Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

LeePriest

Při automobilové honičce je roztřesená kamera a chvílemi horší střih, v porovnání s celkem jsou to však drobnosti. Pokud se na ně budete příliš soustředit, přijdete o to hlavní. Úžasný zběsilý adrenalinový nářez, kde se úprkem běhá, skáče, leze a střílí. Tedy většinou je to jedna velká suprová jízda. ()

Kozlowski8

Mladému muži Jerrymu Shawovi se jednoho dne začnou dít zvláštní věci - na kontě mu přistane obrovská částka peněz, jeho byt je plný zbraní a výbušnin a do toho všeho ještě podivné telefonáty od tajemné ženy... Film, zajímavý nápaditým příběhem, kdy jsou do akčního psychothrilleru zakombinovány prvky sci-fi a mystery. Těchto nadpřirozených momentů je však na můj vkus příliš a hlavně často působí příliš nevěrohodně, pocitově lacině a vlastně až směšně. Škoda dobrého nápadu - ne zcela dobře využitého. Zase takový průšvih to ale nebyl. Pokud člověk přistoupí k filmu s lehkou nadsázkou a na rozdíl ode mne třeba zbožňuje Shiu LaBeoufa, potom může být na místě i velmi vysoké hodnocení. 65%. ()

brasek

Na moje prekvapenie jeden z vynikajúcich thrillerov, akčné a dramatické až do konca. Dôležité je, že hi-tech charakter snímku je robený tak, že divák všetkému verí čo vidí a nemalú rolu určite na tom majú aj hereckí protagonisti. ()

petr.al

,,Oko dravce" by mělo býti přejmenováno na ,,Oko rorýse mdlého." Hlavní aktéři snímku chaoticky poletují 118 minut sem tam, tam sem a při všem tom kalupu plní prapodivné úkoly od všudypřítomného ženského hlasu hovořícího z komůrkového telefonu. Divákovi se nabízí otázka:,,Proč to vše?" Jako odměna za jeho tápání je mu nasypáno ,,extra zrní" v podobě šokujícího zjištění, že se nejedná o akční thriller, ale pozor o akční sci-fi thriller. V závěru filmu se bude většina z Vás cítit nikoli jako při návštěvě Orla skalního v Beskydech, ale jako u holuba poštovního, kterého chová Váš soused z ulice Beskydská. 2,5* víc ani ň. ()

Rian_witcher

Hodně akce, hodně dobrých herců, hodně vykradených motivů z jiných filmů a hodně přitažené za vlasy... Rád jsem se podíval, ale je mi jasné, že už se na to znovu dívat nikdy nebudu. ()

PTuranyi

Thriller s námetom umelej inteligencie, ktorá prevezme moc. Námet nie je nový ale prevedenie je originálne a moderné. Od začiatku si dej udržiava tempo. Žiaľ nevyhne sa myšlienkovým skratkám a prešľapom. Herecké výkony sú dobré. Autori si tiež mohli odpustiť záverečný pátos a ľúbostný happyend. ()

Emmyvision

Dala jsem si dvojprogram a možná kvůli tomu, že to bylo krátce po jiným (lepším) filmu, mi ty blbosti a nelogičnosti moc nevoněly. Vím, že je to oddych, ale tolik kravin v jednom filmu... hmm... jako by mi do hlavy hučela trumpeta u každý zvrácený scenáristický kličky. Shia je ale sladkej a celej film letěl kupředu jak mejdlo na mokrý podlaze. A potěšila mě i role pro Rosarii Dawson. Nezapomenutelná scéna: Jeřáby na vrakovišti. ()

Elissabet

Takže čím začít u tohohle filmu? Především je to rychlé uvedení do děje. Už od začátku je vám jasné kdo to je, co to dělá a a co jde. Žádné vykecávání nebo nudné scény...prostě už od začátku to jede. Jasně taky je tu můj oblíbenec Shia...wow ten kluk má fakt talent. A ještě taky Michelle Monaghan, která taky ví co je to herecký výkon. Dál tu máme zápletku...no abych pravdu řekla kvůli tomu jsem ubrala pátou hvězdu, protože osamostatnění počítače a poté chránění lidstva před lidstvem samým není nic moc originálního (např. Já robot). Dál je tady na místě pochválit skvělou režii, střih a všechny ty věci kolem co z tohohle filmu dělají úžasnou podívanou. U filmu který má 118 minut by mě normálně napadlo, že půlka bude promrhaná, ale ejhle! ono nic...tady opravdu nemáte co vytýkat. Všechno sedí, všechno šlape a vy po pěti minutách nehltáte popkorn ale film... ()

feho312

Na tento film som sa celkom tešil, keď som v kine prvýkrát zhliadol trailer. Hlavne keď to produkoval Steven Spielberg. A to je asi kameň úrazu. Film mal na začiatku celkom pekný spád. Shia LaBeouf predviedol pekný herecký výkon a ja som bol plný očakávania, čo sa bude ďalej diať. Do okamihu, keď sa "nepriateľ" začal odkrývať a zhmotňovať. To už som prestal aj veriť nos medzi očami Shiovi. Film bol "skvele" doplnenými slabými vizuálnymi efektmi a podpriemerným výkonom Billy Bob Thorntona v jednej z vedľajších úloh. Za mňa s prižmúrenými očami 6/10 díky peknej automobilovej honičke. ()

oceanic6

Nadupaný thriller,ktorý vám nedá vydýchnuť ani na stotinu sekundy!!! Napätím doslova prekypujúce scény sú natočené rýchlym a dravým spôsobom, naviac nervydrásajúca hudba ešte posilní skvelý dojem z výsledku. Celý film drží pevne v rukách Shia LaBeouf,ktorému bez mihnutia oka uveríte strach,hnev aj ľútosť a tým sa z neho stáva asi najlepšia mladá herecká tvár súčasnosti. Na druhej strane ale treba poznamenať,že pri filme nemôžete vôbec rozmýšľať lebo by vám hneď udrelo do oka veľa nelogických vecí. Famóznu prvú polovicu ale jemne pokazí pointa filmu, ktorá príde už v polovici a na ktorú čaká väčšina divákov. Tú tvorcovia celkom nezvládli a ponúkajú komplikované a nie celkom pochopiteľné vysvetlenie. A od tejto chvíle sa z filmu vytratí "ono tajomno" a stáva sa z neho bežný thriller akých sú desiatky. Aj tak je to ale jeden z najvhodnejších kandidátov na návštevu kina! ()

gogacs

Perfektná akčná jazda, dal by som aj 5 hviezdičiek, ale som sa pogrcal z prejavov americkeho patriotizmu a la Jerry Bruckheimer, tak len 4.. ()

snupko13

Aj keď ex. produkcia "Pištu Spielberga" ma po jeho posledných filmoch trochu odrádzala, no toto som celkom mohol. Trochu za vlasy pritiahnutého napätia, trochu stínovej atmošky, a americký happyend na koniec, ale na dnešnú filmovú chudobu je to skvelý film. Dám 80% ()

gonzo

Pomalý rozjezd je vykompenzován akčnější druhou polovinou. Škoda, že D. J. Caruso je rutinér a akční scény moc točit neumí. Hází auty ve velkém, ale Michael Bay to není - dech vám nevyrazí. Scéna s letadýlkem v tunelu má však grády a jsem ochotný přidat ještě jednu hvězdu s původně plánovaných tří. ()

onde

Solidní a zábavný thriller, který ani moc nenudí. Pekné barvičky a efekty. Pokud neočekáváme nějakou hloubku od tohoto filmu, tak funguje velmi dobře... Dobrý nadprůměr tohoto žánru. ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)