Jordan pracuje jako operátorka tísňové linky. Jednoho dne jí zavolá dívka jménem Leah, že se někdo snaží dostat do jejího domu. Jordan jí poradí, aby se schovala v patře. To se dívce povede, ale hovor se přeruší. Jordan zavolá zpět, což muž uslyší, a Leah najde. Jordan se ho snaží zastavit přes telefon, ale muž jí pouze řekne „už se stalo“. Druhý den se Jordan z televize dozví, že Leah byla zavražděna. Dává si to za vinu a s prací operátorky chce přestat. O šest měsíců později pracuje jako vyučující pro budoucí operátory. Mezitím je teenagerka Casey Welson unesena z nákupního střediska. Naštěstí má u sebe mobilní telefon, a tak zavolá na tísňovou linku. Hovor přijme nová operátorka, která neví, jak si poradit, a tak případ převezme právě Jordan. Protože Casey volá z telefonu na jedno použití, není ji Jordan schopná vypátrat pomocí GPS. Poradí jí tedy, aby vykopla zadní světlo auta a dírou vystrčila ruku. To se Casey opravdu povede. Uvidí to žena jedoucí za autem, a tak zavolá na tísňovou linku a sdělí, jakým směrem auto jede. Jordan Casey navede, aby vzala plechovku s barvou, která je shodou náhod v kufru, a pomalu ji lila z díry. To přiláká pozornost dalšího řidiče – Alana Denadoa. Když potom únosce zastaví na červené, Alan ho na barvu upozorní. Únosce mu poděkuje, ale Alanovi připadá podezřelý, a proto ho sleduje. Když únosce zastaví, Alan se jde znovu přeptat, zda je vše v pořádku. Únosci dojde, že ho Alan podezřívá, a ve chvíli, kdy chce zavolat na tísňovou linku, ho uhodí lopatou. Poté si vezme jeho auto a naloží ho do kufru ke Casey. Po chvíli se však Alan probere a začne panikařit. To donutí únosce zastavit a Alana zavraždí. Po nějaké chvíli potřebuje natankovat. Zastaví proto na odlehlé benzinové pumpě. Casey si všimne, že z kufru se dá sklopit prostřední sedačka, a snaží se vylézt. Toho si všimne obsluha pumpy. Únosce ale použije benzin, který zrovna tankuje, a pocáká jím obsluhu a hodí po něm zapalovač. Mezitím policie přijde na únoscovu totožnost. Je jím Michael Foster. Ten dorazí do svého cíle, a když vyndává Casey z kufru, zjistí, že má celou dobu u sebe telefon. Jordan ho informuje, že byl identifikován, a radí mu, aby se vzdal. Předtím, než Michael rozbije telefon, řekne Jordan „už se stalo“, a ta si uvědomí, že mluví se stejným mužem jako před šesti měsíci. Zatím vpadne policie do jeho domu, kde je jeho manželka a děti. Ve své kanceláři má Michael malý oltář a v něm fotky své zemřelé sestry. Ta je velmi podobná uneseným dívkám. Na jedné fotografii je v pozadí dům, který byl podle manželky domovem Michaela, ale který shořel. Za domem však stojí stodola, kterou Michael údajně renovuje. Policie chatu prohledá, ale nic nenajde, a tak místo opustí. Jordan je zoufalá, a tak si hovor s Michaelem přehrává pořád dokola... (TV Prima)

Billie777

Nejprve velmi napínavý a svižný thriller, který si to zkazil poté, co Halle odložila sluchátka a vydala se na záchranu na vlastní pěst a především tím poněkud hysterickým koncem. ()

Kovaja

Ještě se mi nestalo, že by si moje holka v kině zakrývala napětím oči.Film má spád od první do poslední minuty.berry byla sympaťanda jak má být.Uchylák dělal krpu za krpou a je jen dobře že dopadl,jak dopadl.Hooodně povedená věcička ()

Dixiee

Konečně jsem viděla, odkud se berou hlasy z vysílaček, které upozorňují policii na vloupačky, vraždy a napadení. A je to zajímavý pohled z jiné strany, který má spád a je plný napětí. Nápaditý film, bohužel (pro mě) se slabším koncem, který k tomu tak trošku nesedí. ()

Hanys_

Klišovitý scénař, uřvaná Abigail, šílené afro Halle Berry, ale i příslib v podobě Brada Andersona (který už má na pažbě solidní televizní úspěchy) - tohle všechno je The Call. Béčkový thriller, který si ale i tím obsazením hraje na víc, než na co ve skutečnosti má. 5/10 ()

kery-

První půlka je přímo fantastická, později se to ale přelomí a ztratí to veškerou atmosféru. U konce už se mi začal čarovat úsměv na tváři... Škoda. Kdyby celý film nechali jen o komunikaci mezi těma dvěma buchtama při jízdě autem, mohlo to být i na pět. A věřím tomu že to udělat šlo, protože ještě před dvěma hodinama bych neřekl, že by si s tím tenhle film mohl vystačit do 2/3 stopáže... ()

MareT.

