Pohledný a úspěšný vědec Will Caster (Johnny Depp) má velký celoživotní sen: vytvořit stroj obdařený umělou inteligencí i schopností vnímat emoce, který by dokázal soustředit kolektivní vědění a vědomí lidstva. Jeho kontroverzní experimenty z říše snů mu přináší slávu i nepřátele. Extremisté z řad odpůrců umělé inteligence se ho pokusí zastavit a spáchají na něj atentát ve chvíli, kdy je jeho dílo téměř u konce. Sami tím však „božský experiment" uspíší a Will osobně se v projektu transcendence stane hlavním hrdinou. Pro jeho ženu Evelyn (Rebecca Hall) a dalšího vědce Maxe (Paul Bettany) zde totiž neleží otázka, zda je to možné, ale zda je to správné. A co se vlastně stane. Willovo vědomí připojí k super počítači a obřímu vesmíru umělé mysli, kterou sám vytvořil. Důsledky záhy pocítí celý svět. Willova původní touha obsáhnout vědění celého světa se však rychle mění v jiný cíl: získat nad celým světem kontrolu. (Bontonfilm)

LiborGondek

Transcendence - apokalyptické scifi tak trochu jinak. Zatímco pro někoho může být zklamáním, mně se film líbil. Asi jsem očekával Deppa, když hraje hlavní roli, poněkud více "hrajícího", ale ok. Transcendence mi připomíná tak trochu moderní síť Skynet z Terminátora. Ale scifi dobré, originální, s dobrými herci, prostě celkově jsem spokojený, ale nezastírám, že to mohlo být lepší. Bohužel, či bohudík, nejen z hodnocení zde jsem byl připraven, že se nadšení konat nebude, možná proto jsem de facto příjemně překvapen. Takový průšvih to rozhodně není! 65% ()

ivan_drago

Příběh, jakkoli nesmyslný, pojat je neskutečně globálně, avšak v důsledku je ukázán na jedné upachtěné a zapomenuté vesničce kdesi v poušti... Pominu-li fakt, že jednání všech postav a skupin směřuje za jedním cílem a v důsledku jim jde o jedno a to samé, i když se toho snaží dosáhnout různými cestami, tak zde máme nudnou storku o jedné superchytré AI s profesorskou vyzáží Johnnyho Deppa, tuctovou a unylou... Tvůrcům se z celkem zajímavé látky nedaří vytřískat zhola nic a zbývá jen špatný film bez atmosféry, pozbývající veškeré emoce... Ani filozofické tlachání či spekulace na téma etiky se nedočkáme a celým filmem se táhne jedna břitká, jenže pro film smrtící linka, totiž že mi to bylo všechno tak nějak u prdele... a na následky ztráty elektrického proudu si budeme nejspíš počkat do dalšího dílu... Takže ani jako "postapo" film neobstojí... ()

Johnny.ARN

Mňa len trápi jedna otázka. Prečo chce vždy ( S výnimkou Her ) umelá inteligencia ovládnuť svet?? Načo jej to je abo tak. Chápete. Nie je to prvý film, nepriniesol nič nové, skôr len skombinoval fajn nápady z iných snímkov. Malo to potenciál, malo to aj skvelé obsadenie ( nabudúce viac priestoru pre Murphyho poprosím ) ale nič z toho nebolo využité. Lokácie fádne, postavy sa nejak zvlášť nevyvíjali ale čo zamrzelo najviac bol ten z prsta vycucaný a nedomyslený záver. Ako prvotina rozhodne nie zlé, ale dať to samotnému Nolanovi, možno by z toho vytrieskal viac. Takto to bolo len nasilu dlhé a zapadne to prachom. 3 z 5 ()

