Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

lex85

Film ukazuje Jobse spíš jako manažéra než majitele a zakladatele Applu. Bohužel ( Woz ) nedostal víc prostoru ani jako postava ani jako skutečný IT Apple alespoň na začátku firmy. Ale abych jen nehanil, Ashton Kutcher je v roli Jobse víc než dobrý a i určitá podoba tam také je :) což film přidává na autentičnosti. ()

kulacek

Svým způsobem zajímavá podívaná. Byla jsem z toho filmu taková "rozkolíbaná". Na jednu stranu velké očekávaní o superživotopisném příběhu s poctou pro podnikatele století, na stranu druhou pocit o nekompletnosti příběhu. Chybělo mě tam "něco" do celku. Na konci filmu jsem si vlastně uvědomila, že by mohl pokračovat ještě sakra dlouho. Kdo zná příběh Jobse trochu více, musí souhlasit, že film na něj vrhl až moc velkou negaci - puritán, workoholik, necitlivý člověk, který odkopl rodinu....vlastně dle mého to není moc dobrá reklama pro tuto osobnost. Tak to na mě působilo, odcházela jsem z kina s pocitem, proboha, co to bylo za člověka....a to je myslím ŠPATNĚ! Zaslouží si jiné zpracování a proto doufám, že opravdový FILM o Jobsovi ještě přijde! Kutcher byl dobrej, vlastně si myslím, že to byla zatím jeho nejlepší role! Na konci mě moc pobavily titulky - s jakou přesností byli herci podobní opravdovým "hrdinům" filmu! ()

obyč.divák

Ashton Kutcher příšernej herec,nikde ani slovo o Pixar(Graphics Group),bohužel místy je to až směšný takovým způsobem že člověk netuší co tím chtěl autor říct..Zoufale se snaží kopirovat Social Network a je to na tom vidět.Ve finále je to jen dokonalej marketing.Steve Jobs -byl zajímavá osobnost,to nepopírám,ale dle mě jen ukázal že si můžete koupit předraženou elektroniku a dělat si sní cokoliv jen chcete,pokud to chce Apple :-) ()

bali97

Dnes jsem konečně pochopil, proč byl tento film tolik kritizován, ať už samotným Stevem Wozniakem, nebo návštěvníky amerických kin. Ten film má totiž jeden zásadní problém, není primárně o Jobsovi, ale o událostech v Applu, které jsou spojeny s Jobsem. Události jako vznik firmy, tvoření a prezentace produktů, prodej, odvolání, propuštění i návrat Jobse, to všechno popisuje, ovšem opomíná věci jako např. Pixar, který sice Jobs nezaložil od nuly jako Apple, ale z toho, co měl, udělal firmu, která ve svém oboru změnila svět stejně jako Apple. Ani NexT nedostal prostor, jaký by si zasloužil. Jobs s ním neudělal revoluci, ale při návratu Jobse do Applu sehrál celkem velkou roli, stal se klíčovou součástí Mac OS 9, což zde sice zaznělo, ale pořád to je ve spojení Jobse a Applu a pokud se vrátíme k těm věcem, které zde byly popsány, tak většina z nich má zavádějící informace. Apple nezaložili jen Jobs s Wozniakem, důležitou roli zde hrál i jistý Ronald Wayne, který vyřizoval papírování důležité pro vznik firmy a fungoval zde jako soudce pro spory Stevů, za což dostal 10% podíl ve firmě, který ale o dva týdny později prodal. Na Apple I pracovala i tehdejší Jobsova přítelkyně Chriss Brenanová, která pájela tranzistory, ale poté jeden spálila, načež jí Jobs vyhodil, že ,,nemají prostředky na to, aby ničili tranzistory" a přesunul jí na účetnictví. Steve Wozniak neodešel z Applu proto, že by cítil, že je firma přerostla, ale po té, co spadl se svým letadlem, ze kterého si odnesl otřes mozku, si řekl, že druhou šanci žít musí využít jinak a stal se profesorem. Propuštění Jobse z Applu taky nebylo takhle "rychlé", ten týden, který chtěl Jobs využít během Sculleyho cesty do Číny, skutečně byl, je znám jako "květnový týden", Stevovi byla nabídnutá funkce vedoucího v nově znikající firmě Apple Labs, kde se měli testovat možnosti, Jobs ho ale odmítl. Při návratu do Applu neměl 1,5 milionů akcií, všech akcií se zbavil už v roce1984, nechal si pouze jednu, aby mohl chodit na schůze akcionářů. Mohl bych takhle mluvit dále, ale to by potom nikdo nečetl. Film je hezky zpracován, ovšem nepodává informace tak, jak by měl, proto doporučuji si přečíst knihu od Waltera Issacsona o Jobsovi nebo iWoz o Wozniakovi. ()

MartinosIav

Pro me osobne velmi prekvapivy film, na ktery jsem se puvodne vubec nechystal. Ashton Kutcher je pro me favorit na Oskara za genialne ztvarneneho genia. Neuveritelne, jak verne a pusobive dokazal zahrat takovou osobnost jako byl Jobs. Pribeh filmu je velmi zajimavy, zasahuje do drevnich dob IT a pro me, jako fanouska IT, velmi pusobivy pohled na vec. ()

Duckz

Pokud máte alespoň základní informace o životě S.Jobse, budete se na filmu 2 hodiny nudit. Pokud o něm nic nevíte, bude se vám film líbit. Takto bych shrnul velmi velmi velmi strohý filmový životopis geniálního sociopata a zakladatele firmy Apple, Steva Jobse. ()

