Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Hepy13

V podstatě platí to samé co jsem psal u prvního dílu ''Amazingu''. V kvalitě stejné jako první díl, bohužel ve všem horší než Raimyho skvělé filmy o Spidermanovi. A už ani ty vtipy (které v jedničce fungovali) tenhle film nezachránily. ()

arcticsky

Slabé, velmi slabé, nesmyslně natažené. Akce celkem nic moc, scénář skoro zoufalý. Mám velké výhrady k výběru hlavních dvou protagonistů Ti jsou neuvěřitelně nevýrazní až nesympatičtí...Dost dobrý byl jenom ten kříženec Vildy Čoka a Karla Kryla - Danne DeHaan v roli jednoho ze záporáků. ()

andio

Mě nejvíc zklamal ten závěrečnej Rhino, protože se mi fakt nelíbil nějakej debilní robot - mohli ho udělat mnohem líp. Jinak to pro mě byl docela dobrej průměrnej akčňák. Samozřejmě bych si zase postěžoval na Andrewa Garfielda, ale tentokrát byl lepší než posledně. Jamie Foxx byl úplně výbornej a pro mě ten film zvedl o sto úrovní výš. 6/10 ()

molcan2

Ako veľký fanúšik filmov od Marvelu, by mohol byť tento môj obľúbený. Prvým dôvodom je vizuálna stránka, keď spider-man lietal- bolo to perfektne, a to najmä v 3D. medzi Gwen Stacy a Petrom Parkerom je slušná dávka romantiky, a čo je hlavne na obrazovke je cítiť chémiu, ktorá funguje. Nebol to blbí vedľajší príbeh, Gwen Stacy nebola len obyčajná krásna panna ktorú zachránil Spider-man, bola užitočnou postavou a necháva vidieť diváka aby si predstavil Petra/Spideyho viac ako romanticky charakter... teda aspoň v porovnaní s predchádzajúcou trilógiou. Akcia- tu je miesto kde komentár skutočne záčina - bola určite uspokojujúca. Piderman bojoval s tromi zločincami, boli perfektne načrtnutý (nosorožec ani nie) a na rozdiel od iných super hrdinských filmov hlavne dve záporne postavy nevystupuju vo filme ako čisté zlo. Maju vztať s Petrom/Spider-manom, čo vytvára vynikajúci dejovú líniu a naozaj to až precítite, keď príde k boju. Boj samotný bol jednoducho úžasný. ()

ashtangi

Vizuálně, hudebně, zpracováním naprosto skvělé. Emma je tak rozkošná, že bez ní bude další film nuda, protože celému filmu dala punc originality a vtipu. Přes to vše dějově film ztrácí a ani dva záporáci to nezachrání. I tak to byla skvělá 3D podívaná. ()

noelcoward73

Na tento film jsem se celkem těšil. Zajímalo mě, kam se děj posune po velmi dobrém prvním dílu. Ve výsledku jsem ale dost zklamán. Akčních scén je velmi málo (i když na druhou stranu jsou výborně natočené). Místo toho převládá romantická linka, která je ale celkem nedotažená a nudná. Líbily se mi flashbacky, které vylepšily děj. Konec mě celkem překvapil, je celkem otevřený. Doufám, že třetí díl napraví pošramocenou reputaci. ()

Vakomlok

Akční scény jsou super, bohužel výplně mezi nimi fungují o poznání méně. Peter Parker je mimo kostým na facku a přeměna Harryho Osborna působí hrozně uspěchaně. Klidně mohli vystřihnout jednu ukoktanou konverzaci na téma rozejít se/nerozejít, a když už by měli v ruce nůžky, klidně mohli poslat na zem střižny scénu s letadly skoro na konci. 2 a půl hodiny je prostě zbytečně moc. I když jsem nad hodnocením dlouho váhal, vlastně převládají pozitivní pocity. Garfield je sympaťák a Emma Stone je roztomilá až běda, takže nakonec slušné tři hvězdy. ()

JoSte

Lepší než první díl, tedy hvězdičku přidávám. *Spoiler alert* Nechěl bych být tím 14letým klukem, co se dostal na Oxford jen protože jeho konkurence umřela. Tomu to budou předhazovat celý život. P.S. Ad zajímavosti – scéna z X-Men v závěru v IMAXu nebyla. ()

Tred2

Povedené 3D, a velmi dobré akční scény. O to větší škoda je, že jich je tak málo. Amazing Spider-man je jedna velká romance na jejíž pozadí se točí nějací padouši, které musí Spíďa pomlátit. Neakčních scén, ktére by za něco stály je tam tak.. 2. Vizuál je tedy super, scénář hrozný, postavy ploché a nudné, herci o ničem (pouze Foxx se snažil, ale tady nebylo o co, bohužel), Garfield je strašná volba pro Spider-mana, to mi nikdo nevymluví. Tenhle restart vypadal hrozně už od začátku a zatím se nic nezměnilo. ()

