) pro moderátory lvů v posledních 10-ti letech. Ester z toho ale dokázala slušně vybruslit svou specifickou mluvou (některými pokládanou i za humornou). Z hlavního večera jsem viděl jen poslední půlhodinu a byla to opravdu hrůza. Například ceny Alfréda Radoka taky doprovázel onen klasický oblak trapna, ale atmosféra, vtip a hudba J. Bulise z toho nakonec udělala příjemný večer. _ Už je vážně na čase udělat jeden seriózní ročník, který by udílení vrátil důstojnost - věřte nebo ne, ale i tu si část českého filmového průmyslu zaslouží. A pokud to pan Vachler nedokáže, tak dát VAC rychle sbohem. _ Gratulace za zvuk a hudbu pro Lojzu Mlhu. ()

golfista2 odpad!

Předseda vlády je Petr Nečas, ministry jsou Miroslav Kalousek, Josef Dobeš ...., v čele českého fotbalu je Miroslav Pelta, český film řídí Petr Vachler .... Tenhle národ si ani jiné vyhlášení než to sobotní nezaslouží. ()

JimmyII

Předloni jsem se u Lvů vysloveně nas*al, loni to bylo celkem ok, letos to bylo tak nudné, až indiferentní, že jsem si u večera v poklidu četl a zvedl hlavu jen na "a Českého lva získává...". Nicméně se potvrdila Vachlerova neprofesionalita a nulová kompetence, a také bezradnost Akademie, která "má zapotřebí" nominovat Havlův špatný film do všech kategorií, aby mu nakonec vlastně skoro žádného Lva nedala (což je dobře), a zároveň absolutně opomene skutečně nejlepší loňský film, Sedláčkovu Rodinu, což jednoznačně potvrdily Ceny kritiky. Aneb je cosi prohnilého v akademii lví... Ad Lucie Bílá: nevím, co chtěla svými kreacemi říct, a jaký pocit vyvolat. Nebylo to vtipné, nebylo to "vachlerovsky trapné", nebylo to nic. Bylo to jako šlapka v důchodu, která přišla na casting na rozvernou mladici. Ajííííí! Závěrem: Lvi potvrdili, že jsou umělecky nesměrodatnou cenou, večerem, na který se nemůžou koukat ani lidi od filmu, ani cinefilové, ani diváci estrád. Tak proč? Jinak, Poupatům to přeju. ()

Marooned17

Letos jsem si řekl, že se pokusím bez zaujetí, skutečně nestranně zhodnotit Českého lva, přece jen je vytvářen za jiných podmínek, a hlavně jiné finanční situace (nutní sponzoři), než Oscary. Letošní Oscary pro mě nebyly nejlepší, ale byly velmi pohodové bez trapného humoru a situací, byly zvládnuty s grácií profesionálů. Proto jsem jim dal 4*. Bohužel Lvi byli letos o 3 třídy níže a proto ubírám oproti Oscarům 3*. Scénografie horší, než kdyby tam byly reálné kulisy, oproti minulému roku katastrofální taneční kreace - už minule jsem v předtuše psal - nepoužívat tanečníky každý rok!!!, Lucie Bílá neřekla jediný vtip - proboha proč to předávání brala? na to musí být člověk správný typ... Bylo mi líto některých mých oblíbených umělců, co předávali lvy, čeho jsou součástí. Oproti Billymu žádné vtipné narážky na nominované filmy... Je z toho cítit lamařina až na půdu. Vachler je podle mě magor. Díky alespoň některým výhercům za dobré děkovačky, především panu Marečkovi, co se zmínil o Kyselce. Dál to smysl komentovat nemá, hodnocení zde je velmi výmluvné. Jo a jako šotouš děkuju Josefu Somrovi za metro po půlnoci :-) ()

ghatos odpad!

Uječená buranská Lucina, epileptické taneční kreace, poskoci černoši...cože?, senilní Květa Fialová - bída čučela z každého koutu. Jediná pozitiva vidím v tom, že to nevyhrálo Odcházení, byl pozdraven František Peterka a vítěz sekce dokument si odvážně rýpnul do Magnésie kvůli lázním Kyselka. 20%. Výborný komentář: Enšpígl ()

