Pohledný a úspěšný vědec Will Caster (Johnny Depp) má velký celoživotní sen: vytvořit stroj obdařený umělou inteligencí i schopností vnímat emoce, který by dokázal soustředit kolektivní vědění a vědomí lidstva. Jeho kontroverzní experimenty z říše snů mu přináší slávu i nepřátele. Extremisté z řad odpůrců umělé inteligence se ho pokusí zastavit a spáchají na něj atentát ve chvíli, kdy je jeho dílo téměř u konce. Sami tím však „božský experiment" uspíší a Will osobně se v projektu transcendence stane hlavním hrdinou. Pro jeho ženu Evelyn (Rebecca Hall) a dalšího vědce Maxe (Paul Bettany) zde totiž neleží otázka, zda je to možné, ale zda je to správné. A co se vlastně stane. Willovo vědomí připojí k super počítači a obřímu vesmíru umělé mysli, kterou sám vytvořil. Důsledky záhy pocítí celý svět. Willova původní touha obsáhnout vědění celého světa se však rychle mění v jiný cíl: získat nad celým světem kontrolu. (Bontonfilm)

klerik

Uff. Totálna demencia. UI sprostá ako bagandža, ľudia (vedci!) chovajúci sa ako psychopati (Morgan Freeman!). Supepoítač odkázaný len(!) na slnečené kolektory. Teroristi v počte šesť(!) útočiaci na základňu najinteligentnejšieho zariadenia na svete. Technologicky najvyspelejšie a zjavne aj najbohatšie stvorenie na Zemi ani netuší, že mu rovno pod zadkom vykopali tunely a nakládli mu tam bomby (Čo tak investovať do dronov a kamier?). Tliachanice o tom, že bežní ľudia budú ťažko prijmať tehnologický pokrok, ale nikoho nenapdne popracovať na marketingu a PR (No tak, aspoň pár letákov!). Celosvetový výpadok internetu (a zjavne aj elektriny). Ak sme týmto filmom chceli presvedčiť umelú inteligenciu o vlastnej neschopnosti a chceli ju poprosiť, aby nad nami radšej prevzala moc, tak sa nám to dokonale podarilo... ()

SeBig

119 minut.. bylo to fakt nutný? Bylo to fakt nutný mě takhle mučit? Proč?! Zase námět vypadá ze začátku fakt dobře.. jenže tvůrci to neumí, místo toho se to snaží NOULENOVSKY protáhnout a mě tohle fakt leze krkem a prdelí už! ()

korbitch22

Když si skvělý kameraman řekne, že by mohl být i režisér, je to skoro vždycky průser. Wally Pfister a jeho Transcendence postihlo přesně to samé, co kdysi postihlo jeho kolegy kteří si myslí, že když natočí něco tak, jak jim to řekne režisér, můžou si to vlastně sami zrežírovat.Někdy se to třeba i dost povede (Jan de Bont/Nebezpečná rychlost), jenže to je spíš vyjímka, jelikož zbytek jeho tvorby byla převážně bída, nebo takový Andrzej Bartkowiak, jehož všechny filmy, leč je některé mám opravdu rád a mají hodně fanoušků, prostě u širšího publika propadnou.To samé čeká Transcendence Wallyho Pfistera.On totiž příběh vypráví pomocí krásných obrázků a kamerových nájezdů, bez pořádného režisérského vedení a dramatického spádu příběhu, který by se dal označit dokonce za fádní.Nepamatuju si, kdy naposled sem vyděl tak nevýrazného Johnnyho Deppa a uznejte nevyužít jeho potenciál na plátně je až žalostné.Kdo čekáte něco velkého jen proto, že na producentské stoličce seděl sám velký Nolan a na režisérské jeho dvorní kašpárek s kamerou tak jste na omylu.Transcendence je totiž hodně komorní dialogová záležitost, kde vás jen těžko vezmou nějaké hlubší emoce, postavy jsou nesympatické a Pfisfter je jenom snímá, vůbec s nimi nepracuje.Akce je maximálně 5 minut, nekecám víc akčního vzrušení najdete po ránu na hajzlu, když ste k večeři sežrali Listerovi smaženky s chilli a čatným.Začátek filmu mě strašně bavil, jak už sem zmínil, Pfister se postaral aspoň o to, aby to vypadalo hezky a příběh chvilku vypadal, že bude mít co říct, od Deppovy diagnózy se ovšem 90 minut děje nic neděje, tedy aspoň nic tak podstatného, aby vás to jakkoliv emotivně zvedlo z křesla, na druhou stránku to ale ani nenudilo.Byl jsem na třech slušnejch hvězdách, jenže Wally, ten kulišák si udělal film koncem.Konec dámy a pánové je to, co udělá tenhle film něčím ojedinělým a hodně hodně příjemným zážitkem.Konec mě zvedl náladu a z kina sem odcházel vlastně spokojenej, i když jsem si 90 minut předtím mnul oči a lovil víc v pytlíku sýrovocibulových buráků než-li v ději.Transcendence bude určitě diváckým propadákem a to především z finančního hlediska, ovšem artovější divák najde v Psifterově unylé představě o moderní sci-fi zalíbení a to především díky úžasnému konci.Pro mnohé určitě zklamání, pro mě do jisté míry taky.S ohledem na velký debut přimhouřím oko k prostředku filmu, který místy vypadal spíš jako cvičení z FAMU, ale díky dokonalému konci jsem ochoten Pfistera podržet svojí čtyřstárkou (strašně ho to zajímá) a k dalšímu přihlednutí jest, že lupeny sem vyhrál v soutěži a užil si takový ten fajn pocit předpremiéry.70%. ()