Honzíno

Dnešní většinové publikum bohužel není připravené a ani nechce přijímat filmy typu Transcendence. Musíte dávat bachat, přemýšlet a používat fantazii svojí, ne ji jen tupě následovat na plátně. Je to jednoduše oldschoolová scifárna s brutálně nosnou myšlenkou, zajímavým průběhem a nastíněním spousty možných pohledů na věc. Díky poslednímu jmenovanému aspektu bohužel působí tak nějak bez ksichtu, což je její možná jediné, ale obrovské mínus. Jinak sympatický palec nahoru. ()

LadyPupu

Moje znalosti sci -fi končí někde u E.T. Mimozemšťana a Blízkých setkání třetího druhu, takže můj názor není vůbec směroplatnej, jak říkala Máňa, ale nějak bych ty dvě hvězdičky zdůvodnit měla. Film mi přijde jako docela nudná ekologická agitka. Co beru jako plus je to, že Depp tady po delší době hraje (čti: nepitvoří se, nehejká a nevypadá jak na nekonečnym tripu), dalším plusem je pro mě vizuální stránka filmu a hudba. A to je tak všechno. ()

mickyreed

Myslím, že by tomu slušela trochu komornější atmosféra (nižší rozpočet a hlubší socilogicko-filosofická sonda)... ale jinak je to v rámci sci-fi povedený a nadprůměrný co se týče myšlenek a poselství + malá porce nudy a pár nedostatků. 3,5* ()

Pavlínka9

Jak už tady bylo několikrát řečeno - je to velice promarněný potenciál, jelikož film by se dal klidně zkrátit o půl hodiny a nebo se nějak urychlit a pro lidi, který milují "akčňáky", tohle rozhodně není :) První půlka je fakt dost pomalejší a mohla být udělána jinak, ale ve chvíli, kdy dojde k "opravám" a o dva roky později, tak je to rozhodně lepší a to byla bomba...Dvojice jako Romeo a Julie, plno chlapů a "síla", která si vybírá svou daň spojená s nanotechnologií mi přišla dost děsivá, ale realizovatelná...někdy ;) Nejlepší je scéna, kdy se "Will" setkává s Evelyn v jeho novém hmotném těle a jí dochází, že to je sice on, ale přitom není. Film v sobě nese plno novinek, skutečností, které se pomalu vytváří i teď a vytváří naši budoucnost, ale jak říkám - mohlo to být lépe :) ()

noriaki

Transcendence je skvělá oběť pro lidi vyžívající se v malicherném rýpání do zdánlivých nelogičností. A jaká náhoda, zase je to snímek, jenž si dovolil vzbudit neadekvátní naděje skvělým trailerem. Pokud po tom někdo touží, lehce si v něm najde ty dva momenty (skoro vždy ty samé dva co všichni ostatní) a ne jejich základě pošle film někam k odpadu. Naproti tomu co říká hlas většiny, má Transcendence do hlouposti daleko. Myšlenky které rozvíjí už byly zpracovány mockrát, z různých úhlů a různými formami. Vyznění bylo ve většině podobné - pokud si lidstvo vytvoří svůj digitální protějšek, bude toho velice brzy litovat. Filmová tvorba je v tomto mnohem pesimističtější než knižní, jenž občas přece jenom nabízí možnost koexistence dvou různých konkurenčních inteligencí. Transcendence se drží tragické varianty. Revoluce začíná tak jako obvykle - vedená skupinkou odhodlaných, bez zájmu davů a nepochopená průměrnými, které hrozí smést, až bude natolik silná, že ji nedokáží zastavit. Tomu odpovídá i poklidná režie. Příběh nenabízí žádné velké zvraty, žádné vyhrocené situace. Je tu jen pomalu se posunující čára, za níž je nebezpečné se ocitnout. Jestli a kdy jsme čáru překročili je nejisté a napětí táhne právě tato nevědomost. Počáteční optimismus tak plíživě střídá strach z neznámého a mocného. Lidstvo se znenadání ocitá v nevyhlášené válce o dominanci, přičemž není jasné, zda je druhá strana ochotná vyhrát, nebo vůbec bojovat. Prvotina Nolanova dvorního kameramana se tedy vcelku povedla. Jediné co jí podráží nohy, jsou nelogicky jednající postavy. Filmu to pochopitelně neublížilo, protože nestojí na ději, ale na otázce : "Kdyby lidstvo zjistilo že ve vesmíru není samo, chtělo by být?" ()

