Ledové ostří

Doug Dorsey byl nadějí a hvězdou amerického hokeje. Vážné zranění oka ho však připravilo o kariéru, slávu i naději na olympijské zlato. Bohatá Kate Moseleyová patří ke špičce amerického krasobruslení, kterému se věnuje odmalička. Pád během rozhodující finálové jízdy ji však připravil o olympijskou medaili i partnera. Když její trenér Anton Pamchenko při hledání nového partnera pro následující mistrovství dojde na konec seznamu, protože žádný z volných krasobruslařů nebyl pro Kate dost dobrý, rozhodne se k riskantnímu kroku a dá ji dohromady s Dougem. Zpočátku se zdá, že se pokouší o zázrak. Pro hokejistu není krasobruslení opravdovým sportem, a navíc vydržet se samolibou Kate, odmalička vychovávanou v přepychu a přesvědčení, že je ta nejlepší, se zdá téměř nemožné. Pro Kate je zase nemyslitelná představa, že by měla vytvořit dvojici s nevzdělaným venkovským buranem. Protože je to však pro oba poslední šance, za neustálých hádek se neochotně pod Antonovým vedením pustí do přípravy. Doug musí bruslit odlišným způsobem a Kate se zase musí smířit s tím, že narazila na někoho, koho nedokáže ovládat. Z neustálých roztržek a uštěpačných poznámek se pomalu vynořuje nejen souhra na ledě, ale také přátelství, které nenápadně přerůstá v cit mnohem hlubší, než je pouhá společná touha po vítězství. Blíží se mistrovství USA v krasobruslení, a s ním nominace na další olympiádu. Bude to pro Douga a Kate křest ohněm a současně poslední naděje k cestě za vysněnou medailí… (TV Nova)

Hrabka

Kdyby to nedávali v autobuse cestou k moři, kde tomu nejde uniknout, tak bych se k tomu asi nedostal. Ale musím říct, že to byl docela pohodový film s fajnovým příběhem. Taková romantická blbůstka, která se jednou za čas dá zhltnout. Krasobruslení je kravina, ale tenhle film celkem ujde. 60% ()

Jacinda

Ledové ostří patří do sekce prvních filmů, na které si v životě pamatuju. Měli jsme ho (a stále máme) natočený na VHS a já ho viděla, jednou a dvakrát a třikrát a desetkrát a za svůj dosavdní život možná fakt i stokrát. P. S. Z toho filmu pochází nejvtipnější hláška, kterou v upgradované verzi používáme dodnes: Musí to být chytrý hoch ()

Pepinec

Měl jsem ve čtvrtek spoustu zařizování ve městě. Jenže u snídaně zapnu bendu a tam zrovna začíná Glaserova snaha vybruslit z kýčovité limonády. No a já blbec na to hned musím čumět, že jo... Pak mrknu na ČSFD a zjistím, že to má dalších asi devět dílů. Supr. Je na čase přiznat si, že nemusím vidět úplně všecko. ()

JohnnyD

Dokonalý romantický gýč - jednotka vo svojom odbore. Skvelý pár, chytré dialógy, akurátna dávka humoru a množstvo sentimentu a trošíčka slzičiek. Navyše s výbornou atmosférou - zima a krasokorčuľovanie mixnuté s ešte doznievajúcimi osemdesiatymi rokmi. Spolu s Blades of Glory (ktorému bol tento film na 100% hlavnou inšpiráciou) najlepší film o krasokorčuľovaní - na iné som si nespomenul. PS: aby som nezabudol dodať, tých 100% je hlavne za to, že je to pre mňa kruto sentimentálno-nostalgická záležitosť. ()

Foox

Klasický románek, v poměrně atraktivním a zajímavém prostředí, kterému lze vytknout snad jen slabost při detailnějších záběrech při bruslení. ()

k212

Ledové ostří je nejspíš jeden z nejvtipnějších filmů ze sportovního prostředí, který jsem viděla. A je mi úplně jedno, že je to hnusně lepivá červeňoučká knihovna. Film pádí kupředu ostošest, nebere si příliš servítky, hláška následuje za hláškou, krasobruslařské výstupy nejsou příliš konkrétní a zdlouhavé - ba naopak jsou sestříhané velmi chytře a efektivně. Takže vám ani příliš nevadí, že z bruslení nic moc nemáte. Pro příjemně rozesmátý podvečer kdykoliv znovu, i s těžce doznívajícím odérem hudby 80-tých let. 70% ()

Snorlax

Nečekala jsem vůbec nic dobrého, zpočátku se zdálo, že by se z toho mohla vyklubat i celkem průměrná komedie. Leč zdání záhy přešlo a já jen užasle koukám na podivné herecké výkony v klasickém romantickém snímku, v němž to mezi hlavním párem ale vůbec nefunguje. Tak jen doufám, že si po závěrečném happyendu celý kurník dobře otře slzy, aby nám holky neutonuly. ()

dr.horrible

Pamätám sa ešte na základke, ako to všetky moje spolužiačky žrali. A ja, tajne zamilovaný do Moiry Kelly, som sa tváril, že ma Ľadové ostrie nezaujíma. Jasné, že ma zaujíma, aj po stoosemdesiatej repríze! Narozdiel od iných preceňovaných slaďákov (Hriešny tanec), táto naivná romantika nikdy nestratí nič zo svojho kúzla. Nech je vizuál zostarnutý ako chce. ()