classic

Hlavná myšlienka umelej inteligencie nedokázal debutujúci režisér Pfister uchopiť tak,aby si získal publikum,takto je to rozpačité,čo je škoda,lebo táto látka sa dala spracovať lepším efektívnejším spôsobom... Keď by toto napríklad režíroval Christopher Nolan a Wally Pfister by stál LEN za kamerou,tak si dám ruku odťať,ak by som mal rovnaké pocity... Neskúsenosť a snaha byť ako jeho režisérsky Guru ho utopila v neuskutočniteľnom filme,ktorý v prvej polovici funguje výborne,potom čoraz vo väčšom som sa motal ako v začarovanom kruhu,a pritom Johnny Depp sa snaží,čo mu sily stačia,ale tvorcovia jednoducho sa nedokázali popasovať so zaujímavou myšlienkou,kde ansámbel je tu čisto z poznania seba samého,a tak Johnny a Rebecca predvádzajú dobré výkony,ale topia sa v nich z toho,že sa nedokážu pohnúť... Oceňujem to,čo chce film povedať,ale nedokáže to spracovať kvôli horšiemu uchopeniu debutanta Pfistera,tak možno ďalší pokus bude lepší?Alebo kameraman by mal byť len kameramanom,lebo málokedy sa môže stať,že by bol lepším ako predtým.Myslel som,že to bude horšie podľa rôznych kritík,ale nie som až tak nespokojný,nudil aj nenudil som sa. ()

mcb

Him. Ten film má chyby hlavně ve scénáři, jeho nepromyšlená dějová výstavba, chatrná kostra a absentující elementární logika potýkající se s naprosto základními přešlapy plnými paradoxů ne nadarmo připomíná zavirovaný počítačový program. Scénář Jacka Paglena se snaží obsáhnout ty nejzávažnější technologické otázky současnosti, ale daří se mu to buď moc povrchním nebo černobíle technofóbním způsobem, který dané témata nakousne tak jednoduše jako Věra „já bych všechny ty internety zakázala“ Pohlová (svou naivitou jsem si vzpomněl na devadesátkový thriller Síť se Sandrou Bullock). Nakolik se jedná o promyšlený či nepromyšlený snímek, který maskuje vcelku mimovolně se odvíjející příběh závažnými otázkami, nejspíše napoví až druhá projekce, kdy půjde se znalostí viděného přistoupit na danou hru. Zaráží jen sto milionů investovaných do komorního, v rámci mainstreamu tak trochu „transcendentního“ filmu, v němž je jistou bezdějovostí, pomalým tempem a hypnotickou hudbou dosahováno meditativní atmosféry – což jde samozřejmě v rozporu s očekáváním sci-fi velkofilmu od produkujícího Christophera Nolana. Pro debutujícího Wallyho Pfistera ale rozhodně nejde o žádný fail, jak je v některých nepochopitelně negativních komentářích zmiňováno, protože dokáže z vykonstruovaného scénáře vydolovat ucházející vizuální žně, jimž vévodí například povedené zpomalené záběry v kontrastu s roztřepanou doku-akcí. Mezi 3* a 4*. ()

rollman1

Filmy s technologiemi mám hodně v oblibě a tak jsem se docela těšil. První polovina je dokonalá. Věděcky vyšperkovaná, Depp konečně hraje roli, která je vážně uvěřitelná a hraje jí dobře. Některé scény výborně natočené, ale to je vše. V druhé polovině plno logickch kiksů, postavy podmíněné křivě dějové linii a spoustu dalšího. Toto téma je opravdu silné a je škoda, že zpracování je průměrné. Na jedno zhlédnutí ok, ale na další projekci to určitě nevidím. ()

