Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

fefee

Veľmi lacno pôsobiaci akčnejší thriller, so zaujímavým nápadom ale naivným scénarom a ešte hlúpejšími postavami. Myšlienka dobrá ale slabé a naivné spracovanie to hádže dosť nízko v tomto prípade ani zachovávajúci akčný strih počas celého filmu to z biedy nevytrhne, škoda. 2,5* ()

svobik

Shia znovu válí, tentokrát v našlapaném thrilleru, ve kterém si stihnete vydechnout jen na několika místech. Caruso ukazuje, že mu nápady nechybí (akce na pásech), nicméně místy je stále vidět, že by potřeboval pomocnou ruku (automobilová honička s policií). Jinak ale velmi fajn oddechovka, která je ideální potravou pro všechny, které už štve hnusné počasí. Jo a Stevene, ten konec sis mohl odpustit:). Více zde. ()

JekoRek

Ach jo Ach jo Ach jo... Výborný nápad, výborná hudba, geniální spád filmu. AŽ NA TEN POSRANEJ KONEC!!!!! Tak geniálně rozjetý film a... Vrazí vám kudlu do zad. 72% ()

Bagr_007

Velmi fajn akční thriller, který si zvládá držet solidní tempo. Zážitek shazuje dementní zápletka a kamera roztřepaná tak, že celkem zabíjí některé akční scény. Trochu se vykrádá jinde, ale dobrý. ()

blackJag

Není to tak dobré jako všechny ty inspirační zdroje (Mission Impossible, Nepřítel státu, Terminator a řada dalších), přesto se na to příjemně dívá a hlavně to nenudí. Podle traileru to mělo našlápnuto na víc, ale herecky je to vyrovnané a režisérsky zvládnuté, což není zas tak málo a pokud od filmu nečekáte nic než chutnou popkornovou porci, která s prvním nádechem čerstvého vzduchu po opuštění kinosálu vyprchá, přijdete si na své. 60% ()

Ichabod

Film začína jako taková MTV verze Fincherovo Game, ale bohužel končí spíš jako vykrádačka z I,robot a to jej dost sráží. Akce je pěkně a svižně točena, Shia hláškuje a je tu opět za sympaťáka i na Michelle Monaghan se dobře kouká, ale ztráta napětí po odhalení, kdo že za tím vším je se velmi rychle a silně zdrcne. Je to příjemný tech-thriller, ale v porovnání s Enemy of the state je na tom zle a v porovnání s Disturbií co se týká zábavnosti hraje také druhé housle. ()

Warsheek

Splácaný příběh o téměř všemocné umělé inteligenci, krerá chystá politický převrat v USA pomocí bombového atentátu. Cožee ? Něco takového bych byl schopen akceptovat, ale děj by se musel odehrávat v daleké budoucnosti. Myslím, že pak by film nebyl tak příšerně přitažený za vlasy ( v tomhle případě je to už spíše skalpování, než tahání za vlasy ). Slabé dvě hvězdy a to jen za akční scény. ()

NoFiction

Má to celkem kvalitní a rychlý průběh, místy však snímek ztrácí překombinovanosti na plynulé sledovanosti. Navíc se američané nezapřou ve svém hrdinství. No a nakonec samozřejmě vše dobře dopadne. ()

Pupidyk

Laciná náhražka Nepřítele státu, aneb jak seděl Will Smith v křesle, které se po nájezdu dvou hvězdiček nezatřáslo. ()

MI-380

Příliš mnoho plagiátů v jednom filmu. Tempo rychlé a zběsilé, tu a tam ještě rychlejší a zběsilejší. Hlavní dva hrdinové nahraditelní kýmkoli, kdo má vytřeštěný výraz obličeje. Billy Bob Thornton se snaží o velkolepý lov ve stylu Harrison Ford versus Tommy Lee Jones, ale výsledkem je další slabá napodobenina. A HAL (vlastně Eye) - snadno rozpoznatelný během několika prvních minut - další, tentokrát průměrná kopie. Nejlepší na filmu je jeho výstižný název. 55%. ()

Guzo

Zajímavý thriller, který mi lehce připomněl The Game. Kvalita se dala čekat už díky obsazení režiséra a hlavního hrdiny a rozhodně nejsem nakonec zklamaný, právě naopak. Opravdu jsem hodně zvědavý, jak bude Shia LaBeouf v dalších letech překonávat sám sebe.. ()

