Jordan pracuje jako operátorka tísňové linky. Jednoho dne jí zavolá dívka jménem Leah, že se někdo snaží dostat do jejího domu. Jordan jí poradí, aby se schovala v patře. To se dívce povede, ale hovor se přeruší. Jordan zavolá zpět, což muž uslyší, a Leah najde. Jordan se ho snaží zastavit přes telefon, ale muž jí pouze řekne „už se stalo“. Druhý den se Jordan z televize dozví, že Leah byla zavražděna. Dává si to za vinu a s prací operátorky chce přestat. O šest měsíců později pracuje jako vyučující pro budoucí operátory. Mezitím je teenagerka Casey Welson unesena z nákupního střediska. Naštěstí má u sebe mobilní telefon, a tak zavolá na tísňovou linku. Hovor přijme nová operátorka, která neví, jak si poradit, a tak případ převezme právě Jordan. Protože Casey volá z telefonu na jedno použití, není ji Jordan schopná vypátrat pomocí GPS. Poradí jí tedy, aby vykopla zadní světlo auta a dírou vystrčila ruku. To se Casey opravdu povede. Uvidí to žena jedoucí za autem, a tak zavolá na tísňovou linku a sdělí, jakým směrem auto jede. Jordan Casey navede, aby vzala plechovku s barvou, která je shodou náhod v kufru, a pomalu ji lila z díry. To přiláká pozornost dalšího řidiče – Alana Denadoa. Když potom únosce zastaví na červené, Alan ho na barvu upozorní. Únosce mu poděkuje, ale Alanovi připadá podezřelý, a proto ho sleduje. Když únosce zastaví, Alan se jde znovu přeptat, zda je vše v pořádku. Únosci dojde, že ho Alan podezřívá, a ve chvíli, kdy chce zavolat na tísňovou linku, ho uhodí lopatou. Poté si vezme jeho auto a naloží ho do kufru ke Casey. Po chvíli se však Alan probere a začne panikařit. To donutí únosce zastavit a Alana zavraždí. Po nějaké chvíli potřebuje natankovat. Zastaví proto na odlehlé benzinové pumpě. Casey si všimne, že z kufru se dá sklopit prostřední sedačka, a snaží se vylézt. Toho si všimne obsluha pumpy. Únosce ale použije benzin, který zrovna tankuje, a pocáká jím obsluhu a hodí po něm zapalovač. Mezitím policie přijde na únoscovu totožnost. Je jím Michael Foster. Ten dorazí do svého cíle, a když vyndává Casey z kufru, zjistí, že má celou dobu u sebe telefon. Jordan ho informuje, že byl identifikován, a radí mu, aby se vzdal. Předtím, než Michael rozbije telefon, řekne Jordan „už se stalo“, a ta si uvědomí, že mluví se stejným mužem jako před šesti měsíci. Zatím vpadne policie do jeho domu, kde je jeho manželka a děti. Ve své kanceláři má Michael malý oltář a v něm fotky své zemřelé sestry. Ta je velmi podobná uneseným dívkám. Na jedné fotografii je v pozadí dům, který byl podle manželky domovem Michaela, ale který shořel. Za domem však stojí stodola, kterou Michael údajně renovuje. Policie chatu prohledá, ale nic nenajde, a tak místo opustí. Jordan je zoufalá, a tak si hovor s Michaelem přehrává pořád dokola... (TV Prima)

Schuldiner

Sakra, kdy už začnou natáčet ty dramata bez těch trapných náhod??? ..A taky těch klasických klišé... Když vemu vraha něčim po hlavě, a on leží a je bezmocnej, tak ho zkrátka už dodělám, ne?! A nebudu se k němu rozhodně otáčet zády! Co se týče náhod... Jedna a ta samá devětsetjedenáct-operátorka se dostane po telefonu dvakrát k únosu mladý holky, kterou samozřejmě unese jeden a ten samej magor. Ta operátorka má za přítele policajta, kterej je u případu úplnou náhodou taky. Nakonec jí najde sama operátorka úplnou náhodou podle (jak zaslechla v telefonu) zvuku cinkání nějaký železný karabiny o stožár, na kterym visí americká vlajka. Samozřejmě, že v tu chvíli najednou nemá signál na telefonu... a tak dále a tak dále... Jo a pak se holky, když se dostanou z jeho dosahu, místo toho, aby zavolali policajty, společně tomu pošahanýmu šílenci originálně pomstěj.. Ale abych jen nekritizoval..docela to šlo, jako drama to celkem funguje, takže to pro jednou svůj účel splnilo. Zabavilo. Nenudilo. První půlka 65-70%, druhá tak 40%, takže to vidim na ty tři hvězdy. Necelý a neúplný. Tak dvě a půl. Rozhodně se na to ale už asi nepodívám, předpokládám, že napodruhý už bych tam hledal jen chyby... ()