elanius

(84/2014) / To, že je námet atraktívny a hlavná star je Johnny ešte nemusí nič znamenať, a ani neznamenalo. Transcendence totižto nestojí na hereckých výkonoch. Základným kameňom musí byť jednoznačne vnútorná logika filmu vďaka ktorej ma každá kravina nejakú svoju váhu. Nestalo sa. Jediné čo by ešte mohlo zachraňovať je nejaký originálny prvok, vizuál, akčné scény atď. Bohužial. Wally asi neplánoval s takýmto nápadom vytvoriť sci-fičko vhodné k nedeľnému obedu. Stalo sa. (5/10) ()

venison

Mno, pokus o nějakou originální sci-finku to byl, ale celkově bych řekla, že se to spíš jako celek nepovedlo.. Vizuální efekty super, obsazení taky fajn.. Pokud mohu soudit, tak se mi mnohem mnohem víc líbil film na obdobné téma "Her".. Když to trošku převrátíme, okleštíme a narovnáme, tak je to zase příběhová aplikace na "Střihorukého Edwarda" :-D ()

ywo666

Wally nie je Nolan. Ide si svojou cestou. Film rozhodne nie je tipický blockbuster. Plynie pomaly, zamyslene. Smeruje si k svojmu koncu napriek tomu, že diváci čakali niečo viac. Režisér sa nesnaží natočiť najoriginálnejší film. Scénar je deravý ako rešeto. Wally sa snaží hlavne o atmosféru. Ako špičkový kamreman si vychutnáva zábery. Sústredí sa na detaily. Johnny Depp po dlhej dobe bez make upu, bez šaškovania. Jeho postava je smutná zahraná minimalisticky, Doplňuje ho zmes elitných hercov vo vedlajších úlohách. Film musí nutne sklaať všetkých čo čakali napínavý efektívny blockbuster. Rovnako tých, čo čakali super inteligentný film s prevratnými myšlienkami. Cestu k divákovy si takýto kúsok potom hľadá ťažko a je nutne nedocenený. Ale ja som rebel a zaradím sa k fanúšikom. 4*. Určite nie najhorší film roku. ()

romajz15

Depp po dlouhé době zase ve vážné roli, podle mě Depp v sobě ten talent má a zbytečně ho mrhá pouze na šaškovské role. Film je určitě zajímavý a zvláštní, hodně velkou část mého hodnocení odvedla závěrečná část. ()

Mishqo

Z dobrej premisy uplátaný nudný balast, ktorý apeluje na inteligenciu no často mu racionalita chýba. Áno, sem tam sa niečo podarilo. Na Johnnyho sa dobre pozerá v akomkoľvek filme. Ale inak hlboké sklamanie keďže som si od tohto filmu sľuboval veľa. 50% ()

sahe

Nejspíš kdybych byl IT specialista, tak bych si chrochtala blahem, jako lajk vlastně netušim. Rebeccu Hall znám především z filmu Vicky Cristina Barcelona, ale ustála to. ()

Sany33

Jedinou a asi aj najväčšou slabinou celého filmu je jeho neuveriteľnosť. Ťažko je uveriť, že niekto dokáže milovať stroj, ťažko je uveriť, že proti celosvetovej hrozbe zasahuje dokopy 15 ľudí na naolejovaných Jeepoch ako je aj ťažké uveriť, že Morgan Freeman je v jeho veku schopný ešte zahrať úlohu v A-čkovom filme. Ale inak mi tento film v podstate sadol. Celkom pekný nápad pretavený do skvelých vizuálnych orgazmov poteší nejedno oko filmového fanúšika. K tomu všetkému výborné herecké výkony a aj kyber Johnny bol celkom k svetu. Klady jednoznačne u mňa víťazia nad zápormi. 85% ()

