Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

kinetic

No, tak snad naposledy do stredozeme...A tentokrat zase snad ve velkem. Po prvnim zhlednuti v kine po pulnoci, mam jenom par pripominek ktere platej i pro predesle filmy..Tvurci by si mohli prestat vymyslet postavy ktere cely film/dej jenom prodluzuji a zesmesnuji, proboha k cemu tam zas oxidoval Legolas a ta holka (jmeno uz ani nvm) . krome toho, tam bylo par cheesy veci jako treba earth eater (nebo dirt eater, nebo worm..bo tak nak)..a pak uz jen Thorin a jeho neuveritelne silenstvi. Ale krome tech par veci, to vypadalo krasne, bitvy zabavne a masivni (jen kdyby tam nekdo opravdu stal), postavy povetsinou stare zname, a jedna velice antiklimaxni scena se smakem. 3/5 ()

martinexa

Jak může někdo napsat nuda? Já se nenudila teda vůbec. Mě bitva teda bavila, že vás ne? Nevím, co by jste ještě chtěli. Mě se tenhle díl líbil nejvíc a jsem ráda, že jsem na ten film šla do kina a doporučuju to všem. Škoda, že už to končí. Tyhle filmy mám nejradši. I když ta láska elfky s trpaslíkem to bych vynechala. ()

Mraxis

Třetí díl je rozhodně ten nejakčnější z trojice. Skutečně dostává svému jménu a nenudí ani na minutu. Má ten epický šarm. Nevyhneme se srovnáváním s předchozí trilogií, ale při tomhle srovnávání nesmíme zapomenout, že Hobit není Pán Prstenů... Kde Pán Prstenů má ohromnou předlohu, Hobit je malinká knížka kterou Tolkien napsal pro své děti. A film je na tom podobně. Nemá tolik toho co říci, ani není tak detailní, nicméně je to krásná výprava do Středozemě s poutavými charaktery, nádhernou kamerou i hudbou. Velkolepé dobrodružství, po kterém se jak knižně, tak filmově a s láskou ještě v budoucnosti mnohokrát vydám. Nedokážu si představit lepší zpracování Hobita a osobně jsem si užil každou minutu projekce. Za mě je to 95% a kašlete na nějaké rádoby filmové kritiky. Důležitý je ten pocit, který máte po odchodu z kina... A ten je nezapomenutelný. ()

IlMagnifico

Nožná o něco málo lepší než dvojka. Film po celou dobu svého trvání nenudí a dokonce se tentokrát vyhneme i nadměrnému množství tzv. "WTF" momentů, kterými Šmakova dračí poušť hýřila od začátku až do poslední minuty. Přesto se jich tu ale několik objeví. Kromě hodně nevkusné narážky na Aragorna, zeměžroutů nebo Bardova náletu do trolla je to bohužel celé velké finále. Souboje s Azogem a Bolgem, při nichž všichni zúčastnění (nejvíce samozřejmě špičatouché princátko) poruší alespoň jednou každý myslitelný fyzikální zákon, jasně ukazuje na dvě hlavní vady celé trilogie - na odpornou komerčnost a povrchnost. Minimálně já jsem si na ně nicméně u předchozích částí stačil zvyknout a tak s klidným svědomím prohlašuji, že Bitva pěti armád je důstojným závěrem. Sice nic z Jacksonových hříchů nenapravujícím, stále však důstojným. ()

assassinGH

Tento muž dokázal zas a znova vytvoriť dokonalý koniec príbehu zo Stredozeme. Predošlé dva filmy boli krásne, ale chýbala im hra na city. Posledná časť však bola zlatým klincom nesmiernej veľkosti. Konečne tak bola zasadená ľudská (trpasličia) nedokonalosť. Neviem či sa dokážem takto rozlúčiť zo Stredozemou. Jackson vytvoril neskutočné filmy ktoré presahujú všetky filmarské znalosti. Preto dúfam že Akadémia bude oceňovať tentoraz vážne za sympatie. ()

hloupej

Ať se ostatní nezlobí, ale tohle byla vážně blbina. Naprostá ztráta času. Střídání nálad postav, všechno dobré, všechno špatné, všechno dobré... z vteřiny na vteřinu. Přijde mi, že ten film měl původně tak 4 hodiny a pak ho zkrátili do těch dvou tím, že vystříhali některé pasáže. Tedy přesně polovinu. Vážně, tohle je naprostá pitomost... neztrácejte čas a běžte na tučňáky ;-) ()