Norino12

Perfektný film, pri ktorom ani nemôžem tvrdiť, že bol prekvapením. Lebo som od Halle Berry v hlavnej úlohe nič iné ako skvelý film nečakal. Celý film hrá na psychiku, city a je neskutočne emotívny. Film sa snaží poukázať na veľmi náročnú prácu operátov linky 911. Celý nápad aj herecké výkony sú zvládnuté bravúrne a každú minútku vo filme som bol napätý a čakal som čo sa stane a či sa konečne podarí vypátrať únoscu. Dnes som ho videl už druhý krát a to si novinky dva krát po sebe pozriem naozaj iba vtedy, keď stoja za to. ()

peetriss

První hodina filmu měla našlápnuto suverénně k plné palbě, snad od Telefonní budky se mně nestalo, že bych se takto ponořil do vysokorychlostní napínavé filmové jízdy, budující atmosféru téměř hororovými postupy, při které bych zcela ztratil pojem o čase. Bohužel, nejen že film tempo a především poutavost neudržel až do konce, ale na začátku poslední třetiny šlápne na brzdu tak razantně, že si divák málem rozbije čumák. Ve chvíli, kdy Halle Berry opustí tísňové call centrum a vydá se do terénu, jakoby začínal nový, zcela jiný a slabší film, byť atmosféra ještě více ztemní a napětí by se dalo krájet. Ze všeho nejhorší je však samotné vyvrcholení, které je tak stupidní, že Tísňová linka může být ráda, že jdu dolů jen o jednu hvězdu! Scénárista by zasloužil jednu do nosu! To je snad zesměšnění všeho, co se odehrálo předtím. Halle Berry podává opět dobrý, emočně věrohodný výkon, ale tentokrát se musí sklonit před vynikajícím výkonem Abigail Breslin v roli unesené dívky. Výborné, ale ten nezvládnutý závěr opravdu moc mrzí. ()

Sufferer

Dobrý deň, dovolali ste sa na zákaznícku linku spoločnosti TriStar. Pre prijateľnú minutáž stlačte jednotku. Pre schopného režiséra a sympatické obsadenie stlačte dvojku. Pre thriller, ktorý vás ponapína ako gumu v trenkách a zrýchli pulz srdca, stlačte trojku. Pokiaľ nemáte veľké nároky a nevadí vám, že vás scenár z času na čas vodí nepoznanými uličkami, ale nakoniec sa uzatvára nejako povedome, stlačte štvorku. Ak si želáte všetko naraz, dnes je váš šťastný deň, v ponuke máme film Tiesňová linka. ()

Hadriel

Klasický thriller, magor který někoho unese (dívku) a hrdina (hrdinka) který se oběť snaží zachránit. Je to dobře natočené, a napříč filmem to celkem udržuje napětí. Líbí se mi netradiční pohled, vždy vidíme pouze ty policisty přímo v terénu. Film ukazuje, že i operátoři tísňových linek to mají těžké. Nesedí mi, že pochůzkář říká kriminalistovi co má dělat. A závěr sráží film z celkem parádních 4 hvězd na spíš průměrné 3. Škoda. Když už upřednostnit osobní mstu před objasněním několika dalších únosů a vražd, tak to aspoň udělat s nějakým stylem... + Pohled za telefony tísňových linek. ()