hroubek

Na tenhle film jsem těšil, jelikož Johnny Depp po dlouhé době mohl předvést, že umí hrát i náročnější postavy, než mu píšou. Trailery byly zajímavý a obsazení vypadalo opravdu moc zajímavě. Bohužel výsledek je hodně odlišný od prvních dojmů z obsazení a trailerů. Nevím, kde se stala chyby, jestli za to může režisér nováček, špatný scénář nebo studio, který si vážně myslelo, že to v takovémto provedení projde. Tohle mě může být prakticky jedno, protože hlavní je to, že se film nepovedl a to hodně. Nemusíte být zrovna největší filmový znalec, aby Vám došlo, že tvůrci udělali několik logických chyb. V každém filmu jsou chyby, a když se nad nimi zamyslíte většinou najdete elegantnější řešení, ale přijdete o příběh. Tady těch chyb je spoustu a jsou do očí bijící. A ke všemu se to celé tváří děsně vážně, takže polovina věcí co postavy řeknou nebo udělají mě pak přišlo jako parodie. Walter Pfister umí kamerovat, ale režírovat rozhodně ne. Scénárista Jack Paglen by neměl psát nic odvážně velkého. Johnny Depp se snaží, ale prostě mu nevěřím ty dialogy. Rebecca Hall umí hrát, přesto tady jeden jen na půl plynu. Paul Bettany má nejvděčnější roli a je to taky na něm vidět. Morgan Freeman toho k hraní moc nemá a vyloženě se nudí. Cillian Murphy a Kate Mara se vždycky objeví a pak zmizí, přesně tak jak to scénárista potřebuje a ne jak logika káže. Nechci už nad tím moc přemýšlet, jelikož bych se naštval na sebe, že jsem si nepustil něco jiného a přesto stačilo, tak málo a mohl to být fajn sci-fi thriller. Není to nejhorší film jaký jsem, kdy viděl, ale s tím obsazením je to jasné šlápnutí vedle. ()

Timak

Abych byl upřímný, tak vlastně vůbec tomu filmu nerozumím. A ani nerozumím tomu, proč vzniknul. Tak trochu zbytečná věc, která nemá žádnou hodnotu. Jako romantika dobrý, ale jinak ztráta času. 50% ()

Pump

K dokonalosti tomuto filmu příliš mnoho neschází, ale pravděpodobně jen pro milovníka SCI-FI filmů a knih. Zpracování je přesvědčivé a vyobrazení strhující. Johny Depp podává herecký výkon jaký jsme od něj zvyklý a ostatní herci jako by se něčemu od mistra přiučili. Jen tak dál. ()

VanTom

Nehodlal jsem nad dějem nijak hloubat, asi proto mi nepřišel nějak přehnaně nesmyslný (obzvlášť na hollywoodský blockbuster). Jen se opravdu nemusel tvářit neustále tak důležitě, jako že seriózně řeší závažné otázky dnešní přecomputerizované společnosti. Ale celkem se mi dařilo nalaďovat na ten pomalý, téměř hypnotický proud vyprávění v skutečně nádherných obrazech s ambientní hudbou. Tedy buď to, nebo jsem klimbal (v poměru tak 3:2 pro audiovizuální okouzlení). ()

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

11.04.2014

Seriálová válka lidí a Cylonů začala už v Battlestar Galactice z roku 1978, její nejpamátnější okamžiky však přišly až po roce 2003. Stejnojmenná televizní minisérie totiž nastartovala temnou… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Avengers 2, Prometheus 2, Spider-Man 3 a 4...

Avengers 2, Prometheus 2, Spider-Man 3 a 4...

19.06.2013

Co nového u pokračování (nejen) komiksových hitů? Nebudeme to zbytečně natahovat. Sin City: A Dame to Kill For mělo mít premiéru letos v říjnu. Rodriguez a Miller ale údajně pořád nedotočili a to je… (více)