GATTO

Ked to mam porovnat s knihou, tak to bola bieda, kazdopadne kazdy film je horsi ako kniha. Tesil som sa na tento film, ale trosku ma sklamal. Bezny clovek ktory sa nezauijma o IT a necital knihu mal urcite problem pochopit niektore sceny. Hlavne hlupy koniec cakal som ze ukazu scenu ked vznikol prvy iphone a macbook. Jedine co kvitujem je fakt dobre zahrany steve (hlavne jeho chodenie), myslim ze Ashton Kutcher mal co robit pokial sa naucil takto chodit. ()

Investman

Miuju Apple, takřka veškerou elektroniku mám od Apple... Mám rád, resp. měl jsem rád Jobse a jeho vize, ale tento film je pro mě na těžkém průměru... Zejména mě mrzí, že je film zaměřen více na počátek Applu a né jeho parádní rozjezd. Mrzí mě nulová zmínka o revolučních zařízeních jako je iPhone, iPad, Macbook Air.... Ale neřekl bych, že je to úplný brak... ()

LizzyJackson

Ten pocit, keď sa vrátite domov z kina s kopou pocitov... Napríklad, že vedľa vás sedí škaredá ženská s vôňou velkonočnej voňavky, ktorú jej statný frajer celý film hladká po nohe... Nič to však nemení na tom, že film som vzala celkom pozitívne... :-). Aj napriek tomu, že Eštona Káčera nemám v láske, oceňujem jeho výkon v tomto filme... Oceňujem prácu Steva Jobsa, ktorú spravil pre mňa aj pre vás... oceňujem jeho zanietenosť, ješitnosť...a chôdzu :-) Dám si na teba nejaké to jablko, Steve! ()

Frndulina1

Ve filmu bylo sice pár nesouvislostí, ale byla jsem z něj nadšená. Vtipné i dechberoucí scény a neuvěřitelný herecký výkon Ashtona Kutchera.. ()

Bluepiggie

Na tento film jsem se opravdu tesil, jelikoz patrim mezi fanousky Applu a obdivuju zivot a umeni Jobse bohuzel tenhle film je jedna velka tragedia a velice me zklamal... hlavni herec ktery predstavuje Jobse ma muj velky respekt a myslim ze ho ztvarnil velmi dobre, ale zbytek filmu je jedna velka nudna blbost... pokud se o applu a stevu jobsovi chcete neco dozvedet radeji si prectete knihu nebo bezte na wikipedie ale rozhodne se nedivejte na tento film... ()

PinkButterfl

Musím priznať, že film Jobs ma veľmi milo prekvapil . Podľa reakcií zo zahraničia, aj tu na čsfd som čakala o dosť horší film. Naozaj ma príjemne prekvapil, vyzdvihla by som najmä výkon Ashtona Kutchera, ktorý bol naozaj vynikajúci, naozaj klobúk dole :) Film sa mi páčil ako celok, zaujímavý dej pri ktorom som sa nenudila, veľmi oceňujem aj to, že sa film nezaoberá súkromím Steva Jobsa, ale skôr jeho zanietením pre prácu a jeho vizionárskym myšlienkam.... Určite odporúčam vidieť :) ()

awerto

Nie som apple fanusik, ale apple mi je sympaticke.... No, film bol len povrchnou sondou do zivota Jobsa. Skoda... A Kutcher nevie poriadne hrat. ()

bycer odpad!

život Jobse se dal zfilmovat vtipně, dramaticky, ironicky, sarkasticky a nebo v tomto případě totálně idiotsky. Kdybych na Macintoshich nepracoval 20 let a nečetl biografii od W. Isaacsona asi bych vůbec nic z tohoto filmu nepochopil. Kde je vysvětlení proč byl tak nesnesitelný, proč byl v Indii, nebo proč byl takový génius, proč "myslel jinak", Ani zmínka o jeho veganství a mrkvové šťávě. Kačer trapně napodobuje jeho chůzi, víc nezvládne! Zbytečný film. Btw. a jak si představuji zfilmovaný životopis? Z poslední doby např.: Liberace! [Behind the Candelabra] ()

Saturday...

Většinu diváků možná zklamalo to, že se tvůrci nezaměřili ne celý Jobsův život, ale mě to nevadí. O to ten film, byl procítěnější a byla tam jasná myšlenka, která S.J provázela celý život. A to být o krok napřed a nabýt jako ostatní. Dobrý herecký výkon a také dobrý výběr dobové hudby. ()

mr_radek

Velké zklamání. Film, který bude vydělávat jen podle jména (ostatně jako Apple), jinak nepřináší vůbec nic nového. V podstatě zkopírovaní Piráti ze Silicon Valley bez Billa Gatese. Čekal jsem, že bude postava Jobse probrána do hloubky, osobní život, pracovní život, psychologie postavy. Nic, jen hlavní milníky a konec. Rozhodně se z toho dalo vytěžit mnohem víc, ale pro "jablíčkáře" to na 5* bude stačit, u mě bohužel ne. ()

paber778

Nemiluju zrovna životopisy - ale Jobse jsem prostě vidět musela (a to jsem uživatelka Microsoftu). A po návratu z kina žhavím googla a doplňuju si všeobecné vzdělání. Takoví lidé opravdu mění svět..... Ashton byl kupodivu skvělá volba - že by tu byl nový Leonardo di C.? ()

Mat.t

jo, ale... chybělo mi taky víc Jonyho Iva, něco k Pixaru, víc produktů, jednání s dodavateli, výrobci s spousta dalších věcí, když už to začal být Apple, jak jej každý zná ()

m.dodoss

Potupa, tento film je výsměchem geniovi jakým Jobs byl tohle byla píčovina na entou... zbytečné natahování, žádné přemostění a vysvětlení jeho života prostě zklamání!!! ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)