mat.ilda

Hned v prvních vteřinách, kdy se z klávesnice stává zarážka do dveří, je jasno - jedná se o budoucnost - a možná nedalekou... ostřílenému filmovému konzumentovi v hlavě blýskne vzpomínka na předešlé A.I. katastrofické scénáře a tak nahodí vědoucí úsměv, pohodlně se na tu nudu usadí a spoléhá na protispánkové stimulanty - efekty, nebo alespoň šokující herecké výkony, čehož se mu tedy, mezi námi, nedostane (ohleděná skvadra, kde chybí jen Batman, nu a Johnny Depp - když se nenašaší, jakoby nebyl, plus Kate Mara - ohavné to stvoření a všechny postavy, až na Paula Bettanyho, nesympatické a neživé) a tak se divák pomalu chystá začít dštít síru... skoro můj případ, kdyby nebylo sugestivního napětí v té aseptické unylosti, které mě nejen dokázalo udržet bdělou, ale dokonce přinutilo přemýšlet a měnit závěry svých úvah, takže třeba nápad vyloupit sběrnu surovin kvůli měděným drátům jsem nejméně dvakrát přehodnotila, stejně jako přesvědčení, že se snahou o dokonalý svět v podstatě zabíjíme, jindy jsem se pro změnu obveselovala myšlenkou, jak si je systém PINN podobný s Honzou Skotákem z Hrdlořez, nebo že mohl Will klidně Evelyn zmenšit zadek, či FBI - hlavně nenápadně! :-). Mno, nakonec mně sklaplo - zůstalo jen osvěžení z přemýšlení, ke kterému Transcendence nutí, nadmíru příjemné pocity z revolučního finále a úleva, že při současném stavu společnosti ještě nehrozí, že bych dýchala numerologickou soustavu, a vlastně stále nevím, jestli bohudík nebo bohužel... ()

heyda

Podle hodnocení jsem čekal, že to bude buď pecka nebo totální odpad. Nebo že to je přesně ten typ filmu, který jedny nadchne a druhý zklame popřípadě naštve. Já ale nejsem ani nadšený ani naštvaný. Prostě klasický průměrný sci-fi, které má solidní tempo, perfektní kameru a dobré herce, ale také hloupý scénář a příběh plný logický děr. Fanouškům sci-fi bych to asi doporučil, ale ať si nedělají iluze, že budou sledovat něco úžasnýho. Žádná revoluce se nekoná. 55% ()

lillien

Je to pěkný a originální námět, výborně zpracované, ale postupně jsem se přistihla, že se nudím. Podobný nápad už kdysi použil Peter James v knize Parazit. Jeho nahraná mysl v počítači měla ale s lidmi úplně jiné úmysly a začala se chovat nebezpečně, vyloupl se z toho narozdíl od Transdendence chytlavý thriller. Tady se více ubíráme k budoucnosti lidstva, k otázkám evoluce, k technologickému vývoji, k manipulaci s lidmi a kontrolou nad světem. No bohužel mě z toho vůbec nemrazilo, poselství nula, zítra zapomenu. ()

Stanislaus

Trailer na Transcendenci mě opravdu navnadil, ale pak jsem viděl všechny ty negativní ohlasy, a tak jsem se rozhodnul, že na film nepůjdu do kina, ale zhlédnu ho až časem online. A musím říct, že jsem v jistém směru udělal dobře. Z hlediska technické zpracování je film na velice slušné úrovni, dokonce i příběh je nápaditý, jenže mně to celé přišlo jako bez duše. Vážně jsem nepochytil, co tím chtěl básník říci, resp. tuším, ale nic nebylo dořečeno. Podobně dopadnul i Scottův vetřelčí prequel Prometheus, který sliboval ledacos, ale ve výsledku se divák cítil být spíše okraden. Zkrátka film, který není úplně ve všech ohledech špatný, ale v několika z nich mě zklamal, takže se budu držet na laťce průměrnosti. ()