InJo

Sympatická a v každém ohledu nadprůměrně zvládnutá sbírka snad všech klišé sportovních romancí. 70 % ()

Jordan

osemdesiate roky doznievajú na ľade - táto romantická komédia z 1992 nesie ešte veľmi veľa z osemdesiatych rokov - chvalabohu prevažne toho dobrého - divnú muziku, mierne neuveriteľný námet (hokejista - krasokorčuliar) a žánrovú alchýmiu (komédia, romantika, športový film, buddy movie), no záberovanie a snímanie sa snaží byť už dynamicky v 90 rokoch, je "klipové", herci hrajú civilnejšie. je zvláštne, že tak sympatická a krásna herečka, ktorá navyše (podľa mňa) vie aj hrať a očividne v tejto dobe - na začiatku deväťdesiatych - išla hore (Cutting Edge, Chaplin, Leví kráľ) sa nejako utiahla; rovnako režisér už nenatočil, ba ani nedostal nejak veľmi príležitosť ukázať sa, a tak sa tento síce v žánri dosť schematický a podľa jasnej štruktúry a po vyšľapanej koľajničke idúci, no predsa vysoko pozeratený a zábavný film ostal ich jedinými vrcholovými úspechmi. možno mierne prehnané, no nostalgické 4 * ()

meave

Aj keď film patrí skôr k ľahkej zábave nemôžem odolať vysokému hodnoteniu. Je to preto, že keď ho dávajú, tak nikdy neodolám a dokážem sa naň dívať s rovnakou chuťou a úsmevom na tvári. Bavím sa a obávam s postavami i keď presne viem, čo bude nasledovať. Ale oni nevedia a to sa mi páči :) ()

Slartibarkfast

Mladý a nadějný hokejista je vinou zranění připraven o svůj život v roli profesionálního hráče NHL. Vrátí se však na led poněkud nezvykle. Po boku krásné a temperamentní Kate jako krasobruslař. Milá zábavná a nestárnoucí komedie. Samozřejmě, že spoustou klišé se neprokouše každý divák, aniž by neutrpělo jeho heterosexuální já a nejeden by po zhlédnutí filmu chtěl zabrousit do knihovny pro nějaký ten plátek pro osamělé přestárlé panny se smečkou koček. Já se u téhle komedie vždy pobavím a přehlížím ty drobné chyby, jelikož oslava Ameriky a ukázka patriotismu je zde naštěstí posunuta naprosto do pozadí vztahem hlavních hrdinů a to je velmi dobře. Víc takových filmů. 80% ()

nascendi

Ani tento americký sen na ľade ma nedokázal zaujať. Nie som si istý, či špičkový krasokorčuliar nepotrebuje na rozdiel od špičkového hokejistu obe oči, nie som si istý, či je možné nakrútiť romantickú komédiu s dvojicou slabších hercov, medzi ktorými to nefunguje. A keď k tomu pridám stereotypný dej, ktorý sa už odohral v podobných filmoch nespočetne krát, tak ostáva iba ten americký pátos a vlajúce zástavy v závere, ktorými chce režisér ospravedlniť všetko, čo tomu predchádzalo. ()

nash.

Nenápadná romantická komedie ze sportovního prostředí, která má vše co takový film potřebuje. Originální nápad, sympatickou dvojici, mezi kterou to neuvěřitelně jiskří, lásku, napětí, spoustu humoru a navíc ono nedefinovatelné kouzlo, které vás nutí občas po něm sáhnout a znovu si ho pustit... ()

WANDRWALL

Nemohl jsem uvěřit tomu, jak si dělají filmaři z reality legraci a dost - hlavně ženským - jim to baští. Film je zcela absurdní, ale díky tomu jsem ho i vydržel sledovat. Jak by se z hokejista mohl stát krasobruslař? navíc, který tančí v páru s dospívající dívkou? Sám jsem několik let se pohyboval mezi krasobluslaři, a zajímal mě jejich svět, ale co je moc to je příliš. Filmy ze sportovního prostředí jsou většinou vymyšlené a hloupé až na půdu!!! ()

klerik

Film, ktorý určuje pravidlá žánru. Viem, boli tu aj iné filmy, ale toto je dokonalá ukážka, ako môže a má tento druh filmov fungovať. Skvelý humor, neuveriteľné iskrenie medzi hlavnými protagonistami a pôsobivé korčuliarske predstavenie. Pôsobivosť korčuľovania vyzdvihujem hlavne preto, že režisér s minima vyťažil brutálne veľa - v podstate je tam málo korčuľovania, veľa strihov, kopa spomalených záberov, kamera každú chvíľu sníma len korčule, ale vo výsledku má divák pocit silného športového zážitku... ()

ainny

Hokej hodně můžu, krasobruslení nemusím, když se to ale skloubí v jeden film, tak ten zkouknu kdykoliv a kdekoliv. Sportovní romantika, u které vypnu mozek, zasměju se a konec k mému "překvapení" dopadne tak jak dopadnout má. Co víc si přát za pošmourného zimního dne. ()