Chadzi

1. díl byl dobrý, 2. horší a 3. díl byl prostě špatný.... Charaktery jsou strašné ploché a vůbec nezaujmou. Všudypřítomné cgi je otřesné a do očí bijící. Aby tenhle díl fungoval, tak by z něj tak polovina musela být vystřižena, vše je zbytečně natahované a nudí. Chvilky, které mají člověka rozesmát, tak ho nechávají chladným a ty, které se tváří vážně, navozují úsměv. O gravitaci popírajícím Legolasovi ani nemluvím, ten to zabil úplně. A když už se našli chvíle, které mě začínali bavit, tak to Jackson zase něčím utnul. Tři hvězdy jen proto, že mám Středozem opravdu rád, uvidím po shlédnutí režisérské verze na br disku, zda nepůjdu s hodnocením dolů nebo naopak nahoru. ()

jarkor

Tak tohle byl nejhorsi film ze Stredozeme..naprosto zbytecny..kdyz uz knihu chteli rozdelit..meli natocit dva filmy..kazdy předchozí mel mit o dvacet minut vice..a trojka nemela vzniknout..Uz jen nazev je uplne mimo .Pet armad?? Kde ze? Oddil elfu oddil trpasliku par lidi a dva oddili skretu..epicka bitva vubec nebyla..strih hrozny..digitalni triky do oci bijici..diky asi UHD kameram...kde pri nekterych zaberech byli videt kosticky pixelu.. (na blu rey nebo uhd tv to bude vypadat asi lepe)To snad netocil P.Jackson..Totalni blamaz..Zbytecne postavy tam meli tolik prostoru..kazdy druhy zaber spomalene..hodinove zabery do smutnych brecicich obliceju.Premena Thorina k smichu... To same jeho bratranec Dain cely vygenerovany pres PC..Sauron Galadriel Elrond Saruman-mozna nejlepsi cast a naprosto nedotazena a kratka..Smaug se ani "neohral"...Hlavni zaporaci-dve pocitacove nesmrtelne skreti zrudy...Bilbo tam ani nemusel byt..a presto on jediny (teda jeho predstavitel) vycnivaji nad nudnou sedi a zbytecnosti celého filmu..Jackson si pro me srazil reputaci kterou si vydobil pro me dokonalou trilogii LOTR...I prvni dva dily se mi docela libili..i kdyz nesahaji Panu Prstenu ani po pas..ale tenhle treti dil Hobbita je pruser...hrozny film. ()

D3adM4n

Těžké zklamání po prvních dvou filmech, které se dějem držely knihy. Třetí film spíš než knihu a bitvy v ní, připomíná filmový popis ubohé středověké bitvy tvorů bez krve s prvky fantasy a v ní pár kýčovitých smrtí hlavních postav. ()