vyfuk

Překvapilo mě hlavně, že Rodina je základ státu nezískala ani jednoho Lva, dále třeba že Karel Roden opět nezasvítil a je mi toho líto. Film jako Hlídač č. 47 se Lidicím rovnat nemůže a za Hlídače dostane Lva? Alois Nebel jako čtyři Lvy - celkem pěkné, ale má i na víc. Překvapení Poupat, jelikož poslední čtyři (nebo tři) Lvy získaly ony. Poupata které se zdají amaterská získala čtyři Lvy, což je trochu víc překvapivé. Film Dům mě téže překvapil - na poslední chvíli natočený film získal jednoho Lva a mohl i druhého. Velice mě překvapilo vítězství Hynka Čermáka jako policisty ve filmu Nevinnost - až neuvěřitelný výkon, jelikož měl O. Kaiser dokonce dvě želíska v ohni na jednou a tak jest to velmi zajímavé. Opět pár vítězství Jana Hřebejka, bez kterého by se zřejmě Č. Lev neobešel - skvěle. Přínos od Josefa Somra mě velmi zaujal a překvapil. Divácký nej... film Muži v naději se dalo čekat už koncem září, jelokož lidé minulý rok moc do kina prý nechodily a musím říci, že ikdyž je Jiří Vejdělek velice mezi lidmi oblíbený, tak i přesto vyhrál Lvy pouze o sledovanosti, rád bych aby J. Vejdělek se dočkal alespoň jednoho Lva - normálního - a možná časem i za Přínos filmu - ale to bude ještě spoustu let. Výkon Lucie Bílé mě velmi zklamal a nezapůsobil, ona by si nezasloužila moderaovat ani Slavíka, natož Č. lva. Nakonec mě téže zklamalo překomponování Vážné a klasické hudby - předělat takto Eine Kleine Nachtmusik, nebo Vltavu - největší hamba. Chci poděkovat těm kteří toto čtou, protože to ho je mnoho. Dám dvě protože se mě líbilo udělení a taky mě celkem pobavila událost Jiřího Pechy s ukradnutým lvem :-)... ()

mcleod

Od dalšího sledování mě odradily první minuty a první vítězné filmy. Vychutnal jsem si ale vystoupení Martina Marečka. Je to výborný režisér, jeho aktivity v Automatu jsou obdivuhodné a teď snad nejlepší děkovačka, jakou jsem kdy slyšel. Trefit se do bolavého místa hlavního sponzora... Přál bych si, aby generální sponzor této akce, což je firma Mattoni, taky v sobě objevila nějakýho lva, když jsme u těch lvů, a s odhodláním přistoupila k renovaci lázní Kyselka... protože vlastnictví znamená i zodpovědnost. No, pokud budou Českého lva sponzorovat nadále Karlovarské minerální vody, řekl bych, že Martin Mareček už žádného nezíská, ale... co je to proti té největší demokratické hodnotě... odvaze říct pravdu za jakýchkoli okolností, ať už to přinese cokoli. Martin Mareček je opravdu charakterní člověk. Přestože si nebyl úplně jistý, našel odvahu a řekl to. Třeba přecejen zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí ;-) ()

venca163

Jako vážně? To tu mají i takovýhle pořady profil? Ještě mě řekněte, že každý ročníku tu má extra stránku, to bych se z toho už vážně posral. A hned potom bych okolkovaně žádal, aby tu měly i Televizní noviny (herci: Ray Koranteng...) každej den novej profil, abysme je mohli řádně a kvalifikovaně ohodnotit! ()

Kejdlo odpad!

Proč to moderuje Lucie "chichichi" Bílá, když nemá s moderováním, filmem nic společného? A i kdyby měla, není vtipná. Proč musí Vachler pořádat dva večery Českých lvů, když i samotným Oskarům stačí jeden? Vachlere, Vachlere, že ty si to točíš, co druhý rok, jenom pro sebe? A to tomu dal Budař slušnou úroveň. ()

KR4T4S

Oproti minulým ročníkům dobré, ne tak trapné a křečovité. Lucie Bílá velmi dobrá, několik vtipných momentů (což u Lvů bývá v posledních letech problém). Jen kdyby se toho vzdal pan Vachler a vyškrtli by ty WTF taneční scény, tak to bude ještě lepší... A v podstatě s žádným oceněním nemám větší problém, i ten scénář k Odcházení je s odřenýma ušima ok. Takže spokojenost hlavně za Bílou, Aňu Geislerovou a Hynka Čermáka. Letošní palec nahoru ()

Rousse

Bílá jako zpěvačka ano - Bílá jako moderátorka? Už nikdy více, prosím! Tohle bylo šlápnutí do hodně velkého lejna - jejím trapným vtipům se nikdo nesmál, někdy ji ani nikdo nechápal a zachraňovali to pouze hosté, kteří předávali lvy. ()