I kdyz Halle Berry hraje o dusi, prvni polovina je naprosto napinava, nekde v pulce se to zlomi v tuctovy thriller. Mam rad filmy s minimem prostoru a minimem postav a tady je situace nastolena celkem kvalitne, jen skoda toho konce. ()

Burdock

Takhle si představuju pěknej současnej triler. Sice tam ta logika trochu hapruje, ale to se dá odpustit. Ve finále tomu chybělo málo, abych dal 4* ()

reditelka

Čistý a napínavý thriller s klasickým úchylem, který si nese trauma z dětství. Kdyby na konci američtí policisté začali Halle Berry a tu unesenou holku balit do dek a nosit jim kafe v kelímku, dala bych 3*. Ale takhle musím dát jasné čtyři, protože stručný konec mě stručně a jasně překvapil. ()

ti88na

Výborný, napínavý thriller so sympatickou Halle Berry a správne vyšinutým psychopatom. Po druhom pozretí, si stále udržal moju pozornosť, nenudil a rozhodne sa zaradí medzi filmy, ktoré si opätovne rada pozriem. Primerane dlhá stopáž bola naplnená do poslednej sekundy, takže ani na chvíľu nebola šanca na nudu, či vypadnutie z deja. Proste skvelé, len viac takýchto filmov! ()

Paity

Hned na začátku je dobé říci, že kdo vyloženě neáte rádi Halle Berry, tak si tento snímek ani nepouštějte. Je totiž neskutečně otravná, neustále se utápící v nějaké depresi a celkově se na ni koukat moc nedá (Že by konečně její věk dohonil její vzhled?). Na druhou stranu film splňuje to jedno základní na čem thriller stojí - napětí. Skutečně budete čekat co se bude dít dál a na wc si raději neodskočíte (Pokud ovšem nenaleznete ovladač od vašeho blu-ray). Stojí za vidění. ()

bloodline

Hneď na začiatku som si užil výživnú kopačku na solar, akú od dôb Taken šíre oči nevideli a prvá polhodina kulminuje nervové vypätie ako imigrantská cesta cez Stredozemné more. Ale čo z toho, keď slušný thrillerový vzorec vystrieda klasické suchopárne konzumné obžerstvo a namiesto dramatického rozuzľovania utŕžim svedectvo o ďalšej prebytočnej tuposti ušitú na mieru fastfoodovej spoločnosti. Logický sled rozhodnutí tu mal asi takú kvalitu ako grafická práca na monokli Abigail Breslin. ()

iampatrik

75% Dovolím se film srovnat a připodobnotit k Telefonní budce (i když se jedná o rozdílné filmy, mají společný "telefonní kontakt"). Oba snímky upoutají pozornost hned, co se začne něco dít a už jen těžko odtrhnete oči od obrazovky. Přestože je stavěno na poměrně jednoduchém nápadu a příběhu, vše drží na vysoké úrovni scénář a napínavý děj, který nepolevuje ani na minutu... teda, poslední bod neplatí pro The Call. Bohužel ke konci se film ubere jiným směrem, kde se ztrácí kouzlo virtuálního kontaktu a zainteresované osoby řeší problém na vlastní pěst, tváří v tvář a to je škoda. Přesto se jedná o jednoduchý a nadprůměrný thriller, který stojí za to vidět. ()

vander19

Pracovať na tiesňovej linke musí byť poriadne deprimujúce občas. Hlavne na začiatku filmu, keď všetky tie hovory prichádzali a ľudia vraveli čo všetko sa im stalo...Operátory všade na svete musia byť neuveriteľne silné osobnosti, aby emočne nepodlahli. Práve to je aj motto Jordan, hrá ju Berry, ktorá pracuje ako jedna z hlavných call operátoriek v LA. V meste, kde dochádza denno denne ku vraždám, lámaniam a zločinom všeobecne. Jordan je vo svojej práci fakt dobrá, ale až kým jej nezavolá mladá kočka, že do domu sa jej chce vlámať chlap. Vtedy to prvý krát začne byť napínavé ako sa dobrý thriller patrí. Pak pár udalostí a titulok SIX MONTH LATER. A opäť tu máme výtržníka, dej sa zauzluje napätie stúpa a unesená prepadá panike. Jej jedinou šancou na záchranu je Jordan. Tá musí potlačiť všetky svoje panické stavy z minulosti, aby pomohla mladej kočke. To ešte netuší, že chlap, ktorý je za únos zodpovedný je ten istý čo našej Jordan spôsobil nepríjemné stavy. The Call je svojím spôsobom vcelku dobrý thriller, Eklund hrá vyšinutého psychopata veľmi dobre, Halle Barry je ako vždy sexi a nie je to zbytočne predlžované. Čiže aj film je veľmi dobre vyspádovaný. Ale...Ale nevyhne sa občasným nudným častiam, pri ktorých som rozmýšlal o nižšom hodnotení, potom príde jedna, dve, tri scény, ktoré sú však mimoriadne kvalitné a znova sa film dostáva do nadštandarných výšok. Apropo, tú scénu ako jebne Jordan mobil do tej pivnice, to muselo dievča trénovať kurevsky dlho. Neverím, že až tak môže byť niekto šmatlavý. Koniec ma, ale dostal, je príjemný, taký pomstychtivý a to ja rád, veľmi rád...4* ()