Dreadd

Můžete mít zápletku, která sice má nějaké díry, ale přesto je velmi zajímavá, můžete mít v hlavních rolích sice komerčního, ale přesto slušného herce a krásnou herečku, která vám vůbec nepřijde o deset let starší než on, ale je vám to k ničemu, když za pultem stojí DJ ADHD a neustále řve na kameramana "Shake It, Baby!" Možná jenom příliš koukal na Greengrassova Bournea a myslel si, že celé umění je pouze v samotném roztřeseném záběru a rychlém střihu, který automaticky přidá na dynamice a zvýší adrenalin. Jenže to byl úplně vedle, Greengrass má sice třepavou kameru, ale v akčních scénách se přesto stíháte orientovat, Caruso vám však k tomu nedá moc prostoru. Ještě se to dalo skousnout u Disturbie, kde akce vyplňovala především strhující záběr a většina filmu byla točena poměrně staticky. Ale těžko mě může nadchnout akční film se spoustou nepovedených akčních scén. ()

Autogram

Bez americkej národnej hrdosti by to asi ani nešlo a každý Američan je predsa najviac hrdý na svoju hymnu. SPOILER Keď sa „centrální mozek lidstva“ pokúsi získať vládu nad svetom, tak tomu môže zabrániť len slobodná mamička a „drzý výrastok“. Sekunduje im agent FBI, ktorý sám nevie, na ktorej je strane, a „dielo“ je dokonané. ()

Kosmik 1

Strašně překombinovaný béčkový film s mým neoblíbencem LaBeoufem. Neskutečně dlouhá stopáž a jelikož si film jede pořád ve stejném tempu, tak po určité době všechny ty efekty a akce začnou nudit. Nehledě na to, že k podobným filmům přehnané vlastenectví a amerikanismus absolutně nesedí a jen otravuje. Oko dravce vnímám jako mišmaš všeho možného dohromady a jde vidět, že tvůrci si s tím sami pořádně nevěděli rady, místy to byl totiž pořádný zmatek a překombinovanost. Váhal jsem dát 3*, ale ono to ani na ty tři není. 40% ()

KASUGI

Miluju ty technologické civilizační nepoměry v hollywoodských filmech, ve kterých je Amerika vyspělá vždycky tak, jak to vyžaduje scénář. Když se chytají nájemní vrazi a psychopati, vraždící "pouze" běžné občany, tak se v pohodě pohybují po městě, nikdo o nich nic neví a mohou být ubytovaní prakticky hned vedle policejní stanice, ale nedej bože, jak se chytá vládní nepřítel, nebo hacker - to se člověk pomalu ani nevysere, protože jsou všemožně (Bourne trilogie) i nemožně (Nepřítel státu) všude rozmístěny termo-giga-ultra skenovací kamery a prošustrujou vám i konečník. A hackerům se Amerika promění v jedno velké PC (Die Hard 4). Tohle je ten samý případ, bohužel bez popisku, že se jedná o sci-fi. Nevadí mi, že tam umělá inteligence něco ovládá, ale CO ovládá. Dokud se přepínají semafory a síť mobilních telefonů, je to v pohodě, metro souprava už vybízí k úsměvu a stavební jeřáb už je mírně cringe. Když však příjdou na řadu kabely na sloupech elektrického vedení, tak už to jde celé totálně do kopru. Fakt už jsem jenom čekal, že se tam na veřejných záchodcích objeví hacknutá rulička, co někoho oběsí na hajzlpapíru.   Ubrečené finále trapně na sílu a pro efekt. Stačilo jednou vystřelit do vzduchu, odhodit zbraň a lehnout na zem. Výsledný efekt by byl naprosto totožný. ()

Pipes

Film o efektech a akci. Ač příběh zas tolik nezaujal, nonstop akce a její zpracování mě přikovalo k plátnu a bavilo. To je asi hlavní plus filmu - akční pasáže. V dobrém světle se ukázal Shia LaBeouf a nezklamal rozhodně ani Billy Bob. Celkově tedy dobrý pocit z oddechovky ne příliš náročné na přemýšlení. ()

P1tr

Splněná očekávání. Rychlý, akční, moderní thriller, ve kterém si ani nestihnete všimnout několika hloupostí. Většina chyb vám dojde až po závěrečných titulkách a to je jednoznačně dobře. Nechválím samozřejmě Oko dravce za hloupé momenty, ale za to, že je tak intenzivní a zajímavé, že si jich ani nevšimnete. Shia LaBeouf nezklamal, naopak Michelle Monaghan je překvapivě snesitelná. Zbytek hereckého ansámblu si drží své standardy. D.J. Caruso potvrdil svojí pozici z Disturbie. Umí natočit svižný film, který dobře vypadá a nenudí. Silné 4 hvězdy. ()

deckardx

Hodne sci-fi, kteremu jen tezko uverite, ale kdyz privrete oci a nechate se vtahnou do deje, tak je vam vsechno jedno a perfektne si to uzivate... ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)