Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

Harts

Nic nového pod sluncem, ale aspoň napínavé až do konce, i když u hlavních hrdinu žádný škrábanec běhěm "jejich" kaskaderských kousků, jak absurdní:-) to aspoň James Bond je vždy zkrvavený. ()

Pezza

Tak Skynet to zrovna není:) Film na jedno podívání. Když vám řeknu, že ho nakonec vypnou a ti dva přežijí a dají se dohromady, tak už se na to ani nemusíte dívat :) ()

foundation

Neni problem.Od zaciatku do konca ziadna nuda ziadne kecy len akcia akcia akcia. Jednoduchy scenar prebija celkove spracovanie a aj ked to ma obcas trhliny , ti ktori sa chcu bavit a nechat uniest ich lahko prekusnu. Pomerne nenarocny hi-tech thriller ktory ale nudit rozhodne nebude. ()

aR3Zz

Film s opravdu velkym potencialem, o ktery bohuzel prisel asi tak v polovine, kdy zacalo vyplouvat na povrch mnoho primitivnich az stupidnich veci. Genialni zacatek si me ziskal, vsechno melo svizny spad, herci skveli, akcni po celou dobu. Nektere rychlejsi sceny byly sice trosku neprehledne, ale to nebyl hlavni problem. Tim pro mne byl kyberneticky hlas americkeho lidu (jak se sam predstavil) a cela mela kolem nej. A ze jde hacknout stavebni jerab, to bych jeste prekousl, ale vedeni vysokeho napeti?! 65% ()

Torgal

Dravo natočené béčko s áčkovými ambíciami. Scenár sa s logikou moc nemazná a servíruje nám svet v ktorom veľký brat nikdy nespí a vďaka najmodernejším technológiám je možné čokoľvek. Musím ale uznať že zrežírované je to veľmi zručne a obsadenie sa tiež vydarilo. Veľmi dobrý akčný popcorn. 7/10 ()

Eduardo

"Thriller / Dráma / Akčný " a este si tam pridajte "sci-fi". Uveritelnost takmer vsetkeho, co sa pocas 70% filmu deje je na bode mrazu. Vdaka tomu som miestami nevedel, ci sa mam na tych wanna be napinavych scenach smiat alebo ich mam brat vazne. Zachranuje to aspon dobre obsadenie, slusne herecke vykony a zvysnych 30% filmu, ktore sa aspon troska priblizuju realite. Takze hodnotenie - 50% ()

Yojimbo

Tohle se hodně nepovedlo... K čemu akční scény, rychlé honičky a všechny ty výbuchy, když scénář nedokáže diváka vtáhnout a pohltit. Klišé a vykrádačky z jiných filmů spolu se zběsilým tempem poskládali tvůrci v neosobní a za vlasy značně přitažený snímek. Nelogičnosti se na sebe kupí, nedostatek soudnosti scénáristy z filmu přímo křičí a pár dobrých herců v hlavních i vedlejších rolí to rozhodně nezachrání, protože z kraviny prostě majstrštyk neuděláte. ()

Blaogranas

No, jsem těžce na vážkách mezi 4* a 5*, ale ono je to vlastně jedno ... pro mě je to přesně 90%. Dlouho jsem se nepotkal s podobným sci-fi thrillerem, který by si udržoval vysokou hladinu napětí po celou délku filmu. Parádní akční kousky prošpikované těmi největšími hi-tech blbinkami, za účasti, pro mě nejlepšího herce poslední doby. Shia zde vypadá dospěleji než kdykoli předtím a role akční postavy mu sedla stejně výborně, jako kterákoli předtím. Celému filmu se dá vytknout několik drobností, ale těmi si člověk nesmí nechat zkazit celkový dojem. ()

Meiers

Ať nežeru, tak ***. Nemůžu si pomoct, ale pořád to beru jako po kotníky sahající adaptaci nepřítele státu. Pravda je, že to celkem odsejpá a člověk se u toho nenudí, ale v podsttě je to blbost s béčkovýma spoďárama. ()

KOOHA

Nic moc, zase jedna babka povídala....Průměrný akční film opět s hi-tech blábolama typu dálkově řízenýma jeřábama atd. Tohle tady uz mockrát bylo a nevidím důvod proč byl měl tento film neco extra. ()

hribisko odpad!

Já teda nemám problém dát tomu nulu, protože takovou demenci jsem už dlouho neviděl. Všemocný počítač (skoro jako bůh), který se urazí a postaví si hlavu jak malý fracek? Se slovy "však já vám ještě ukážu, co to znamená" splachuju tohle hovno do kanálu a odcházím jako vítěz nejen morální. ()

savage3303

Toto bola silná káva. Veľmi mi to pripomínalo film Nepriateľ štátu ale toto sa tej kvalite nevyrovná. Dobré akčné scény, hlavne sa mi páčil záver a spôsob záchrany prezidenta. Boli tu dosť aj prehnané scény, kt. boli dosť sci-fi a to tento film nie je. Myšlienka, že umelá inteligencia môže ovládnuť človeka pod hrozbou smrti al. väzenia. Za samotný záver pridávam ešte pol hviezdičky ale inak film ničím neviniká. 4*. ()

bolf!k

Není to špatný, ale nejsem zrobna Shiaouv obdivovatel, tak mě to tolik nevzalo. Ale tempo to má slušný. 70% ()

gp_one

Lehce hloupoučký film, který by byl mnohem lepší, kdyby mi v přesně 18-té minutě nedošlo, kdo za vším stojí a pak jsem si jen nepotvrzoval to, co jsem už věděl. Ve dvou momentech jsem si dokonce řekl, že tohle snad ani nemám zapotřebí, naštěstí se děj posunul zase rychle na koukatelnou úroveň. Prostě lehčí nadprůměr. Film který zkrátí nudnou chvíli u TV. ()

Ssoumess

Když se prostě oprostíme od nutnosti všechno posuzovat realisticky, tak je to docela fajn. Baví to. Musím pochválit začátek, kdy mě to vtáhlo do děje během třicetisekundové scény v bytě. Vůbec mi nevadila rozklepaná kamera (což je většinou moje smrt). K celkové dynamice se i hodila. Rychlost akčních scén se dá krásně popsat na Bill Bobově třech dopravních nehodách během 2 minut:) 7/10 ()

Zoidlord odpad!

Film, u kterého jsem litoval, že jsem ho vůbec pustil... Lidé padající do kapalného dusíku a opět vylézající zcela bez úhony na těle... Výbušnina ve formě krystalu, který vybouchne při jednom z tónů americké hymny... Kromě technických masařek i někdy velmi nepřesvědčivé herecké výkony. Navíc je několik pasáží a záběrů z filmu evidentně vykradeno z Kubrickovy Vesmírné odysey (počítač, který se vzbouří proti lidem, to že se jsou hrdinové schovat na požární schodiště - jediné místo, kam počítač nevidí, a také záběry na "oko" počítače). Námět se mi taky nezdá originální. Každý, kdo viděl film Síť (The Net) může potvrdit. To, že je pod tímto filmem podepsám Steven Spielberg jako producent mě jen utvrzuje v tom, co si o něm a jeho posledních pracích myslím... ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)