raikonen16

Tak a je to tu. Nejspíš na dlouhou dobu, ne-li napořád poslední výlet do Středozemě, kde jsme prožil téměř celé dětství. Třetí Hobit jde v patách dvou předchozích ve využívání CGI a místy je to opravdu až moc vidět, což byl pro mě asi nejrušivější element při půlnoční premiéře. Úvod je však natočen bezchybně, vrcholem je rozhovor Barda se Šmakem, ale ani po začátku neztrácí film tempo, jen bitva se může zdát zdlouhavá a stále stejná a některé scény až absurdní(ano Legolasi, mluvím o tobě). chybí tu působivé momenty, tolik očekávané po posledním dílu Pána prstenů. za celou bitvu snad zaujme jen souboj Thorina s Azogem a poté loučení Bilba s králem trpaslíků. Závěr však vzpomene na původní trilogii, za což Peteru Jacksonovi děkuji. Ale jinak je to stále vysoce nadprůměrné fantasy s nadprůměrnými výkony herců(hlavně Martin Freeman a Luke Evans). Tak snad ještě někdy s Peterem Jacksonem ve Středozemi. ()

Toxic

Nechutná, nezáživná a zdlouhavá patlanina (třeba poslední konečně-bez-hudby část souboje Thorin vs Azog na kře ale špatná nebyla). Co bylo v předchozích dílech neúnosné a rušivé je zde ještě umocněné, na spoustě místech se jen vykrádá z Pána prstenů, nakonec to jsou však ty zdaleka lepší momenty než ty, v nichž přišla nějaká ta "invence". A to podotýkám, že už jsem rozhodně věděl, co očekávat, a byl jsem s tím i zcela smířen. Všichni víme, že Hobit je natáčen jiným stylem než Pán prstenů, což má korelovat s rozdíly mezi knižními předlohami, jenže jednak si myslím, že spousta scén působí kontraproduktivně (jak vizuálně, tak myšlenkově), a navíc si ani nemyslím, že by se film měl setkat u menších diváků s nějak valným přijetím. Kdejaká laciná videohra (pro děti!) je působivější. Opravdu bych řekl, že by to bez pár scén mohl být zcela samostatný fantasy brak nesouvisející s předchozími/následujícími filmy a nedopadlo by to o nic hůř. Proto patlanina, která se může zalíbit skutečně snad jen těm (nic ve zlém), kterým ke štěstí stačí pár nablýskaných celfů či jiných animovaných hrůz. Top scény: hlavičkující Dain a opět hopsající nikdy-nezklame Disneylas. A na to všechno nehorázné pokrytectví tvůrců kázajících o materiálnosti. ()

Meniha

Poslední z trilogie Hobita pro mne byla jednoznačným zklamáním. V současné době se evidentně filmaři vzhlédli v trilogiích, které natahují stopáž do neuvěřitelných délek. A bohužel to mnohdy zavání pouze snahou vytáhnout co nejvíce peněz z kapes fanoušků. Jacksonův třídílný Hobit je ukázkou toho, jak natáhnout docela útlou knížku do mnohahodinového opusu, kde jde děj docela stranou. K mému zklamání přispěl i ten fakt, že jsem poslední díl shlédla v 3D a bohužel mi tu formát 3D nikterak smysluplný nepřijde. Většina filmu se odehrává v rytmu bitvy, ale nějak mne na ní nic nepřekvapilo, působila na mne jaksi ploše, chvílemi jsem i zazívala. Cestou domů jsme se dohadovali, jestli hvězdy tři nebo dvě:-( ()

Alvin

Po první vlně ne zrovna příznivých recenzí jsem očekával daleko větší nudu a hleďme, ono to nakonec nebylo vůbec tak špatné. Bez přehnaných očekávání a taky bez znalosti předlohy, tudíž o to víc překvapen, jsem si užil i tenhle poslední výlet do Středozemě. A teď kam dál pane Jacksone? ()

Malcolm337

bylo to dobrý do tý doby kdy přes trpasličí armádu začali elfové skákat do skřetů potom to byla nálož takovejch nereálnějch událostí až se s toho lidi v sále smáli a to nemluvim ani o tom že si knižní předlohu hodně doupravily ()

