Vikingové - Série 4

(série)
všechny plakáty
Irsko / Kanada, (2016–2017), 14 h 40 min (Minutáž: 44 min)

Epizody(20)

Ragnar se léčí ze zranění, která utržil v bitvě, a získává nečekaného spojence. A zatímco ti, kdo zůstali v Paříži, očekávají Ragnarův návrat, musí on čelit spiknutí. (Netflix)

kenkaku

4a.série: ** ta je ve znamení úpadku :(. prakticky šest epizod z deseti se nic neděje a děj se dělí na 4 linie, kdy dvě se prakticky vůbec netýkají Vikingů (to že se o nich občas promluví nic neznamená). Cítím se podveden a série mě začíná nudit. To jako nemají o čem vyprávět??? To jako všechna "tajemství" už byla objasněna? Korunu tomu dává idiocie s jakou začínají Vikingové vystupovat. Takhle se chová národ dobyvatelů? Navíc ten závěr série... Už jsem na to moc starej... série by si zasluhovala konec. 4b.série: ** série z ničeho nic začala pokračovat (dle mého názoru pátou sérií), nicméně autoři se rozhodli přidat jednou tolik epizod do té stávající. Ne že by se nějak použili z předchozího. První polovina je jen plácání se v rozlitém mléce a druhá nabere neuvěřitelný spád (no dějou se věci). Závěr série je opět tak trochu ne-závěr a začíná mě rozčilovat jak si série neumí najít kam patří (je to jakože děsně realistický, nebo tam poletují duchové a věštíme budoucnost z olíznuté ruky?). Za sebe říkám smutné. ()

Sdoom

Tak po 4.sérii se dostavil pocit, jako po prvotním zhlédnutí série první - nemám moc motivaci a chuť sledovat seriál dále. 20 dílů bylo fakt zbytečně moc, skoky v letech jsou i přesto nesmyslně ukvapené a spousta dílů je fakt nuda, kde se toho stane pramálo. Ragnar je úplně mimo a moc nechápu, proč se tvůrci ubrali tímhle směrem. No, ve finále to je max na slabší 3 hvězdy, chybí tomu stále pevná ruka, vyšší rozpočet a lepší herci. (Netflix HD, orig.) ()

Arkanoid

Spoilery. Dobýjanie Paríža, čo nevyjde podľa predstáv a ponúkne ďalší vývoj o pár rokov, keď sú Ragnarovi synovia už všetci dospelí. Ich striedanie jednej ženy nie je využité v deji nijako dramaticky, takže sa javí skoro ako zbytočné. Dejová línia Ragnara na drogách a jeho vzťah s Číňankou vyzerá byť chybou seriálu a slepou uličkou, čo mala veľmi málo významný vplyv na ostatný dej. Nesprávne rozhodnutia sa dajú prijať totiž bez ohľadu na triezvy stav. Samozrejme, prihliada sa na emociálnosť, ktorá je pri narkomanoch výraznejšia. Vývoj Ragnara dospeje ku svojmu koncu, na ktorý je radosť hľadieť. Žezlo nie je síce formálne predané, ale vôbec to nevadí, možno vďaka tomu je ešte možno vidno scény jednoty, ktorá je narušená definitívne až vo finále. Bjorn najprv odchádza do divočiny, kde dospeje v chlapa a neskôr vedie tie najväčšie výpravy, aké kedy tento seriál zažil. Rollo upevňuje svoje postavenie a nachádza šťastie. Po jeho dosiahnutí na nás už v Paríži nečakajú žiadne intrigy. Dej v Anglicku je zaujímavý, či už súperením v káľovstvách, alebo stretom s Ragnarom či jeho synmi. Dočkáme sa aj Harbarda, ktorý ešte zamotá dej a vytvorí rozpory medzi Sigurdom a Ivarom. Z dospelých synov zaujme najmä Ivar, ktorý cez svoju nenávisť zapríčinenú defektom dokáže vytvárať situácie, aké jeho bratia nie. Lagertha tiež zažíva niekoľko problémov, s ktorými sa musí vyrovnať a jej dejová línia je zaujímavá, no nedokázala by s ňou byť kvalitná na samostatný seriál. Flokiho vývoj tiež ponúkne niekoľko tragédií, tie sa však v konečnom dôsledku utápajú v dramatickejšom hlavnom deji. Séria má ale svoje chyby a niekedy prílišné naťahovanie deja, čo sa odráža na mojom hodnotení. Počet epizód jednoducho nepridal na kvalite, skôr naopak. ()

klukluka

Než odešel Kanec, tak jsem se nudil a až moc jasně jsem cítil, jak to zbytečně natahují. Grády to dostalo až potom, což jsou čtyři, pět dílů z dvaceti. Nemůžu to hodnotit líp, popřel bych tím sám sebe. ()