Prochy38

Film jsem zkouknul na doporučení a opravdu nelituji. Sice zde H. Berry neukáže ani kousek svojí krásy, ale naopak mile překvapuje hodně dobrým hereckým výkonem. Film jsem podobný nikdy neviděl a musím říct, že je to dost drsná realita. A. Breslin svoji roli zvládla na jedničku a roste z ní hodně dobrá herečka. Fakt tvrdý film a pohled do centrály 911 je opravdu dech beroucí. Film je taková fakt moc milá jednohubka. K dokonalosti mi chybělo už jen malinko, a to asi lepší závěr, ten už mi přišel přitažený za vlasy. Bohužel, ale dejme tomu, taky dobrý konec.... Chybělo tomu právě to, co zdobilo film celou dobu, a to realita a důvěryhodnost... Jinak ale skoro nadšení! ()

Lefty86

Úžasně napínavý film ve kterém teda byli do očí bijící nesmysli ( Připomínající ty v Zmizení ) a totálně "zprasený" až Cčkový konec. 85% ()

smetyl

Přímočarý thriller s neskutečně rychlým spádem a ani jediným "hluchým" místem, kdy by se nic nedělo. Halle Berry je zamětnankyně na centrále americké tísňové linky 911. Její denní rutinou je vyřizovat hovory o pomoc, jednou však její vinou přijde o život mladé děvče a operátorka si uvědomí, že její handsfree je jako ruka, kterou třímá v rukou osud každého jednoho člověka, co se k ní dovolá. Její rozhodnutí vybírají mezi životem a smrtí. Halle tíží mysl a práci opouští. Stane se instruktorkou, jednou se náhodně ale nachomýtne k jednomu telefonátu unesené dívky, která volá z kufru jedoucího auta. Halle přebírá velení a vloží všechny svoje zkušenosti do záchrany mladého děvčete. Postupem času se ukáže, že mezi dívkou, jež je vězněna v kufru a dívkou, která kvůli Halle zemřela je spojitost a rozbíhá se pátrání. Přiznávam, že mě dostalo co všechno dokázala operátorka vymyslet, aby dívku zachránila. Béčkovost a menší hra na city byla znát ale ne natolik a podrážela nohy celému filmu. Také propojení centrály a policie, hasičů apod. mě odrovnalo, jak je všechno promakané natolik že během minuty jsou všichni spraveni o všech detailech a případ nouze se může začít hned řešit. Nikterak perfektní ale přesto hodně zábavný a nervy drásající snímek končí nečekaným finále, které mi přišlo jako důstojné ale nijak moc originální nebo překvapivé. http://www.youtube.com/watch?v=ik-C5uPcn_E ()

Kejf.

A to jsem si myslela, ze mam narocnou praci...Nevim, jak na treba na druhy, ci treti zkouknuti tenhle snimek zaujme, ale na prvni a v kine - no narez! ()

Mikeel

Skvělý, strhující, napínavý! Perfektně se to rozjíždí, perfektně to graduje až to gradovat přestane v cca posledních patnácti minutách, kdy finále bohužel trochu zabijí předešlé napětí a autentičnost. Pak už to je jen klišé jako v každém druhém americkém filmu. A úplná finální tečka už zas lehce připomíná SAW :D Škoda, kdyby se to ve finále odvíjelo trochu jinak, nějakým méně neoriginálním směrem, byla by to fakt pecka! ()

mosnak

Halle Berry tentokrát jako pracovnice Call cetram 911! Celou hodinu a čtvrt jsem jí to žral. Bylo to všechno velice napínavé a zároveň i dojemné :-) ale ten konec. Celej stát tu mladou holku hledá a nakonec jí najde holka z call centra. A na závěr se tomu únosci pomstí... velká škoda toho konce, jinak by to bylo na 4 hvězdy! - 55% ()

NJD

Poměrně dost dobrej thriller stojící převážně na Halle Berry, avšak příjemně mě překvapila i Abigail Breslin. Celkový dojem však kazí několik typických hollywoodských klišé, vrcholem čehož je scéna, kdy se Halle Berry rozhodne sama vlízt do sklepa za vrahem, protože nemá signál na mobilu. Holt kdyby uvažovala jako normální člověk a zkusila třeba popojít o pár kroků a signál najít, tak by to asi nebylo tak super. ()

Zombi

Slušný thriller, který mě dokonale překvapil tím, jak mě od začátku vtáhnul a zaujal. První půlka je jedna velká adrenalinová jízda a je parádní, druhá půlka, kdy se vyleze z kufru auta je trochu slabší, ale pořád slušná podívaná. Jasně, jej tu pár věcí, které musí člověk překousnout, např. mobil a sklep, ale jinak se jedná o solidní napínák. Halle je v pohodě a záporák je správně hnusnej. ()

