Vikingové - Série 4

(série)
všechny plakáty
Irsko / Kanada, (2016–2017), 14 h 40 min (Minutáž: 44 min)

Epizody(20)

Ragnar se léčí ze zranění, která utržil v bitvě, a získává nečekaného spojence. A zatímco ti, kdo zůstali v Paříži, očekávají Ragnarův návrat, musí on čelit spiknutí. (Netflix)

johnsnow

4. séria bola síce slabšia a v prvej polke aj nič extra ale v tej druhej sa vylepšila a najmä trojica synov Ragnara(Sigurda nerátam, bol o ničom a i tak zhebol) najmä Ivar ale ani ubbe nepôsobí zle. Ragnarov koniec epický, i smrť vyžratcu Eila, smrť vypičenca Ecberta slabšia ale stále fajn. Tak uvidíme čo 5 séria, ktorá ale údajne už stojí za deravý groš. ()

Blazkowicz

Dvaceti dílů jsem se bál, ale kvalita nešla nijak výrazně dolů až na větší roztahanost. Existuje ale hned několik věcí, které už mi vadí. Ragnarovi synové, to je banda debílků a jejich hašteření je fakt otravné. Stejně tak neustálé vraždění pro moc, lepší postavení a následné pomsty. To neměli lidé nic lepšího na práci než řešit takové blbosti? 4-* ()

IZFNP

Je škoda, že druhú polovicu nemôžeme nazývať samostatnou sériou, pretože by si to týchto 10 dielov rozhodne zaslúžilo. 4.01-4.10 sú totiž rozvláčne, skoro sa mi až chce povedať nudné. Telenovela ako hrom s množstvom bočných liniek a žiadnej poriadnej zápletky. Druhá polovica, 4.11-4.20, začína v rovnakom duchu, našťastie potom sa Ragnar opäť vydá do Anglicka, kde opäť strhne všetku pozornosť na seba. Scény s Egbertom pred vikingovou smrťou patria k tomu najlepšiemu z celého seriálu. Seriál opäť nabral nádych mystična a hlavne výborny scenár. Nemožno nepochváliť ani kasting Ragnarových synov. Najmä Ubbe a Ivar sú kastingovou ranou do čierneho. Škoda posledného dielu, ktorý v rámci druhej polovice série patrí k tomu najslabšiemu. ()

rashaverak

Prvni polovina serie zbytecna, z druhe poloviny byly dobre jen dva dily s ragnarem v anglii, zbytek opet o nicem, ta bitva nakonci s 'brilantni' taktikou behani skrz les, to bylo vice nez jen absurdni. ()

vodkasesemte

1 2021-02-17 You left behind your daughter. Dont worry, we will take care about her. This is a lock from Paris gate. Nothing can stop us. You made it public and let me no options. Now I m forced to deal with my dear friend. He is my uncle. He is my brother, and I know better. No need to be afraid. Dont touch me, monster. You betrayed my trust and love for you. Stop hiding behing the gods. You killed Athlet bcs of jealously. Ten Rollo se asi posral! Vážně monstrum! 2 Tvl, ona ho fakt pustila! Jsem si řikal, že i kdyby s tím souhlasila, tak by nedokázala uvolnit ty okovy. A musela to udělat, dokud mu zbyly nějaké síly. Škoda, že je to takový zbabělec, protože dosud jednal v zájmu svých bohu a Ragnara. Ve Skandinávii se neschová. I dont blame. Was your duty, you are his wife. He only love himself. You know it better yourself. Its obvious to you. Not everybody thinks like you, father. You say free. What is it mean? How can I be free. I was not free to choose my husband. What do you really want to do, if you were free to choose, what will give you most pleasure and satisfaction? I want to be painter. Why didnt the gods protect you? Why didnt they hide you better? Bcs they are angry at you. You made me suffer and now I shall made you suffer. All he did was killing Christian. Why he would be punish just for that? Its not about Christian or fate. Its about my loyalty and trust (z druhý strany). Přesně! Something you cant understand. 3 We are all sinful, ever since we were thrown from paradise. Thats all our burden. Fairy tale (25). Harberd. Mercy. 4 If you treat him like a cripple, he would be like a cripple. Tendle neandrtálec se naučil cizí jazyk. Didnt I kill my own warriors? Do what is your will (satanisti, pohané bez integrity). I want to be jealous. Ubírá se to absolutně jiným směrem. Worst example of woman (Jezabel). I m free (emancipovaná žena). Právě. Why didnt you just take there? But in order to become king of all Norway, you will have to overcome my husband. 5 I modified the French weapons (kolimátor). I have no reason to trust you. Bcs I killed his pet Christian. Já už zabil v šesti letech. Bral mi hračku, tak jsem ho vzal po hlavě sekerou. Možný uplně všchno. Je po něm! Vubec se mi nelíbil. Jsem rád. Vždyt mu to slíbila. Navíc se, kripl, pokusil zabít jejího syna. Žádný ohledy. Šli na svatbu a odešli z pohřbu. 6 Loki je slaboch. 7 If I were afraid, i wouldnt be there. Space between life and death. Thats where we are. Vysoká tráva. Z Ragnara se stal feták. To je smutnej konec. 8 Things could be always be better. 9 Nemá cenu komentovat tydle přešlapy. Nemají tam sice v lesích špehy, ale všimne si jich domorodný obyvatelstvo. Horší než nacisti. Ale na rozdíl od muslimu ušetřili kozu. 10 Only victory or death. ()