Hanys_

Porce dílů se oproti prvním třem sériím zdvojnásobila a je to znát. Chvilkama trošku roztáhlé, prim začínají hrát Ragnarovi synové a celkově ta stará garda pomalu vyklízí pole. Nevím jestli mi to úplně bude vyhovovat, navíc některé "odchody" imo nejsou zrovna povedené, ale i přes těch dost negativ jsem byl vlastně pořád docela spokojený. 3/5 ()

Yardie

Slabší oproti předešlým sériím. Dá se to rozdělit do dvou částí - před a po Paříži. Obě jsou jiné - první akčnější, druhá spíše filozofická, povídací. Obě mají něco do sebe a líbily se mi. Nicméně, místy je to trošku vláčnější, Ragnar už není co býval, postavy, které dostávají významnější prostor jsou až na jednu takové nevýrazné, chybí jim to Ragnarovo charisma. Každopádně je to pořád velmi dobré a baví mě to, ale už to není co bývalo. Uvidíme, co přinese řada číslo 5. Howgh! ()

M1k9

Seriál nabobtnává, ale zaslouží si to. Z Ragnara je už jen taková vypelíchaná slepice. Přichází oživení. Nové tváře a nové zápletky. Tohle mě překvapilo, jak málo nakonec bude Ragnar a jeho herectví chybět. Seriál to donutilo jít nahoru a zlepšil se. 8.5/10 ()

Ben Nevis

Spoilery: Nelíbila se mi linka s Ragnarem. Z ambiciozního farmáře se stal senilní dědek a více měně je dobře, že už jeho linku dále protahovat nebudou. Ježíš se obětoval za naše hříchy, ale za co se obětoval Ragnar? Aby měli jeho synové důvod vyplenit Anglii? Ecbert více méně kopíruje Ragnara jak vzhledem, tak gesty. Bjorn má načnuto na hlavní postavu, ale kdo ví, co filmaři plánují do další sezóny. Ivar lezl na nervy neskutečně. Hodně pochybuji, že skutečný Ivar z legend byl vozíčkář. Ale nemá to být zrovna líbivá postava, takže OK. ()

Wallis3

,, KDYŽ BALDER, ÓDINŮV MILOVANÝ SYN ZEMŘEL, NEJEN LIDÉ PLAKALI, ALE I OHEŇ SE ROZPLAKAL. A ŽELEZO A VŠECHNY OSTATNÍ KOVY PLAKALY. KAMENY PLAKALY. ZEMĚ PLAKALA." Nechť Freya vezme Helginu duši pod svou ochranu a Floki, nechť je věrný svým bohům, a Ódin a Thór jej opatrují. Neskutečný seriál, neskutečné gradace příběhů. Bál jsem se těch dvaceti dílů, ale ty utekly ani nevím jak. Konec 16té epizody, kdy samotný Ódin zvěstoval smrt Raganrovu s nádhernou hudbou, to byla nefalšovaná husí kůže!! Trošičku zklamání z boje za Ragnarovu pomstu, ale zbytek to zas vynahradil. ()

DAPDO

Strašnej úpadek. Tvůrci se rozhodli z pro mě neznámýho důvodu natáhnout sérii na dvakrát tolik dílů a srazili tenhle, do té doby nadprůměrnej seriál, dolů. Lepší kvalitou se může pyšnit jen pár dílů, který se dají spočítat na prstech jedné ruky, jinak je to s prominutím sračka. Postavy, se kterýma se dalo sympatizovat, se mi zhnusily tak, že jsem si už přál, abych se dočkal Ragnarovi smrti. Ten je v téhle sérii spíš jen do počtu a většinu dílů je sjetej. Rollo se stane francouzským šlechticem a můžeme několik dílů sledovat, jak se učí jazyk, nebo jak si získává srdce své manželky - díky, nechci. Nesmrtelná Laguerta se stává královnou Kattegatu a musí, a ještě bude muset dozajista čelit, útokům Ragnarových synů, z nichž jeden se jen plazí, přesto z něj bude určitě velký bojovník. Jestli v předchozích sériích držely nejvíc nad vodou tento seriál bitvy, tak ve čtyřce se jich moc nedočkáte. Bud se připravte na novou taktiku, kdy Vikingové místo boje utíkají do lesa, odkud zase vylezou, aby zase utekli a zmátli tím svýho protivníka, nebo v tom horším případě neuvidíte bitvu vůbec, protože následuje střih a oslava vítězství. Když už se přece jen něco semele, je vše natočeno tak, že je zábavnější koukat na souboj jeden na jednoho někde na nádvoří, než na zpizděnou bitvu, kdy konečně počty stojí za to, ale nevytříská se z toho stejně nic navíc. Asi došly peníze, nebo se vyměnil choreograf na bitvy, nevím. Přemejšlím, jestli v tomhle seriálu vůbec pokračovat, tahle série je tak na 60% a už mě moc nebavila a co jsem slyšel, nebo četl, kvalita jde od další ještě dolů. ()

Durgas

Hrozné, sledovať, čo sa s kedysi tak fajn seriálom stalo. A touto sériou (ktorú som tuším ani nedopozeral) sa preto s týmto projektom lúčim. Obávam sa, že týmto trendom budú vikingovia v 6. sérii nosiť ružové tričká a plameňomet... ()

Jaxx84

Trapný konec jednoho z nejobávanějších válečníků všech dob a největšího Vikinga své doby. Tohle si nezasloužil ani Ragnar, ani divák, který s ním desítky hodin sympatizoval, aby pak smutně sledoval jeho fyzický i duševní úpadek v trosku v kleci. Ne, s tímhle se nesmířím. Věřím, že ... "Sometimes the truth isn't good enough...sometimes people deserve more, sometimes people deserve to have their faith rewarded..." ()

bearmeedek

Stále kvalita. Jen se trochu mění styl podání. Nevadí mi, že klasické postavy stárnou a pomalu odcházejí, to je život. Jen přidáním počtu epizod se děj trochu zpomaluje a natahuje. ()

Jan.Cada1

Přijde mi, jako že tento seriál je s každou další sezónou lepší a lepší. To se o mnoha jiných seriálech říct nedá. Ani mě moc nevadí, že jsme přišli o Ragnara. Byl už dost šibnutý a takový postavy nemám rád. Na jeho místo přišli jeho synové, přičemž hlavně Bjorn a Ivar jsou opravdu suprově našlápnuté. O dalším působení vikingských osad v Anglii nemám dobrý pocit, ale to ukáže až další série. ()

sethi

Nechci se opakovat, ale i mě překvapila kvalita čtvrté série. Né že by ty předchozí nebyly fajnový, to ani náhodou. Ale u čtyřky, kde se nakupilo 20 dílů jsem nečekala takto zhuštěný děj. Historické téma vyhledávám, zde jsem spokojená, že mě autoři i nenápadným způsobem vlastně donutili si o Severských výbojích něco přečíst. Výborně zpracované téma náboženství mě hodně baví. Mytologie a magično a vůbec práce s rozkoly mezi duchovnem Seveřanů a křesťanů je úžasná. Je nám přiblíženo přemýšlení tehdejších lidí a toho, co motivovalo jejich kroky v životě a mělo pro ně význam nejvyšší. Skvělá výprava, masky, atmosféra, uvěřitelnost. Vše kvituju. Velký problém jsem měla s herectvím Travise Fimmela. Jeho výrazivo mi přišlo stále na jedno brdo. Koulení očima, škuby hlavou, vyjádření emocí jsem leckdy nerozpoznala. Ale budiž, asi jsem si rychle zvykla a teď se mi po něm bude stýskat. Nejvýraznější postavou se nyní stává Ivar, takže se máme asi na co těšit, brrr. Ale já se těším ! ()

Najt

Čtvrtá série se dost změnila. Jednak délkou, odchodem hlavních postav, více intrikaření a méně bojování. Některé epizody byly ale naprosto skvělé a hodnocení nad 90% si zaslouží. Výsledkem ale zůstává fakt, že předchozí epizody byly o krapet lepší. // 4,5* ()

0verseer

"Štvrtopiatej" 20 dielnej sérii to síce vyšlo po spriemerovaní na 4*, ja však objektívnejšie vidím na 3*. Bez rozpakov vám môžem hneď napísať, že je to to najslabšie, čo sme mali možnosť v seriáli doposiaľ vidieť. Zamrzel najmä fakt, ako tvorcovia nezvládli zmanažovať záver postavy, na ktorej vlastne celý seriál stál a padal - Ragnar Lothbrok. Takže v konečnom dôsledku bola jeho smrť aj určitým oslobodením od nutnosti ďalšieho sledovania trosky, ktorú z neho v štvrtej sérii urobili. Rovnakú trosku urobili postupom času aj z Ecberta, ďalšej zo skvelých postáv, ktorá tvorila kostru seriálu. Bojové scény boli nenápadité (okrem stretu Rolla a Ragnara pri obrane Paríža), Ragnarovi synovia to sami zrejme neutiahnu, keďže ako-tak zaujímaví sú len Ivar a Bjorn, takže k ďalšej sérii budem pristupovať veľmi skepticky a opatrne... ()