BMW12

Na režijní debut Wallyho Pfistera to bylo celkem dobré. Mělo to zajímavý příběh, skvělé herecké obsazení, vydržel jsem bez problémů koukat až do konce. Ale přeci jen, ten scénář mohl být ještě lepší, dalo se to natočit ještě lépe, určitě se z toho dalo vytěžit více. U sci-fi snímků to snad nikdy neříkám, ale tenhle film je přesně ten, na který se jednou podíváte, celkem vás baví, ale podruhé ho už vidět nechcete. ()

anais

Poctivá scifi s aktuálním tématem všeprostupujících technologií, skvělé, ale nevyužité obsazení, naprosto fádní režie. Je zvláštní, že tak vizuální neatraktivní vyprávění má na svědomí dvorní Nolanův kameraman. Jako by si štáb před natáčením sedl, a udělali brainstorming, jak to odvyprávět co nejnudněji. Byla to s tím obsazením a potenciálem příběhu asi fuška, ale zadařilo se. ()

honajz

Taková Bessonova Lucy s trošku větším rozpočtem a slavnějšími herci. S podobně povrchním pohledem na problematiku umělé inteligence včetně adorace AI a nanotechnologií jako samospasitelného nástroje na obnovu lesů, čistoty vody, odstranění nemocí a nápravy lidstva obecně. Jistě by díky nanorobotům ubyli i hlupáci, sobci, zloději a vrazi. Film sám tak nějak lavíruje mezi nevírou v tuto samospasitelnost („mozek nelze popsat elektrickými impulsy, lidské emoce obsahují nelogické konflikty“), ale na závěr ji skutečně adoruje. Skutečně je evolucí člověka umělá inteligence? Navíc všechny postavy se chovají divně - vědcům třeba nedojde, že podezírat Willa v AI podobě z touhy po uchvácení moci je protimluv, protože chtít mít moc je lidská vlastnost. Na druhou stranu zde ale máme ona namakaná zombie, která AI Will ovládá - tedy ovládá i jejich myšlení, emoce a vzpomínky, ale tento konflikt zde není nijak dále hlouběji řešen. Nebo např. ty milióny na kontě Willovy manželky, nešlo de facto o krádež? Celé to zkrátka plave na vodě - objevují se zde problematická místa, která by však mohla narušit tok vyprávění, a tak jsou úmyslně autory potlačena a nedotažena do konce, ani nedomyšlena (přitom by se díky tomu mohl děj vyvíjet zcela jinak), a celé je to tažené jako jalová historka vláda versus umělá inteligence. Nakonec z toho tedy zůstává pachuť povrchní historky, která nejde nijak dál, než sci-fi povídky na tohle téma ze 70. let minulého století. ()

HellFire

Lidé tento film hodně nesnáší a já se upřímně divím proč. Jistě, má své chyby jako každý jiný film, ale výborné herecké obsazení, bravurní kamera a vize technologie budoucnosti jsou uchvacující. Bavil jsem se od začátku do konce. ()

JASON_X

Po některých vlažných kritikách jsem měl za to, že Transcendence bude možná první film s Johnny Deppem, který prohlásím za špatný. Dlouho se ale zdálo, že tomu tak nebude, respektive film byl víc dobrý než špatný - zajímavý příběh, slušná filmařina, dobří herci... Sračkovatět to celé začíná až v poslední třetině - děj se postupně víc a víc debilizuje a veškeré dialogy se mění v moralizující, nebo sentimentálně sladkobolné a patetické žvásty. Ekoteroristé (vedeni pěknou, ale protivnou čubkou), se spojí s americkou tajnou službou v boji za čistou planetu a lepší, beztechový zítřek. Hlavní hrdinka se zmítá v rádoby existenciálně závažných citových bouřích, ale její dilemata působí ploše a neživotně. A hlavní hrdina místo toho, aby se stal celoplanetárním neomezeným vládcem a bohem, zvolí si nakonec raději smrt po boku své milované, hmmm... Celek se pak nejspíš snaží vyznít jako jedno důležité a hluboké poselství, ale ono poselství je přitom tak otřepané a šablonovité, že vyznívá jen jako kýč a fraška. Škoda. Ale i tak je to myslím lehký nadprůměr, dvě hvězdy by mi přišly málo. Ovšem pokud chcete vidět Deppa jako nelidské monstrum maskované za člověka, pusťte si radši (také průměrnou) Astronautovu ženu, tohle je spíš harlekýnka než sci-fi thriller. ()