Meon

Posledný diel Hobbita som si opäť vychutnal od začiatku až do konca, a za seba môžem povedať, že to je nejvydarenejší kúsok z celej trilógie. Ako jeden z dôvodov by som uviedol stret piatiach armád, ktorý bol plný skvelých akčných scén a súbojov. Lepšiu sfilmovanú fantasy vojnu sme tu už od čias Pána prsteňov 3 určite nemali. Záver trilógie obsahoval veľa silných a emotívnych momentov a niektoré scény mi nedali šancu sa nadýchnuť. Opäť nechýbalo ani veľa zábavných a trefných situácií na odľahčenie. Snáď jediné čo mi na filme nesedelo bol vzťah medzi Killim a Tauriel, ale to zo mňa asi len hovorí žiarlivosť ;) Jacksonova Hobitia trilógia sa pre mňa knihe nielen vyrovnala, ale ju dokonca predčila a zaradila sa medzi obľúbené filmové klasiky. Verím len, že sme sa do Stredozeme nevydali poslednýkrát a Jackson raz znovu potvrdí svoje majstrovstvo. Tak teraz mi ostáva už len vyčkávať na rozšírenú verziu :o) ()

Mr.Orange

Hobit sa už od začiatku nemohol vyhnúť porovnávaniu s LOTR kde dokázal Peter Jackson vytvoriť mnoho charakterov s ktorými sa mohol divák stotožniť a neboli mu ich osudy ukradnuté , atmosféru ktorá dávala človeku pocit že naozaj o niečo ide , zatiaľ čo Hobit toto všetko stráca . Vo chvíľach keď by mal byť dej na vrchole a skutočne o niečo ísť prichádza samoúčelný humor a akcia pre akciu ktorá to všetko kazí . Na druhú stranu je technicky naozaj skvele spracovaný , no film by nemal byť len o tom ukázať divákovi čo dokážu s počítačom , je to prvý príbeh zo stredozeme z dielne Petera Jacksona ktorému nemôžem dať plné hodnotenie ani s odretými ušami ako to bolo s prvým a druhým dielom tejto trilógie. ()

Gluminator

Obsahuje spoiler: Finále jak má být. Dech beroucí podívaná, která vás nostalgicky zavede 13 let zpět, kdy v kinech kraloval pán prstenů. Jednoznačně nejlepší díl hobití trilogie, temnější a akčnější. Peter Jackson opět nezklamal a ukázal, že je ten pravý pro svět Středozemě. Sice je to až moc okatě digitální, ale působí to dojmem, že je to tak záměrně. Smutek střídá humor a humor střídá akce a strach nahánějící skřeti v čele s Azogem a Bolgem. Skvěle popsané události týkající se předmětů a děje v Pánu prstenů. Naprosto perfektně propracován byl souboj Galadriel se Sauronem, který vás vtáhl přímo do místa dění. Jediné mínus tohoto finále byla délka snímku, nicméně prodloužená verze bude o to lepší a tím pádem ještě není úplný konec. Za mě 99%, a to procento kvůli tomu, že arcikamem se nikdo potom nezabýval, ale to bude nejspíše v té prodloužené verzi, kde bude vše vysvětleno. Film jsem shlédl ve 4Dx a mohu naprosto doporučit, dále shlédnuto v HFR a Imaxu :). ()

visor_13

Nemá cenu tu psát sáhodlouhé komentáře a proto to zkrátím na minimum. Šel jsem na fantasy film od kterého jsem čekal luxusní grafiku, krásnou krajinu dobrý příběh a prostě hezký filmový zážitek jako jsem dostal u série Pána prstenu, ale místo toho jsem dostal fantasy paskvil, který mě nepřestával udivovat. Začalo to zastřelením draka zlomeným lukem pokračovalo to lítajícím legolasem a abych nezapomněl na Legolase řídícího obra pomocí dýky a skončilo to odražením "mrtvoly" od vody a super epickým koncem. Pokuď bych šel na akční film možná bych dal i 4 hvězdy, ale já šel na Dobrodružný / Fantasy a místo toho to byl akční fantasy paskvil a proto 2 hvězdy. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin