Dr. Dokonalý (TV seriál)

Dr. Dokonalý

Slovensko, 2012 - 2013, 11 h 5 min (Minutáž: 16x45 min)

Róbert Šveda

Rasťo Boroš

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Eva Sakálová, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Kamil Kollárik, Vanessa Biermannová, Stano Král, Dominika Morávková-Zeleníková, Danica Jurčová, Vladimír Kobielský, Dušan Szabo, Lucia Vrablicová, Jarmila Hittnerová, Szilvia Kiss, Kristína Turjanová, Ján Jackuliak, Ján Gallovič, Števo Martinovič, Tomáš Palonder, Boris Farkaš, Dagmar Edwards, Alfréd Swan, Dominik Gajdoš, František Kovár, Martin Hronský, Michal Gazdík, Marta Rašlová, Ján Tréger, Miroslav Málek, Renáta Rundová, Peter Cibula, Zuzana Slámková, Igor Krempaský, Štefan Bučko, Pavol Plevčík, Marcel Šály, Jozef Švoňavský, Branislav Bajus, Mária Landlová, Michal Domonkoš, Simon Kopunec, Réka Derzsiová, Ivana Kubáčková, Marcel Ochránek, Zuzana Šebová, Vladimír Černý, Peter Kadlečík, Roman Jasenovec, Daniela Kuffelová, Vladimír Obšil, Dana Košická, Michal Kalafut, Ivan Béla Vojtek, Petra Langová, Gejza Benkö, Patrik Minár, Zuzana Vačková-Rogelová, Juraj Hajdin, Kristína Mečko, František Výrostko, Roman Poláčik, Barbora Chlebcová, Miroslav Babják, Renáta Ryníková, Ivo Gogál, Jana Dobiášová, Andrej Anderko, Štefan Mádel, Juraj Ulický, Pavol Gmuca, David Selecký, Pavol Šimun, Juliana Oľhová, Nicole Hromkovičová, Jana Labajová, Vladena Škorvagová, Pavol Ďuricha, Barbora Drozdová
  • Jupii

Toto je asi prvý slovenský seriál, kde mám pocit že hlavná postava má nejaký svoj štýl, charizmu a nie len odrapoce text a dovi ... Ludsky je postava ktorú si podľa mňa človek dokáže obľúbiť, už horšie je to s dejom ktorý je už šitý opäť na mieru nácočného slovenského diváka aka fanúšika Búrlivého vína a podobných fajnšmekrovín. Inak si myslím že na naše pomery nadpriemerné dielo, kde je síce núdza o nejaké nečakané zvraty či prekvapenia, no niektoré časti sa bez väčších výčitiek svedomia dajú zvládnuť.(11.2.2015)

Mohl bych se podepsat pod kometář BoncheR. Dr. Ludsky je jasný odkaz na House, ale to už se proboha řešilo v jeho prvé sérii. Pokud to není nastavená a nucená záležitost, jak už to zpravidla u slovenské i české produkce bývá, pak není až tak co řešit. Maštalír prostě táhne a epizodkovité "housovské" kiksy mu kupodivu parádně sednou. Tak proč to odsuzovat, když to pobaví. Zavírám všechny oči za kopírování House a hodnotím jako překvapivě koukatelný téměř tuzemský seriál. Ubírám ovšem kriticky hvězdu za někdy až nesnesitelně uši trhající technickou hudbu. To je děs. Jakoby k tomu pustili DJeje se sluchátkama a ten se jen občas koukl na dění na obrazovce, a přitom si skládal svoje výplachy. Jen občas mi ta hudba perfektně sedne... EDIT: Trošku ze svého soudu ustupuju. Například 4. díl byl "poslouchatelný" velmi dobře (a If I rise v závěru doslova potěšila, i když bude navždy patřit k duševímu vítězství Jamese Franca...). A od 4. epizody dále rovněž hudební motivy už tak moc neřezaly do uší...(11.1.2013)

K môjmu prekvapeniu,tvorcom sa podarilo po dlhšom čase prísť na trh s niečím zaujímavým.Prostredie súdneho lekárstva a priestory patologie ma dostali už po prvom diely.Charakter súdneho lekára Ludskeho je výborne vykreslený.Je svojský,cynický,jednoducho arogantný idiot.Táto charakterová črta vnáša do seriálu celkom iný ráz ako sme zvyknutí u iných hlavných hrdinoch.Maštalírovi rola sadla. Myslím,že bez konkurencie.U mňa viac ako dobré za 3 hviezdy plus 1 hviezda navyše zato,že niektoré príbehy sú inšpirované skutočnými udalosťami.(2.4.2013)

Pokračovanie novej serie (Dr. Ludsky ) veľmi oživil príchod Vandy Kovalyk(Eva Sakálová).Bol to skvelý ťah od tvorcov angažovať EVU,ktorá príjemne oživila nové časti seriálu Dr. Dokonalý.Je veľmi zaujímavé sledovať vzťah medzi Vandou(Eva Sakálová) a Danielom((TOMÁŠ MAŠTALÍR),ktorých delí od lásky iba malý kúsok.HOD: 60% PS:seriál je veľmi príjemnou rodinnou záležitosťou.(1.7.2013)

Kopíruje sa tu hodne, nuž kopírujem i ja svoj komentár. Trochu prilepšujem, aby bolo jasné, že nie som a priori zaujatý proti akémukoľvek novému slovenskému seriálu. Hoci je to aj krajne neosobitá, totálna kópia zahraničných vzorov, zároveň je to dôkaz, že slovenská seriálová tvorba dokáže viac ako sa iba pretekať v tvorbe remeselne príšernej a prekombinovanej vzťahovej žumpy.(4.3.2013)

• - Tomáš Maštalír (MUDr. Daniel Ludsky) zinkasoval za hlavnú úlohu 16,000 eur. (Raccoon.city)

• - Dr. Dokonalý je druhá séria seriálu Dr. Ludsky (2011). Súd zakázal televízii Joj pustiť druhú sériu do éteru, a tak sa rozhodli zmeniť názov na Dr. Dokonalý. (AdamesWWE)

• - Vyšetrenia a operácie sa nakrúcali aj v reálnych nemocničných sálach a pod dohľadom primára gynekológie. (Raccoon.city)