Bauer

Největším problém tohoto filmu je, že jsem od něj čekal až příliš mnoho! Dvorní kameraman Christophera Nolana Wally Pfister se pustil do režírování filmu. Čekal jsem něco ve stylu právě Nolana a to byla ta zásadní chyba. Další lákadlo byl určitě Johnny Depp. Ale s Johnnym Deppem to jde celkem z kopce. Poslední film, co se mi s ním líbil byl Temné stíny, ale třeba takový Cizinec a Rumový deník, tak to byli opravdu nic moc filmy a Pirátů z Karibiku se nemůže také držet do konce života! Transcendece má hrozně nudnou první hodinu. Fakt mě to vůbec nebralo a dost jsem se nudil. Posledních 40 minut bylo ale skvělých! Nápad na film je to zajímavý, i když už to zde párkrát bylo. Dobré efekty. Škoda, že Depp nepředvedl skoro žádný výkon. Morgan Freeman byl v tomt filmu taky zbytečný. Jediný, kdo se mi líbil, tak byl Paul Bettany, jinak to stálo za nic. Průměrný film, ale myslím, že při dalším zhlédnutí by mohlo hodnocí stoupnout o jednu hvězdičku, a nebo také klesnout. ()

MáŠa

Většinu děje jsem byl v podstatě spokojenej. Nějakých výrazných nehorázností, kterým bych ani za mák nemohl věřit, tam tolik nebylo, jak jsem se bál na základě kritik. Zmínit by se mohly hlavně ty ozdravující částice. Až v úplném závěru se to jeblo mnohem víc. Tam už to bylo béčko a pohádka dohromady. Ve jménu lásky a utopie, což se tam nehodilo. Furt to ale celkový dojem nezkazilo tolik, abych nechtěl dávat palec dolů. Potenciál tu byl velký a málem byl naplněn. ()

luka4615

Dal jsem tomuto filmu druhou šanci. Doufal jsem, že po druhé projekci třeba uvidím poselství celého filmu jasněji a uvidím, jak to vlastně režisér zamýšlel. Ale bohužel, nestalo se tak. Transcendence je i po druhé projekci nudnou slátaninou, která se může pochlubit leda tak prkenným Johnym Deppem, otravnou Rebeccou Hall, podivným scénářem, a tím, že celý snímek, zřejmě z dobré známosti, zaštítil svým jménem Christopher Nolan. Wally, zůstaň raději u té kamery, kde Ti to vážně jde. ()

Lucasion

"In a short time, its analytic power will become greater than the collective intelligence of every person born in the history of the world." Největší překvapení roku! Z "klišoidního" sci-fi se vyklubal výborně napsaný konec s hlubokou myšlenkou. Není to možná tak geniální jako Počátek, ale rozhodně výborné sci-fi. Žádný Elysium ani Oblivion, ale Transcendence. Johnny Depp zase jednou v thrillerové roli. I když se na první pohled může zdát, že zápletka je jasná. Tak závěr filmu mě pak přesvědčil o tom, že se film nemůže hodnotit pouze začátkem či prostředkem. Palec nahoru pro Nolana, Pfistera i Deppa. Rozhodně doporučuji vyhnout se traileru, i když je mi jasné, že v dnešní době to moc nejde. Nicméně Transcendence je ryzí sci-fi a je dělaný s láskou k žánru. Je až k podivu jak se může vyvinout příběh, který se zdá předem jasný. Výsledek totiž pak rozhodně stojí za to. (90 %) ()

Morholt

Nehraj si s technologiemi milé lidstvo, nebo Tě sežerou zaživa. Je pravda, že zápletka je tady sofistikovanější, než u Terminátora, ale v zásadě jde o to samé. Počítač s nahranou myslí geniálního vědce si uvědomí sám sebe a ač zprvu páchá dobro, pochopí brzy své možnosti a začne se dívat na člověčí populaci z trochu jiné perspektivy. Neočekávejte žádnou technickou a trikovou extázi. Tady je to vše o několika monitorech a poletujícíh kamíncích, stejně jako se nedočkáte žádné extra nabušené akce, či thrillerové atmosféry. Je to jen pomalu odvyprávěná story z pera anti-technologických aktivistů, kteří nás nabádají k tomu, abychom hleděli nejen do budoucna, ale i do minulosti. Nic proti tomu, ale mě to až tak nesedlo a hlavně se tahle látka dala zpracovat mnohem lépe. 55% ()

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

11.04.2014

Seriálová válka lidí a Cylonů začala už v Battlestar Galactice z roku 1978, její nejpamátnější okamžiky však přišly až po roce 2003. Stejnojmenná televizní minisérie totiž nastartovala temnou… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Avengers 2, Prometheus 2, Spider-Man 3 a 4...

Avengers 2, Prometheus 2, Spider-Man 3 a 4...

19.06.2013

Co nového u pokračování (nejen) komiksových hitů? Nebudeme to zbytečně natahovat. Sin City: A Dame to Kill For mělo mít premiéru letos v říjnu. Rodriguez a Miller ale údajně pořád nedotočili a to je… (více)