max1234

Druhý Spidey je lepší, né dokonalí, ale dost dobrý... Sakra dobrý vedlejší záporáci, ale co to bylo za kokota s náhlou změnou osobnosti? Garfield ukázal že umí hrát už ve filmu Boy A a ani tady nezklamal. A Emma Stone... Sladká Emma Stone... hrát umí, ale nějak mi tam chvílema neseděla................... SPOILER Třeba...Peter: To ne... ne... nemůžu nezlob se Gwen... Gwen: Cože? Takhle to dál nejde, pořád dokola to samý. Já se rozcházim s tebou!!!!(v tuhle chvíli mi ta sladká Gwen přišla jako načančaná roztleskávačka)......................... Dál... Harry Dane Desborne... Nebudu ho srovnávat s Francem, protože jsou to rozdílní lidé s jiným charakterem, ale se stejným jménem. Jinak řečeno Dane je super slizkej, narušenej zmrd jak má být. To cameo Stana borce Leeho mi přišlo, že ho chtěl mít Web co nejdřív zasebou. Příběh nebyl nic zlomového... Sakra čekal jsem příběhovou bombu! Měl bych dát jednu hvězdu dolů, ale bože TA AKCE!!!! Nejluxusnější kostýmek poletující kolem mrakodrapů, občas se blýzkne jedna či dvě jiskřičky, jedno auto doleva druhý doprdele, pitomí lidi co se chtěj podívat jak se spidey usmaží zaživa a náhle utíkají a pavouček je hezky přehledně ve slow motion zachrání. Jinak vracím se k Elektrovi... Byla tam taková jedna vítka a možná i bude víc, takovej inteligentní blbeček, kterej chce spider-manovi co nejvíc zavařit, nebo ho dokonce upéct. Jo to fungovalo u starších filmů a u animáků, ale tady chtějí lidi přemýšlet. SPOILER JAK PIČA... Gwen padá... Spídá stříká pavučinu... Gwen křup nebo bum... Já brečím. Podle mě Webb dělal takové haloo kolem jejich vztahu jen kvůli tomuhle momentu... a fungovalo to. Možná tento komentář nebyl nejpozitivnější, ale film se mi opravdu velice líbil... můj nejoblíbenější hrdina mi můj mozek dlouho nepustil... film u kterého jsem opravdu dlouho přemýšlel jestli ho miluju (5*) nebo nenávidím (odpad). Nakonec je to přecejen spider-man takže ( i když si zaslouží spíš 4*) dávám 5*. Herci 90% akce 100% love story 100% WTF 100% záporáci 75% příběh 69% (bez prdele) Celkově 89% PS. Sonny, s těma upoutávkama BĚŽ DOPRDELE. ()

Silencia90

Každopádně je příběhově horší než jednička, a nezachránilo ho ani opět úžasný 3D, tentokrát ozvláštněný o elektřinu. Opět mi tam trochu vadily smrti, ale proti gustu... ()

Wardan

Zatímco jednička u mě vyfasovala dvě hvězdy jdoucí směrem k jedné, dvojce jsem dal dvě jdoucí směrem ke třem. Byl jsem vlastně i docela mile překvapen tím, že mě to nudilo mnohem méňe než jsem čekal, pobuřovalo mě to jen občas a po čtyřicetí minutách jsem narozdíl od předchozícho dílu neměl chuť radši vydlabat si mozek z hlavy lžičkou. Akční scény poměrně fajn (citelné zlepšení), i když krátké a podivně ukončované. Jamie Foxx by byl fajn kdyby jeho postava nebyla takový otravný, politováníhodný blbeček, DeHaan strašně super. Giamatti má tady hrozný přízvuk a z toho Csokasova jsem se měl chuť zastřelit. Hudba Hanse Zimmera neskutečnej nátěr. Zbytek zhruba co jednička. Takže opět pro mě nedobrý, těžce stravitelný guláš, v tomto případě s několika obstojně chutnajícími kousky, ke kterým rozhodně nepatří pubertální fracek Peter Parker. Nemám vlastně ani moc rád toho Raimiho Spíďu, ale ten Webbův mě zatím docela vytáčí. Pokud ale vydrží gradace mohla by se mi taková čtyřka i docela zamlouvat. P. S.: Doufám, že to jak hlavní hrdina stáhne záporákovi kalhoty se chytne a já uvidím jak ve třetích Avengers Iron Man s Capem stáhnou kalhoty Thanosovi, nebo Batman stáhne v novém Snyderově snímku kaťata Supermanovi, to je totiž ten pravý čin hodný superhrdiny. ()

MAJkLSON

Electro 15 minut, Goblin 3 minuty a Rhino 1 minuta! LOL! Zbytek otravná romance v hlavní roli s čím dál více otravnou Emmou Stone a nezajímavým Garfieldem. ()

malypivo

Ač dávám vysoké hodnocení, protože mi to vcelku bavilo, tak musím říct, že oproti ostatním komiksovým filmům je Spider-man jen slabý odvar. Nevím proč se Batmanovi, Thorovi nebo Capitánu Amerikovi může film tak povést a ňoumové, kteří pracují u novin a mají červeno modrý kostým neumí svůj příběh dostatečně prodat a uchopit. Asi o něco lepší než jednička, ale pořád to není ono... ()

Matli

Lepší jako jenička, to asi jo, ale když jsem si po hodině a půl řekl, dělo se tam vlastně něco? Jo, jedna vítací akční scéna záporňáka, tak jsem si řekl, kde je chyba? Spidey je stále ten přišláplej chcípáček, kterýho by si podal snad každej hrdina od Marvelů (i ten křeček ze Strážců galaxie). Na druhou stranu, než se Jamie Foxx přeměnil, tak hodně dobrej nečekanej hereckej výkon, taky to je Pan herec. Každopádně zlatej starej Spider-man. SumaSumárum - 42% ()

Szajter

Tak zmařený potenciál se jen tak nevidí, vypadá to jakby 3 scénáristi napsali každý svůj scénář a pak to někdo náhodně poslepoval ať je tam toho co nejvíc... ale jako celek to nefunguje a každá linie má jen trochu prostoru a motivace anti/hrdinů je pochybná mnohdy nepochopitelná a neproměnit ani jednu ze dvou (potenciálně) příběhově silných a dojemných scén je už na pováženou. Kéž by měla původní triologie spider-manů takovéhle obsazení, takhle ani jedná triologie není až tak dobrá jak by mohla být :-/ Jediné plus je snad vizuální a hudební stránka. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)