r007

Absolutní zklamání. Po 5 dílech nevím, jestli mám sledovat ještě dál. Ragnar jakoby v předchozí sérii napůl umřel, už to není on, je jakoby pořád omámen, utápí se v představách a ubírá to na zajímavosti děje i jeho postavy...Bjorna jsem neměla ráda od té doby, co vyrostl, Rollo si to se mnou rozházel tím, že zradil podruhé a Floki , ať je jeho postava sebevíc zajímavá, je podle mě obyčejný blázen. A tak ze zbylých hlavních hrdinů zbývá sledovat osud Lagarthy, která jediná je přímá,ví, co chce a nic nepřekrucuje , a krále Ecberta. Ten je přímo vzorem všech intrik , ale u něj mi to vadí nejmíň. Rozhodně nejslabším místem je Paříž.Který blbec proboha dopustil v takovém seriálu ten kýčovitý příběh Rolla a jeho princezny? Tím to teda pohnojil ! Prokousala jsem se 10 díly a pak to začalo být zajímavější. Moje dřívější hodnocení bylo pouze 2 hvězdy, ale další díly mě přinutily hvězdu přidat. Jakmile se Ragnar vymanil ze svých halucinací a začal to být zase on, všechno bylo najednou jiné, lepší. Nechápu, proč drsní Vikingové, kteří trestali každou zradu, nechali nakonec Rolla žít, ale dalo se na to dívat, jen Ivar mě štval čím dál víc . Velmi krásné byly scény Ragnara loučícího se s Flokim, a Ecberta loučícího se se svou rodinou. Zajímavé byly také rozhovory Ragnara s Ecbertem. Jak vidím podle komentářů, každý si asi našel svoje oblíbené místa, ale na můj vkus mohlo být dílů zase 10 a bylo by to akorát. ()

StrycoWolver

Perfektné. Vývoj postáv je neskutočný. Ak si porovnám Ragnara z prvej série a teraz, tak mu to kvalitne preplo v hlave. Bjorn je konečne viking a nie teplý brat Michaela Jacksona. Synovia trocha nepodarení, uvidíme, ako sa to všetko zamotá. Ale rozhodne to nevyzerá ma romantický happy end. ()

Ypsko

4. série příběhově nejslabší. Synové Ragnara jsou neskutečně otravní. Děj je zbytečně natahován. 2. a 3. sérii to nesahá ani po kotníky. *SPOILER* Po smrti Ragnara, Helgy, Aslaug to dle všeho vypadá, že jsme přišli i o Flokiho ()

Orion12

No , oproti posledním dvoum řadám , které byly absolutní vrchol historických seriálů a po velmi kvalitní první je tu čtvrtá a tady je to kvalitativně oproti ostatním jde dost dolů a je to znát. Zaprvé nechápu jakého deme*nta napadlo sérii natáhnout na 20 epizod , které tam absolutně neměli co dělat... První tři série měli každá 10 a perfektně to fungovalo ,děj odsýpal ale tady byla každá druhá epizoda totální vata. Snad prvních pět dílů jenom se připravovali na útok na Paříž, bylo to absolutně zdlouhavé pak v polovině série byl nesmyslný časový skok asi o 10 let který podle mě nikdo nepochopil...No Ragnar během těch deseti let opustil Kattegat a odešel někam pryč / proč idk asi potřeboval přemýšlet , jak se vrátil tak to už nebyl slavný Král Ragnar ale jenom odpad xd. Furt mi příjde nahlavu , že během těch deseti let se nikdo nekorunoval králem a nikdo se neodvážil sednout na jeho trůn. Moc se mi nelíbilo , že předešlé série uctívali Vikingové Ragnara jako boha a vzlíželi k němu atd a tady z něho udělali ,,trosku,,. Ale bylo to nutný v posledních dílech se Ragnar opět ukázal jako totální baddas a i v jeho posledních chvílích z něho šel strach. Ragnarova smrt byla výborně zpracovaná , vím že k tomu muselo dojít , ale bylo to tak strašně smutný a do poslední chvíle jsem myslel , že to dopadne jinak(bohužel ne historie). Celkově mi , ale přišlo že tahle série neměla oproti ostatním spád a spousta postav se chovala absolutně nelogicky. Nebylo tady moc bitev ,kromě finální a celkově mi děj díky těm 20 epizodám přišel hrozně natahovanej a plný nelogických věcí. Herecký výkony v čele s Ragnarem , šli ale o hodně nahoru / připadalo mi , že herci předvádějí ze sebe to nejlepší. Lokace byli taky pěkné. Mám dilema mezi 4 a 3 hvězdy. Pořád jde ale o fajn historický seriál , kterých je málo a ty 4. dám za Ragnara :) ()

Sshania11

Vyborne vyborne vyborne! 1 a 2 seriu som pretrpela - 3 ma nakoniec chytila a po zhliadnuti tristvte 4tej serie tlieskam a som dojata, vyborny vyvoj postav rovnako herecke vykony, necakala som nic, prve diely ma praveze znechutili, posobilo to lacne a nekoordinovane ale s 3tou seriou nabrali herci, rezia a scenar jeden brutalny smer a ja davam standing ovation, Bravo! Takto sa robi poctiva filmarcina! ()

Simao

Obsahuje spoilery: 4. série - 90 procent. A s přimhouřením oka pět hvězd (za závěrečné grády). To, co se zpočátku mohlo jevit jako trochu natahovaná nuda, se v druhé polovině série rozjelo na plné obrátky. Rozloučení s Ragnarem, jeho "rozhřešení" a "větší plán" s Eckbertem a drsná smrt ve spárech krále Aelly předznamenaly smršť... Člověk si říká, jaké to bez toho Ragnara bude.. A ono to jde! Málo akce? Bitva, kterou ošéfoval takticky šílenec a zvrhlík Ivar dle mého neotřelá, konec série cliffhangerem typu, že si přejete, aby vysílali opět co nejdřív. Jen nesdílím takové nadšení z Jindřicha VIII. Tudora, Jonathana Rhyse Meyerse mam ho už prostě zaškatulkovanýho - ale vrátil se v "klasickém" stylu :-) Jako hlavní eso místo Travise Fimmela bych však bral raději zase někoho neokoukanýho ()

Lazy87

Docela mě potěšila ta asijská vložka, naopak Ragnar šel do háje. Bacha na ty buchty!! Celkově zvažuji, jestli mám pokračovat. ()

K1K0

4. séria  ma neskutočne vrhla do deja Ragnarovi synovia rastu ako z vody, ďalšie nájazdy boje a bitky, boj o moc medzi kralovstavami vrcholí, taktiež medzi vikingami. Výborne stále to ma úroveň, a je radosť sa na to pozerať. ()