Rufete

"And don't make promises... cause you know you can't keep'em." Komentář může obsahovat spoilery. Líbilo se mi to. Povedlo se výborně nasvítit práci operátorky na tísňové lince, zpravodajské služby, pátrací akce. Začátek rychle navodil směr a už se jelo. Doslova. Dokud byla malá blondýnka v kufru auta, tedy nějakou půlku filmu, přemýšlel jsem i o udělení plného počtu hvězdiček. Pátrací akce, výměna vozidel, snaha o zjištění lokace mladé dívky a její pokus upoutat na sebe pozornost, to všechno bylo neuvěřitelně napínavé a živé. Pak se postupně napětí vytratilo, ale film zanechal dobrý dojem. Halle Berry na mě udělala dojem, tohle je role přesně pro ni. Napoprvé se jí nepovedlo zachránit nevinnou dívku a odnesla si z toho pořádné trauma. Když se naskytla příležitost pomoci někomu jinému, dokázala přemoci svůj strach z neúspěchu a postavila se mu čelem. Díky tomuto nastínění práce na tísňových linkách mě těší, že jsou tu lidé, kteří dokážou i v těch nejobtížnějších situacích pomoci. Abigail se mi líbila, taky zahrála slušně. Jsem rád, že i když už to není dětská hvězda, tak stále dostává další a další role. Snad to tak vydrží, je to moc dobrá herečka. Nepříliš dobře zpracovaný byl motiv únosce, vraha. Jako jo, viděli jsme (dokonce několikrát) fotku jeho zemřelé milované, ale trochu mi chybělo slovní vyjádření, to obrazové tady jaksi nesedělo. V komentářích jsem si několikrát přečetl negativní názory na konec a musím s nimi nesouhlasit. Bylo to něco jiného, a i když hrozilo, že se může vrah kdykoliv osvobodit (pokud se dostane z řetězů nebo mu někdo pomůže) a vydat se na odvetnou cestu a dokončit svou práci, tak se mi konec fakt líbil. A upřímně; zasloužil si zůstat sám na opuštěném místě. Lepší, než kdyby ho šoupli na psychiatrii, kde by se měl docela pěkně. ()

aLPaC

Drsné thrillery mám rád a to přesně Tísňová linka je. Hodně zajímavý námět, protože v podstatě žádný film z tohoto prostředí neznám. Halle Berry hraje výborně, hlavní záporák je dostatečně nechutný, scény únosu a jízdy v kufru je naprosto bravurní. Ten konec malinko drhne a v některých momentech je policejní práce dost amatérská, ale na nadprůměr to v pohodě vyjde. ()

ArthasKarfa

Pekelně napínavá záležitost, u které jste vlastně celou dobu napjatí jak struna. Rozhodně zajímavý nápad s operátorem, který je sice často přímím účastníkem běsnění násilníků, ale nemůže dělat nic než poslouchat. Skvělá zápletka i scény, pěkně si u toho napumpujete adrenalin. ()

mira007

Halle Berry jako telefonní operátorka tísňové linky, která zachraňuje telefonicky ( a pak nevěrohodně fyzicky ) unesenou šestnáctiletou dívku v kufru auta. Třicet minut to je strhující pětihvězdičková jízda, ale pak se začnou věci opakovat a kupit nesmysly viz. neschopnost celé policie chytit auto, které ví jak vypadá, ví kde odbočuje a ještě zanechává barevnou stopu ... ani vrtulník nepomůže. A ten závěr hororový sadistický frankensteinismus to pohřbil úplně. ()

filipvrbik

Ještě víc vyšinuté než Vyšinutý s Rusellem Crowem... Hezky se to rozběhne a je to pohodový thriler ze zajímavého prostředí, ale poslední půlhodina už je trochu za čarou a úchylná (je to hodně drsné). Ale samotný konec psychopata je hodně zajímavý...60% ()

Mattij

Nadějná atmosféra, právoplatné stavy tíživosti umě převedené na diváka a konec, který jinak výtečnému thrilleru zabodne nůž do zad...a ta kudla mi požitek otrávila solidně. [60%] ()