Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

druhaveta

Subžánrový přeskok v polovině filmu dopadl asi jako kdyby se v Nepříteli státu zjistilo, že Willa Smithe sledují mimozemšťané. ()

alienemo

FIlm sa ženie odzačiatku do konca šialenou rýchlosťou. Jedna efektívna akcia strieda druhú. No napriek všetkej akcii a skvelým hereckým príbehom vám tam po chvíli začne chýbať príbeh. Ten tam síce je ale slúži len ako spojka medzi jednotlivými akčnými scénami. Celý film je značne pretechnizovaná pop-cornova zábava o tom čo sa môže stať v modernej dobe kde priveľa vecí závisi na počítačoch. ()

Brady

Velmi dobrý thriller s účelovou akcí. Je pravda, že je celkem hodně naivní (po hodinové jízdě plné dálkově ovládaných strojů a semaforů a automatů, málokoho asi překvapilo zjištění hlavní dvojice, že za vše vlastně můžou počítače :-) ). Přesto je ale film velmi kvalitní, a pokud hledáte nějaký napínavý film na večer, a ne žádnou velkou filosofii, je to snímek přesně pro vás. WE ARE EVERYWHERE! :-) ()

Fleak

Bylo to sice docela přeplácaný, ale taky to bylo příjemně svižný, mělo to spád a hlavně skvěle zahraný. Shia opět potvrdil, že hrát umí a i Michelle se blýskla. Hodně dobrý 3* ()

Zahartof

Bullshitovina. Ani mi tolik nevadil koncept se "Skynetem", jako ......jako asi tak všechno ostatní. Film je zmatený, postrádá nějaké výraznější momenty. Není to ani k popcornu do nedělního odpoledne. Z herců byli nejlepší jednoznačně Shia a Thornton, ale to film bohužel nezachraňuje. 2-3 PS: co je to tam za tu policistku? (negryně) - to jí hraje Kondolíza Rajcová? ()

arkie

Zaciatok naslapany, clovek aj zabudne dychat. Postupne ale tempo akosi viazne a ked je pointa prakticky vyzradena (myslim, ze asi tak pred polovicou filmu), tak je to uz nuda. Koniec maximalne patrioricky, ani naznak sebaironie. ()

kubal18

To se povedlo! Už začíná být celkem zvykem, že protekční Spielbergovo dítko LaBeouf se objeví takřka ve všem s čím má Spielberg co dělat, ale upřímně..takřka ve všem je zatraceně dobrej. ()

engman

konečne nejaka akčná jazda,...veľmi dobrý film na odreagovanie, aj keď ho bolo nutné brať dosť s veľkou rezervou ()

E lan

Dobrý akční film šitý na míru popcornovým večerům v multiplexech. Sice za půl roku nebude člověk vědět o čem že to vlastně bylo, ale v danou chvíli film poskytl dobrou dvouhodinovou zábavu. Nic víc, nic míň. ()

DarkoCohen

První hodinu filmu jsem si říkala, že tohle snad nemůžou myslet vážně. Představa, že vám někdo po telefonu řídí každý váš pohyb, je každopádně děsivá a bezesporu je to dobrý námět na akční film, ale tohle se nepovedlo. Chtěla bych vidět někoho, komu nepřišlo naprosto nelogické, že někomu stojí za to, ,,aktivovat“ úplně obyčejné lidi a vyhodit tak pěkných pár milionů do povětří. Když se pak film přehoupl do druhé poloviny a vyšlo najevo, že za tím vším nestojí lidská bytost, tak to sice konečně začalo dávat smysl, ale ve mně to moc velké emoce stejnak nevyvolalo. Ústřední dvojice je fajn, hlavně Michelle Monaghan dozrává v opravdu více než obstojnou herečku, ale to mi nestačí. Přestože mám akčňáky ráda a ztráta svobodného rozhodování se mi hnusí, u tohohle filmu mi bylo všechno jedno. Slabejch 50%. ()

Trifi

Ehm, tvůrci chtěli udělat akčnější a modernější remake Univerzálního vojáka 2? Pochybuju... ale těch spojitostí je tu hned několik... Ale dobrá, k samotmému filmu: nebýt toho nánosu patosu a antilogiky, mohl to být slušný bratříček Terminátora říznutý Matrixem. Jenže těch ujetostí je tam prostě tolik, žeto spíš hraničí s Pokémony. Jako dvouhodinová reklama na Shiu to funguje fantasticky, jako hollywoodský akčňák pro pobavení davů to funguje tak akorát a jako vážná agitace na téma AI to nefunguje vůbec, no možná trochu. Kolem a kolem, tohle mělo na víc než být film, z kterého si další den zapamatuje jenom krásně se srážející auta a cool look Shii LaBeoufa, ale přesto se člověk dvě hodiny baví. A to taky není málo... ----- Plus: akce kam se podíváš, Shia kam se podíváš --- Mínus: antilogika kam se podíváš, nevyužitý potenciál kam se podíváš ------ Recept: 40% Shia LaBeouf, 30% akce, 30% zbytečně nesmyslný děj ------ Hodnocení: 65% ()

Bart16

Tak tohle pro mě bylo velké zklamání,i když jsem dal nakonec tři hnězdičky.Film se tváří,jako další hi tech thriller pro 21.století(inspirace Nepřítelem státu,je tu očividná).Ve skutečnosti se,ale jedná o akční sci fi filmeček pro náctileté.Shia LaBeouf dokazuje,že má velký potenciál do budoucna,ale to je asi tak vše.Akční scény jsou většinou dělané v počítači a to jim ubírá na atraktivitě a scénář taky není zrovna originální.Na film,který měl původně režírovat samotný Steven Spielberg je to hodně slabé. ()

Respex

Prvních několik minut jsem si říkal co se děje, protože mi nikdo neřekl o chystaném restartu Matrixu a Terminatora dohromady. Tento film mi vadil v mnoha směrech, ale vykrádání žánru snad nejvíce. Režie průměrná leč neurazí a herecky slušné. Přesto velmi zdlouhavé a místy velice hluchá místa. Za mě necelé 3*. ()

waska

Začátek až krutě připomíná Matrix a zbytek filmu Nepřítele státu. Nicméně se jedná o kvalitní akční film prošpikovaný akcí od začátku do konce. Shia LeBeouf je výborný a roste do velikého herce. Billy Bob Thornton je jako vždy také výbroný, jen Michelle Monaghanové stále nějak nemůžu přijít na chuť.. ()

fandalehy

Dospělá role pro LaBeoufa mi překvapivě seděla. Zajímavý nápad atentátu na hlavu státu. Řekl bych nadprůměrný thriller. ()

Kvasekus

O filmu sem nevěděl nic když sem si ho pouštěl, jen že tam hraje LaBeouf(kterého nemám rád). I přesto mě začátek nadchl. Výborná první akční scéna a zápletka...Ovšem když se přijde na to, že to ovládá umělá inteligence(opět), tak sem hned ztratil nadšení. Navíc postupem času mi film začal připadat nudný a dalo se celkem očekávat co se stane. Umělá inteligence dostane co proto a prezident je zachráněn. Hurá ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)